Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Pamiętamy o zmarłych!

  30.10.2014

  Tradycyjnie przed Wszystkimi Świętymi klasa VI udała się na cmentarz przy naszym kościele parafialnym. Uporządkowała groby i ich otoczenie a następnie w imieniu Wójta Gminy Inowrocław oraz swoim złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobach Stanisława Przybyszewskiego, księdza proboszcza Franciszka Matuszewskiego oraz kaprala Zielińskiego.

 • Uczciły miesiąc bibliotek szkolnych!

  30.10.2014

  Miesiąc październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Miesiąc ten był szczególnie dobry dla naszej biblioteki szkolnej - pojawiło się w niej wiele nowości (około 100 pozycji). W obchody wpisały się wielką czcionką uczennice, które wzięły udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona książka - projekt okładki". Z dziesięciu zgłoszonych przez naszą szkołę prac aż trzy zajęły najwyższe lokaty - w kategorii wiekowej 9-10 lat praca Klaudii Lewandowskiej zajęła I miejsce a Weroniki Szarafiniak II miejsce.W kategorii 11-13 lat I miejsce zajęła praca Aleksandry Zboińskiej. Dziewczętom oraz pani Marii Zwierzykowskiej - pani od plastyki serdecznie gratulujemy!!!

 • Podręcznik to czy książka kucharska?

  23.10.2014

  W podręczniku klasy III dzieci znalazły przepis na zakwas. Zgodnie z nim Iga wraz ze swoimi rodzicami zrobiła w domu większą ilość tegoż zakwasu. Stał się on, oczywiście, zaczynkiem do zrobienia przepysznego żurku. Rodzice zadbali o produkty, panie w kuchni zrobiły resztę. I tak uczniowie z klasy III mogli degustować przepyszny "podręcznikowy" żurek!

 • Pasowanie Biedroneczek

  23.10.2014

  Najmłodsi "mieszkańcy" naszej szkoły - Biedroneczki z Przedszkola Samorządowego - były dzisiaj pasowane na przedszkolaka. Po wspaniałym występie w obecności rodziców, wychowawców i zaproszonych gości odbyło się pasowanie, którego dokonała pani Lidia Staszak - dyrektor przedszkola. Z tej okazji prezent w postaci książeczek przygotowanych przez bibliotekę szkolną wręczyła przedszkolaczkom pani dyrektor szkoły. Uroczystość zakończyła wspólna, słodka biesiada przygotowana przez mamy maluszków.

 • Najlepszy z najlepszych i Sindbad

  21.10.2014

  Teatr KURTYNA z Krakowa przedstawił dzisiaj starszym uczniom spektakl "Najlepszy z najlepszych" oraz "Tajemnicza szkatułka Sindbada" uczniom młodszym. Oba przedstawienia, świetnie zagrane, ukazywały różne zachowania oraz ich konsekwencje. A także przemiany głównych bohaterów. Pozwalają uwierzyć, iż każdy może się pozytywnie zmienić, jeśli tylko chce. Dziękujemy Gminie Inowrocław za ufundowanie spektakli!

 • Afryka Kazika - spotkanie z autorem

  20.10.2014

  Uczniowie klasy III  wraz ze swoimi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Tupadłach pojechali w ramach lekcji do Biblioteki Gminnej w Jaksicach na spotkanie z autorem książek panem Łukaszem Wierzbickim. Dzieci uważnie słuchały barwnych opowieści autora potwierdzonych pokazem multimedialnym. Ale nie tylko słuchały - brały  również  aktywny udział w opowiadaniach autora wcielając się w rolę bohateroów prezentowanych książek. Oto ich tytuły: "Afryka Kazika",  "Dziadek Niedźwiadek",  "Machiną przez Chiny",  "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana". Na zakończenie zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymaliśmy autograf autora. A dla tych, którzy pokochali przygody opisane w książkach pana Łukasza Wierzbickiego - dobra wiadomość. Pani bibliotekarka już podjęła starania, abyście mogli wypożyczyć je w szkolnej bibliotece!

 • Nowe szkolne przyjaźnie?

  17.10.2014

  Dzisiaj na zaproszenie klasy IV F ze szkoły Podstawowej Nr 4 w Inowrocławiu nasza klasa IV udała się z wizytą do swoich rówieśników. Zostali wspaniale przyjęci przez swoich nowych kolegów oraz ich wychowawczynię panią Arletę Wolnikowską. Po wspólnym biesiadowaniu dzieci wspólnie grały w gry planszowe, następnie zwiedziły szkołę swoich gospodarzy. Spotkanie zakończyła wspólne harce na placu zabaw. Koledzy z klasy IV F przekazali zebrane korki dla naszej szkolnej koleżanki Weroniki. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie całej klasie IV F oraz pani Arlecie Wolnikowskiej. Było fantastycznie! Dziękujemy również panu Tadeuszowi Kacprzakowi - wójtowi naszej gminy za umożliwienie bezpłatnego przejazdu do Inowrocławia! Liczymy, iż nawiązana współpraca zaowocuje wspólnymi ciekawymi projektami.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie II

  16.10.2014

  16 października 2014 r. uczniowie klasy II wzięli udział w „Święcie pieczonego ziemniaka” zorganizowanym przez wychowawczynię Bernardę Cerajewską  i rodziców. Dzieci miały okazję piec znane i lubiane przez Polaków ziemniaki w ognisku. W oczekiwaniu na degustację wzięły udział w konkurencjach sportowych z ziemniakami. Obieranie gorących warzyw sprawiło nieco kłopotów, ale konsumpcja przebiegała sprawnie i z apetytem. Wiele radości sprawiło dzieciom ogrzewanie rąk przy ognisku i dorzucanie drew. Po powrocie do klasy uczniowie otrzymali Dyplomy "radosnego świętowania pieczonego ziemniaka". Za te miłe przeżycia i wspólnie spędzony czas dziękujemy rodzicom: p. Krystynie i Adamowi Polińskim, p. Renacie Krąż i p. Kamilowi Gronowskiemu.

 • Wycieczka klasy III do balczewskiego lasu

  15.10.2014

  Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i rodzicami idąc leśną ścieżką edukacyjną Rejna-Balczewo mogli obejrzeć, dotknąć i powąchać to, o czym uczyli się w zaciszu klasy. Pan leśniczy pokazał im budowę lasu, rozpoznawali po pięknych, jesiennych liściach mijane drzewa. Przyjemny sam w sobie pobyt w lesie został jeszcze dodatkowo uatrakcyjniony kiełbaskami upieczonymi w ognisku. Przebieg wycieczki możemy zobaczyć w ALBUMIE dzięki zdjęciom robionym przez pana Roberta Wesołowskiego.

 • Ślubowanie I klasy, Dzień Papieski I Dzień Edukacji Narodowej

  14.10.2014

  14 października - Dzień Edukacji Narodowej - w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość - uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły a następnie zostali pasowani na pełnoprawnych jej członków. Po krótkiej przerwie mogliśmy uczestniczyć w kolejnej uroczystości - Dniu Papieskim. W części kończącej obchody Dnia Edukacji Narodowej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się przedstawicielami rodziców, absolwentów szkoły oraz jej byłymi pracownikami. Po pięknym występie uczniów przyszedł czas podziękowań i życzeń.
   

 • Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Orłowie

  10.10.2014
  W piątek odbyły się w Szkole Podstawowej w Orłowie Drużynowe Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Dwuosobowe drużyny chłopców i dziewcząt ze szkół: z Orłowa, Góry, Tupadeł, Turzan i Jaksic walczyły o wejście do Drużynowych Mistrzostw Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper`Ostrowski,Hubert Nowosielski, Agata Nalewajska i Oliwia Łuczak. W kategorii dziewcząt I miejsce i kwalifikację do powiatu uzyskała drużyna z SP Turzany, II miejsce SP w Orłowo a miejsce III SP Tupadły. W kategorii chłopców I miejsce i kwalifikację do powiatu uzyskała drużyna z SP w Orłowie, II miejsce SP Tupadły, III miejsce SP Góra. Gratulujemy!
 • Czy język angielski jest nam potrzebny?

  10.10.2014

  Tak, język angielski jest nam obecnie bardzo potrzebny. I nie dlatego, iż w klasie szóstej należy podczas sprawdzianu szóstoklasisty zdać test z języka angielskiego. Dlatego, iż nasze kontakty ze światem są coraz częstsze czy to podczas wyjazdów, czy podczas spotkań z obcokrajowcami.

