Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Zerówka dokarmia ptaszki

  12.12.2014

  Decyzja zapadła!  Dzieci z zerówki postanowiły pomóc ptakom przetrwać zimę. Wprawdzie za oknem jeszcze jej nie ma, ale już teraz ptaki potrzebują naszej pomocy. Tato Lenki Domańskiej (DZIĘKUJEMY!!!) podarował nam karmnik, dzieci przyniosły pokarm dla ptaków i teraz mamy za oknem ptasią stołówkę. Nie musieliśmy długo czekać, aby nasi skrzydlaci przyjaciele zjawili się na naszym parapecie. Od teraz mogą na nas liczyć codziennie!
   

 • W obiektywie Agaty

  12.12.2014

  Agata Jędrzejewska zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym "Gmina Inowrocław w jesiennych barwach". Gratulujemy serdecznie zwycięstwa oraz pięknych zdjęć - można je obejrzeć w Albumie. Również gratulujemy sukcesu fotograficznego mamie Agaty - pani Jolancie Jędrzejewskiej, która w konkursie otrzymała wyróżnienie.
   

 • Turniej Tenisa Stołowego w Kołodziejewie

  06.12.2014

  Turniej Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie, w którym zawodnicy walczyli o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa i Dzieci Specjalnej Troski przyniósł nam kolejny sukces. Tradycyjnie z naszej gminy udział brała drużyna z naszej szkoły oraz gimnazjaliści ze Sławęcinka. W kategorii szkół podstawowych brały udział cztery drużyny dwie z Kołodziejewa, Janikowo i Góra. Naszą szkołę reprezentowali : Hubert Nowosielski ( I miejsce indywidualnie), Igor Jabłoński (IV miejsce indywidualnie), Oliwia Łuczak (III miejsce indywiduslnie), Agata Nalewajska (IV miejsce indywidualnie). Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce – SP Kołodziejewo, II miejsce- SP Góra, III miejsce – SP Janikowo, IV miejsce SP- Kołodziejewo. Gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerce i życzymy dalszych sukcesów !!!

 • Wizyta górnika w klasie 0

  05.12.2014

  Dzisiaj odwiedził nas pan mgr inż. Dariusz Jedziniak - górnik kopalni Solino w Górze. Pan Dariusz jest absolwentem naszej szkoły oraz absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie pracuje w Kopalni Góra na stanowisku nadsztygara do spraw eksploatacji. Poświęcił wolny czas, aby opowiedzieć nam o swojej pracy w kopalni i zaprezentować się w swoim galowym stroju. Już teraz wszyscy zerówkowicze wiedzą jak ten strój wygląda i jakie ma dodatki. Każdy miał okazję przymierzyć czako (górniczą czapkę) oraz trzymać w dłoni górniczą szablę. Dzieci zaśpiewały panu Dariuszowi piosenkę "Idzie górnik drogą" oraz złożyły świąteczne życzenia. Było to radosne i ciekawe spotkanie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy! Nie była to pierwsza i, miejmy nadzieję, ostatnia wizyta naszego przesympatycznego Górnika.

 • Pyszna zabawa z Pchłą Szachrajką

  05.12.2014

  Dzisiaj wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i część rodziców miała fantastyczną okazję do pysznej zabawy - z Pchłą Szachrajką w roli głównej. Spektakl nie zawiedzie ani dzieci, ani dorosłych - tak o "Pchle Szachrajce" w reż. Łukasza Gajdzisa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy pisze Alicja Rubczak z Nowej Siły Krytycznej. "Najlepiej smakuje krem z trzydziestu rurek, za które nie trzeba zapłacić - to udało się sprytnej Pchle Szachrajce. Najsmaczniejsze są spektakle dla dzieci, w których inteligentny dowcip rozśmiesza młodszą część widowni, a uroczy podtekst bawi dorosłych." Ten cytat z artykułu pani Rubczak świetnie oddaje to, co działo sie na scenie. Wszyscy z wielkim żalem opuszczaliśmy teatr - szkoda, że przedstawienie trwało tylko godzinę! Ale była to fantastyczna godzina! Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Górze za ten pomysł!

 • Jedziemy do teatru!

  03.12.2014

  Wszyscy wiemy, iż w piątek wszyscy jedziemy do teatru! Do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na przedstawienie "Pchła Szachrajka". Ale czy wiemy, że będzie można wziąć udział w konkursach związanych z tym wyjazdem? Klasa I i II jest zaproszona do konkursu plastycznego "W teatrze", klasa III i klasa IV do konkursu literackiego "Przygody Pchły Szachrajki" a klasa V i VI do konkursu literackiego "Sprawozdanie z wyjazdu do Teatru Polskiego". Szczegóły u wychowawców i polonisty. Nagrody czekają! Zapraszamy!

 • Barbórkowe Święto

  03.12.2014

  Dzisiaj uczniowie zerówki odwiedzili górników Kopalni Solino w Górze. Okazją było oczywiście barbórkowe święto. Chociaż górnicy mają teraz trudny czas, nam udało się ich zachwycić i rozweselić piosenką, tańcem, skromnymi życzeniami i laurkami. W podziękowaniu za udany występ dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i obdarowane książeczkami. W ramach rewizyty zaprosiliśmy górników do naszej klasy, aby opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy i pięknym, galowym stroju. Czekamy z niecierpliwością.

 • Andrzejki

  28.11.2014

  Dzisiejszy dzień upłynął bardzo szybko i miło. A to dzięki Andrzejkom zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie długie przerwy spędziliśmy na sali gimnastycznej, gdzie każdy mógł sobie powróżyć, kupić ciasteczko lub jabłuszko z wróżbą. Po lekcjach wszyscy bawili się podczas współnych tańców oraz podczas konkursów przygotowanych przez Samorząd.

 • Finał powiatów - Tymbark

  28.11.2014

  28 listopada w Inowrocławiu odbył się Finał Powiatu Inowrocławskiego i Barcińskiego w Turnieju Tymbarku. W Turnieju brało pięć najlepszych drużyn z obu powiatów. Nasza drużyna w składzie : Kacper Lewandowski, Szymon Kotlarek, Artur Kosmalski, Karol Olszewski, Filip Kubś, Ksawery Kwiatkowski, Dominik Baranowski, Marek Flanc i Kacper Bernacki (bramkarz) spisali się na medal, chłopcy po zaciętej rywalizacji zajęli III miejsce. Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:

  SP Góra – SP 4 Inowrocław     0-2

  SP Góra – SP Pakość   1-5

  SP Góra – SP Barcin     3-2

  SP Góra – SP Tuczno   3-0

  Jeszcze raz Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Andrzejki w klasie 0

  28.11.2014

  Dzisiaj w zerówce nastał czas wróżb i zabawy. Dzieci zapoznały się z tradycją obchodzenia Andrzejek.  Wiedzą już, że najbardziej znanym andrzejkowym zwyczajem jest lanie wosku. Miały okazję spotkać się z wróżkami
  i zajrzeć w swoją przyszłość. Poznały magię liczb i kolorów, imię swego przyszłego wybranka. Dowiedziały się, jakie czeka je życie i jaka będzie podróż ich marzeń. A to wszystko w atmosferze muzyki, tańca i dobrego humoru.

 • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Inowrocław

  22.11.2014

  W sobotnie przedpołudnie młodzi tenisiści ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy oraz ze Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie spędziły na walce o puchary ufundowane przez pana Tadeusza Kacprzaka - Wójta gminy Inoworcław. Po zaciętych pojedynkach nagrody i puchary wręczał zastępca włodarza gminy - pan Marek Karólewski. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum w Sławęcinku a II z Gimnazjum w Żalinowie. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął zespół z Orłowa, II miejsce - z Turzan a III z Tupadeł. Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy! Dziękujemy panu Wójtowi za ufundowane puchary, pani Beacie Baranowskiej za doskonałą organizację Turnieju, sędziom młodzieżowym i Natalce Oczkowskiej (naszej ubiegłorocznej absolwentce) za pomoc.

 • VI Gminny Konkurs Ekologiczny

  21.11.2014

  W VI Gminnym Konkursie Ekologicznym naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Iga Wesołowska - kl. III, Michał Waśkowski - kl. II i Ala Nowicka - kl. I. Dzieci wykazały się sporą wiedzą o ekologii, świetnie poradziły sobie z np. segregacją śmieci i zadaniami sprawnościowymi. Mimo, iż nie udało się stanąć im na podium, dzięki fantastycznym nagrodom wzbogaciły swoje domowe biblioteczki i naszą szkolną bibliotekę o cenne i ciekawe pozycje przyrodnicze.

 • II miejsce Ekoludka Agaty Jędzrejewskiej!

  19.11.2014

  Dzisiaj odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego EKOLUDEK organizowanego przez Biblioteke Publiczną w Jaksicach. Biblioteka zaroiła się od EKOLUDKÓW (w liczbie 70) oraz ich twórców. Każdy Ekoludek był fantastyczny! Komisja wielce się natrudziła wyłaniając zwycięzców konkursu. W kategorii klas V-VI Ekoludek Agaty Jędrzejewskiej zajął II miejsce. Agata otrzymała wspaniałą nagrodę - czytnik do e-booków. Gratulujemy sukcesu! A wszystkich zapraszamy do ALBUMU do obejrzenia wszystkich pięknych Ekoludków urodzonych w Górze! Wszystkim ich twórcom gratulujemy pomysłów i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach!

 • Z wizytą w Muzeum

  19.11.2014

  Dzisiaj uczniowie klasy 0 i klasy II wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Muzeum Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Wcześniej na zajęciach szkolnych dzieci realizowały podobną tematykę, a teraz miały okazję zobaczyć wszystko na własne oczy. Pod okiem przewodnika uczniowie zwiedzili gabinet Stanisława Szenica, salę Jana Kasprowicza i salę Stanisława Przybyszewskiego. Obejrzeli kolekcję szklanych kul, pamiątki po pisarzach oraz wspaniale zachowane meble. Przy okazji dzieci poznały akcenty kujawskie – haft kujawski, ręcznie plecione kwiaty oraz obrazy. Dużą niespodzianką była wystawa Kopalnia Soli Solino ukazująca historię wydobycia soli na Kujawach. Obdarowani bryłkami soli i mnóstwem wrażeń wróciliśmy do szkoły. Teraz już wiemy, że pamiątki gromadzone w muzeum mają ogromną wartość historyczną. Dziękujemy panu wójtowi za bezpłatny dowóz dzieci na lekcje w muzeum!

 • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - sukces młodych piłkarzy!

  18.11.2014

  W dniu dzisiejszym w Janikowie odbyły się eliminacje do Finału Powiatu w Turnieju Tymbarku w kategorii U-10. Renomowany i owiany dobrą sławą, który istnieje już od 14 lat, to największy takiego typu Turniej piłkarski dla dzieci, gdzie swoje umiejętności może pokazać prawie każdy młody zawodnik. Motywacją dla każdego gracza jest wyjątkowe i niezapomniane zakończenie, bo mecze finału ogólnopolskiego rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nasza drużyna w składzie : Kacper Lewandowski, Szymon Kotlarek, Artur Kosmalski, Karol Olszewski, Filip Kubś, Mikołaj Śliwa, Marek Flanc i Kacper Bernacki (bramkarz) mają już pierwszy krok za sobą. Wygrali Półfinały Powiatu!

  Eliminacje rozgrywane były w systemie grupowym:

  Grupa A: SP Racice, SP Broniewice, SP Kołodziejewo, SP Góra

  Grupa B: SP Tuczno, ZSI Inowrocław, SP Wola

  Wyniki grupy A

  SP Racice: SP Broniewice         1:0

  SP Góra : SP Kołodziejewo      2:1

  SP Broniewice: SP Kołodziejewo   1:1

  SP Góra : SP Racice          2:0

  SP Racice : SP Kołodziejewo   1:1

  SP Góra : SP Broniewice          3:0

  Wyniki końcowe grupy A : I miejsce SP Góra, II miejsce SP Racice, III miejsce SP Kołodziejewo, IV miejsce SP Broniewice.

  Wyniki grupy B

  SP Tuczno : ZSI Inowrocław     0:0

  ZSI Inowrocław: SP Wola          1:0

  SP Tuczno : SP Wola         2:0

  Wyniki końcowe grupy B: I miejsce SP Tuczno, II miejsce ZSI Inowrocław, III miejsce SP Wola.

  Po zakończonej fazie grupowej zostały rozegrane decydujące gry półfinałowe, które przyniosły wszystkim ogromny dreszczyk emocji zakończony rzutami karnymi.

  Półfinał A : SP Góra: ZSI Inowrocław (0:0) karne (3:2)

  Półfinał B : SP Tuczno: SP Racice (1:1) karne (2:1)

  Nasza wspaniała drużyna okazała się najlepszą drużyną tego turnieju i zakwalifikowała się do Finału Powiatu gdzie będzie rywalizowała z najlepszymi drużynami o awans do rozgrywek wojewódzkich.

  Gratulujemy wszystkim chłopcom i pani Beacie Baranowskiej oraz trenerowi panu Grzegorzowi Kuglerowi wspaniałego występu oraz dziękujemy pani Kosmalskiej, Lewandowskiej i Kubuś za świetny doping  i transport na zawody.

 • Śmieciowe ABC - klasa II już wie!

  13.11.2014

  W czwartek 13 listopada br. w Bibliotece w Jaksicach pan Marek Błaszek z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku przeprowadził I etap warsztatów ekologicznych skierowanych do uczniów klas II wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Inowrocław oraz grupy dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jaksicach. Warsztaty odbyły się w ramach Tygodnia Globalizacji, który obchodzimy w dniach 15-23 listopada. Uczestnikami warsztatów były również nasi uczniowie z klasy II. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się o najważniejszych pojęciach związanych z rodzajem odpadów i ich utylizacji, a prowadzący uświadomił uczestnikom warsztatów jak ważne jest sortowanie śmieci. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film animowany dotyczący zasad segregacji odpadów. Miłą niespodzianką spotkania były koszulki z logiem Gminy Inowrocław, które otrzymał każdy uczestnik warsztatów. Fundatorem koszulek i całości spotkań jest Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska przy Urzędzie Gminy Inowrocław.  Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania dzięki uzyskanym informacjom będą lepiej troszczyć się o środowisko i przyszłość planety.

 • Święto Niepodległości

  10.11.2014

  Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości dziewczęta z kółka polonistycznego przypomniały bardzo "patriotycznie" ubranej widowni smutne oraz radosne chwile z historii naszej Ojczyzny. Rozbrzmiewała pieśń patriotyczna i poezja upamiętniająca okres niewoli, walki powstańczej i wolności po 123 latach.

 • Malucholada

  06.11.2014

  Niesamowite emocje przeżywali dzisiaj zawodnicy Malucholada oraz kibicujący im koledzy z klasy II, rodzice i nauczyciele. Klasa III pod dowództwem pani Beaty Baranowskiej i pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Pawłowskiej walczyła w konkurencjach sportowych i wiedzowych podczas znanego turnieju dla klas III - Malucholady. Walcząc z siedmioma drużynami na Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu wywalczyli V miejsce. Wiemy, że dali z siebie wszystko, bardzo dobrze wypadli w testach wiedzowych - gratulujemy! A klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:


  I miejsce – 55 pkt – SP nr 6,
  II miejsce – 51 pkt – SP nr 11,
  III miejsce – 46 pkt – ZSI,
  IV miejsce – 42 pkt – SP nr 4,
  V miejsce – 37 pkt – SP z Góry,
  VI miejsce – 36 pkt – SP nr 2,
  VII miejsce – 23 pkt – SP nr 9,
  VIII miejsce – 14 pkt – SP nr 10.

 • Jak żyją dzieci w Papui-Nowej Gwinei ?

  05.11.2014

  Jak żyją dzieci w Papui-Nowej Gwinei oraz w Meksyku dowiedzieliśmy się podczas spotkania z księdzem misjonarzem Marcinem Zalewskim. A życie nie jest w tamtym rejonie proste. Aby chociaż troszeczkę pomóc dzieciom z misji w nauce uczniowie przygotowali dla nich paczkę z zeszytami, ołówkami i kredkami. Dziękujemy księdzu misjonarzowi za egzotyczne dla nas opowieści!

 • Pamiętamy o zmarłych!

  30.10.2014

  Tradycyjnie przed Wszystkimi Świętymi klasa VI udała się na cmentarz przy naszym kościele parafialnym. Uporządkowała groby i ich otoczenie a następnie w imieniu Wójta Gminy Inowrocław oraz swoim złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobach Stanisława Przybyszewskiego, księdza proboszcza Franciszka Matuszewskiego oraz kaprala Zielińskiego.

strona: