• 12 XI 2021 Sukcesy naszych uczniów

• W ostatnich dniach nasi uczniowie wykorzystując swoje pasje i zamiłowania odnieśli sukcesy w różnych konkursach. Gosia Książek z kl. VII (opiekun - Izabela Szyma-Wysocka) "wyśpiewała" III miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni  Patriotycznej i Legionowej "Kto TY Jesteś?" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka. Dominika Błażejewska i Jakub Jęcek - uczniowie kl. II (opiekun - Dorota Orzechowska) uzyskali wyróżnienie w konkursie "Odblaskowy uczeń". Uczniowie: Aleksandra Olszewska z kl. IV, Hanna Malicka i Aleksander Dziedzic z kl. VII oraz Rosana Grodziska z kl. VIII (opiekun - Anna Kowalska) zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego InstaLogik pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!

• 10 XI 2021 Święto Niepodległości i pasowanie pierwszaków

• Społeczność szkolna i zaproszeni goście: pan Maciej Przeździęk - Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław, pani Aleksandra Tabaczyńska - Wice-dyrektor Gminnego Samorządowego Przedszkola, pani Małgorzata Lewandowska - Sołtys sołectwa Góra, pani Monika Górska - Przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice pierwszoklasistów oraz klasa "0" uczestniczyli w uroczystej akademii. Zebrani wysłuchali wspaniałego występu naszych uczniów przygotowanych pod kierunkiem pań: Izabeli Szyma- Wysockiej, Joanny Wawrzyniak oraz Małgorzaty Pawłowskiej. Gościnnie wystąpiły również dzieci z klasy "0" przygotowane fantastycznie przez panią Karolinę Zdrojewską. W drugiej części uroczystości odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów, którzy następnie zostali pasowani przez panią dyrektor. Po tym doniosłym dla pierwszaków momencie życzenia najmłodszym uczniom złożyła pani dyrektor oraz dyrektor CUO.

• 8 XI 2021 Naukowa Przygoda - Eksperymenty Matematyczne klasy V

• W dzisiejszej naukowej przygodzie uczestniczyli uczniowie klasy V na zajęciach Eksperymenty Matematyczne. Wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia - zwykłe kartki i kątomierze oraz narzędzia wirtualne jak GeoGebrę mierzyli i rysowali kąty, obliczali kąty wierzchołkowe i przyległe. Kąty już nie są dla nich magią.

• 8 XI 2021 Kolejny awans tenisistek

• 8 listopada odbyły się Ćwierćfinał Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Tenisie Stołowym organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Reprezentacja naszej szkoły zakończyła ten etap na miejscu I i otrzymała awans do Półfinału Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Szkołę reprezentowały: Lena Gawęda, Dominika Klimczak i Aleksandra Olszewska zespół prowadzi Beata Baranowska.

• 5 XI 2021 Żywopłot

• Dziękujemy Gminie Inowrocław oraz pani Monice Rybackiej za liguster na uzupełnienie naszych szkolnych żywopłotów. Dziękujemy pani Monice Górskiej oraz panu Wiesławowi Kryszakowi za pomoc w ich wsadzeniu! Będzie jeszcze piękniej!!!

• 3 XI 2021 Teatr Profilaktyczny

• Krakowski teatr profilaktyczny Kurtyna zaprezentował dzisiaj uczniom klas IV - VI spektakl "Czas próby" oraz młodzieży z klas VII - VIII spektakl "Młody gniewny". Oba przedstawienia poruszały bardzo aktualne problemy, z którymi zmierzyć się muszą młodzi ludzie. Z czasem pandemii, czasem izolacji i osamotnienia a także z niewłaściwymi autorytetami dla których przemoc fizyczna i słowna są jedynymi formami realizacji celów i ostatecznymi sposobami rozwiązywania problemów. Dziękujemy Gminie Inowrocław za możliwość pochylenia się nad tak ważnymi problemami.

• 26 i 27 X 2021 Mistrzostwa Powiatu

• 26 X w Szkole Podstawowej w Tucznie odbyły się Igrzyska Dzieci na szczeblu powiatu czyli Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Tenisie Stołowym. Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Górze reprezentowali wśród dziewcząt: Lena Gawęda, Dominika Klimczak i Aleksandra Olszewska. Dziewczyny zajęły I miejsce i uzyskały awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W turnieju brali udział również chłopcy: Krzysztof Łagowski i Filip Krzysiek, którzy zakończyli rywalizację na miejscu VI. Gratulujemy udziału a dziewczętom dodatkowo tak wspaniałego awansu. 27 X w Szkole Podstawowej w Tucznie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu powiatu czyli Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowały: Hanna Malicka, Zofia Kosmalska i Oliwia Rychlewska, które zakończyły rywalizację na miejscu IV. Gratulujemy

• 25 X 2021 Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym w Orłowie

• Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Orłowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Inowrocław a jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego. W turnieju brały udział cztery drużyny z naszej szkoły. W kategorii 2009 i młodszych wśród dziewcząt: Lena Gawęda, Dominika Klimczak i Aleksandra Olszewska zajęły I miejsce, wśród chłopców: Łagowski Krzysztof i Krzysiek Filip II miejsce. Jednocześnie oba zespoły uzyskały kwalifikację i już jutro jadą do Tuczna na powiaty. W starszej kategorii rok 2007-2008 wśród dziewcząt: Zofia Kosmalska, Hanna Malicka oraz Oliwia Rychlewska zajęły - II miejsce wśród chłopców: Aleksander Gawęda oraz Krystian Górski zajęli - III miejsce. Starsze dziewczyny również powalczą w środę na turnieju powiatowym w Tucznie. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.