  „Witamy świat” – jest to projekt edukacyjny Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Górze realizowany we współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC a współfinansowany przez Gminę Inowrocław. Projekt, realizowany już drugi rok, zakłada tygodniowe praktyki studentów zagranicznych odbywane w szkole. Głównym celem projektu jest podnoszenie kompetencji uczniów w posługiwaniu się językiem obcym (poprzez zajęcia prowadzone przez native speakera) oraz wzrost motywacji do nauki języka angielskiego. Celem jest również poszerzenia wiedzy uczniów o świecie – poznanie krajów, z których pochodzą studenci.

  W roku obecnym gościliśmy w naszej szkole Katerinę Panagiotopoulou – studentkę pedagogiki z Grecji. Katerina prowadziła na lekcjach języka angielskiego konwersacje z uczniami. Zresztą nie tylko podczas lekcji – również na przerwach oraz podczas wycieczek po okolicy. Pobyt studenta zagranicznego, który nie mówi po polsku zmusza uczniów do podejmowania prób prowadzenia rozmowy w języku angielskim – w przypadku uczniów klas starszych są to już próby udane.

  Pobyt gości zagranicznych jest również okazją do promocji naszej gminy. Nieodmiennie szkoła nasza budzi zdziwienie swoim pięknym wyglądem, nowoczesnym wyposażeniem i rozbudowaną infrastrukturą rekreacyjno-sportową. Podobnie jest z ciekawymi miejscami naszej gminy – kościołem i cmentarzem w Górze, Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie, oraz Kruszą Zamkową – Askaukalis. Chwalimy się również specjalistycznymi gospodarstwami rolnymi oraz polskimi tradycyjnymi daniami przygotowanymi przez CIS w Łojewie. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z wójtem Gminy Inowrocław – panem Tadeuszem Kacprzakiem, któremu dziękujemy za wsparcie naszego projektu.

  Dziękujemy również rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie pobytu praktykantki w naszej szkole - pani Dorocie Szustce, pani Magdalenie Bochat oraz panu Andrzejowi Panfilowi.

 • Nowotworom - NIE!

  10.10.2014

  10 października 2014 r. uczniowie klasy VI pojechali do gimnazjum w Żalinowie, gdzie wzięli udział w prelekcji z zakresu profilaktyki onkologicznej. Organizatorem było Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Uczniowie wysłuchali wykładu, wzbogaconego prezentacją multimedialną, podczas którego byli m.in. zachęcani do przestrzegania zasad zdrowego trybu życia związanego z zapobieganiem nowotworom.

 • Samorząd Uczniowski w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu

  07.10.2014

  Dnia 7 października Samorządy Uczniowskie Gminy Inowrocław wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Główną część wizyty stanowiła lekcja samorządowa odbywająca się w sejmikowej sali sesyjnej im. Władysława Raczkiewicza. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi:  jak przebiegają wybory radnych, przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz jak zorganizowana jest praca sejmiku. Młodzież dowiedziała się, że Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego jest organem stanowiącym i kontrolnym województwa. Jego kadencja trwa 4 lata. W skład Sejmiku wchodzą radni wybierani w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych. Uczestników podejmował w Urzedzie pan Dariusz Kurzawa - wicemarszałek naszego województwa.

 • Zadrzewianie - upiększanie

  03.10.2014

  W ubiegłym tygodniu na terenie boisk szkolnych Gmina Inowrocław posadziła piękne drzewka, które upiększą naszą szkołę. Posadzono, wykorzystując środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego, 11 tui szmaragdowych, 10 tui kulistych, 10 brzózek oraz 40 jarzębin. Drzewka te wraz z planowanym wsadzeniem na wiosnę żywopłotu oraz innych roślin ogrodowych przyczynią się do powstania wspaniałego zielonego otoczenia naszej szkoły. Dziękujemy Gminie za "jesienne" drzewka!

 • Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  26.09.2014

  26 września obchodziliśmy IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W dniu tym w naszej szkole w dwóch punktach egzaminacyjnych można było po zdaniu egzaminu otrzymać tutuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Znajomość sprawdzali egzaminatorzy (po wcześniejszym zaliczeniu testu z tabliczki mnożenia) z klasy IV: Marta Wienconek, Michalina Szulc, Roksana Kołodziejczyk, Klaudia Lewandowska, Tamara Fiecek i Piotr Gmur. Pierwsza tytuł Eksperta otrzymała pani Teresa Cerajewska, dołączyli do niej eksperci z klas III - VI oraz Eksperci dorośli. Tym, którym się nie udało pozostaje ćwiczyć cały rok i zdobyć tytuł Eksperta podczas jubileuszowego V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Egzaminatorom dziękujemy, Ekspertom gatulujemy!

 • Bezpieczni w wodzie - nauka pływania rozpoczęta!

  22.09.2014

  Kolejny rok grupa piętnastu uczniów rozpoczyna naukę pływania i kolejna piętnastka uczniów doskonali swoje umiejetności pływackie. W roku obecnym jest to możliwe dzięki organowi prowadzącemu szkołę - Gminie Inowrocław, która w całości kurs nauki pływania sfinansowała. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy! Nauka jest prowadzona na basenie w Wodnik w Janikowie, prowadzą ją instruktorzy pływania państwo Pietrala. Nad dziećmi czuwa nasza wuefistka - pani Beata Baranowska oraz rodzice (wg harmonogramu dyżurów). Dwugodzinne zajęcia odbywają się w poniedziałki po lekcjach (od 22 września do 24 listopada).

  Przypomnijmy w tym miejscu historię nauki pływania w naszej szkole - rozpoczęliśmy prowadzić takie zajęcia w 2009 roku a organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. W marcu 2009 naukę wsparł finasowo również Wójt Gminy oraz państwo Polińscy (Transpol), we wrzesniu naukę wspierał Wójt Gminy oraz pani Anna Beneturski (Promax). W roku 2010 również odbył się kurs dla 4 grup, organizatorem był UKS, który uzyskał finansowanie zajęć w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W roku 2012 Stowarzyszenie zorganizowało naukę dla 2 grup, a w roku ubiegłym (2013) ponownie UKS uzyskał finansowanie nauki dla 4 grup w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Łącznie do roku obecnego nauką pływania było objętych 120 uczniów, w tym 105 miało 40-to godzinny kurs, 15 kurs podstawowy (w tym roku mają drugą część kursu - doskonalącą). Jesteśmy wdzięczni wszstkim, którzy wspierają nasze starania o bezpieczeństwo dzieci w wodzie! DZIĘKUJEMY!!!

 • Dla rodziców

  23.09.2014

  Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - umieszczono informację o punkcie konsultacyjnym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w zakresie profilaktyki agresji dzieci i młodzieży.

 • Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy - Turzany

  20.09.2014

  Kolejny Turniej Piłki Nożnej w Turzanach za nami! Emocji dostarczyło nam 10 pojedynków pięciu szkolnych drużyn (czyli system "Każdy z każdym"). Nasza drużyna w składzie: Hubert Kubś (bramkarz), Hubert Nowosielski, Kacper Ostrowski, Jakub kwiatkowski, Dawid kuder, Adrian Świtała i Piotr Spała wygrywając jeden mecz i remisując trzy pozostałe uplasowała się na trzecim miejscu (mistrzostwo gminy zdobyli chłopacy z SP Turzany). Gratulujemy naszym zawodnikom oraz pani Beacie Baranowskiej brązowych medali! Graliście dobrze i walczyliści fair play!

 • 21. "Sprzątanie Świata"

  19.09.2014

  Już dwadzieścia lat akcji "Sprzatanie Świata" za nami. Podczas tegorocznej akcji wreszcie zauważyliśmy, iż śmieci było trochę mniej! Mieliśmy nawet czas, aby pozachwycać się ślicznymi przydrożnymi makami lub fantastycznie piękną żabą! Akcję w naszej szkole prowadziły dwie grupy - młodsza z panią Pawłowską sprzątała naszą Górę, a grupa starsza z panią Zwierzykowską drogę z Góry do Łąkocina. Śmieci znależliśmy na poboczach, upchane w kępy krzewów. Była wśród nich m.in. gaśnica samochodowa, pianka do uszczelniani i dużo puszek po napojach oraz petów i butelek. Może byłyby potrzebne kosze na śmieci ustawione na poboczach? Dziękujemy dzieciom za włączenie się do akcji "odśmiecania" naszego kawałeczka świata i prosimy uczestników spacerów po naszych drogach - nie rzucajmy śmieci "pod nogi"! Mamy nadzieję, że podczas np. trzydziestej akcji będziemy tylko się zachwycać pięknem przyrody!

strona: