• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 roku.

Godzina 8.00 msza święta w Kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Górze.

Godzina 9.00 uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny w sali gimnastycznej.

Godzina 9.30 spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

• Szkoły Pełne Talentów 2

• Już 1 września 2023 roku wystartuje kolejna edycja programu "Szkoły Pełne Talentów", która potrwa do 5 listopada.Im więcej nauczycieli,uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły pomoże w zbieraniu talenciaków dla Naszej placówki,tym więcej nagród uda Nam się uzyskać w tej edycji programu.

• Dziękujemy

• Rodzicom i Uczniom klasy ósmej dziękujemy za wszystkie wspólne działania i spędzone chwile w murach Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Wszystkim gratulujemy wyników egzaminu ósmoklasisty, które przewyższyły średnie rezultaty uzyskane przez uczniów w skali kraju z języka polskiego i matematyki. Serdecznie zapraszam do odwiedzania naszej szkoły, kontaktu ze społecznością szkolną oraz włączaniem się w działania absolwentów szkoły.

Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Nauczycielskim

• Zaświadczenia -odbiór

• Szanowni Państwo,

6 lipca będą wydawane w sekretariacie szkoły zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Zaświadczenie może odebrać rodzic, uczeń lub osoba upoważniona pisemnie

• Wakacje !

• Szanowni Państwo !

Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice, Uczennice i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze

Składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizacji przez szkołę procesu nauczania i wychowania naszych uczniów i uczennic.

Zbliżają się długo oczekiwane wakacje. Wielu z Was będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszej Ojczyzny.

Życzę jednocześnie, by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku. Życzę, by czas wakacji upłynął spokojnie, by wszyscy mogli zrealizować swoje plany. Życzę wszystkim nauczycielom, rodzicom, pracownikom i uczniom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń, by w czasie wolnym od pracy i obowiązków towarzyszyły zawsze słoneczne i piękne dni.

Życzę szczęśliwego powrotu do szkoły!

Z wakacyjnym pozdrowieniem

Katarzyna Stachowiak

• Apel sukcesów

•  Podczas apelu sukcesów nauczyciele przedstawili sukcesy naukowe, sportowe oraz artystyczne swoich wychowanków. Wyróżnieni otrzymali nagrody oraz dyplomy za swoje osiągnięcia. Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów.

• Bezpieczne wakacje

• Drodzy Uczniowie !

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajcie, że to przede wszystkim od Was zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzacie, zachowujcie się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

• Pożegnanie ósmoklasistów.

• ,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”

[ks. Jan Twardowski]

Kochani ósmoklasiści… a właściwie już absolwenci!!! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego dobrego. Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele. Niech młodzieńczy entuzjazm i  ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają. Miejcie odwagę i wytrwałość, by realizować swoje marzenia. Jesteśmy z Was dumni. Powodzenia w nowym rozdziale Waszego życia! Wszak każdy koniec jest przecież początkiem czegoś nowego

Piątkowe popołudnie było pełne wzruszeń, wspomnień i wspólnej zabawy.Wielkie podziękowania dla Rodziców i Naszych Ósmoklasiśtów za ten wspólny czas.

• Szkoła pełna talentów

• W ubiegłym roku kalendarzowym nasza szkoła brała udział w akcji lojalnościowej sieci Lidl Polska pt. „Szkoły pełne talentów”. Akcja miała na celu wsparcie uczniów polskich szkół w odkrywaniu i rozwijaniu swoich pasji. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i uczniów my również otrzymaliśmy nagrody za zebrane Talenciaki.

Dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim zaangażowanym w akcję „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”, to dzięki Wam nasza szkoła otrzymała nagrody wspierające naukę i zabawę.

• Podsumowanie projektu "Akademia małego farmera

• Podsumowanie projektu "Akademia małego farmera" - przygotowanie kanapek z warzywami ze szkolnego ogródka. Serdecznie dziękujemy Grupie Producentów Agros Sp.z o.o. za realizację projektu w naszej szkole. Już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych przedsięwzię

• Eko-torby

• Dzisiaj uczniowie z klas II i III uczestniczyli w warsztatatach „Malowania Eko- toreb”.W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość ozdobienia i pomalowania własnej torby.Każda praca jest niepowtarzalna i oryginalna. Uczestnicy warsztatów wykorzystają eko- torby do codziennego użytku. Dzięki takim zajęciom, poprzez świetną zabawę, mamy możliwość edukacji i uświadamiania najmłodszych w jaki bezpośredni sposób, mogą wpłynąć na życie Ziemi.Dziękujemy Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za możliwość uczestniczenia w zajęciach.