Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Przekaż Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Górze 1%

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło listę organizacji opp uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego za rok 2014 - jest na niej również nasze Stowarzyszenie (http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/). Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, prosimy, przekaż swój 1% podatku na nasze Stowarzyszenie - KRS 0000110945. Możesz w tym celu skorzystać z bezpłatnej wersji programu e-pity. W imieniu odbiorców naszej działalności - dziękujemy!!! Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013

 • ZAPROSZENIE

  22.01.2015

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze serdecznie zapraszają mieszkańców na świąteczne spotkanie przy kawie, podczas którego mali aktorzy przedstawią jasełka pt: „Betlejemska dobranocka”. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2015r o godzinie 15.00 w Domu Kultury w Górze.

 • Dla rodziców

  23.01.2015

  Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - w zakładce Akademia Rodzica zaproszenie na warsztaty

 • Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Siatkówce chłopców

  15.01.2015

  Eliminacje odbyły się w Kruszwicy, w grupie znajdowały się zespoły z Góry, Kruszwicy i SP 11 z Inowrocławia. I miejsce w grupie zajęła Kruszwica, II Góra i III Inowrocław, do następnej tury zawodów zakwalifikowała się tylko Kruszwica. Chłopcom gratulujemy II miejsca.

 • Nowe stroje UKS Górnik

  14.01.2015

  Prezentujemy dzisiaj Państwu nowe stroje Uczniowskiego Klubu Sportowego Górnik. Zostały zakupione z dotacji, jaką UKS otrzymał z Gminy Inowrocław. Stroje możecie Państwo obejrzeć w ALBUMIE - przedstawiają je Agata, Zuzia i Hubert . Dziękujemy Gminie Inowrocław!

 • Czworożni przyjaciele II klasy

  14.01.2015

  Klasa II bardzo ciekawie podsumowała krąg tematyczny „Opiekujemy się zwierzętami”. Dzieci przyniosły swoje czworonożne pupilki do klasy, aby je zaprezentować i opowiedzieć jak na co dzień się nimi zajmują. Mogliśmy podziwiać i obserwować zachowanie kotki Marceliny, świnki morskiej o imieniu Zuzia, psa Elzy oraz malutkiej świnki morskiej, dla której dzieci wybrały imię Łatka. Uczniowie wiedzą doskonale, że zwierzęta hodowane potrafią być naszymi przyjaciółmi, a nawet pomocnikami. Teraz już wiedzą, że pies pomaga osobom niepełnosprawnym, pracuje w straży pożarnej, policji. Za ciekawe doświadczenia dziękujemy Amandzie , Julce i Kacprowi.

 • Zapraszamy na półkolonie!

  13.01.2015

  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze zaprasza uczniów na półkolonie zimowe! Odbędą się one w pierwszym tygodniu ferii zimowych tj. od 16 do 20 lutego 2015 roku w godzinach od 9.00 do 13.30. Tytuł tegorocznych półkolonii to KALEJDOSKOP - dla każdego ułożymy coś ciekawego. W planie dwie wycieczki - do Młyna Wiedzy w Toruniu (zajęcia na ścieżce tematycznej - Kalejdoskop - przewrotne oko) oraz do Bydgoszczy (Multikino) oraz dużo zajęć sportowych, plastycznych, komputerowych. Udział bezpłatny. Karty uczestnika do pobrania w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!

 • Eliminacje do Mistrzostw Powiatu Siatkówki Dziewcząt

  13.01.2015

  Dzisiaj na naszej sali gimnastycznej odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu Siatkówki dziewcząt grupy 3 drużyn: z Wierzchosławic, Złotnik Kujawskich i Góry. Mecze sędziowała pani Lidia Wieczorek. Jej zdaniem wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom umiejętności. Pojedynki były bardzo zacięte i o miejscu zadecydowały tzw. małe punkty. I miejsce zajęła drużyna z Wierzchosławic, II z Góry. I te zespoły zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek. Gratulujemy naszym dziewczętom oraz pani Beacie Baranowskiej! I już trzymamy kciuki za kolejny etap.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagrała w Górze!

  09.01.2015

  Nasza Wielka Orkiestra dyrygowana przez panie Małgorzatę Rychłowską i Beatę Baranowska zagrała wspaniale. A grało w niej wielu fantastycznych ludzi: wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, mamy i babcie, panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich - Koła Góra, liczni przyjaciele Szkoły. Było pysznie, wesoło i "z dreszczykiem" emocji podczas licytacji. Kto nie był, niech żałuje, bo działo się, oj działo! Zebrane pieniążki w kwocie 2402 zł zostały włożone do puszek naszych młodych wolontariuszy: Oli Kubś, Klaudii Lewandowskiej i Macieja Ocipy. Wszystkim, którzy się przyczynili do tak wspaniałej zabawy i zebrania tak dużej kwoty serdecznie i ogromnie dziękujemy!

 • Konkursy o Pchle Szachrajce rozstrzygnięte!

  09.01.2015

  Po wizycie 5 grudnia 2014 w Teatrze Polskim, gdzie wszyscy uczniowie obejrzeli wspaniale zagrane przedstawienia "Pchła Szachrajka" każdy mógł wziąć udział w konkursach. Uczniowie klas I i II w konkursie plastycznym "W teatrze", klas III i IV w konkursie literackim na opowiadanie "Przygody Pchły Szachrajki" i klas V i VI w konkursie na recenzję spektaklu. W konkursie plastycznym I miejsca zajęły: Agata Dudek i Roksana Grodziska, II miejsce Amanda Gronowska i Alicja Nowicka. W konkursie na opowiadanie I miejsce Piotr Gmur, II miejsce Tomasz Flanc, III miejsce Klaudia Lewandowska i wyróżnienie Jakub Marciniak. W konkursie na recenzję przyznano dwa II miejsca: Agacie Jędrzejewskiej i Agacie Nalewajskiej. Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy, szczególnie zwycięzcom!

 • Góra Grosza przekazana!

  07.01.2015

  5 stycznia przekazaliśmy Górę Grosza. Akcja odbywała się w listopadzie i grudniu 2014 roku, usypaliśmy 33 kilogramową górę o wartości 360,27 zł. Była to już XV Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki. Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. A najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, że to same dzieci mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników. Cieszymy się, iż nasi uczniowie również pokazali swoje dobre serce!

 • Zapraszamy na granie WOŚP w naszej szkole

  23.12.2014

  Zapraszamy na Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy, która zagra w naszej szkole w piątek 9 stycznia 2015 roku na sali gimnastycznej w godzinach od 13 do 16-tej. W programie występy dzieci, licytacje, loteria, pyszne jedzonko oraz liczne atrakcje. Zapraszamy!

 • Jasełka

  19.12.2014

  Dzisiejszy dzień był pełen emocji. Tradycyjnie uczestniczyliśmy w Jasełkach - połowa szkoły jako wykonawcy i druga połowa jako widzowie. Tegoroczne Jasełka były bardzo piękne - do żłobka przyszły również znane dzieciom postacie z bajek (rozpoznacie je na zdjęciach). Mali aktorzy pięknie zagrali swoje role, pięknie śpiewali znane bardziej lub mniej kolędy. Po życzeniach złożonych przez pania dyrektor dzieciom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły uczniowie przy bogato zastawionych wigilijnych stołach w swoich klasach czekali na Gwiazdora.

 • Zerówka dokarmia ptaszki

  12.12.2014

  Decyzja zapadła!  Dzieci z zerówki postanowiły pomóc ptakom przetrwać zimę. Wprawdzie za oknem jeszcze jej nie ma, ale już teraz ptaki potrzebują naszej pomocy. Tato Lenki Domańskiej (DZIĘKUJEMY!!!) podarował nam karmnik, dzieci przyniosły pokarm dla ptaków i teraz mamy za oknem ptasią stołówkę. Nie musieliśmy długo czekać, aby nasi skrzydlaci przyjaciele zjawili się na naszym parapecie. Od teraz mogą na nas liczyć codziennie!
   

 • W obiektywie Agaty

  12.12.2014

  Agata Jędrzejewska zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym "Gmina Inowrocław w jesiennych barwach". Gratulujemy serdecznie zwycięstwa oraz pięknych zdjęć - można je obejrzeć w Albumie. Również gratulujemy sukcesu fotograficznego mamie Agaty - pani Jolancie Jędrzejewskiej, która w konkursie otrzymała wyróżnienie.
   

 • Turniej Tenisa Stołowego w Kołodziejewie

  06.12.2014

  Turniej Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie, w którym zawodnicy walczyli o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa i Dzieci Specjalnej Troski przyniósł nam kolejny sukces. Tradycyjnie z naszej gminy udział brała drużyna z naszej szkoły oraz gimnazjaliści ze Sławęcinka. W kategorii szkół podstawowych brały udział cztery drużyny dwie z Kołodziejewa, Janikowo i Góra. Naszą szkołę reprezentowali : Hubert Nowosielski ( I miejsce indywidualnie), Igor Jabłoński (IV miejsce indywidualnie), Oliwia Łuczak (III miejsce indywiduslnie), Agata Nalewajska (IV miejsce indywidualnie). Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce – SP Kołodziejewo, II miejsce- SP Góra, III miejsce – SP Janikowo, IV miejsce SP- Kołodziejewo. Gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerce i życzymy dalszych sukcesów !!!

 • Wizyta górnika w klasie 0

  05.12.2014

  Dzisiaj odwiedził nas pan mgr inż. Dariusz Jedziniak - górnik kopalni Solino w Górze. Pan Dariusz jest absolwentem naszej szkoły oraz absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie pracuje w Kopalni Góra na stanowisku nadsztygara do spraw eksploatacji. Poświęcił wolny czas, aby opowiedzieć nam o swojej pracy w kopalni i zaprezentować się w swoim galowym stroju. Już teraz wszyscy zerówkowicze wiedzą jak ten strój wygląda i jakie ma dodatki. Każdy miał okazję przymierzyć czako (górniczą czapkę) oraz trzymać w dłoni górniczą szablę. Dzieci zaśpiewały panu Dariuszowi piosenkę "Idzie górnik drogą" oraz złożyły świąteczne życzenia. Było to radosne i ciekawe spotkanie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy! Nie była to pierwsza i, miejmy nadzieję, ostatnia wizyta naszego przesympatycznego Górnika.

 • Pyszna zabawa z Pchłą Szachrajką

  05.12.2014

  Dzisiaj wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i część rodziców miała fantastyczną okazję do pysznej zabawy - z Pchłą Szachrajką w roli głównej. Spektakl nie zawiedzie ani dzieci, ani dorosłych - tak o "Pchle Szachrajce" w reż. Łukasza Gajdzisa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy pisze Alicja Rubczak z Nowej Siły Krytycznej. "Najlepiej smakuje krem z trzydziestu rurek, za które nie trzeba zapłacić - to udało się sprytnej Pchle Szachrajce. Najsmaczniejsze są spektakle dla dzieci, w których inteligentny dowcip rozśmiesza młodszą część widowni, a uroczy podtekst bawi dorosłych." Ten cytat z artykułu pani Rubczak świetnie oddaje to, co działo sie na scenie. Wszyscy z wielkim żalem opuszczaliśmy teatr - szkoda, że przedstawienie trwało tylko godzinę! Ale była to fantastyczna godzina! Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Górze za ten pomysł!

 • Jedziemy do teatru!

  03.12.2014

  Wszyscy wiemy, iż w piątek wszyscy jedziemy do teatru! Do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na przedstawienie "Pchła Szachrajka". Ale czy wiemy, że będzie można wziąć udział w konkursach związanych z tym wyjazdem? Klasa I i II jest zaproszona do konkursu plastycznego "W teatrze", klasa III i klasa IV do konkursu literackiego "Przygody Pchły Szachrajki" a klasa V i VI do konkursu literackiego "Sprawozdanie z wyjazdu do Teatru Polskiego". Szczegóły u wychowawców i polonisty. Nagrody czekają! Zapraszamy!

 • Barbórkowe Święto

  03.12.2014

  Dzisiaj uczniowie zerówki odwiedzili górników Kopalni Solino w Górze. Okazją było oczywiście barbórkowe święto. Chociaż górnicy mają teraz trudny czas, nam udało się ich zachwycić i rozweselić piosenką, tańcem, skromnymi życzeniami i laurkami. W podziękowaniu za udany występ dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i obdarowane książeczkami. W ramach rewizyty zaprosiliśmy górników do naszej klasy, aby opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy i pięknym, galowym stroju. Czekamy z niecierpliwością.

strona: