Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Przekaż Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Górze 1%

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło listę organizacji opp uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego za rok 2015 - jest na niej również nasze Stowarzyszenie (http://www.pozytek.gov.pl/). Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, prosimy, przekaż swój 1% podatku na nasze Stowarzyszenie - KRS 0000110945. Możesz w tym celu skorzystać z bezpłatnej wersji programu e-pity. W imieniu odbiorców naszej działalności czyli w imieniu naszych uczniów - dziękujemy!!! Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013

 • Biblioteka - wyniki Wielkiej Ligi Czytelników !

  04.02.2016

  Moduł Biblioteka został zmodyfikowany - zostały przedstawione wyniki końcowe Wielkiej Ligi Czytelników!

 • Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców

  03.02.2016

  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców odbyły się  w Szkole Podstawowej w Kruszwicy. Spotkały się cztery najlepsze zespoły powiatu: SP Wierzchosławice, SP nr 11 w Inowrocławiu, SP nr 1 w Kruszwicy oraz SP Góra. Zawodników powitał pan Dariusz Lis - pełnomocnik d/s kultury fizycznej starostwa inowrocławskiego.

  Nasz zespół rozegrał trzy gry:

  SP Góra - SP Kruszwica (1:2)

  SP Góra - SP 11 Inowrocław (1:2)

  SP Góra - SP Wierzchosławice (0:2)

  Wyniki końcowe:

  I miejsce SP Kruszwica

  II miejsce SP Inowrocław

  III miejsce SP Wierzchosławice

  IV miejsce SP Góra

   Gratulujemy zawodnikom występu i wierzymy, że następnym razem uda się wskoczyć na podium:) Gratulacje również dla Tomasza Flanc -  okazał się jednym z czterech najlepszych zawodników mistrzostw! 

 • Nasze siatkarki wicemistrzyniami powiatu !

  02.02.2016

  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt odbyły się w tym roku w Szkole Podstawowej w Rojewie. Spotkało się pięć najlepszych zespołów powiatu: gospodynie turnieju SP Rojewo, SP Wierzchosławice, SP nr 6 w Inowrocławiu, SP nr 1 w Kruszwicy oraz SP Góra. Zawodników powitał pan Dariusz Lis - pełnomocnik ds. kultury fizycznej starostwa inowrocławskiego.

  Nasze dziewczyny rozegrały cztery gry:

  SP Góra - SP Kruszwica (2:1)

  SP Góra - SP Rojewo (2:0)

  SP Góra - SP 6 Inowrocław (1:2)

  SP Góra - SP Wierzchosławice (1:2)

  Wyniki końcowe:

  I miejsce SP 6 Inowrocław

  II miejsce SP Góra

  III miejsce SP Kruszwica

  IV miejsce SP Wierzchosławice

  V miejsce SP Rojewo

  Zawodniczkom oraz ich trenerce – pani Beacie Baranowskiej gratulujemy wicemistrzostwa powiatu!!! Gratulujemy również Oliwii Łuczak - jednej z czterech najlepszych zawodniczek mistrzostw!

 • Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym!

  02.02.2016

  Moduł Konkursy został zmodyfikowany - zamieszczono ogłoszenie o konkursie plastycznym dla uczniów w wieku od 6 do 9 lat - "Paleta marzeń" - zapraszamy do udziału!

 • XI Górniczy Turniej Tenisa Stołowego

  22.01.2016

  Dzisiaj na sali gimnastycznej 25 górników z Kopalni Góra walczyło w XI już Górniczym Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Prezesa OSP przy Kopalni Góra. Otwarcia Turnieju dokonał pan dyrektor Radosław Stoicki. Górnicy tenisiści (panie i panowie) pod czujnym okiem sędziego głównego  - pani Beaty Baranowskiej odbyli pojedynki sysytemem grupowo - pucharowym. Grom towarzyszyła świetna zabawa oraz fantastyczne humory zawodników. Po prawie 70 pojedynkach wyłoniono zwycięzców: I miejsce wywalczył pan Marcin Anders, II miejsce pan Andrzej Wiśniewski a III miejsce pan Zbigniew Krzywdziński. GRATULUJEMY!!!

 • Zakończenie półkolonii

  22.01.2016

  Półkolonie zakończył Turniej, podczas którego uczestnicy wykazali się znajomością historii wynalazków i odkryć a także sprawnością fizyczną. Można również było obejrzeć wystawę prac dzieci wykonywanych podczas zajęć. Dzięki obecności pana Marka Karólewskiego - zastępcy Wójta Gminy Inowrocław udało się nam osobiście podziękować za wsparcie naszych działań ze strony organu prowadzącego. Na zakończenie uczestnicy odebrali z rąk pana Karólewskiego dyplomy uczestnictwa a z rąk wychowawców książki o wynalazcach. Mamy nadzieję, że pozwolą one półkolonistom na dalsze, samodzielne już, studiowanie ciekawej historii wynalazków. Organizator półkolonii - Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze - dziękuje serdecznie za finansowe i pozafinansowe wsparcie panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy Inowrocław, IKS "Solino" S.A. (poprzez Fundaję Orlen Dar Serca) oraz Radzie Rodziców i wszystkim darczyńcom 1% przekazanemu Stowarzyszeniu!

 • Nie nudź się w ferie - weź udział w konkursie!

  22.01.2016

  Moduł Konkursy został zmodyfikowany - został podany regulamin Międzyszkolnego Konkursu Poezji (dla uczniów klas I-VI). Zapraszamy do udziału. jednocześnie przypominamy o konkursie na napisanie książki dla Afryki (jeszcze można pisać!). Jeśli masz duszę artysty, chcesz spróbować swoich sił jako poeta lub pisarz - te konkursy są dla Ciebie!

 • Spotkanie z Fistaszkami

  21.01.2016

  Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem spotkania z Fistaszkami. Najpierw w Kinomaxie w Inowrocławiu a następnie w McDonald'sie, gdzie do każdego zestawu była dołączona zabawka z Fistaszków. Spotkanie to zapewne na długo zostanie w pamięci półkolonistów.

 • Balonowe zwierzaczki i maszynki do ...

  20.01.2016

  Dzisiaj najmłodsza grupa ze swoją panią - panią Beatą Baranowską - robiła balonowe zwierzaczki (wszelkiej maści jamniczki i żyrafy). grupy starsze robiły maszynki do ... (niestety, w zestawie nie było maszynki do robienia pieniędzy!).Poznawały również ciekowstki z historii odkryć i wynalazków. Ciekawych zajęć nie brakowało aczkolwiek, zdaniem niektórych uczestników, najfajniejsze było spagetti na obiad wink.

 • Szuflada Tajemnic

  19.01.2016

  Dzisiaj uczestnicy półkolonii uczestniczyli w ciekawych warsztatach "Pascal wyciska" zorganizowanych przez Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu. Po krótkim poznaniu zasług (dla nauki) Pascala, część (większa) wykonała hydrauliczną Szufladę Tajemnic a część - hudrauliczną windę dla samochodów. Wykonane dzieła techniki zostały oczywiście zabrane do domu. Po zajęciach dzieci zwiedzały interaktywne wystawy - "Rzeka", "Przeżycie", salę akustyczną (przy której hałas na przerwach to nic). I aby zasilić nadwątlone siły wycieczkę zakończył obiad w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży.

 • Półkolonie zostały rozpoczęte!

  18.01.2016

  Dzisiaj grupa 34 uczniów rozpoczęła ferie zimowe półkoloniami. Uczestnicy zajmują się tak pasjonującym tematem jak nauka i wynalazki. Nie będziemy jednak ukrywać, że dla najmłodszej grupy uczniów z klasy I i II bardziej ciekawym i pasjonującym okazał się .... ŚNIEG! Ale i tutaj wykazały się kreatywnością - z leciutkiego jak puszek śniegu nie szło zbudować stereotypowego bałwana, więc ich bałwan był leżący!

 • Mamy finalistkę konkursu wojewódzkiego z przyrody !

  18.01.2016

  Również w piątek odbył się ostatni, wojewódzki, etap konkursu przedmiotowego z przyrody organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Z dumą informujemy, iż nasza uczennica Weronika Szarafiniak z klasy VI, przygotowywana przez panią Marię Zwierzykowską, została finalistką tegoż konkursu! Gratulujemy tak wielkiego sukcesu i Weronice i pani Zwierzykowskiej oraz oczywiście rodzicom Weroniki!

 • Kolędy czar

  15.01.2016

  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie w ostatni piątek przed feriami zorganizowało Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolędy czar". Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Julia Polińska z klasy III i Roksana Kołodziejczyk z klasy V. Obie śpiewały ślicznie a Julia wyśpiewała I miejsce. Julii, Roksanie i pani katechetce - Annie Masłowskiej gratulujemy świetnego występu!

 • Ferie zimowe rozpoczęte!

  16.01.2016

  Życzymy więc dobrego wypoczynku, wielu wrażeń oraz nabrania sił na drugi okres! Z grupą 34 uczniów spotkamy się już w poniedziałek na półkoloniach zimowych realizujących program edukacyjny "Laboratorium". Półkolonie są zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze przy wsparciu Rady Rodziców, Gminy Inowrocław oraz IKS SOLINO S.A. Są, oczywiście, zarejestrowane w Kujawsko - Pomorskim Kuratorium Ośwaty ( pod numerem KUJ/101/20151222). Na zajęcia uczestnicy mogą dojechać autobusem linii G (wyjazd z Mątew o 8.16 - przed szkołą o godz. 8.45 - rozkład znajduje się na stronie Urzędu Gminy), a powrócić do domu autobusem specjalnie po zajęciach podstawionym. Miłej zabawy!

 • Bezpieczne ferie - bezpieczny ja

  14.01.2016

  W trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły zorganizowane zostało spotkanie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu. Spotkania z paniami policjantkami (osobno dla klas młodszych i klas starszych) dotyczyły zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych w czasie ferii i nie tylko. Dzieci przypomniały sobie również co zrobić w momencie, gdy będą świadkami jakiegoś niebezpiecznego zdarzenia. Panie policjantki poruszyły również temat zagrożenia związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu (np. Facebook). Uczniowie klas starszych mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas krótkiego quizu przygotowanego przez funkcjonariuszki policji. Także podczas spotkania uczniowie z klasy pierwszej odebrali z rąk pań policjantek certyfikat udziału w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Przypominamy, że nasi najmłodsi uczniowie zdali test wiedzy na 100%. Mamy nadzieję, że wiedza, którą wykazali się nasi uczniowie, przełoży się w praktyce i wszystkie dzieci  wypoczęte i zdrowe wrócą po feriach do szkoły. Paniom policjantkom dziękujemy za ciekawe spotkanie.

 • Kompetencje czytelnicze naszych dzieci

  13.01.2016

  W dniu dzisiejszym na spotkaniu z rodzicami wychowawcy podsumowali osiągnięcia uczniów w I okresie obecnego roku szkolnego. Aby były one jeszcze wyższe należy dzieci zachęcać do czytania książek - przekonywały rodziców panie Agnieszka Oreszczenko oraz Marlena Gruszczyńska z Gminnej Biblioteki w Jaksicach. Bogata oferta biblioteki szkolnej (powiększona ostatnio o pozycje zakupione w ramach programu "Książki naszych marzeń") wsparta przez księgozbiór Biblioteki Gminnej pozwala każdemu dziecku znaleźć coś interesującego. Panie oparły swoje wystąpienie na ciekawych informacjach Fundacji XXI Wieku, która jest realizatorem programu "Cała Polska Czyta Dzieciom". Informacje te są również dostępne na naszej stronie w zakładce BIBLIOTEKA.

 • WOŚP w Górze - rozliczenie

  11.01.2016

  W puszkach naszych wolontariuszy: pani Małgorzaty Pawłowskiej, Agaty Jędrzejewskiej oraz Roksany Kołodziejczyk znalazły się pieniążki od klasy I, pieniążki z licytacji, loterii, malowania twarzy, za smakołyki oraz zebrane datki podczas niedzieli. Łącznie zebraliśmy 3 940,60zł. Jeszcze raz gorąco dziękujemy całej naszej "górskiej" orkiestrze!

 • Liga Zadaniowa - konkurs matematyczny

  09.01.2016

  Dzisiaj czwórka naszych uczniów: Szymon Kotlarek i Karol Olszewski z klasy IV oraz Tomasz Flanc i Michalina Szulc z klasy V brali udział w II części Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych (!) Liga Zadaniowa. Mimo, iż nie są jeszcze uczniami klasy VI poradzili sobie dobrze z zadaniami (np. Ile jest liczb siedmiocyfrowych większych od 6 000 000 podzielnych przez 12, w zapisie których cyfra 0 występuje 5 razy, a pozostałe cyfry są nieparzyste i różne?). Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w tym (bardzo trudnym) konkursie organizowanym przez Uniwersytet Mikołaj Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział w Toruniu. Do tej pory mieliśmy dwóch finalistów etapu wojewódzkiego a na etapie rejonowym miejsca I- III i wyróżnienia uzyskała bardzo liczna grupa uczniów. Liczymy, iż dzisiejsi zawodnicy, gdy będą w klasie VI (a może i wcześniej) również będą zaliczali się grona zwycięzców - matematycznych olimpijczyków!

 • Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy zagrała w Górze !

  08.01.2016

  Drugi rok z rzędu, w piątek przed wielkim finałem, zagraliśmy RAZEM dla Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Szlachetny cel wyzwolił wielkie zaangażowanie fantastycznych ludzi - od najmłodszych do najstarszych. Poprzez wspólne przygotowania, wspólną pracę aż do wspólnej zabawy - a wszystko to dla pomocy potrzebującym dzieciom i seniorom! Wszystkim, którzy włączyli się do naszego "grania" SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! BYLIŚCIE WIELCY!!!

strona: