Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Zanim udamy się na wymarzony wypoczynek poznajmy kilka istotnych porad, które uczynią go również bezpiecznym i bezproblemowym. Porady znajdziemy na stronie http://bezpiecznewakacje.pl/index.php. Fim polecany przez Ministra Edukacji dotyczący bezpieczeństwa nad wodą znajdziemy z kolei tutaj: https://vimeo.com/130853793.

 • U W A G A !

      

  Podczas wakacji na boisku szkolnym oraz placu zabaw nie będzie opiekuna. Przypominamy, iż z boiska i placu mogą osoby małoletnie korzystać tylko pod opieką osób pełnoletnich!!! Regulaminy korzystania z tych miejsc znajdują się na tablicy przy placu zabaw.

 • Półkolonie rozpoczęte!

  06.07.2015

  Dzisiaj rozpoczęły się dwutygodniowe półkolonie organizowane tradycyjnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. Odbywają się pod hasłem "Dawno, dawno temu ..." (w nawiązaniu do Roku Jana Długosza). Stąd też nazwy grup: Diplodoki, Badacze i Łowcy Historii. Pobyt 36 młodych ludzi na półkoloniach jest współfinansowany ze środków Gminy Inowrocław, IKS Solino, Fundacji PKO oraz środków własnych Stowarzyszenia pochodzących z wpłat 1%. Sponsorom bardzo już dzisiaj dziękujemy!

 • Przedszkolaczki rządzą!

  06.07.2015

  Po drugiej stronie szkoły - w jej nowej części świetnie się bawią przedszkolaczki. Połączona grupa "Biedronek" z Góry i "Rybek" z Turzan bawi się na całego! Przedszkolaczki do swoich zabaw wykorzystują również plac zabaw. W Albumie możemy ich obejrzeć w akcji!

 • Remonty wakacyjne

  06.07.2015

  Już od tygodnia trwają remonty wakcyjne w szkołach. W naszej szkole remontowane są pomieszczenia w starej części budynku - pokoju nauczycielskiego, kuchni, klasy (byłej III i przyszłej I). Jak to wyglada dziś możecie zobaczyć na zdjęciach. Ale nic to - będzie ślicznie!

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

  26.06.2015

  Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego wręczono dyplomy wzorowych uczniów, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i inne osiągnięcia, stypendia oraz podziękowania rodzicom i osobom zaangażowanym w życie szkoły. Gratulujemy!!! Szczegóły można poznać oglądając fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie odebrali z rąk wychowawców świadectwa a Rada Rodziców wraz z panią dyrektor przekazali podziękowania panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy Inowrocław za wspieranie szkoły oraz za umożliwienie jej uczniom udziału w tak licznych w tym roku wycieczek i wyjazdów, panu Dariuszowi Kusiakowi - prezesowi IKS "Solino" za wspieranie finansowe półkolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze, pani Ewie Kolada za wspieranie smakołykami imprez organizowanych przez Szkołę i Stowarzyszenie. Życzymy wszystkim naszym uczniom wspaniałych, pełnych słońca i wrażeń oraz bezpiecznych wakacji!!!

 • Dzień Zmian

  25.06.2015

  Tradycyjnie od trzech lat w przedostatni dzień roku szkolnego zmieniamy miejsce naszego pobytu - w tym roku przenieśliśmy się do Ameryki Południowej. Przygotowania do tej wyprawy trwały kilkanaście dni - poznawaliśmy wybrane kraje, ich zwyczaje, stroje, potrawy, przyrodę i kulturę. W Dzień Zmian przyszliśmy przebrani a mamusie przygotowały smakowite potrawy z regionu Ameryki Południowej (dla dobra konsumentów rezygnując niekiedy z oryginalnych składników). Zabawę rozpoczęły konkursy dla uczestników dużych (rodziców) i małych. trzeba było znać np. stolice państw, ich położenie, flagi, pismo supełkowe, i podbijać piłkę jak najlepsi piłkarze argentyńscy bądź urugwajscy, strącić za pomocą orzecha kokosowego jak najwięcej kręgli. Nie zabrakło również tańców latynoamerykańskich w tym tanga argentyńskiego. Jako iż Dzień Zmian był projektem UNICEF-u wszystkie zebrane pieniądze za przepyszne potrawy trafią do potrzebujących pomocy dzieci z Nepalu (akcja UNICEF - SOS dla Nepalu). Jednocześnie przy okazji Samorząd Uczniowski zbierał pieniążki z loterii fantowej dla kolegi z klasy IV na ochronne okulary sportowe. Dzień był fantastyczny - wszyscy bawili się rewelacyjnie. Wielkie podziękowania dla głównych organizatorek pań: Małgorzaty Pawłowskiej i Anny Masłowskiej!!! I ogromne podziękowania dla rodziców (za pomoc w przygotowaniu, za udział w imprezie), dla nauczycieli oraz oczywiście dla samych uczniów!

 • Podręczniki

  23.06.2015

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany. Podano podręczniki na rok szkolny 2015/2016. Jednocześnie informujemy, iż w Dniu Zmian będzie czynne stoisko Kiermaszu Używanych Podręczników - można na nim będzie sprzedać stare podręczniki z klasy VI i V (i oczywiście je zakupić). Tutaj zwracamy się z prośbą do rodziców klasy VI o przekazanie do biblioteki szkolnej atlasów przyrodniczego i historycznego! Informujemy rodziców uczniów klasy III oraz rodziców uczniów niepełnosprawnych klas starszych, iż program Wyprawka Szkolna będzie również funkcjonował w tym roku.

 • Wyjazd klasy VI do Borów Tucholskich

  19.06.2015

  Klasa VI wraz z wychowawczynią oraz swoimi mamami spędziła piątek i sobotę w osadzie leśnej Raciąski Młyn w Borach Tucholskich. W ramach zielonej szkoły poznawali ten uroczy zakątek pod kątem historycznym i przyrodniczym. Był równiez czas na zabawy (mecze dzieci kontra mamy), ognisko w starej stodole i nocne pogaduszki. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy za zapewnienie transportu, pani Katarzynie Kubś za przepiękne zdjęcia a troskliwym mamom za opiekę nad młodzieżą.

 • Pożegnanie klasy III

  20.06.2015

  W sobotę w świetlicy w Domu Kultury odbyło się miłe i wzruszające spotkanie dzieci, rodziców i wychowawczyni klasy III. Dzieci podziękowały pani Małgorzacie Pawłowskiej za wspólne cztery lata nauki i zabawy. Wychowawczyni nie kryła łez wzruszenia. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do pyszności przygotowanych przez mamy. Zabawom i rozmowom nie było końca. Spotkanie utrwalił na fotografiach pan Robert Wesołowski - dziękujemy i zapraszamy do ALBUMU.

 • Klasa II i III w Gnieźnie i Poznaniu

  18.06.2015

  18 czerwca  klasa III i II pojechały na wycieczkę do Poznania do ZOO.  Zanim dotarły do poznańskiego ZOO zwiedziły Katedrę w Gnieźnie, gdzie widziały srebrną trumnę z relikwiami św. Wojciecha. Następnie  udali się w dalszą podróż do zoo. Po kupieniu biletów, rozpoczęli zwiedzanie. Na samym początku wypatrywali  w stawie foki. Następnie byli świadkami tańca godowego strusia emu.  W trakcie spaceru po zoo podziwiali wiele różnych zwierząt, które trudno wymienić,  każdy zachwycał się innym zwierzakiem. Najbardziej jednak zaciekawienie wzbudziły zebry, żyrafy, flamingi, tapiry. Dzieci podziwiały również różnobarwne motyle w motyl arni.  Motylarnia to takie miejsce, gdzie można było obserwować  motyle na „wolności” latające sobie między zwiedzającymi. Na koniec zostawiły sobie słoniarnię, w której na wybiegu obserwowali cztery słonie afrykańskie. Po posiłku, w drodze powrotnej obejrzały nosorożca i kangury.  Przed odjazdem jedni poszli kupować pamiątki, a inni wspinali się po parku linowym. Niestety, nadszedł czas odjazdu i trzeba było wracać. Trochę zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

 • Rodzinna wycieczka klasy II

  16.06.2015

  16 czerwca 2015 r. klasa II wraz z rodzicami i wychowawczynią Bernardą Cerajewską odbyła wycieczkę do lasu w Balczewie. Pan leśniczy Artur Feliksiak podczas spaceru po ścieżce dydaktycznej pięknie opowiadał nam o tym szczególnym miejscu, w którym żyje niezliczona liczba roślin i zwierząt. Dzieci poznały warstwy lasu i zamieszkiwane w nich organizmy, które przenikają się wzajemnie i odrębnie istnieć nie mogą. Dowiedzieliśmy się o rezerwacie faunistycznym, w którym chronione są warunki żerowania i lęgów ptaków błotnych i wodnych jak np. żurawia. Wiemy też co robić, gdy zabłądzimy w lesie. Lasy mieszane tworzą tutaj doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. My też skorzystaliśmy z okazji i kolejnym punktem programu było ognisko, przy którym dzieci zaprezentowały „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”, a potem wszyscy pałaszowaliśmy pyszne kiełbaski. Były też zabawy na placu z wykorzystanie naturalnych przeszkód. Panu leśnikowi i rodzicom bardzo dziękujemy za tak atrakcyjną wyprawę.

 • Mistrz Matematyki 2015

  13.06.2015

  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Turzanach po raz osiemnasty zorganizowała doroczny Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III "Mistrz Matematyki". W tegorocznej edycji o tytuł walczyło ośmiu uczniów z czterech szkół gminnych. Rewelacyjnie poradził sobie z zadaniami Karol Olszewski zajmując I miejsce, kolejna nasza reprezentantka (jedyna dziewczynka na konkursie) Amelka Walicka również stanęła na podium zajmując III miejsce. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych wspaniałych młodych matematyków oraz ich nauczycielki - pani Małgorzaty Pawłowskiej!!!

 • Zaurolandia

  10.06.2015

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasa 0, I i II) wybrali się w środę na wycieczkę do największego w Polsce parku dinozaurów w Rogowie. Na miejscu czekał na dzieci pan przewodnik, który zaprosił do zwiedzania ścieżki edukacyjnej. Zaprezentował uczniom kilkanaście okazów prehistorycznych gadów, zwracając uwagę na ciekawostki w ich wyglądzie i wskazując na ich gigantyczne rozmiary. Po długim spacerze dzieci udały się do Muzeum Paleontologicznego, gdzie mogły obejrzeć wystawę skamieniałości z różnych epok geologicznych. Po tej dużej dawce informacji przyrodniczych czekała na nie nielada niespodzianka. Były to fantastyczne warsztaty plastyczne. Otóż każdy mógł choć na krótki czas zamienić się w geologa i dokonać własnego odkrycia! W gipsowych bryłkach dzieci wykopywały miniatury dinozaurów i muszelek. Swoje skarby mogły zabrać do domu. A na koniec same przyjemności: zakup pamiątek, zabawy na placu zabaw oraz szaleństwo na dmuchanych zjeżdżalniach. Po tych licznych atrakcjach i niezwykłej podróży w czasie, w dobrych nastrojach i z dużą dawką nowych doznań wróciliśmy do szkoły. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie, a panu Wójtowi za udostępnienie autokaru na naszą wycieczkę.

 • Gminny Konkurs Recytatorski w Jaksicach

  09.06.2015

  W Bibliotece Gminnej w Jaksicach odbył się XXIII Gminny Konkurs Recytatorski. Tematyką recytowanych wierszy były zwierzęta. Wśród 34 uczestników konkursu były również uczennice naszej szkoły: Małgosia Książek z klasy 0, Emilka Stablewska z klasy I, Amanda Gronowska z klasy II, Amelka Walicka z klasy III oraz Roksana Kołodziejczyk z klasy IV. Dziewczęta wykazały się wspaniałą recytacją swoich wierszy. W kategorii klas 0 - II: Małgosia zdobyła I miejsce, a Amanda wyróżnienie. W kategorii klas III - IV: Amelka zdobyła III miejsce. Wszystkim dziewczętom oraz ich nauczycielkom gratulujemy! Dziękujemy pani Stablewskiej oraz państwu Gronowskim za dowóz naszych uczennic na konkurs.

 • Sukces siatkarek

  03.06.2015

  3 czerwca 2015 roku w Gimnazjum w Sławęcinku odbył się II Turniej Minisiatkówki o Puchar Wójta Gminy Inowrocław.  Osiemnaście drużyn z terenu powiatu rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych: uczennice klas IV w dwójkach, klas V w trójkach i klas VI w czwórkach. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków zgłosiła do turnieju cztery drużyn w składzie:

  Klasy IV

  Góra I – Klaudia Lewandowska, Aleksandra Kubś i Michalina Szulc

  Góra II – Roksana Kołodziejczyk, Wiktoria Spała i Wiktoria Gabryszak

  Wyniki rywalizacji grupowej są dostępne w albumie fotograficznym, zapraszamy:)

  Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce - SP Góra II

  II miejsce - LUKS I Inowrocław

  III miejsce - SP Góra I

  IV miejsce - SP Jaksice I

  V miejsce - LUKS II Inowrocław

  VI miejsce - SP Jaksice II

  Klasy V -  w składzie: Oliwia Łuczak, Dagmara Młynarska, Weronika Krajczyńska i Nikola Rucińska

  Wyniki rywalizacji grupowej są dostępne w albumie fotograficznym:)

  Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce - LUKS II Inowrocław

  II miejsce - SP Góra I

  III miejsce - SP Jaksice

  IV miejsce - LUKS I Inowrocław

  V miejsce - SP Tupadły

  VI miejsce - SP Wierzchosławice II

  VII miejsce - SP Wierzchosławice I

  Klasy VI

  Góra  – Agata Nalewajska, Zuzanna Szustka, Klaudia Kuzdak, Angelika Rucińska i Agata Jędrzejewska

  Wyniki rywalizacji grupowej są dostępne w albumie fotograficznym:)

  Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce - SP Wierzchosławice

  II miejsce - SP Góra

  III miejsce - SP Jaksice

  IV miejsce - SP Tupadły

  V miejsce - SP Orłowo

  Gratulujemy zawodniczkom i pani Beacie Baranowskiej świetnego występu.

 • Spotkanie z panią archeolog

  03.06.2015

  Dzisiaj na trzeciej lekcji uczniowie klas 0-III oraz na czwartej lekcji uczniowie klas IV-VI brali udział w spotkaniu z panią Dorotą Dominiczak-Głowacką - archeologiem i jednocześnie autorką książki pt."Archeo Opowiastka". Pani Dorota opowiadała o Stałej Ekspozycji Archeologicznej ASKAUKALIS INOWROCŁAW. Ekspozycja powstała w oparciu o eksponaty wykryte podczas prowadzonych przez prof.Aleksandrę Cofta-Broniewską ponad 50-letnich badań archeologicznych na Kujawach. Wystawa mieści się w czterech salach prezentujących dzieje Kujaw na przestrzeni wieków, w tym m.in. zmiany zachodzące pod wpływem Imperium Rzymskiego, występowania bursztynu na Kujawach, przebieg szlaku bursztynowego, wytwórczość mieszkańców Kujaw, a także kulturę i obrzędowość. Dzieci słuchały i oglądały prezentację dotyczącą Askaukalis z dużym zaciekawieniem.

 • Dzień Dziecka - Dzień Sportu

  01.06.2015

  Dzisiejszy Dzień Sportu kończył weekendowy cykl imprez z okazji Dnia Dziecka. Każdy miał okazję zostać mistrzem sportu w swojej klasie, musiał jedynie osiągnąć najlepsze wyniki w takich poważnych dyscyplinach sportowych jak rzut beretem, układanie sześcianów, rzut woreczkiem gimnastycznym, celnym rzutem zawiesić kółeczko na wieszaku, bądź jak Jordan trafić do kosza. I oczywiście udało się! w każdej klasie wyłoniono Mistrza oraz dwóch wice- mistrzów. Czekały na nich dyplomy oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy "Górnik". Każde dziecko otrzymało również słodki upominek. Dziękujemy serdecznie pani Ewie Koladzie, która do paczuszek dołożyła od siebie dodatkowe smakołyki!

 • Konkurs Ortograficzny

  30.05.2015

  W Szkole Podstawowej im. Rodu Piastów odbył się XXXII Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz chętni dorośli. Dyktanda przygotowane przez KPCEN były długie i zawierały liczne pułapki ortograficzne i interpunkcyjne. Podczas pracy komisji konkursowej uczestnicy konkursu oraz ich rodzice mogli podziwiać spektakl "Gdzie jest król?" w wykonaniu uczniów szkoły w Tupadłach. Po sprawdzeniu dyktand uczestników okazało się, iż swój tekst bezbłędnie napisała Klaudia Lewandowska zajmując I miejsce wśród czwartoklasistów. W kategorii klas IV Adrian Świtała zajął III miejsce i również Iga Wesołowska zajęła III miejsce w kategorii klas III. W konkursie wzięli również rodzice - pani Małgorzata Lewandowska i pan Karol Świtała a także Agata Nalewajska z klasy VI. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielkom: pani Grażynie Sobeckiej i Małgorzacie Pawłowskiej serdecznie gratulujemy! Panu Robertowi Wesołowskiemu dziękujemy za zdjęcia.

 • W zerówce świętowaliśmy Dzień Mamy!!!

  29.05.2015

  W tajemnicy przed mamami szykowaliśmy niespodzianki na Dzień Mamy. Najpierw wystrój klasy, potem upominki, nakrywanie do stołu, no i oczywiście nasze popisy. Wystrojeni, w pełnej gotowości  stanęliśmy przed mamami. Powitaliśmy mamy piosenką,  zaprezentowaliśmy  scenkę ,,Gdy ze szkoły powracamy zaczynamy dręczyć mamy” oraz wyśpiewaliśmy życzenia. A potem….Potem wspólnie z mamami stawaliśmy do konkursów. Były rzuty woreczkami do celu, nawlekanie koralików, przeciąganie liny, chrupanie paluszków, ,,sadzenie ziemniaków”, dmuchanie baloników. Na koniec nauczyliśmy nasze mamy tańca ,,Labada” i zaprosiliśmy do wspólnej fotografii. Jak było?? Zobaczcie sami…

strona: