Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Z ekologią na Ty - konkurs w Orłowie

  23.11.2015

  23 listopada 2015 r. uczennice klas młodszych:  Amanda Gronowska z klasy III, Roksana Grodziska z klasy II i Zosia Kosmalska z klasy I wzięły udział w VII Gminnym Ekologicznym Turnieju Wiedzowo-Sportowym pod nazwą „Z ekologią na ty”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Orłowie. Amanda i Roksana rozwiązały test z zadań o treściach przyrodniczych i ekologicznych, a Zosia zadania sprawnościowe o charakterze ekologicznym. Dodatkowe punkty uzyskaliśmy za EKO-USZATKA wykonanego przez Julkę Polińską z klasy III. Dzieci bawiły się wspaniale, a zdobyte II miejsce i wspaniałe nagrody – książki i gry przyrodniczo-ekologiczne ufundowane i wręczone przez pana Tadeusza Kacprzaka – Wójta Gminy Inowrocław i panią Małgorzatę Makowiecką - Kierownik GZEAS wzbogacą wiedzę ekologiczno-przyrodniczą uczennic. Dziękujemy rodzicom: panu Januszowi Kosmalskiemu i panu Kamilowi Gronowskiemu za dowóz dzieci, a paniom: B. Cerajewskiej,  D. Orzechowskiej i M. Pawłowskiej za przygotowanie dziewcząt do turnieju.

 • XXIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Inowrocław

  21.11.2015

  Sobotę młodzi tenisiści ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy oraz ze Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie spędzili na walce o puchary ufundowane przez pana Tadeusza Kacprzaka - Wójta Gminy Inoworcław. Po zaciętych pojedynkach nagrody i puchary wręczał zastępca włodarza gminy - pan Marek Karólewski. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum w Sławęcinku a II z Gimnazjum w Żalinowie. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął zespół z SP Tupadły, II miejsce - SP Turzany a III miejsce SP Góra. Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy! Dziękujemy panu Wójtowi za ufundowane puchary. A wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnego występu.

 • Spotkanie z autorem Grzegorzem Kasdepke

  20.11.2015

  Dzisiejszego dnia uczniowie klas II - IV pojechali do Gnojna na spotkanie autorskie z panem Grzegorzem Kasdepke. Grzegorz Kasdepke napisał między innymi: "Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu", "Kacperiada", "Bon czy ton czyli Savoir vivre dla dzieci", "Detektyw Pozytywka" czy "Horror! Czyli skąd sie biorą dzieci?" Wszystkie książki napisane są z niezwykłym poczuciem humoru i ogromną znajomością psychiki dziecka. Pouczają, wyjaśniają, wskazują poprawne normy zachowań, ale przede wszystkim- bawią. Jednym słowem są niezwykłe. Takie też było spotkanie z pisarzem. Autor barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty swoich książek. Humorystyczne historie wywołały w uczestnikach spotkania dużo radości i śmiechu. Podczas spotkania można było zadawać dowolne pytania, kupić książki Pana Grzegorza i otrzymać autograf. Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaksicach za zaproszenie na to fantastyczne spotkanie.

 • Mój ulubiony bohater książki Grzegorza Kasdepke

  20.11.2015

  Dużą popularnością cieszył się konkurs plastyczny ogłoszony przez bibliotekę szkolną "Mój ulubiony bohater książki Grzegorza Kasdepke. Wzięło w nim udział 20 uczniów klas I-III. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, wykonane bardzo pomysłowo. I świadczyły, iż twórczość Grzegorza Kasdepke jest dzieciom znana i lubiana. Komisja wyłoniła laureatów konkursu a wszystkim pozostałym uczestnikom postanowiła przyznać wyróżnienia. Prace będzie można podziwiać od poniedziałku na wystawie pokonkursowej (oraz w ALBUMIE). A teraz zaprezentujemy laureatów: w klasie I - Oliwia Rychlewska - I m, Aleksander Dziedzic - II m i Krystian Górski - III m. W klasie II - Adam Oczkowski - I m, Mateusz Kachel - II m i Emilka Stablewska  - III m. W klasie III - Agata Dudek - I m, Julia Polińska - II m i Amanda Gronowska - III m. Laureatom oraz wszystkim wyróżnionym uczestnikom konkursu gratulujemy !!!

 • Fotograficzny sukces Agaty

  19.11.2015

  Agata Jędrzejewska z klasy VI wzięła udział w dwóch gminnych konkursach fotograficznych:  „Widokówka z Gminy Inowrocław” i „Gmina Inowrocław na starej fotografii”. Na pierwszy wysłała zdjęcie ścieżki ekologicznej przy naszej szkole, na drugi zdjęcie z komunii z 1974 roku. Wśród około 100 zdjęć nadesłanych na konkurs jej zdjęcia otrzymały najwięcej "lajków" na Facebooku zapewniając jej w obu konkursach I miejsce. Jednocześnie jej mama, pani Jolanta Jędrzejewska, w obu konkursach zajęła II miejsce. Agacie i jej mamie serdecznie gratulujemy wspaniałej promocji gminy oraz naszej szkoły!

 • Sztuka Asamblażu - Góra 2015

  16.11.2015

  W roku 1961 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku odbyła się pierwsza wystawa asamblażu (The Art of Assemblage). Dzisiaj, po 54 latach zapraszamy na wystawę asamblażu w naszej szkole. Prace prezentują artyści z klasy VI - zapraszamy do ALBUMU.

 • 16 listopada - Dzień Tolerancji

  16.11.2015

  W Dzień Tolerancji zagościł w naszej szkole teatr Pineska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Gimnazjaliści w spektaklu profilaktycznym poruszyli problem tolerancji (i nietolerancji) wśród uczniów. Pięknie zagrane przedstawienie oraz poruszane w nim problemy zainteresowały młodych widzów. Rozmowa po spektaklu z panią Anną Dzrewiecką - pedagogiem z Gimnazjum pokazała, iż widzowie w teorii znają zachowania tolerancyjne. Przyłączamy sie do życzeń pani pedagog, aby umiały zastosować tę teorię w praktyce. Dziękujemy teatrowi Pinezka za wartościowe przedstawienie!

 • Konkursy

  11.11.2015

  Moduł Konkursy został zmodyfikowany - biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-III, którzy czytali książki Grzegorza Kasdepke (a jeśli nie, to zapraszamy do czytania) do udziału w konkursie plastycznym. Regulamin w zakładce Konkursy lub Biblioteka Konkursy.

 • Przyrodniczy sukces Weroniki!

  10.11.2015

  W piątek 6 listopada dwie uczennice klasy VI Weronika Szarafiniak i Agata Jędrzejewska brały udział w rejonowym etapie konkursu przedmiotowego z przyrody (kwalifikacja do etapu rejonowego była już wielkim osiągnięciem dziewczyn). W dniu dzisiejszym Kuratorium ogłosiło wyniki etapu rejonowego - z wielka radością informujemy, iż Weronika zakwalifikowała się etapu wojewódzkiego! Obu dziewczynom a szczególnie Weronice oraz pani Marii Zwierzykowskiej serdecznie gratulujemy!

 • II etap konkursu czytelniczego "Kasdepkowe przygody"

  10.11.2015

  Drugi etap konkursu czytelniczego "Kasdepkowe przygody", do którego zakwalifikowały się nasze cztery uczennice: Małgosia Książek i Hania Malicka z klasy I, Ala Nowicka z klasay II i Weronika Szarafiniak z klasy VI wymagał od uczestników ustnych odpowiedzi ze znajomości wskazanych książek pana Grzegorza Kasdepke. Organizator - Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach - miał bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Wyłoniono więc tylko I miejsca i nagrody wręczono wszystkim uczestnikom. Brawo dla nich. W kategorii uczniów klas II-III I miejsce zajęła Ala Nowicka - serdecznie gratulujemy! Z wszystkich uczestniczek jesteśmy bardzo dumni - były fantastyczne! Uczestniczki konkursu oraz uczniowie klas II-IV będą mieli okazję spotkać się z autorem - panem Grzegorzem Kasdepke na spotkaniu autorskim w dniu 20 listopada. Już im zazdrościmy!

 • Święto Niepodległości

  10.11.2015

  W wigilię tego wspaniałego dla Polaków święta pod kierunkiem "pani od historii" czyli pani Grażyny Sobeckiej odbyło się spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli, podczas którego historię odzyskania niepodległości oraz postać Marszałka przypomnieliśmy sobie w trakcie Konkursu dla klas IV -VI. Nie zabrakło również konkurencji sportowo-wojskowych przygotowanych przez panią Beatę Baranowską. Z kolei pod czujnym okiem pani Izabeli Szyma-Wysockiej wszyscy bardzo pięknie śpiewali pieśni patriotyczne. Przy minimalnej różnicy punktów w Konkursie I miejsce zajęła klasa VI, II miejsce klasa IV i III miejsce klasa V. Wręczono również dyplomy za miejsca w konkursie plastycznym dla klas I-III (wykonanie godła). Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie takiej ciekawej formy obchodów tego radosnego święta.

 • Pasowanie przedszkolaczków

  09.11.2015

  Przedszkolaczki miały dzisiaj dzień pełen wrażeń. Po występach, w których pochwaliły się swoją znajomością angielskiego oraz znajomością zasad bezpiecznego zachowania zostały pasowane przez pana Marka Karólewskiego - zastępcę wójta gminy Inowrocław. W uroczystości pasowania udział wzięli dumni rodzice maluszków oraz zaproszeni goście: pani Małgorzata Makowiecka - kierownik GZEAS oraz Anna Kowalska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Górze. Na pamiątkę pasowania przedszkolaki otrzymały przygotowane przez bibliotekę szkolną (dla swoich przyszłych czytelników) książeczki. Życzymy małym Motylkom samach radosnych chwil w zdobywaniu kolejnych umiejętności podczas zajęć przedszkolnych oraz podczas czytania książeczek z rodzicami w ramach innowacji czytelniczej podjętej przez Przedszkole!

 • Konkursy

  07.11.2015

  Został dodany nowy moduł Konkursy. Będziemy w nim informować o dostępnych dla naszych uczniów konkursach, nawet jeśli udział w nich nie będzie wymagał pośrednictwa szkoły. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, coś w czym chciałby wziąć udział, pochwalić się swoimi umiejętnościami. Zapraszamy, służymy pomocą i trzymamy kciuki!

 • Turniej Tenisa Stołowego w Kołodziejewie

  07.11.2015

  Od kilkudziesięciu lat nasi tenisiści biorą udział w Turnieju Tenisa Stołowego w Kołodziejewie. W roku obecnym szkołę reprezentowali: Oliwia Łuczak (kl. VI), Roksana Kołodziejczyk (kl. V), Igor Jabłoński (kl. VI) i Mikołaj Olejnik (kl. V). Po dobrej grze Oliwia zajęła indywidualnie III miejsce wśród dziewcząt a Igor III miejsce wśród chłopców, Roksana IV i Mikołaj IV. Drużynowo uplasowaliśmy się na II miejscu (po Kołodziejewie I a przed Janikowem i Kołodziejewem II). Zawodnikom i pani Beacie Baranowskiej gratulujemy, rodzicom dziękujemy za transport dzieci, panu Kołodziejczykowi dziękujemy za uwagi trenerskie wspomagające naszych zawodników!

 • Tymbark - Finały Powiatu Inowrocławskiego

  06.11.2015
  Dzisiaj w Pakości odbyły się Finały Powiatu Inowrocławskiego w kategorii chłopców U-12. Nasza drużyna w składzie: Piotr Gmur (kapitan), Adrian Sołtysiak, Tomasz Flanc ( bramkarz ), Mikołaj Olejnik, Kacper Lewandowski, Szymon Kotlarek, Artur Kosmalski, Karol Olszewski, Filip Kubś, Kacper Bernacki   spisali się na medal. Chłopcy rozegrali trzy spotkania: SP Góra: SP Kołodziejewo (3:1), SP Góra: SP4 Inowrocław (1:1), SP Góra: SP Pakość (0:4). Musimy nadmienić, że nasi chłopcy przegrali jedno spotkanie z drużyną, która ma już na swoim koncie rozgrywki ogólnopolskie. I miejsce – SP Pakość, II miejsce SP 4 Inowrocław, III miejsce SP Góra,  IV miejsce SP Kołodziejewo.  Gratulujemy zawodnikom i pani Beacie Baranowskiej oraz dziękujemy rodzicom za świetny doping i transport na zawody. 
 • Malucholada

  05.11.2015

  Młodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w turnieju sportowym „Malucholada” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Inowrocławiu. Nasza drużyna dzielnie walczyła w konkurencjach sportowych.  „Malucholada” to jednak nie tylko sportowe emocje. Trzyosobowe szkolne ekipy musiały dodatkowo zmierzyć się z testem wiedzy, niełatwym, bo zadania były na poziomie uczniów celujących klasy III. Nasza drużyna znalazła się ostatecznie na szóstym miejscu, należą jej się jednak gratulacje za najlepszy wynik w teście wiedzy. Zawodnikom dziękujemy za wspaniałą sportową postawę, kibicom za wspaniały doping, a pani Beacie Baranowskiej za przygotowanie sportowe drużyny. Było to niewątpliwie wielkie przeżycie!

 • Niezwykłe spotkanie

  04.11.2015

  Dzisiejszego dnia dzieci z klas I -III spotkały  się z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu.  Gośćmi  naszymi byli pan młodszy aspirant Krzysztof Lamański i pan starszy sierżant Łukasz Michalczyk oraz ich wspaniałe psy Cwaniak i Ares. Panowie policjanci opowiadali o pracy i  wyszkoleniu  psów, a psiaki popisywały się swoimi umiejętnościami. Było bardzo ciekawie. Każdy uczestnik spotkania otrzymał  od policjantów prezent w postaci odblasków. Będziemy bezpieczniejsi na drodze! Dziękujemy panu Jarosławowi Nowickiemu ( tatusiowi Alicji z klasy II) za zorganizowanie tego spotkania.

 • Bądź modny i czytaj książki (naszych marzeń)

  04.11.2015

  Na zajęciach bibliotecznych, uczniowie klasy V oraz IV oglądali oraz czytali fragmenty nowych książek, które otrzymaliśmy w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Z przyjemnością uczniowie również wypożyczali wpisane pozycje do przeczytania w domu." Już za parę dni, za chwil parę (zgodnie ze słowami piosenki) wszystkie nowe pozycje zostaną wpisane w programie MOL NET+ naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy!

 • Klasa III wykorzystała rośliny okopowe do ...

  03.11.2015

  W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III podsumowali wiadomości i umiejętności z zakresu roślin okopowych. Wykonali wspólnie ulubioną sałatkę jarzynową. Potrafili starannie kroić warzywa i doprawiać sałatkę do smaku. Podczas degustacji apetyty rosły. Uczniowie postanowili zabrać nieco sałatki do domu, aby poczęstować najbliższych. Nasze polskie warzywa są bardzo smaczne.

 • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku – sukces młodych piłkarek w Finale Powiatu oraz młodych piłkarzy w Półfinale Powiatu!

  31.10.2015

  Renomowany i owiany dobrą sławą turniej, który istnieje już od 15 lat, to największy takiego typu Turniej piłkarski dla dzieci, gdzie swoje umiejętności może pokazać prawie każdy młody zawodnik. Motywacją dla każdego gracza jest wyjątkowe i niezapomniane zakończenie, bo mecze finału ogólnopolskiego rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.

  W piątek w Janikowie odbyły się Półfinały Powiatu Inowrocławskiego w kategorii chłopców U-12. Nasza drużyna w składzie: Piotr Gmur (kapitan), Adrian Sołtysiak, Tomasz Flanc ( bramkarz ), Mikołaj Olejnik, Kacper Lewandowski, Szymon Kotlarek, Artur Kosmalski, Karol Olszewski, Filip Kubś, Kacper Bernacki mają już pierwszy krok za sobą. Wygrali tę fazę turnieju i już w kolejny piątek będą walczyli o awans do Finału Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

  Wyniki pierwszej fazy turnieju:

  SP Góra – SP Broniewice 4:0

  SP Góra – SP Kołodziejewo 2:2

  SP Kołodziejewo – SP Broniewice 0:0

  I miejsce SP Góra

  II miejsce SP Kołodziejewo

  III miejsce SP Broniewice

  W sobotę w Inowrocławiu odbyły się Finały Powiatu Inowrocławskiego w kategorii dziewcząt U-12. Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Spała (kapitan, bramkarz), Wiktoria Gabryszak, Roksana Kołodziejczyk, Martyna Zalesińska, Edyta Młynarska, Michalina Szulc, Klaudia Lewandowska, Aleksandra Kubś i Aleksandra Stachaczek spisały się na medal. Dziewczyny po czterech rozegranych meczach: wygrały trzy spotkania i przegrały tylko jedno spotkanie z drużyną, która ma już na swoim koncie rozgrywki ogólnopolskie. I miejsce – SP 6 Inowrocław, II miejsce SP Góra, III miejsce SP Pieranie, IV miejsce SP Kołodziejewo, V miejsce SP Tuczno.

  Wyniki naszej drużyny:

  SP Góra – SP Kołodziejewo 2:0

  SP Góra – SP Tuczno 2:1

  SP Góra – SP Pieranie 1:0

  SP Góra – SP 6 Inowrocław 0:7

  Gratulujemy zawodnikom i pani Beacie Baranowskiej oraz dziękujemy rodzicom za świetny doping i transport na zawody.

strona: