Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Zakończenie "Muzycznych wędrówek"

  18.07.2014

  Szybciutko minęły dwutygodniowe nasze półkolonie. Zainspirowani Rokiem Oskara Kolberga urządziliśmy sobie "Muzyczne wędrówki". Towarzyszyła nam muzyka ludowa, muzyka Fryderyka Chopina, ludowe wycinanki oraz prace wykonywane pod okiem artystów-malarzy. Zakończeniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych podczas półkolonijnych zajęć. Wiedzę zdobytą podczas Wędrówek sprawdził konkurs - I miejsce (maksymalna liczba punktów) zdobyła Natalia Oczkowska, II miejsce Hubert Kubś a III Ola Fiecek. Odbyły się również zawody sportowe. W grupie "Muzyczna Dziesiątka" I miejsce zdobyła Adriana Wienconek, II Natalia Oczkowska i III Ola Fiecek, w grupie "Czerwone Jabłuszka" - I miejsce Nikola Rucińska, II - Weronika Szarafinaik a III Ola Kubś, w grupie "DoReMiFasolek" i miejsce Hubert Nowosielski, II Hubert Kubś i III Dominik Baranowski. Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięzcom po występie przygotowanym przez "Muzyczną dziesiątkę". Na zakończenie każdy półkolonista odebrał z rąk swojej wychowawczyni dyplom uczestnictwa. Nagrodę specjalną otrzymała Natalia Oczkowska - najwierniejsza i najaktywniejsza uczestniczka dwunastu kolejnych półkolonii. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze w realizacji półkolonii - IKS "Solino" S.A., Wójtowi Gminy Inowrocław, pani Ewie Koladzie oraz darczyńcom 1%.

 • Mamy swój własny kawałek Afryki

  17.07.2014

  Zimą robiliśmy prezenty dla Afryki, w przedostatni dzień roku szkolnego, Dzień Zmian, zamieniliśmy się w dzieci z Afryki, a od wczoraj kaweł Afryki mamy w naszej szkole. Dzięki pasjonatowi akwarystyki - panu Łukaszowi - w naszym akwarium mamy aranżację biotopu Malawi - trzeciego co do wielkości i drugiego co do głębokości jeziora Afryki. Aż trudno wzrok oderwać - wygląd akwarium oraz afrykańskich ryb jest rewelacyjny! Panu Łukaszowi baaaaaaardzo dziękujemy !!!!!!!!!!!!

 • Wyprawa do kina

  17.07.2014

  Dzisiejsza wyprawa nie miała nic wspólnego z Oskarem Kolbergiem, ale za to dostarczyła wiele radości - film "Gang Wiewióra" był wakacyjno zabawny, a szczęścia dopełniła "dolewka" w KFC. Potem jeszcze bieg z autokaru do szkolnej ubikacji i przedostatni dzień półkolonii dobiegł końca.

 • Fundacja Piękniejszego Świata

  15.07.2014

  Dzisiaj spędziliśmy dzień otoczeni sztuką - artystami, obrazami i muzyką. Również my tworzyliśmy sztukę. Było fantastycznie! My byliśmy fantastyczni! A oto jak o tym dniu napisały "Czerwone Jabłuszka":

  "Piętnastego lipca odbyła się wycieczka do Skłudzewa. Skłudzewo to piękne miejsce, w którym znajduje sie pałac otoczony starym, urokliwym parkiem. W parku rośnie 120-letni platan, jest tam również symboliczna brama do piękniejszego świata.

  Gospodarzami ośrodka są państwo Danuta i Leszek Warmbierowie. Prowadzą oni Fundację Piękniejszego Świata. zainteresowała nas malarska twórczośc naszych gospodarzy. Tam nauczyliśmy sie malować na płótnie oraz dostrzegać muzykę w naturze. Przy pracy towarzyszyły nam utwory Chopina. Ze skarpy w parku podziwialiśmy pradolinę Wisły i szkicowaliśmy ten krajobraz.

  W trakcie pobytu próbowaliśmy chleba z konfiturą z aronii oraz piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem.

  Czas na wycieczce płynął bardzo szybko wypełniony różnymi zajęciami."

 • W Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich

  14.07.2014

  Drugi tydzień półkolonii rozpoczęła wizyta w Łojewie - w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. Oprowadzani przez panią Małgorzatę Znyk - kierownika referatu promocji i kultury oraz pana Waldemara Zielińskiego, zwiedziliśmy Salę Przybyszewskiego oraz Izbę Kujawską. W Sali Przybyszewskiego obejrzeliśmy ciekawy o nim film, sama sala zrobiła na nas ogromne wrażenie. Izba Kujawska była równie ciekawa - ilość zgromadzonych eksponatów nas zadziwiła - a z zastosowaniem niektórych mieliśmy problem. Po powrocie do szkoły z nowym zapałem oddaliśmy się robieniu mniej lub bardziej ludowych wycinanek.

 • Jak ratować życie

  11.07.2014

  Dzisiaj na półkoloniach, podczas gdy dziewczęta oddawały się sztuce ludowej, chłopcy udali się po naukę ratowania życia. Młodych naszych ratowników szkolił pan Paweł Bednarek - naczelnik OSP przy Kopalni Góra. Chłopcy dowiedzieli się między innymi jak ratować tonącego i jak reanimować osoby nie dające oznak życia. Dziękujemy panu Pawłowi Bednarkowi za wspaniały pokaz połączony z ćwiczeniami!

 • Być jak Oskar Kolberg

  10.07.2014

  Program tegorocznych półkolonii został zainspirowany ogłoszeniem roku 2014 Rokiem Oskara Kolberga. Idąc śladami tego wielkiego etnografa nasi półkoloniści poznają kulturę ludową naszego regionu. Po zapoznaniu się z muzyką ludową w Szafarni dzisiaj uczestnicy zgłębiali tradycje i obyczaje ludowe Kujaw. Tak jak w Szafarni słuchaliśmy muzyki Chopina wykorzystującej motywy ludowych melodii, tak dzisiaj podczas lekcji muzealnej w inowrocławskim Muzeum pan przewodnik przybliżył nam postać Jana Kasprowicza - poetę i pisarza również czerpiącego z motywów ludowych. Wyczerpani wysiłkiem słuchania młodzi półkoloniści zregenerowali swoje siły na placu zabaw w Parku Solankowym. Wybiegani i wybawieni oraz posileni w McDonaldsie wróciliśmy do naszych kujawskich wsi.

 • Dla rodziców

  10.07.2014

  Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - podano informację dla uczniów posiadających oszczędności w SKO

 • Z wizytą u Chopina w Szafarni

  08.07.2014

  Na pierwszej półkolonijnej wycieczce wybraliśmy się do Szafarni, Ośrodka Chopinowskiego położonego wśród malowniczych pól Ziemi Dobrzyńskiej. Na początku zostaliśmy przywitani przez samego Fryderyka Chopina, czyli komputerowo animowany portret pianisty. Następnie udaliśmy się do Sali Koncertowej. Tam pani Magda, przewodniczka ubrana w kujawski strój ludowy, zajmująco opowiadała o polskich tańcach narodowych. Pan Wiesław - akordeonista ilustrował muzycznie opowieści pani Magdy. Natomiast pan Marcin Łęcki - pianista - zaprezentował nam fragmenty utworów Fryderyka Chopina inspirowanych muzyką ludową.Obejrzeliśmy również wystawę zdjęć, portretów i dokumentów dotyczących Chopina i jego rodziny.

  Ostatnim punktem naszej wizyty w Szafarni był spacer po urokliwym parku otaczającym dworek Dziewanowskich.

  Na obiad udaliśmy się na zamek w Golubiu-Dobrzyniu. Wróciliśmy, jak zwykle, pełni wrażeń, a niektórzy zaopatrzeni w pamiątki.

         Tekst: grupa Muzyczna Dziesiątka

 • Uwaga półkoloniści!

  01.07.2014

  W poniedziałek 7 lipca rozpoczynamy półkolonie. Można rano przyjechać autobusem linii G, który w szkole jest przed godziną 9, po zajęciach będzie można wrócić autobusem specjalnym wyjeżdżającym spod szkoły o 13.15. W tym miejscu dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy Inowrocław za umożliwienie powrotu z półkolonii autobusem. Opiekę w autobusie będzie sprawowała, jak zwkle, pani Beata Walicka. Rozkład jazdy autobusu powrotnego tutaj: Autobus_specjalny.doc

 • Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

  27.06.2014

  Na uroczystości zakończenia roku szkolnego w obecności zaproszonych gości: pana Augustyna Korony - Przewodniczącego Rady Gminy Inowrocław, pana Marka Karólewskiego - Zastępcy Wójta Gminy, księdza proboszcza Krzysztofa Andrzejewskiego, pani Marioli Polińskiej, pana Marka Jakóbiaka - Kierownika Kopalni Góra, pana Pawła Bednarka - Naczelnika OSP przy kopalni Góra, pana Mirosława Grodziskiego, pani Magdaleny Bochat - przewodniczącej Rady Rodziców podjęto próbę podsumowania bogatego w wydarzenia roku szkolnego 2013/2014. Wyróżniono dyplomami i listami gratulacyjnymi dla rodziców przedszkolaków i uczniów wzorowych, uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, uczniów wyróżniających się w działalności pozalekcyjnej. Pan Augustyn Korona - Przewodniczący Rady Gminy wręczył uczniom stypendia motywacyjne za wyniki w nauce, pan Marek Karólewski - Zastępca Wójta Gminy wręczył uczniom stypendia za osiągnięcia sportowe. Pani dyrektor dziękowała również za wsparcie działalności statutowej szkoły rodzicom, gościom a także rodzicom za aktywny udział w życiu klas i szkoły. Na zakończenie pan Marek Karólewski złożył w imieniu swoim oraz Wójta Gminy i Rady Gminy życzenia wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Pani dyrektor również życzyła wszystkim wypoczynku oraz słonecznych i bezpieczych wakacji. Na spotkaniu z wychowawcami uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęły się wakacje! Niech będą one pełne wrażeń, wspaniałych przygód i nowych przyjaciół! Niech wszystkich napełni nowa energia, która spowoduje, iż przyszły rok szkolny będzie jeszcze lepszy od właśnie mijającego!

 • Dzień Zmian i wspólna zabawa rodziców, uczniów i nauczycieli (RUN)

  26.06.2014

  Do ostatniego dnia nauki w tym roku szkolnym uczniowie (i rodzice oraz nauczyciele) przygotowywali się od kilku tygodni. Każda klasa miała za zadanie poznać jak najlepiej wybrany kraj z Afryki a następnie jak najciekawiej zaprezentować go w dniu dzisiejszym nazwanym Dniem Zmian. Każda klasa wykonała swoje zadanie prezentując ciekawe spojrzenie na kraje afrykańskie. Czadu dała klasa 0! Odbyły się również konkursy - w jedzeniu banana zawieszonego na sznurku oraz pisania po arabsku słowa POLSKA. W konkursach brali również udział rodzice! Zabawa była świetna! Następnie wszyscy zgromadzeni w sali udali się na boisko szkolne, gdzie wspólnie - rodzice, uczniowie i nauczyciele rysowali kredą krajobrazy, faunę i florę afrykańską. Powstał w ten sposób przepiękny, barwny pejzaż afrykański (mało trwały, ale utrwalony na zdjęciach!). Okazało się, iż wiele mam i tatusiów jest bardzo utalentowanych plastycznie! Ale najważniejsza była wspólna zabawa - i to pokazaliśmy - potrafimy bawić się wspólnie z naszymi dziećmi! Na zakończenie była jeszcze degustacja afrykańskich (oczywiście!) potraw i tak spędziwszy atrakcyjnie naukowo-rozrywkowy dzień musieliśmy się rozstać! Było świetnie! Wielkie podziękowania dla organizatorek - pani Anny Masłowskiej i pani Małgorzaty Pawłowskiej!

 • Marta na sesji Rady Gminy

  25.06.2014

  Marta Rygielska wraz z rodzicami oraz nauczycielami została zaproszona na sesję Rady Gminy. Marta jest laureatka konkursu przedmiotowego z przyrody i finalistką konkursu matematycznego. To są, oczywiście nie wszystkie sukcesy bardzo utalentowanej Marty. Zajęła również II miejsce w wojewódzkim konkursie matematycznym Liga Zadaniowa, w Gminnym Konkursie Matematycznym w Sławęcinku zajęła I miejsce, w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Młody Tales" w Inowrocławiu otrzymała wyróżnienie, w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Tupadłach zajęła I miejsce i w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Sławęcinku również zajęła I miejsce. Odniosła równiez kilka sukcesów występując w szkolnej drużynie siatkarek. Sukcesów gratulował Marcie pan Tadeusz Kacprzak - Wójt Gminy Inowrocław oraz pan Augustyn Korona - Przewodniczący Rady Gminy Inowrocław. Gratulacje odebrali również rodzice Marty - państwo Anita i Grzegorz Rygielscy, a także nauczyciel przyrody - pani Maria Zwierzykowska i nauczyciel matematyki - pani Anna Kowalska. Marta oprócz gratulacji otrzymała także nagrodę w postaci elektronicznego czytnika książek. Marcie gratulujemy tak licznych sukcesów i życzymy powodzenia w gimnazjum!

 • Edukacja przyrodniczo-leśna klasy III

  24.06.2014

  Uczniowie klasy trzeciej udali się dzisiaj do Balczewa w celu uczestnictwa w zajęciach edukacji przyrodniczo-leśnej Rejna Balczewo. Poznaliśmy osobliwości leśne a w tym: malownicze drzewostany na siedlisku borów mieszanych, rezerwat przyrody dla ochrony miejsc lęgowych ptaków błotnych i wodnych i będący ostoją wielu gatunków zwierzyny takich jak: sarny, jelenie, dziki, stanowiska chronionego Cisa pospolitego. Omówione zostały zagadnienia związane z ochroną środowiska, gospodarką leśną i łowiecką a także obowiązki leśniczego. Nie obyło się bez zabaw ruchowych na polanie w lesie oraz smacznej kiełbasy, którą każdy uczestnik wyprawy smażył sobie sam nad ogniskiem. Na zakończenie każdy z dzieci otrzymał upominek od firmy pani W. Jakubowskiej. Za zorganizowanie tak wspaniałej zabawy bardzo, bardzo dziękujemy pani Jakubowskiej, pani Lewandowskiej oraz panu Więzowskiemu. Było cudownie!

 • Podręczniki na rok szkolny 2014/2015

  18.06.2014

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany - zamieszczono spis podręczników na nowy rok szkolny.

 • Dla rodziców - Bezpieczne Wakacje 2014

  15.06.2014

  Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany. W PORADNIKU znajdą Państwo ciekawe porady dotyczące bezpiecznego spędzania wakacji. Zapraszamy!

 • Bal Szóstoklasistów 2014

  13.06.2014

  W Domu Kultury w Górze odbył się Bal Szóstoklasistów 2014 wspaniale przygotowany przez rodziców oraz szóstoklasistów. Było i wzruszająco i wesoło. Bal, oczywiście, rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów. Następnie podziękowania rodzicom, wychowawcy, nauczycielom i pracownikom szkoły. Część oficjalną zamknął dowcipny program artystyczny przygotowany przez dzieci pod kierunkiem rodziców! I rozpoczęły się wspólne tańce i zabawy wszystkich zgromadzonych uczestników balu!

 • W stadninie koni

  12.06.2014

  Klasa "0" wybrała się na wycieczkę do klubu jeździeckiego "OXER INOWROCŁAW" w Łojewie. Zajęcia edukacyjno-sportowo-rekreacyjne bardzo podobały się zarówno dzieciom jak i wychowawczyniom. Dzieci mogły dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o koniach, zwiedzić stajnię, zapoznać się z instruktażem pielęgnacji koni, szczotkowaniem sierści konia itp. Dla chętnych była przewidziana także przejażdżka na kucyku. W programie animacyjnym były przewidziane zabawy i gry, których było pod dostatkiem: wyścigi na torach, podchody, zgadywanki edukacyjne, rzut podkową, przeciąganie liny. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami obecnymi na wycieczce i wychowawczyniami spotkali się przy ognisku by wspólnie posilić się pysznymi kiełbaskami. Przejażdżka na kucyku była także wspaniałym przeżyciem dla nauczycielek i rodziców, którzy także skorzystali z możliwości przejażdżki. Dziękujemy pani Kupisz i pani Kachel za pomoc w sprawowaniu opieki nad naszymi pociechami!

 • W świecie techniki i natury - wycieczka klasy I i II

  12.06.2014

  Uczniowie klasy I i II pod czujnym okiem wychowawczyń pani Bernardy Cerajewskiej i Małgorzaty Pawłowskiej oraz kilku mam wzięli udział w wycieczce do Torunia. Główną atrakcją było zwiedzanie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Dzieci mogły obejrzeć Wahadło Foucaulta, najdłuższe zamontowane na stałe w Polsce, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi, dwie wystawy: „O Obrotach” i „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązującej do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmującej model rzeki od źródeł po ujście. Były też do dyspozycji zwiedzających wystawy czasowe. Uczniowie zdobywali wiedzę  w sposób interaktywny. Mogli osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwymi naukowcami. Potem  dotarliśmy na  starówkę, gdzie podziwialiśmy panoramę miasta, kupowaliśmy pamiątki i lody dla ochłody. Kolejną atrakcją było ZOO. Karmienie kóz, szukanie ukrytego rysia, podziwianie kolorowych piór papug i wiele innych ciekawostek z życia zwierząt bardzo absorbowało wycieczkowiczów. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale radośni, pełni wrażeń i mądrzejsi.

 • Okaż kulturę i chroń naturę

  12.06.2014

  Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Okaż kulturę i chroń naturę" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaksicach oraz Referat Odpadów i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Inowrocław. Nasi uczniowie złożyli na konkurs 17 prac w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VI. Praca Natalii Więzowskiej z klasy III zajęła I miejsce. Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

strona: