Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Przekaż Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Górze 1%

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło listę organizacji opp uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego za rok 2014 - jest na niej również nasze Stowarzyszenie (http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/). Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, prosimy, przekaż swój 1% podatku na nasze Stowarzyszenie - KRS 0000110945. Możesz w tym celu skorzystać z bezpłatnej wersji programu e-pity. W imieniu odbiorców naszej działalności - dziękujemy!!! Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013

 • Zapraszamy na basen!

  27.02.2015

  Niezwykle miło jest nam zaproponowac uczniom klas I-III zajęcia na basenie w ramach programu "Umiem pływać". Będą się one odbywały w poniedziałki od 16 marca do 25 maja w dwóch 15-to osobowych grupach na basenie w Janikowie. Zajęcia są bezpłatne dla dzieci (finansowane przez Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki a dojazd przez Gminę Inowrocław). Zapraszamy!!!

 • Dla rodziców

  25.02.2015

  Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - zaproszenie PPP na warsztaty socjoterapeutyczne dla dzieci

 • Zapraszamy do konkursu!

  23.02.2015

  Jeśli masz chwilę wolną a chciałbyś się pobawić w architekta zieleni, to zapraszamy do konkursu! W ramach drugiego zadania z programu Szkoły Współpracy zaprojektuj szkolne ogrody! Szczegóły konkursu znajdziesz tutaj konkurs.doc . W zakładce Szkoła Współpracy znajdziesz proponowane strony oraz zdjęcia, które mogą zainspirować! Miłej zabawy!

 • Mamy w szkole ZOO

  20.02.2015

  Zabawy półkolonistów zaowocowały kilkoma pięknymi ogrodami zoologicznymi (w wersji 2D i 3D). Na zakończenie oprócz dyplomów uczestnicy otrzymali kalejdoskopy w nagrodę za wytrwałą pracę podczas zimowiska. Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili dzieciom wspaniałą zabawę podczas pierwszego tygodnia ferii. Szczególne podziękowania składamy na ręce pana Dariusza Kusiaka - prezesa IKS "Solino", pana Tadeusza Kacprzaka - Wójta Gminy Inowrocław, pani Magdaleny Bochat - przewodniczącej Rady Rodziców oraz pani Ewy Kolada! DZIĘKUJEMY!!!
   

 • Trzymaliśmy pytona królewskiego!

  19.02.2015

  Dzisiejszy "kolonijny kalejdoskop" pokazał nam świat zwierząt. W Myślęcinku mogliśmy obejrzeć zwierzęta duże i małe z różnych stron naszego świata. Wzbudziły one nasz zachwyt - podziwialiśmy wszystkie: i tygrysa, i łosia i wilki i lemura. I jeszcze  mieliśmy bliskie spotkanie z piątką przedstawicieli fauny podczas zajęć: mogliśmy dotknąć, pogłaskać lub wziąć w ręce karaczana madagaskarskiego, afrykańskiego ślimaka olbrzymiego, Lucka z Bydgoszczy, agamę brodatą z Australii oraz pytona królewskiego z Afryki. Po tej przygodzie wzmocniliśmy nasze siły w MacDonaldsie, gdzie spotkała nas niespodzianka w postaci pingwinów - bohaterów obejrzanego we wtorek filmu. A nasze miny podczas spotkania z pytonem (i nie tylko) można obejrzeć w ALBUMIE!

 • Nasze "półkolonijne" zwierzaczki

  18.02.2015

  Dzisiaj nasi półkoloniści w ramach przygotowania do jutrzejszej wycieczki (do Myślęcinka) mówili o zwierzętach. Oraz je robili - z masy solnej. A także rysowali. Najmłodszej grupie pomagały Julia i Natalia (nasza absolwentka). Jutro sprawdzimy nasze wyobrażenia w oryginalnym wydaniu! Podczas zajęć sportowych najwiekszym obecnie hitem jest piłka ręczna!

 • Młyn Wiedzy

  17.02.2015

  Dzisiaj młodzi naukowcy z półkolonii byli na wyprawie w Toruniu w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Najpierw w ramach ścieżki tematycznej "Kalejdoskop - przewrotne oko" po krótkim pokazie działania oka uczestnicy rozwiązywali testy w oparciu o przeprowadzane doświadczenia z soczewkami, lustrami i światłowodami. Następnie zwiedzaliśmy wystawy  o rzece, pracy radiowca oraz (trochę) użyliśmy zabawy gigantycznymi klockami. Po obiedzie czekało jeszcze naszych milusińskich spotkanie z pingwinami w Cinema City.

 • Karnawał w klasach I-III

  13.02.2015

  W piątek po lekcjach młode damy i młodzi kawalerowie z klas I-III oddali się karnawałowemu szaleństwu. Były fantastyczne stroje, pyszne pączki i tańce oraz zabawy. Uczestnicy bawili się świetnie!

 • Jeszcze WOŚP

  12.02.2015

  Dzisiaj w Urzędzie Gminy nastąpiło podsumowanie WOŚP 2015. Okazało się, iż nasza szkoła nazbierała najwięcej pieniążków (ze wszystkich szkół). Dziękujemy jeszcze raz tym, którzy się do tego przyczynili: wolontariuszom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz gościom naszej "Orkiestry"! W podziękowaniu każdy uczeń otrzymał pysznego, w kształcie serca, lizaka.

 • Nowi stypendyści

  10.02.2015

  10 lutego grupa uczniów została uhonorowana stypendiami za osiągnięcia w nauce i sporcie w I okresie roku szkolnego 2014/2015. Do listy stypoendystów dopisano: Weronikę Szarafiniak i Agatę jędrzejewską - obie z klasy V - za wyniki w nauce oraz Agatę Nalewajską (kl. VI), Oliwię Łuczak (kl. V), Huberta Kubsia, Huberta Nowosielskiego i Kacpra Ostrowskiego (kl. VI) oraz Adriana Świtałę (kl. V). Stypendystom serdecznie gratulujemy!

 • Podsumowanie konkursu dla klas I-III "Owace i warzywa"

  10.02.2015

  Dzisiaj podsumowano konkurs dla uczniów klas I-III dotyczący zdrowego odżywiania (realizowany w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole"). Przez kilka tygodni uczniowie klas młodszych podczas zajęć świetlicowych nabywały wiadomości związane z prawidłowym odżywianiem. Następnie pani ze świetlicy oraz pielęgniarka szkolna przeprowadziły konkurs wiedzy oraz techniczny (układanie owocowych puzzli). Zdjęcia w ALBUMIE.

 • Turniej w Koronowie

  07.02.2015

  7 lutego w Koronowie odbył się I Noworoczny Turniej Minisiatkówki dziewcząt o Puchar Burmistrza Koronowa „dwójek” i „trójek”, w którym wzięły udział trzy zespoły ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Na turniej zostało zaproszonych 18 najlepszych drużyn w kategorii czwartych klas i 11 w kategorii klas V szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. W kategorii klas IV drużyny zostały podzielone na trzy sześciozespołowe grupy. Następnie po dwa najlepsze zespoły awansowały do finału A i grały o miejsca I-VI, zespoły z dwóch kolejnych miejsc rywalizowały w finale B o miejsca VII- XII a pozostałe o miejsca XIII- XVII. Nasze dwójki po udanej grze trafiły do finału B i zajęły miejsce VIII (zespół w składzie: Roksana Kołodziejczyk, Wikroria Spała i Wiktoria Gabryszak) oraz miejsce XII ( zespół w składzie: Aleksandra Kubś, Michalina Szulc i Klaudia Lewandowska). W starszej kategorii dziewczyny zostały podzielone na dwie grupy pięcio i sześciozespołowe. Dziewczyny w składzie: Oliwia Łuczak, Edyta Młynarska, Weronika Krajczyńska i Nikola Rucińska były bardzo blisko awansu do Finału A gdzie by rywalizowały o miejsca I-IV lecz brakło im jednego malutkiego punktu do awansu i ostatecznie dziewczyny walczyły w Finale B o miejsca V-VIII. Wyniki wszystkich spotkań przedstawiamy w albumie. Chcemy jeszcze nadmienić, że nasze dziewczyny rywalizowały z zawodniczkami, które systematycznie trenują w klubach sportowych a mimo to zajęły wysokie lokaty. Gratulujemy występu:)

 • Biblioteka

  05.02.2015

  Moduł Biblioteka został zmodyfikowany

 • Ogólnopolskie Wybory Książek

  04.02.2015

  Drodzy uczniowie! Jeśli uważacie, że obenie "przerabiane" na lekcjach lektury są, delikatnie mówiąc, nudne, to macie szansę to zmienić! W szkołach zostaną przeprowadzone wybory najciekawszych dla Was książek, a sporządzona lista przekazana Pani Minister Edukacji Narodowej. Z kolei pani Minister zapewniła fundusze na zakup nowych książek do bibliotek szkolnych - mogą to być polecone przez Was książki. Jeśli chcecie mieć wpływ na decyzję zakupu, a może i na listę lektur - przygotujcie się do Wyborów. Pomyślcie, jaką ciekawą książkę lub książki ostatnio przeczytaliście, co chcielibyście polecić kolegom. 4 marca będziecie mogli wziąć udział w Wyborach w naszej szkole! Liczymy na Was!

 • Młodzi matematycy w Młynie Wiedzy

  04.02.2015

  Dzisiaj zajęcia kółka matematycznego odbyły się w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Połączone kółka z klas IV, V i Vi były na warsztatach "Główka pracuje", podczas których zmierzyły się z zadaniami i zagadkami logicznymi. Zajęcia były bardzo, bardzo ciekawe. Młodzież pracowała w grupach nad ośmioma intrygującymi zadaniami walcząc jednocześnie o największą liczbę punktów dla swojej grupy. Zadań nie publikujemy, aby nie odbierać przyjemności tym, którzy się skuszą na udział w tych warsztatach. Dziękujemy Panu Wójtowi za transport na nasze "pozaszkolne" zajęcia!

 • Cała Polska Czyta Dzieciom - a my klasie 0

  04.02.2015

  Utwory Andersena cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, od wielu lat figurują na liście lektur obowiązkowych szkoły podstawowej. Niezwykle piękne baśnie przemawiają do uczuć i wyobraźni młodego czytelnika. Mogą też być źródłem terapii dla dzieci pokrzywdzonych przez los, dają im bowiem przeświadczenie, że pomyślne życie dostępne jest każdemu człowiekowi, który wykaże dużo uporu i wytrwałości w zmaganiach z przeciwnościami losu. Dzisiejszego dnia Iga i Wiktoria z klasy trzeciej, Natalia z klasy czwartej , Nikola oraz Wiktoria z klasy piątej czytały  swoim młodszym koleżankom i kolegom z zerówki "Calineczkę"  Hansa Christiana Andersena.

 • Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

  03.02.2015

  W dniu dzisiejszym panie psycholog Anna Glejzner-Trepkowska oraz Kamila Drużyńska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu prowadziły warsztaty dla nauczycieli oraz rodziców. Nauczyciele doskonalili swoje umiejętności postępowania z dzieckiem z ADHD a rodzice doskonali swoje umiejetności wychowawcze podczas warsztatu "Jestem mądrym rodzicem". Obie grupy były bardzo zadowolone z zajęć - na jesień już umówiono się z paniami na kolejne spotkanie.

 • Jasełka w Domu Kultury

  31.01.2015

  Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszeni i spędzili z nami sobotnie popołudnie ogladając piękne Jasełka w wykonaniu naszych uczniów. Dzieci występowały pięknie. Przedstawienie wywołało uśmiech na twarzy widzów, jak również łzy wzruszenia. Po przedstawieniu wszyscy: goście, aktorzy i ich rodzice miło spędzili godzinkę podczas rozmów przy przygotowanej kawie, przepysznych ciastach oraz świeżym chlebie ze smalcem i obowiązkowymi ogóreczkami. Licznej grupie osób, która przygotowała te pyszności z własnej inicjatywy i z własnych funduszy w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy!

  Szczególne podziękowania dla pani Małgorzaty Lewandowskiej - opiekunki świetlicy, pań Bożeny Smokowskiej i Urszuli Spały za przepyszne ciasta, pań: Moniki Górskiej, Sylwii Stachaczek, Karoliny Kosmalskiej, Sylwii Mendat, Mileny Kubś i Ireny Zalesińskiej za pomoc w kuchni, panu Robertowi Wesołowskiemu za zdjęcia oraz księdzu proboszczowi Krzysztofowi Andrzejewskiemu za wsparcie finansowe. Państwu Elżbiecie i Andrzejowi Kozłowskim dziękujemy za cukierki przekazane małym aktorom.Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

  30.01.2015
  W piątek 30 stycznia na hali Kujawianka w Inowrocławiu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę podczas turnieju reprezentowali : Agata Nalewajska, Oliwia Łuczak, Hubert Nowosielski i Hubert Kubś. Ostatecznie po zaciętych grach dziewczyny zajęły miejsce IV, chłopcy miejsce VII-VIII. Gratulujemy występu wszystkim uczestnikom.
strona: