Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Próbna ewakuacja

  30.09.2015

  Po kilku ćwiczeniach zgodnie z opracowanym scenariuszem odbyła się dzisiaj próbna ewakuacja. Zgodnie z rozporządzeniem o jej terminie wcześniej została poinformowana Powiatowa Straż Pożarna oraz Gmina Inowrocław. Przebieg próbnej ewakuacji (jak i ćwiczenia) nadzorował pan Paweł Bednarek - Naczelnik OSP przy Kopalni Góra. Dzięki jego spostrzeżeniom próbna ewakuacja przebiegła zgodnie ze scenariuszem oraz bardzo sprawnie. Po 55 sekundach od ogłoszenia alarmu pierwsi uczniowie opuścili budynek szkoły, ostatni uczniowie wyszli minutę później. Należy podkreślić dużą sprawność i zdyscyplinowanie uczniów oraz przedszkolaków kierowanych bardzo dobrze przez nauczycieli. Również bardzo dobrze wykonali swoje zadania pracownicy obsługi sprawdzając każdą klasę i każde pomieszczenie czy nie pozostało w nich jakieś dziecko. Po 2 minutach 44 sekundach dowodzący akcją dyrektor szkoły zamknął drzwi pustego budynku. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w próbnej ewakuacji za solidne wykonanie ćwiczenia a panu Pawłowi Bednarkowi dziękujemy za profesjonalny nadzór.

 • Lekcja z Plastusiem w klasie I

  28.09.2015

  Pierwszaki na lekcjach zapoznały się z bohaterem książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik” – Plastusiem. Dzieci wysłuchały kilku rozdziałów. Bardzo spodobały się im przygody miłego Plastusia. Na pewno chętnie będą poznawać dalsze przygody tego miłego ludzika. Wykonywały również podobizny Plastusia z plasteliny, a żeby nie było mu smutno ulepiły też jego przyjaciela.  Wszystkie podobizny Plastusiów można obejrzeć w albumie.

 • Turniej Piłki Nożnej w Turzanach

  25.09.2015
  Turniej Piłki Nożnej w Turzanach za nami! Emocji dostarczyło nam 6 pojedynków czterech szkolnych drużyn (czyli system "każdy z każdym"). Nasza drużyna w składzie: Tomasz Flanc (bramkarz), Piotr Spała,Adrian Świtała, Piotr Adamski, Paweł Adamski, Kacper Lewandowski, Adrian Sołtysiak, Filip Kubś wygrywając jeden mecz i przegrywając dwa pozostałe uplasowała się na trzecim miejscu (mistrzostwo gminy zdobyli chłopacy z SP Turzany). Gratulujemy naszym zawodnikom oraz pani Beacie Baranowskiej brązowych medali!
 • Szewczyk Dratewka w Baju Pomorskim

  25.09.2015

  Uczniowie klas I, II i III wyruszyli dzisiaj do Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu na spektakl pt. „Szewczyk Dratewka” w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Było to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście. Najmłodsi widzowie zobaczyli w przedstawieniu marionetki sycylijskie oraz lalki pomysłowo skonstruowane w oparciu o koło. Był też krótki spacer po Starówce, kupowanie pamiątek, zdjęcia i relaks nad Wisłą. Podziwialiśmy piękny, nowy most, po którym jechaliśmy w obie strony. Wrażenia z wycieczki zostały utrwalone w pracach plastycznych naszych uczniów.

 • Sprzątanie świata

  25.09.2015

  Jak co roku pod koniec września uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Sprzątanie świata”. Tym razem 27 uczniów klas IV – VI pod opieką pań: Anny Kowalskiej i Marii Zwierzykowskiej udało się w stronę Łąkocina, aby oczyścić pobocza drogi. Na tym dość krótkim odcinku zebraliśmy 2 worki plastiku, 2 worki szkła i 2 odpadów różnych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku śmieci będzie jeszcze mniej.

 • Zajęcia biblioteczne w klasie II i V (Kacperiady ciąg dalszy)

  23.09.2015

  Na dzisiejszych zajęciach bibliotecznych uczniowie klasy drugiej poznali kolejnego bohatera książki Grzegorza Kasdepke pt. "Powrót Bartusia czyli co to znaczy...".  Dzieci wysłuchały kilku rozdziałów książki pięknie czytanych przez mamę Mateusza panią Kachel, wyjaśniały "dziwne" wyrażenia oraz ilustrowały głównego bohatera Bartusia. Uczniowie klasy piątej na swoich zajęciach bibliotecznych wykonali plakaty na temat książek Grzegorza Kasdepke.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  23.09.2015

  Wczoraj uczniowie wybierali swoich przedstawicieli do jednego z najważniejszych organów szkoły czyli Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja wyborcza była rewelacyjnie wysoka - 100% uprawnionych brało udział w głosowaniu. Dzisiaj komisja wyborcza wraz z opiekunem Samorządu - panią Beatą Baranowską ogłosiła wyniki. Przewodniczącą SU została Klaudia Lewandowska z klasy V, jej zastępcą Piotr Gmur z klasy V, członkowie to:Wiktoria Spała z klasy VI, Roksana Kołodziejczyk z klasy V i Kacper Lewandowski z klasy IV. Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy i owocnej współpracy z Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną dla dobra wyborców!

 • Plastusiowy pamiętnik w teatrze

  15.09.2015

  Klasy IV i V udały się do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl w reżyserii Leny Frankiewicz "Plastusiowy pamiętnik". Mimo że pierwszy odcinek  „Plastusiowego  pamiętnika"  Marii Kownackiej ukazał się w 1931 roku, do dziś przygody ludzika z plasteliny fascynują kolejne pokolenia dzieci. Teatr Polski przypomniał najmłodszym widzom tę kolorową, pełną humoru i mądrości bajkę o tym, co wydarzyło się w piórniku. Nasi widzowie serdecznie dziękują panu Wójtowi za transport pięknym, nowym autokarem na to teatralne spotkanie.

 • Biblioteka

  09.09.2015

  Moduł Biblioteka  - Aktualności został zmodyfikowany. Rozpoczęcie projektu "Poznajemy twórczość Grzegorza Kasdepke".

 • Biblioteka

  04.09.2015

  Moduł Biblioteka został zmodyfikowany - dział AKTUALNOŚCI

 • Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

  01.09.2015

  Inaugurację rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym pw. Św. Trójcy. W kazaniu ksiądz proboszcz Krzysztof Andrzejewski wspaniale przedstawił obraz tak skomplikowanego organizmu, jakim jest szkoła. Ta pierwsza "lekcja wychowawcza" uzmysłowiła wszystkim zebranym przeogromną rolę współpracy. Po przeprawieniu się do szkoły wszystkich zebranych powitała pani dyrektor. Inaugurację zaszczycieli swoją obecnością pan Dawid Jęcek - wice przewodniczący Rady Gminy Inowrocław oraz ksiądz proboszcz i pani Małgorzata Rychłowska - wice-dyrektor Gminnego Przedszkola oraz grupa przedszkolaków z klasy 0 wraz z rodzicami i wychowawcą. W imieniu swoim oraz Rady Gminy i pana Wójta życzenia złożył uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły pan Dawid Jęcek. Jako, iż rok obecny jest Rokiem Czytania Książek wszyscy goście, duzi i mali oraz uczniowie klasy pierwszej zostali obdarowani książkami. Po zakończeniu tej części spotkania uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami a następnie na zwiedzania pięknie wyremontowanej podczas wakacji szkoły (ogólny zachwyt wzbudziła kuchnia) oraz przepięknej edukacyjnej ścieżki przyrodniczej. W tym miejscu serdecznie w imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za te wspaniałości panu Wójtowi Tadeuszowi Kacprzakowi oraz Radzie Gminy!!!

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie wykonanych, oczywiście, przez pana Roberta Wesołowskiego, któremu bardzo dziękujemy za utrwalanie naszej historii!

 • Wyprawka 2015

  Moduł Podręczniki został zmodyfikowany - w zakładce Wyprawka szkolna 2015 podano informacje dotyczące terminu oraz wniosku o wyprawkę.

 • Zakończenie półkolonii

  17.07.2015

  Ostatnia godzina półkolonii upłynęła na podsumowaniu dwutygodniowej działalności. W sali gimnastycznej zaprezentowano prace dzieci - kartki z kroniki, rysunki, dinozaury. Odbył się również konkurs z wiedzy zdobytej podczas spotkań oraz mini-zawody sportowe. Najlepsi okazali się BADACZE HISTORII, za nimi ŁÓWCY HISTORII i (małe) DIPLODOKI. Na zakończenie zwyczajowo uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, nagrodę specjalną otrzymał Hubert z klasy VI - wierny uczestnik półkolonii. Dziękujemy jeszcze raz sponsorom: Gminie Inowrocław, IKS "Solino" oraz Fundacji PKO a także wszystkim darczyńcom 1% przekazanego na konto Stowarzyszenia! Dzięki Wam uczestnicy mogli spędzić fantastyczne dwa tygodnie wakacji! DZIĘKUJEMY!!!

 • Inowrocław i Askaukalis

  16.07.2015

  W Inowrocławiu, w magicznym miejscu jakim jest kino, udaliśmy się na wyprawę do najniezwyklejszego miejsca jakim jest wnętrze ludzkiego umysłu. Razem z Riley przeżywaliśmy emocje towarzyszące dorastaniu. Kolejny etap dzisiejszej wyprawy zawiódł nas w równie magiczne miejsce jakim jest Askaukalis (dzisiejsza Krusza Zamkowa) - miejsce opisane przez Ptolomeusza leżące na Szlaku Bursztynowym.

 • Warsztaty archeologiczne

  15.07.2015

  Po wczorajszym spotkaniu z dinozaurami dzisiaj ponownie mieliśmy z nimi do czynienia. A to za przyczyna pani Doroty Dominiczak - Głowackiej - archeologa z Kujawskiego Centrum Kultury. Pani Dorota poprowadziła warsztaty archeologiczne pod nazwą "Spotkaliśmy dinozaury". Po krótkiej prezentacji wykorzystując modelinę, plastelinę, papierowe talerzyki i słomki nasi półkoloniści wykonali pazur dinozaura oraz różne wizerunki tegoż zwierzęcia. Trzygodzinne warsztaty minęły wypełnione pracą bardzo szybko. Dziękujemy pani Dorocie za tak udane zajęcia!

 • Nasza podróż do czasów dinozaurów

  14.07.2015

  Dzisiaj odbyliśmy bardzo odległą w czasie podróż. Wylądowaliśmy w Parku Jurajskim w Solcu Kujawskim około 600 milionów lat temu. Poznaliśmy historię dinozaurów. Przeżyliśmy dreszczyk emocji w kinie 5D oraz znaleźliśmy zatrudnienie - jako paleontolodzy. Udało nam się wykopać parę szkieletów dinozaurów na Pustyni Gobi. Naszą wyprawę skończyliśmy już w czasach obecnych - na bezpłatnych lodach w Lidlu.

 • Bezpieczne wakacje

  13.07.2015

  Dzisiaj pan Paweł Bednarek,naczelnik OSP przy Kopalni Góra a jednocześnie zacny i niezawodny przyjaciel naszej szkoły, zaprosił do siebie naszych półkolonistów i opowiadał im o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Z wielką pasją mówił o ratownictwie wodnym. Pokazywał nowoczesny sprzęt używany przez ratowników. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

 • Dawno temu na Pałukach

  09.07.2015

  Dzisiejsza wycieczka zawiodła nas w rejon Pałuk. W Żninie zwiedziliśmy znajdującą się na rynku Wieżę Ratuszową. W kronikach Jana Długosza można znaleźć m.in. notatkę o pożodze, która spustoszyła Żnin w roku 1447. Właśnie wtedy zapadła decyzja o budowie murowanego ratusza, którego wnętrza zapewniłyby bezpieczeństwo dokumentów miejskich – nadań, przywilejów, ksiąg rachunkowych. Z wieku XV i z pory (bardzo) deszczowej przenieśliśmy się do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji (ale nie tej odległej o 6 000km). I do wieku XIX (najstarszy paowóz pochodzi z roku 1899) i XX wieku. Następnie z prędkośćią około 20km/h kolejka wąskotorowa przewiozła nas do Biskupina. Tam wróciliśmy do okresu kultury łużyckiej ( około XIII wiek przed naszą erą). I jak dawni mieszkańcy Biskupina zdobiliśmy ceramiczne talerzyki w Pracowni Konserwacji Ceramiki. Próbowaliśmy złożyć (jak z puzzli) z kawałków ceramicznych naczynia (sztuka ta udała się Agacie i Kornelowi). I już w pięknym słońcu, zostawiając za sobą liczne wieki oraz deszczową pogodę, wracaliśmy do domu.

 • Kiedy pisano gęsim piórem? Dawno, dawno temu ...

  07.07.2015

  I dzisiaj. Dzisiaj przenieśliśmy się bowiem w czasie: czerpaliśmy papier, pisaliśmy gęsim piórem oraz drukowaliśmy na prasie drukarskiej z XIX w. A wszystko to było możliwe dzięki zajęciom w Muzeum Pismiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Aby przypomnieć sobie te magiczne chwile można zajrzeć na stronę Muzeum http://www.muzeum.grebocin.pl/. I oczywiście polecamy nasz Album fotograficzny.

 • Półkolonie rozpoczęte!

  06.07.2015

  Dzisiaj rozpoczęły się dwutygodniowe półkolonie organizowane tradycyjnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. Odbywają się pod hasłem "Dawno, dawno temu ..." (w nawiązaniu do Roku Jana Długosza). Stąd też nazwy grup: Diplodoki, Badacze i Łowcy Historii. Pobyt 36 młodych ludzi na półkoloniach jest współfinansowany ze środków Gminy Inowrocław, IKS Solino, Fundacji PKO oraz środków własnych Stowarzyszenia pochodzących z wpłat 1%. Sponsorom bardzo już dzisiaj dziękujemy!

strona: