Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Wyprawka 2015

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany - w zakładce Wyprawka szkolna 2015 podano informacje dotyczące terminu oraz wniosku o wyprawkę.

 • Zanim udamy się na wymarzony wypoczynek poznajmy kilka istotnych porad, które uczynią go również bezpiecznym i bezproblemowym. Porady znajdziemy na stronie http://bezpiecznewakacje.pl/index.php. Fim polecany przez Ministra Edukacji dotyczący bezpieczeństwa nad wodą znajdziemy z kolei tutaj: https://vimeo.com/130853793.

 • U W A G A !

      

  Podczas wakacji na boisku szkolnym oraz placu zabaw nie będzie opiekuna. Przypominamy, iż z boiska i placu mogą osoby małoletnie korzystać tylko pod opieką osób pełnoletnich!!! Regulaminy korzystania z tych miejsc znajdują się na tablicy przy placu zabaw.

 • Zakończenie półkolonii

  17.07.2015

  Ostatnia godzina półkolonii upłynęła na podsumowaniu dwutygodniowej działalności. W sali gimnastycznej zaprezentowano prace dzieci - kartki z kroniki, rysunki, dinozaury. Odbył się również konkurs z wiedzy zdobytej podczas spotkań oraz mini-zawody sportowe. Najlepsi okazali się BADACZE HISTORII, za nimi ŁÓWCY HISTORII i (małe) DIPLODOKI. Na zakończenie zwyczajowo uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, nagrodę specjalną otrzymał Hubert z klasy VI - wierny uczestnik półkolonii. Dziękujemy jeszcze raz sponsorom: Gminie Inowrocław, IKS "Solino" oraz Fundacji PKO a także wszystkim darczyńcom 1% przekazanego na konto Stowarzyszenia! Dzięki Wam uczestnicy mogli spędzić fantastyczne dwa tygodnie wakacji! DZIĘKUJEMY!!!

 • Inowrocław i Askaukalis

  16.07.2015

  W Inowrocławiu, w magicznym miejscu jakim jest kino, udaliśmy się na wyprawę do najniezwyklejszego miejsca jakim jest wnętrze ludzkiego umysłu. Razem z Riley przeżywaliśmy emocje towarzyszące dorastaniu. Kolejny etap dzisiejszej wyprawy zawiódł nas w równie magiczne miejsce jakim jest Askaukalis (dzisiejsza Krusza Zamkowa) - miejsce opisane przez Ptolomeusza leżące na Szlaku Bursztynowym.

 • Warsztaty archeologiczne

  15.07.2015

  Po wczorajszym spotkaniu z dinozaurami dzisiaj ponownie mieliśmy z nimi do czynienia. A to za przyczyna pani Doroty Dominiczak - Głowackiej - archeologa z Kujawskiego Centrum Kultury. Pani Dorota poprowadziła warsztaty archeologiczne pod nazwą "Spotkaliśmy dinozaury". Po krótkiej prezentacji wykorzystując modelinę, plastelinę, papierowe talerzyki i słomki nasi półkoloniści wykonali pazur dinozaura oraz różne wizerunki tegoż zwierzęcia. Trzygodzinne warsztaty minęły wypełnione pracą bardzo szybko. Dziękujemy pani Dorocie za tak udane zajęcia!

 • Nasza podróż do czasów dinozaurów

  14.07.2015

  Dzisiaj odbyliśmy bardzo odległą w czasie podróż. Wylądowaliśmy w Parku Jurajskim w Solcu Kujawskim około 600 milionów lat temu. Poznaliśmy historię dinozaurów. Przeżyliśmy dreszczyk emocji w kinie 5D oraz znaleźliśmy zatrudnienie - jako paleontolodzy. Udało nam się wykopać parę szkieletów dinozaurów na Pustyni Gobi. Naszą wyprawę skończyliśmy już w czasach obecnych - na bezpłatnych lodach w Lidlu.

 • Bezpieczne wakacje

  13.07.2015

  Dzisiaj pan Paweł Bednarek,naczelnik OSP przy Kopalni Góra a jednocześnie zacny i niezawodny przyjaciel naszej szkoły, zaprosił do siebie naszych półkolonistów i opowiadał im o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Z wielką pasją mówił o ratownictwie wodnym. Pokazywał nowoczesny sprzęt używany przez ratowników. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

 • Dawno temu na Pałukach

  09.07.2015

  Dzisiejsza wycieczka zawiodła nas w rejon Pałuk. W Żninie zwiedziliśmy znajdującą się na rynku Wieżę Ratuszową. W kronikach Jana Długosza można znaleźć m.in. notatkę o pożodze, która spustoszyła Żnin w roku 1447. Właśnie wtedy zapadła decyzja o budowie murowanego ratusza, którego wnętrza zapewniłyby bezpieczeństwo dokumentów miejskich – nadań, przywilejów, ksiąg rachunkowych. Z wieku XV i z pory (bardzo) deszczowej przenieśliśmy się do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji (ale nie tej odległej o 6 000km). I do wieku XIX (najstarszy paowóz pochodzi z roku 1899) i XX wieku. Następnie z prędkośćią około 20km/h kolejka wąskotorowa przewiozła nas do Biskupina. Tam wróciliśmy do okresu kultury łużyckiej ( około XIII wiek przed naszą erą). I jak dawni mieszkańcy Biskupina zdobiliśmy ceramiczne talerzyki w Pracowni Konserwacji Ceramiki. Próbowaliśmy złożyć (jak z puzzli) z kawałków ceramicznych naczynia (sztuka ta udała się Agacie i Kornelowi). I już w pięknym słońcu, zostawiając za sobą liczne wieki oraz deszczową pogodę, wracaliśmy do domu.

 • Kiedy pisano gęsim piórem? Dawno, dawno temu ...

  07.07.2015

  I dzisiaj. Dzisiaj przenieśliśmy się bowiem w czasie: czerpaliśmy papier, pisaliśmy gęsim piórem oraz drukowaliśmy na prasie drukarskiej z XIX w. A wszystko to było możliwe dzięki zajęciom w Muzeum Pismiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Aby przypomnieć sobie te magiczne chwile można zajrzeć na stronę Muzeum http://www.muzeum.grebocin.pl/. I oczywiście polecamy nasz Album fotograficzny.

 • Półkolonie rozpoczęte!

  06.07.2015

  Dzisiaj rozpoczęły się dwutygodniowe półkolonie organizowane tradycyjnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. Odbywają się pod hasłem "Dawno, dawno temu ..." (w nawiązaniu do Roku Jana Długosza). Stąd też nazwy grup: Diplodoki, Badacze i Łowcy Historii. Pobyt 36 młodych ludzi na półkoloniach jest współfinansowany ze środków Gminy Inowrocław, IKS Solino, Fundacji PKO oraz środków własnych Stowarzyszenia pochodzących z wpłat 1%. Sponsorom bardzo już dzisiaj dziękujemy!

 • Przedszkolaczki rządzą!

  06.07.2015

  Po drugiej stronie szkoły - w jej nowej części świetnie się bawią przedszkolaczki. Połączona grupa "Biedronek" z Góry i "Rybek" z Turzan bawi się na całego! Przedszkolaczki do swoich zabaw wykorzystują również plac zabaw. W Albumie możemy ich obejrzeć w akcji!

 • Remonty wakacyjne

  06.07.2015

  Już od tygodnia trwają remonty wakcyjne w szkołach. W naszej szkole remontowane są pomieszczenia w starej części budynku - pokoju nauczycielskiego, kuchni, klasy (byłej III i przyszłej I). Jak to wyglada dziś możecie zobaczyć na zdjęciach. Ale nic to - będzie ślicznie!

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

  26.06.2015

  Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego wręczono dyplomy wzorowych uczniów, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i inne osiągnięcia, stypendia oraz podziękowania rodzicom i osobom zaangażowanym w życie szkoły. Gratulujemy!!! Szczegóły można poznać oglądając fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie odebrali z rąk wychowawców świadectwa a Rada Rodziców wraz z panią dyrektor przekazali podziękowania panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy Inowrocław za wspieranie szkoły oraz za umożliwienie jej uczniom udziału w tak licznych w tym roku wycieczek i wyjazdów, panu Dariuszowi Kusiakowi - prezesowi IKS "Solino" za wspieranie finansowe półkolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze, pani Ewie Kolada za wspieranie smakołykami imprez organizowanych przez Szkołę i Stowarzyszenie. Życzymy wszystkim naszym uczniom wspaniałych, pełnych słońca i wrażeń oraz bezpiecznych wakacji!!!

 • Dzień Zmian

  25.06.2015

  Tradycyjnie od trzech lat w przedostatni dzień roku szkolnego zmieniamy miejsce naszego pobytu - w tym roku przenieśliśmy się do Ameryki Południowej. Przygotowania do tej wyprawy trwały kilkanaście dni - poznawaliśmy wybrane kraje, ich zwyczaje, stroje, potrawy, przyrodę i kulturę. W Dzień Zmian przyszliśmy przebrani a mamusie przygotowały smakowite potrawy z regionu Ameryki Południowej (dla dobra konsumentów rezygnując niekiedy z oryginalnych składników). Zabawę rozpoczęły konkursy dla uczestników dużych (rodziców) i małych. trzeba było znać np. stolice państw, ich położenie, flagi, pismo supełkowe, i podbijać piłkę jak najlepsi piłkarze argentyńscy bądź urugwajscy, strącić za pomocą orzecha kokosowego jak najwięcej kręgli. Nie zabrakło również tańców latynoamerykańskich w tym tanga argentyńskiego. Jako iż Dzień Zmian był projektem UNICEF-u wszystkie zebrane pieniądze za przepyszne potrawy trafią do potrzebujących pomocy dzieci z Nepalu (akcja UNICEF - SOS dla Nepalu). Jednocześnie przy okazji Samorząd Uczniowski zbierał pieniążki z loterii fantowej dla kolegi z klasy IV na ochronne okulary sportowe. Dzień był fantastyczny - wszyscy bawili się rewelacyjnie. Wielkie podziękowania dla głównych organizatorek pań: Małgorzaty Pawłowskiej i Anny Masłowskiej!!! I ogromne podziękowania dla rodziców (za pomoc w przygotowaniu, za udział w imprezie), dla nauczycieli oraz oczywiście dla samych uczniów!

 • Podręczniki

  23.06.2015

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany. Podano podręczniki na rok szkolny 2015/2016. Jednocześnie informujemy, iż w Dniu Zmian będzie czynne stoisko Kiermaszu Używanych Podręczników - można na nim będzie sprzedać stare podręczniki z klasy VI i V (i oczywiście je zakupić). Tutaj zwracamy się z prośbą do rodziców klasy VI o przekazanie do biblioteki szkolnej atlasów przyrodniczego i historycznego! Informujemy rodziców uczniów klasy III oraz rodziców uczniów niepełnosprawnych klas starszych, iż program Wyprawka Szkolna będzie również funkcjonował w tym roku.

 • Wyjazd klasy VI do Borów Tucholskich

  19.06.2015

  Klasa VI wraz z wychowawczynią oraz swoimi mamami spędziła piątek i sobotę w osadzie leśnej Raciąski Młyn w Borach Tucholskich. W ramach zielonej szkoły poznawali ten uroczy zakątek pod kątem historycznym i przyrodniczym. Był równiez czas na zabawy (mecze dzieci kontra mamy), ognisko w starej stodole i nocne pogaduszki. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy za zapewnienie transportu, pani Katarzynie Kubś za przepiękne zdjęcia a troskliwym mamom za opiekę nad młodzieżą.

 • Pożegnanie klasy III

  20.06.2015

  W sobotę w świetlicy w Domu Kultury odbyło się miłe i wzruszające spotkanie dzieci, rodziców i wychowawczyni klasy III. Dzieci podziękowały pani Małgorzacie Pawłowskiej za wspólne cztery lata nauki i zabawy. Wychowawczyni nie kryła łez wzruszenia. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do pyszności przygotowanych przez mamy. Zabawom i rozmowom nie było końca. Spotkanie utrwalił na fotografiach pan Robert Wesołowski - dziękujemy i zapraszamy do ALBUMU.

 • Klasa II i III w Gnieźnie i Poznaniu

  18.06.2015

  18 czerwca  klasa III i II pojechały na wycieczkę do Poznania do ZOO.  Zanim dotarły do poznańskiego ZOO zwiedziły Katedrę w Gnieźnie, gdzie widziały srebrną trumnę z relikwiami św. Wojciecha. Następnie  udali się w dalszą podróż do zoo. Po kupieniu biletów, rozpoczęli zwiedzanie. Na samym początku wypatrywali  w stawie foki. Następnie byli świadkami tańca godowego strusia emu.  W trakcie spaceru po zoo podziwiali wiele różnych zwierząt, które trudno wymienić,  każdy zachwycał się innym zwierzakiem. Najbardziej jednak zaciekawienie wzbudziły zebry, żyrafy, flamingi, tapiry. Dzieci podziwiały również różnobarwne motyle w motyl arni.  Motylarnia to takie miejsce, gdzie można było obserwować  motyle na „wolności” latające sobie między zwiedzającymi. Na koniec zostawiły sobie słoniarnię, w której na wybiegu obserwowali cztery słonie afrykańskie. Po posiłku, w drodze powrotnej obejrzały nosorożca i kangury.  Przed odjazdem jedni poszli kupować pamiątki, a inni wspinali się po parku linowym. Niestety, nadszedł czas odjazdu i trzeba było wracać. Trochę zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

 • Rodzinna wycieczka klasy II

  16.06.2015

  16 czerwca 2015 r. klasa II wraz z rodzicami i wychowawczynią Bernardą Cerajewską odbyła wycieczkę do lasu w Balczewie. Pan leśniczy Artur Feliksiak podczas spaceru po ścieżce dydaktycznej pięknie opowiadał nam o tym szczególnym miejscu, w którym żyje niezliczona liczba roślin i zwierząt. Dzieci poznały warstwy lasu i zamieszkiwane w nich organizmy, które przenikają się wzajemnie i odrębnie istnieć nie mogą. Dowiedzieliśmy się o rezerwacie faunistycznym, w którym chronione są warunki żerowania i lęgów ptaków błotnych i wodnych jak np. żurawia. Wiemy też co robić, gdy zabłądzimy w lesie. Lasy mieszane tworzą tutaj doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. My też skorzystaliśmy z okazji i kolejnym punktem programu było ognisko, przy którym dzieci zaprezentowały „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”, a potem wszyscy pałaszowaliśmy pyszne kiełbaski. Były też zabawy na placu z wykorzystanie naturalnych przeszkód. Panu leśnikowi i rodzicom bardzo dziękujemy za tak atrakcyjną wyprawę.

strona: