Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

  01.09.2015

  Inaugurację rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym pw. Św. Trójcy. W kazaniu ksiądz proboszcz Krzysztof Andrzejewski wspaniale przedstawił obraz tak skomplikowanego organizmu, jakim jest szkoła. Ta pierwsza "lekcja wychowawcza" uzmysłowiła wszystkim zebranym przeogromną rolę współpracy. Po przeprawieniu się do szkoły wszystkich zebranych powitała pani dyrektor. Inaugurację zaszczycieli swoją obecnością pan Dawid Jęcek - wice przewodniczący Rady Gminy Inowrocław oraz ksiądz proboszcz i pani Małgorzata Rychłowska - wice-dyrektor Gminnego Przedszkola oraz grupa przedszkolaków z klasy 0 wraz z rodzicami i wychowawcą. W imieniu swoim oraz Rady Gminy i pana Wójta życzenia złożył uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły pan Dawid Jęcek. Jako, iż rok obecny jest Rokiem Czytania Książek wszyscy goście, duzi i mali oraz uczniowie klasy pierwszej zostali obdarowani książkami. Po zakończeniu tej części spotkania uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami a następnie na zwiedzania pięknie wyremontowanej podczas wakacji szkoły (ogólny zachwyt wzbudziła kuchnia) oraz przepięknej edukacyjnej ścieżki przyrodniczej. W tym miejscu serdecznie w imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za te wspaniałości panu Wójtowi Tadeuszowi Kacprzakowi oraz Radzie Gminy!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie wykonanych, oczywiście, przez pana Roberta Wesołowskiego, któremu bardzo dziękujemy za utrwalanie naszej historii!

 • Wyprawka 2015

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany - w zakładce Wyprawka szkolna 2015 podano informacje dotyczące terminu oraz wniosku o wyprawkę.

 • Zakończenie półkolonii

  17.07.2015

  Ostatnia godzina półkolonii upłynęła na podsumowaniu dwutygodniowej działalności. W sali gimnastycznej zaprezentowano prace dzieci - kartki z kroniki, rysunki, dinozaury. Odbył się również konkurs z wiedzy zdobytej podczas spotkań oraz mini-zawody sportowe. Najlepsi okazali się BADACZE HISTORII, za nimi ŁÓWCY HISTORII i (małe) DIPLODOKI. Na zakończenie zwyczajowo uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, nagrodę specjalną otrzymał Hubert z klasy VI - wierny uczestnik półkolonii. Dziękujemy jeszcze raz sponsorom: Gminie Inowrocław, IKS "Solino" oraz Fundacji PKO a także wszystkim darczyńcom 1% przekazanego na konto Stowarzyszenia! Dzięki Wam uczestnicy mogli spędzić fantastyczne dwa tygodnie wakacji! DZIĘKUJEMY!!!

 • Inowrocław i Askaukalis

  16.07.2015

  W Inowrocławiu, w magicznym miejscu jakim jest kino, udaliśmy się na wyprawę do najniezwyklejszego miejsca jakim jest wnętrze ludzkiego umysłu. Razem z Riley przeżywaliśmy emocje towarzyszące dorastaniu. Kolejny etap dzisiejszej wyprawy zawiódł nas w równie magiczne miejsce jakim jest Askaukalis (dzisiejsza Krusza Zamkowa) - miejsce opisane przez Ptolomeusza leżące na Szlaku Bursztynowym.

 • Warsztaty archeologiczne

  15.07.2015

  Po wczorajszym spotkaniu z dinozaurami dzisiaj ponownie mieliśmy z nimi do czynienia. A to za przyczyna pani Doroty Dominiczak - Głowackiej - archeologa z Kujawskiego Centrum Kultury. Pani Dorota poprowadziła warsztaty archeologiczne pod nazwą "Spotkaliśmy dinozaury". Po krótkiej prezentacji wykorzystując modelinę, plastelinę, papierowe talerzyki i słomki nasi półkoloniści wykonali pazur dinozaura oraz różne wizerunki tegoż zwierzęcia. Trzygodzinne warsztaty minęły wypełnione pracą bardzo szybko. Dziękujemy pani Dorocie za tak udane zajęcia!

 • Nasza podróż do czasów dinozaurów

  14.07.2015

  Dzisiaj odbyliśmy bardzo odległą w czasie podróż. Wylądowaliśmy w Parku Jurajskim w Solcu Kujawskim około 600 milionów lat temu. Poznaliśmy historię dinozaurów. Przeżyliśmy dreszczyk emocji w kinie 5D oraz znaleźliśmy zatrudnienie - jako paleontolodzy. Udało nam się wykopać parę szkieletów dinozaurów na Pustyni Gobi. Naszą wyprawę skończyliśmy już w czasach obecnych - na bezpłatnych lodach w Lidlu.

 • Bezpieczne wakacje

  13.07.2015

  Dzisiaj pan Paweł Bednarek,naczelnik OSP przy Kopalni Góra a jednocześnie zacny i niezawodny przyjaciel naszej szkoły, zaprosił do siebie naszych półkolonistów i opowiadał im o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Z wielką pasją mówił o ratownictwie wodnym. Pokazywał nowoczesny sprzęt używany przez ratowników. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

 • Dawno temu na Pałukach

  09.07.2015

  Dzisiejsza wycieczka zawiodła nas w rejon Pałuk. W Żninie zwiedziliśmy znajdującą się na rynku Wieżę Ratuszową. W kronikach Jana Długosza można znaleźć m.in. notatkę o pożodze, która spustoszyła Żnin w roku 1447. Właśnie wtedy zapadła decyzja o budowie murowanego ratusza, którego wnętrza zapewniłyby bezpieczeństwo dokumentów miejskich – nadań, przywilejów, ksiąg rachunkowych. Z wieku XV i z pory (bardzo) deszczowej przenieśliśmy się do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji (ale nie tej odległej o 6 000km). I do wieku XIX (najstarszy paowóz pochodzi z roku 1899) i XX wieku. Następnie z prędkośćią około 20km/h kolejka wąskotorowa przewiozła nas do Biskupina. Tam wróciliśmy do okresu kultury łużyckiej ( około XIII wiek przed naszą erą). I jak dawni mieszkańcy Biskupina zdobiliśmy ceramiczne talerzyki w Pracowni Konserwacji Ceramiki. Próbowaliśmy złożyć (jak z puzzli) z kawałków ceramicznych naczynia (sztuka ta udała się Agacie i Kornelowi). I już w pięknym słońcu, zostawiając za sobą liczne wieki oraz deszczową pogodę, wracaliśmy do domu.

 • Kiedy pisano gęsim piórem? Dawno, dawno temu ...

  07.07.2015

  I dzisiaj. Dzisiaj przenieśliśmy się bowiem w czasie: czerpaliśmy papier, pisaliśmy gęsim piórem oraz drukowaliśmy na prasie drukarskiej z XIX w. A wszystko to było możliwe dzięki zajęciom w Muzeum Pismiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Aby przypomnieć sobie te magiczne chwile można zajrzeć na stronę Muzeum http://www.muzeum.grebocin.pl/. I oczywiście polecamy nasz Album fotograficzny.

 • Półkolonie rozpoczęte!

  06.07.2015

  Dzisiaj rozpoczęły się dwutygodniowe półkolonie organizowane tradycyjnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. Odbywają się pod hasłem "Dawno, dawno temu ..." (w nawiązaniu do Roku Jana Długosza). Stąd też nazwy grup: Diplodoki, Badacze i Łowcy Historii. Pobyt 36 młodych ludzi na półkoloniach jest współfinansowany ze środków Gminy Inowrocław, IKS Solino, Fundacji PKO oraz środków własnych Stowarzyszenia pochodzących z wpłat 1%. Sponsorom bardzo już dzisiaj dziękujemy!

 • Przedszkolaczki rządzą!

  06.07.2015

  Po drugiej stronie szkoły - w jej nowej części świetnie się bawią przedszkolaczki. Połączona grupa "Biedronek" z Góry i "Rybek" z Turzan bawi się na całego! Przedszkolaczki do swoich zabaw wykorzystują również plac zabaw. W Albumie możemy ich obejrzeć w akcji!

 • Remonty wakacyjne

  06.07.2015

  Już od tygodnia trwają remonty wakcyjne w szkołach. W naszej szkole remontowane są pomieszczenia w starej części budynku - pokoju nauczycielskiego, kuchni, klasy (byłej III i przyszłej I). Jak to wyglada dziś możecie zobaczyć na zdjęciach. Ale nic to - będzie ślicznie!

 • Zanim udamy się na wymarzony wypoczynek poznajmy kilka istotnych porad, które uczynią go również bezpiecznym i bezproblemowym. Porady znajdziemy na stronie http://bezpiecznewakacje.pl/index.php. Fim polecany przez Ministra Edukacji dotyczący bezpieczeństwa nad wodą znajdziemy z kolei tutaj: https://vimeo.com/130853793.

 • U W A G A !

      

  Podczas wakacji na boisku szkolnym oraz placu zabaw nie będzie opiekuna. Przypominamy, iż z boiska i placu mogą osoby małoletnie korzystać tylko pod opieką osób pełnoletnich!!! Regulaminy korzystania z tych miejsc znajdują się na tablicy przy placu zabaw.

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

  26.06.2015

  Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego wręczono dyplomy wzorowych uczniów, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i inne osiągnięcia, stypendia oraz podziękowania rodzicom i osobom zaangażowanym w życie szkoły. Gratulujemy!!! Szczegóły można poznać oglądając fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie odebrali z rąk wychowawców świadectwa a Rada Rodziców wraz z panią dyrektor przekazali podziękowania panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy Inowrocław za wspieranie szkoły oraz za umożliwienie jej uczniom udziału w tak licznych w tym roku wycieczek i wyjazdów, panu Dariuszowi Kusiakowi - prezesowi IKS "Solino" za wspieranie finansowe półkolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze, pani Ewie Kolada za wspieranie smakołykami imprez organizowanych przez Szkołę i Stowarzyszenie. Życzymy wszystkim naszym uczniom wspaniałych, pełnych słońca i wrażeń oraz bezpiecznych wakacji!!!

 • Dzień Zmian

  25.06.2015

  Tradycyjnie od trzech lat w przedostatni dzień roku szkolnego zmieniamy miejsce naszego pobytu - w tym roku przenieśliśmy się do Ameryki Południowej. Przygotowania do tej wyprawy trwały kilkanaście dni - poznawaliśmy wybrane kraje, ich zwyczaje, stroje, potrawy, przyrodę i kulturę. W Dzień Zmian przyszliśmy przebrani a mamusie przygotowały smakowite potrawy z regionu Ameryki Południowej (dla dobra konsumentów rezygnując niekiedy z oryginalnych składników). Zabawę rozpoczęły konkursy dla uczestników dużych (rodziców) i małych. trzeba było znać np. stolice państw, ich położenie, flagi, pismo supełkowe, i podbijać piłkę jak najlepsi piłkarze argentyńscy bądź urugwajscy, strącić za pomocą orzecha kokosowego jak najwięcej kręgli. Nie zabrakło również tańców latynoamerykańskich w tym tanga argentyńskiego. Jako iż Dzień Zmian był projektem UNICEF-u wszystkie zebrane pieniądze za przepyszne potrawy trafią do potrzebujących pomocy dzieci z Nepalu (akcja UNICEF - SOS dla Nepalu). Jednocześnie przy okazji Samorząd Uczniowski zbierał pieniążki z loterii fantowej dla kolegi z klasy IV na ochronne okulary sportowe. Dzień był fantastyczny - wszyscy bawili się rewelacyjnie. Wielkie podziękowania dla głównych organizatorek pań: Małgorzaty Pawłowskiej i Anny Masłowskiej!!! I ogromne podziękowania dla rodziców (za pomoc w przygotowaniu, za udział w imprezie), dla nauczycieli oraz oczywiście dla samych uczniów!

 • Podręczniki

  23.06.2015

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany. Podano podręczniki na rok szkolny 2015/2016. Jednocześnie informujemy, iż w Dniu Zmian będzie czynne stoisko Kiermaszu Używanych Podręczników - można na nim będzie sprzedać stare podręczniki z klasy VI i V (i oczywiście je zakupić). Tutaj zwracamy się z prośbą do rodziców klasy VI o przekazanie do biblioteki szkolnej atlasów przyrodniczego i historycznego! Informujemy rodziców uczniów klasy III oraz rodziców uczniów niepełnosprawnych klas starszych, iż program Wyprawka Szkolna będzie również funkcjonował w tym roku.

 • Wyjazd klasy VI do Borów Tucholskich

  19.06.2015

  Klasa VI wraz z wychowawczynią oraz swoimi mamami spędziła piątek i sobotę w osadzie leśnej Raciąski Młyn w Borach Tucholskich. W ramach zielonej szkoły poznawali ten uroczy zakątek pod kątem historycznym i przyrodniczym. Był równiez czas na zabawy (mecze dzieci kontra mamy), ognisko w starej stodole i nocne pogaduszki. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy za zapewnienie transportu, pani Katarzynie Kubś za przepiękne zdjęcia a troskliwym mamom za opiekę nad młodzieżą.

 • Pożegnanie klasy III

  20.06.2015

  W sobotę w świetlicy w Domu Kultury odbyło się miłe i wzruszające spotkanie dzieci, rodziców i wychowawczyni klasy III. Dzieci podziękowały pani Małgorzacie Pawłowskiej za wspólne cztery lata nauki i zabawy. Wychowawczyni nie kryła łez wzruszenia. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do pyszności przygotowanych przez mamy. Zabawom i rozmowom nie było końca. Spotkanie utrwalił na fotografiach pan Robert Wesołowski - dziękujemy i zapraszamy do ALBUMU.

 • Klasa II i III w Gnieźnie i Poznaniu

  18.06.2015

  18 czerwca  klasa III i II pojechały na wycieczkę do Poznania do ZOO.  Zanim dotarły do poznańskiego ZOO zwiedziły Katedrę w Gnieźnie, gdzie widziały srebrną trumnę z relikwiami św. Wojciecha. Następnie  udali się w dalszą podróż do zoo. Po kupieniu biletów, rozpoczęli zwiedzanie. Na samym początku wypatrywali  w stawie foki. Następnie byli świadkami tańca godowego strusia emu.  W trakcie spaceru po zoo podziwiali wiele różnych zwierząt, które trudno wymienić,  każdy zachwycał się innym zwierzakiem. Najbardziej jednak zaciekawienie wzbudziły zebry, żyrafy, flamingi, tapiry. Dzieci podziwiały również różnobarwne motyle w motyl arni.  Motylarnia to takie miejsce, gdzie można było obserwować  motyle na „wolności” latające sobie między zwiedzającymi. Na koniec zostawiły sobie słoniarnię, w której na wybiegu obserwowali cztery słonie afrykańskie. Po posiłku, w drodze powrotnej obejrzały nosorożca i kangury.  Przed odjazdem jedni poszli kupować pamiątki, a inni wspinali się po parku linowym. Niestety, nadszedł czas odjazdu i trzeba było wracać. Trochę zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

strona: