• Występ w Dziennym Domu Seniora w Żalinowie

• W dniu 26 kwietnia klasa 1 wystąpiła z patriotycznym programem artystycznym

w Dziennym Domu Seniora i Środowiskowym Domu Samopomocy w Żalinowie.

Wzruszeni podopieczni wystosowali do uczniów zaproszenie na kolejne spotkanie.

Na pewno skorzystamy i odwiedzimy Żalinowo ponownie.

• Wyścigi rzędów na wesoło

• 25 kwietnia w Sławęcinku odbył się turniej sportowy "Wyścigi rzędów na wesolo".

W zawodach brało 5 drużyn z terenu Gminy Inowrocław. Nasi uczniowie zajęli II miejsce a w skład drużyny wchodzili: Rita Tylka, Aleksandra Dzrzewiecka, Dominika Łagowska, Michał Wiatrowski i Borys Sendecki. Zawodnikom gratulujemy świetnego występu.

• Dzień Książki i Praw Autorskich

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Czytanie książek spełnia bardzo ważną rolę : inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację, redukuje stres, poszerza wiedzę

,a także rozwija wrażliwość na drugiego człowieka. Książka jest ciekawa, dzięki niej możemy przeżyć niesamowite przygody, wzruszyć się i uśmiechnąć. Takie odpowiedzi padły w czasie rozmów z uczniami, których celem było promowanie czytelnictwa

i zwrócenie uwagi na to, że książka może być naszym najlepszym przyjacielem.

Uczniowie projektowali okładki do ulubionych książek. Część uczniów wzięła udział w konkursie na przebranie za postać literacką.

• Wiem,co jem

• Lekcja techniki w klasie 5 przypominała program MasterChef Junior.

Po teoretycznych podstawach zdrowego odżywiania,uczniowie mieli okazję wykazania się w praktyce. Pod okiem nauczyciela przyrządzili zdrowe, pożywne kanapki i sałatki wg diety opartej głównie o warzywa, owoce

i pieczywo pełnoziarniste. Nie brakowało różnorakich dodatków i przypraw. Wszyscy uczniowie spisali się wzorowo i po ocenie ze smakiem skonsumowali swoje potrawy

• Spotkanie z alpakami

• Dzisiaj w szkole mieliśmy cudnych gości-dwie alpaki: Zyzio i Henio. Alpaczki przybyły do nas dzięki Pani Kasi, która na co dzień opiekuje się tymi pięknymi zwierzętami. Dzieci spotkały się z alpakami na boisku szkolnym, wysłuchały informacji o ich zwyczajach . Bliski i naturalny kontakt z żywymi zwierzętami sprawił, że na twarzach dzieci pojawiły się radosne uśmiechy. Dzieci mogły karmić zwierzęta marchewką, pospacerować z alpaką no i oczywiście przytulać te łagodne, spokojne zwierzaki.

• Konkurs recytatorski

• 19 kwietnia 2023 w  Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Sławęcinku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Wierszyki łamiące języki" dla klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali: klasa I Filip Wrzeszcz, klasa II Maja Jeska, klasa III Rita Tylka. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Rita Tylka zdobyła I miejsce, Maja Jeska otrzymała wyróżnienie w kategorii klas II,natomiast Filip Wrzeszcz otrzymał dyplom za udział w konkursie. Wielkie brawa dla uczestników i ogromne podziękowania dla rodziców.