Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • II miejsce Ekoludka Agaty Jędzrejewskiej!

  19.11.2014

  Dzisiaj odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego EKOLUDEK organizowanego przez Biblioteke Publiczną w Jaksicach. Biblioteka zaroiła się od EKOLUDKÓW (w liczbie 70) oraz ich twórców. Każdy Ekoludek był fantastyczny! Komisja wielce się natrudziła wyłaniając zwycięzców konkursu. W kategorii klas V-VI Ekoludek Agaty Jędrzejewskiej zajął II miejsce. Agata otrzymała wspaniałą nagrodę - czytnik do e-booków. Gratulujemy sukcesu! A wszystkich zapraszamy do ALBUMU do obejrzenia wszystkich pięknych Ekoludków urodzonych w Górze! Wszystkim ich twórcom gratulujemy pomysłów i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach!

 • Z wizytą w Muzeum

  19.11.2014

  Dzisiaj uczniowie klasy 0 i klasy II wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Muzeum Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Wcześniej na zajęciach szkolnych dzieci realizowały podobną tematykę, a teraz miały okazję zobaczyć wszystko na własne oczy. Pod okiem przewodnika uczniowie zwiedzili gabinet Stanisława Szenica, salę Jana Kasprowicza i salę Stanisława Przybyszewskiego. Obejrzeli kolekcję szklanych kul, pamiątki po pisarzach oraz wspaniale zachowane meble. Przy okazji dzieci poznały akcenty kujawskie – haft kujawski, ręcznie plecione kwiaty oraz obrazy. Dużą niespodzianką była wystawa Kopalnia Soli Solino ukazująca historię wydobycia soli na Kujawach. Obdarowani bryłkami soli i mnóstwem wrażeń wróciliśmy do szkoły. Teraz już wiemy, że pamiątki gromadzone w muzeum mają ogromną wartość historyczną. Dziękujemy panu wójtowi za bezpłatny dowóz dzieci na lekcje w muzeum!

 • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - sukces młodych piłkarzy!

  18.11.2014

  W dniu dzisiejszym w Janikowie odbyły się eliminacje do Finału Powiatu w Turnieju Tymbarku w kategorii U-10. Renomowany i owiany dobrą sławą, który istnieje już od 14 lat, to największy takiego typu Turniej piłkarski dla dzieci, gdzie swoje umiejętności może pokazać prawie każdy młody zawodnik. Motywacją dla każdego gracza jest wyjątkowe i niezapomniane zakończenie, bo mecze finału ogólnopolskiego rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nasza drużyna w składzie : Kacper Lewandowski, Szymon Kotlarek, Artur Kosmalski, Karol Olszewski, Filip Kubś, Mikołaj Śliwa, Marek Flanc i Kacper Bernacki (bramkarz) mają już pierwszy krok za sobą. Wygrali Półfinały Powiatu!

  Eliminacje rozgrywane były w systemie grupowym:

  Grupa A: SP Racice, SP Broniewice, SP Kołodziejewo, SP Góra

  Grupa B: SP Tuczno, ZSI Inowrocław, SP Wola

  Wyniki grupy A

  SP Racice: SP Broniewice         1:0

  SP Góra : SP Kołodziejewo      2:1

  SP Broniewice: SP Kołodziejewo   1:1

  SP Góra : SP Racice          2:0

  SP Racice : SP Kołodziejewo   1:1

  SP Góra : SP Broniewice          3:0

  Wyniki końcowe grupy A : I miejsce SP Góra, II miejsce SP Racice, III miejsce SP Kołodziejewo, IV miejsce SP Broniewice.

  Wyniki grupy B

  SP Tuczno : ZSI Inowrocław     0:0

  ZSI Inowrocław: SP Wola          1:0

  SP Tuczno : SP Wola         2:0

  Wyniki końcowe grupy B: I miejsce SP Tuczno, II miejsce ZSI Inowrocław, III miejsce SP Wola.

  Po zakończonej fazie grupowej zostały rozegrane decydujące gry półfinałowe, które przyniosły wszystkim ogromny dreszczyk emocji zakończony rzutami karnymi.

  Półfinał A : SP Góra: ZSI Inowrocław (0:0) karne (3:2)

  Półfinał B : SP Tuczno: SP Racice (1:1) karne (2:1)

  Nasza wspaniała drużyna okazała się najlepszą drużyną tego turnieju i zakwalifikowała się do Finału Powiatu gdzie będzie rywalizowała z najlepszymi drużynami o awans do rozgrywek wojewódzkich.

  Gratulujemy wszystkim chłopcom i pani Beacie Baranowskiej oraz trenerowi panu Grzegorzowi Kuglerowi wspaniałego występu oraz dziękujemy pani Kosmalskiej, Lewandowskiej i Kubuś za świetny doping  i transport na zawody.

 • Śmieciowe ABC - klasa II już wie!

  13.11.2014

  W czwartek 13 listopada br. w Bibliotece w Jaksicach pan Marek Błaszek z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku przeprowadził I etap warsztatów ekologicznych skierowanych do uczniów klas II wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Inowrocław oraz grupy dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jaksicach. Warsztaty odbyły się w ramach Tygodnia Globalizacji, który obchodzimy w dniach 15-23 listopada. Uczestnikami warsztatów były również nasi uczniowie z klasy II. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się o najważniejszych pojęciach związanych z rodzajem odpadów i ich utylizacji, a prowadzący uświadomił uczestnikom warsztatów jak ważne jest sortowanie śmieci. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film animowany dotyczący zasad segregacji odpadów. Miłą niespodzianką spotkania były koszulki z logiem Gminy Inowrocław, które otrzymał każdy uczestnik warsztatów. Fundatorem koszulek i całości spotkań jest Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska przy Urzędzie Gminy Inowrocław.  Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania dzięki uzyskanym informacjom będą lepiej troszczyć się o środowisko i przyszłość planety.

 • Święto Niepodległości

  10.11.2014

  Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości dziewczęta z kółka polonistycznego przypomniały bardzo "patriotycznie" ubranej widowni smutne oraz radosne chwile z historii naszej Ojczyzny. Rozbrzmiewała pieśń patriotyczna i poezja upamiętniająca okres niewoli, walki powstańczej i wolności po 123 latach.

 • Malucholada

  06.11.2014

  Niesamowite emocje przeżywali dzisiaj zawodnicy Malucholada oraz kibicujący im koledzy z klasy II, rodzice i nauczyciele. Klasa III pod dowództwem pani Beaty Baranowskiej i pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Pawłowskiej walczyła w konkurencjach sportowych i wiedzowych podczas znanego turnieju dla klas III - Malucholady. Walcząc z siedmioma drużynami na Hali Widowiskowo-Sportowej w Inowrocławiu wywalczyli V miejsce. Wiemy, że dali z siebie wszystko, bardzo dobrze wypadli w testach wiedzowych - gratulujemy! A klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:


  I miejsce – 55 pkt – SP nr 6,
  II miejsce – 51 pkt – SP nr 11,
  III miejsce – 46 pkt – ZSI,
  IV miejsce – 42 pkt – SP nr 4,
  V miejsce – 37 pkt – SP z Góry,
  VI miejsce – 36 pkt – SP nr 2,
  VII miejsce – 23 pkt – SP nr 9,
  VIII miejsce – 14 pkt – SP nr 10.

 • Jak żyją dzieci w Papui-Nowej Gwinei ?

  05.11.2014

  Jak żyją dzieci w Papui-Nowej Gwinei oraz w Meksyku dowiedzieliśmy się podczas spotkania z księdzem misjonarzem Marcinem Zalewskim. A życie nie jest w tamtym rejonie proste. Aby chociaż troszeczkę pomóc dzieciom z misji w nauce uczniowie przygotowali dla nich paczkę z zeszytami, ołówkami i kredkami. Dziękujemy księdzu misjonarzowi za egzotyczne dla nas opowieści!

 • Pamiętamy o zmarłych!

  30.10.2014

  Tradycyjnie przed Wszystkimi Świętymi klasa VI udała się na cmentarz przy naszym kościele parafialnym. Uporządkowała groby i ich otoczenie a następnie w imieniu Wójta Gminy Inowrocław oraz swoim złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobach Stanisława Przybyszewskiego, księdza proboszcza Franciszka Matuszewskiego oraz kaprala Zielińskiego.

 • Uczciły miesiąc bibliotek szkolnych!

  30.10.2014

  Miesiąc październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Miesiąc ten był szczególnie dobry dla naszej biblioteki szkolnej - pojawiło się w niej wiele nowości (około 100 pozycji). W obchody wpisały się wielką czcionką uczennice, które wzięły udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona książka - projekt okładki". Z dziesięciu zgłoszonych przez naszą szkołę prac aż trzy zajęły najwyższe lokaty - w kategorii wiekowej 9-10 lat praca Klaudii Lewandowskiej zajęła I miejsce a Weroniki Szarafiniak II miejsce.W kategorii 11-13 lat I miejsce zajęła praca Aleksandry Zboińskiej. Dziewczętom oraz pani Marii Zwierzykowskiej - pani od plastyki serdecznie gratulujemy!!!

 • Podręcznik to czy książka kucharska?

  23.10.2014

  W podręczniku klasy III dzieci znalazły przepis na zakwas. Zgodnie z nim Iga wraz ze swoimi rodzicami zrobiła w domu większą ilość tegoż zakwasu. Stał się on, oczywiście, zaczynkiem do zrobienia przepysznego żurku. Rodzice zadbali o produkty, panie w kuchni zrobiły resztę. I tak uczniowie z klasy III mogli degustować przepyszny "podręcznikowy" żurek!

 • Pasowanie Biedroneczek

  23.10.2014

  Najmłodsi "mieszkańcy" naszej szkoły - Biedroneczki z Przedszkola Samorządowego - były dzisiaj pasowane na przedszkolaka. Po wspaniałym występie w obecności rodziców, wychowawców i zaproszonych gości odbyło się pasowanie, którego dokonała pani Lidia Staszak - dyrektor przedszkola. Z tej okazji prezent w postaci książeczek przygotowanych przez bibliotekę szkolną wręczyła przedszkolaczkom pani dyrektor szkoły. Uroczystość zakończyła wspólna, słodka biesiada przygotowana przez mamy maluszków.

 • Najlepszy z najlepszych i Sindbad

  21.10.2014

  Teatr KURTYNA z Krakowa przedstawił dzisiaj starszym uczniom spektakl "Najlepszy z najlepszych" oraz "Tajemnicza szkatułka Sindbada" uczniom młodszym. Oba przedstawienia, świetnie zagrane, ukazywały różne zachowania oraz ich konsekwencje. A także przemiany głównych bohaterów. Pozwalają uwierzyć, iż każdy może się pozytywnie zmienić, jeśli tylko chce. Dziękujemy Gminie Inowrocław za ufundowanie spektakli!

 • Afryka Kazika - spotkanie z autorem

  20.10.2014

  Uczniowie klasy III  wraz ze swoimi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Tupadłach pojechali w ramach lekcji do Biblioteki Gminnej w Jaksicach na spotkanie z autorem książek panem Łukaszem Wierzbickim. Dzieci uważnie słuchały barwnych opowieści autora potwierdzonych pokazem multimedialnym. Ale nie tylko słuchały - brały  również  aktywny udział w opowiadaniach autora wcielając się w rolę bohateroów prezentowanych książek. Oto ich tytuły: "Afryka Kazika",  "Dziadek Niedźwiadek",  "Machiną przez Chiny",  "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana". Na zakończenie zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymaliśmy autograf autora. A dla tych, którzy pokochali przygody opisane w książkach pana Łukasza Wierzbickiego - dobra wiadomość. Pani bibliotekarka już podjęła starania, abyście mogli wypożyczyć je w szkolnej bibliotece!

 • Nowe szkolne przyjaźnie?

  17.10.2014

  Dzisiaj na zaproszenie klasy IV F ze szkoły Podstawowej Nr 4 w Inowrocławiu nasza klasa IV udała się z wizytą do swoich rówieśników. Zostali wspaniale przyjęci przez swoich nowych kolegów oraz ich wychowawczynię panią Arletę Wolnikowską. Po wspólnym biesiadowaniu dzieci wspólnie grały w gry planszowe, następnie zwiedziły szkołę swoich gospodarzy. Spotkanie zakończyła wspólne harce na placu zabaw. Koledzy z klasy IV F przekazali zebrane korki dla naszej szkolnej koleżanki Weroniki. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie całej klasie IV F oraz pani Arlecie Wolnikowskiej. Było fantastycznie! Dziękujemy również panu Tadeuszowi Kacprzakowi - wójtowi naszej gminy za umożliwienie bezpłatnego przejazdu do Inowrocławia! Liczymy, iż nawiązana współpraca zaowocuje wspólnymi ciekawymi projektami.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie II

  16.10.2014

  16 października 2014 r. uczniowie klasy II wzięli udział w „Święcie pieczonego ziemniaka” zorganizowanym przez wychowawczynię Bernardę Cerajewską  i rodziców. Dzieci miały okazję piec znane i lubiane przez Polaków ziemniaki w ognisku. W oczekiwaniu na degustację wzięły udział w konkurencjach sportowych z ziemniakami. Obieranie gorących warzyw sprawiło nieco kłopotów, ale konsumpcja przebiegała sprawnie i z apetytem. Wiele radości sprawiło dzieciom ogrzewanie rąk przy ognisku i dorzucanie drew. Po powrocie do klasy uczniowie otrzymali Dyplomy "radosnego świętowania pieczonego ziemniaka". Za te miłe przeżycia i wspólnie spędzony czas dziękujemy rodzicom: p. Krystynie i Adamowi Polińskim, p. Renacie Krąż i p. Kamilowi Gronowskiemu.

 • Wycieczka klasy III do balczewskiego lasu

  15.10.2014

  Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i rodzicami idąc leśną ścieżką edukacyjną Rejna-Balczewo mogli obejrzeć, dotknąć i powąchać to, o czym uczyli się w zaciszu klasy. Pan leśniczy pokazał im budowę lasu, rozpoznawali po pięknych, jesiennych liściach mijane drzewa. Przyjemny sam w sobie pobyt w lesie został jeszcze dodatkowo uatrakcyjniony kiełbaskami upieczonymi w ognisku. Przebieg wycieczki możemy zobaczyć w ALBUMIE dzięki zdjęciom robionym przez pana Roberta Wesołowskiego.

 • Ślubowanie I klasy, Dzień Papieski I Dzień Edukacji Narodowej

  14.10.2014

  14 października - Dzień Edukacji Narodowej - w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość - uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły a następnie zostali pasowani na pełnoprawnych jej członków. Po krótkiej przerwie mogliśmy uczestniczyć w kolejnej uroczystości - Dniu Papieskim. W części kończącej obchody Dnia Edukacji Narodowej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się przedstawicielami rodziców, absolwentów szkoły oraz jej byłymi pracownikami. Po pięknym występie uczniów przyszedł czas podziękowań i życzeń.
   

 • Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Orłowie

  10.10.2014
  W piątek odbyły się w Szkole Podstawowej w Orłowie Drużynowe Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Dwuosobowe drużyny chłopców i dziewcząt ze szkół: z Orłowa, Góry, Tupadeł, Turzan i Jaksic walczyły o wejście do Drużynowych Mistrzostw Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper`Ostrowski,Hubert Nowosielski, Agata Nalewajska i Oliwia Łuczak. W kategorii dziewcząt I miejsce i kwalifikację do powiatu uzyskała drużyna z SP Turzany, II miejsce SP w Orłowo a miejsce III SP Tupadły. W kategorii chłopców I miejsce i kwalifikację do powiatu uzyskała drużyna z SP w Orłowie, II miejsce SP Tupadły, III miejsce SP Góra. Gratulujemy!
 • Czy język angielski jest nam potrzebny?

  10.10.2014

  Tak, język angielski jest nam obecnie bardzo potrzebny. I nie dlatego, iż w klasie szóstej należy podczas sprawdzianu szóstoklasisty zdać test z języka angielskiego. Dlatego, iż nasze kontakty ze światem są coraz częstsze czy to podczas wyjazdów, czy podczas spotkań z obcokrajowcami.

  „Witamy świat” – jest to projekt edukacyjny Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Górze realizowany we współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC a współfinansowany przez Gminę Inowrocław. Projekt, realizowany już drugi rok, zakłada tygodniowe praktyki studentów zagranicznych odbywane w szkole. Głównym celem projektu jest podnoszenie kompetencji uczniów w posługiwaniu się językiem obcym (poprzez zajęcia prowadzone przez native speakera) oraz wzrost motywacji do nauki języka angielskiego. Celem jest również poszerzenia wiedzy uczniów o świecie – poznanie krajów, z których pochodzą studenci.

  W roku obecnym gościliśmy w naszej szkole Katerinę Panagiotopoulou – studentkę pedagogiki z Grecji. Katerina prowadziła na lekcjach języka angielskiego konwersacje z uczniami. Zresztą nie tylko podczas lekcji – również na przerwach oraz podczas wycieczek po okolicy. Pobyt studenta zagranicznego, który nie mówi po polsku zmusza uczniów do podejmowania prób prowadzenia rozmowy w języku angielskim – w przypadku uczniów klas starszych są to już próby udane.

  Pobyt gości zagranicznych jest również okazją do promocji naszej gminy. Nieodmiennie szkoła nasza budzi zdziwienie swoim pięknym wyglądem, nowoczesnym wyposażeniem i rozbudowaną infrastrukturą rekreacyjno-sportową. Podobnie jest z ciekawymi miejscami naszej gminy – kościołem i cmentarzem w Górze, Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie, oraz Kruszą Zamkową – Askaukalis. Chwalimy się również specjalistycznymi gospodarstwami rolnymi oraz polskimi tradycyjnymi daniami przygotowanymi przez CIS w Łojewie. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z wójtem Gminy Inowrocław – panem Tadeuszem Kacprzakiem, któremu dziękujemy za wsparcie naszego projektu.

  Dziękujemy również rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie pobytu praktykantki w naszej szkole - pani Dorocie Szustce, pani Magdalenie Bochat oraz panu Andrzejowi Panfilowi.

 • Nowotworom - NIE!

  10.10.2014

  10 października 2014 r. uczniowie klasy VI pojechali do gimnazjum w Żalinowie, gdzie wzięli udział w prelekcji z zakresu profilaktyki onkologicznej. Organizatorem było Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Uczniowie wysłuchali wykładu, wzbogaconego prezentacją multimedialną, podczas którego byli m.in. zachęcani do przestrzegania zasad zdrowego trybu życia związanego z zapobieganiem nowotworom.

strona: