Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  26.09.2014

  26 września obchodziliśmy IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W dniu tym w naszej szkole w dwóch punktach egzaminacyjnych można było po zdaniu egzaminu otrzymać tutuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Znajomość sprawdzali egzaminatorzy (po wcześniejszym zaliczeniu testu z tabliczki mnożenia) z klasy IV: Marta Wienconek, Michalina Szulc, Roksana Kołodziejczyk, Klaudia Lewandowska, Tamara Fiecek i Piotr Gmur. Pierwsza tytuł Eksperta otrzymała pani Teresa Cerajewska, dołączyli do niej eksperci z klas III - VI oraz Eksperci dorośli. Tym, którym się nie udało pozostaje ćwiczyć cały rok i zdobyć tytuł Eksperta podczas jubileuszowego V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Egzaminatorom dziękujemy, Ekspertom gatulujemy!

 • Bezpieczni w wodzie - nauka pływania rozpoczęta!

  22.09.2014

  Kolejny rok grupa piętnastu uczniów rozpoczyna naukę pływania i kolejna piętnastka uczniów doskonali swoje umiejetności pływackie. W roku obecnym jest to możliwe dzięki organowi prowadzącemu szkołę - Gminie Inowrocław, która w całości kurs nauki pływania sfinansowała. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy! Nauka jest prowadzona na basenie w Wodnik w Janikowie, prowadzą ją instruktorzy pływania państwo Pietrala. Nad dziećmi czuwa nasza wuefistka - pani Beata Baranowska oraz rodzice (wg harmonogramu dyżurów). Dwugodzinne zajęcia odbywają się w poniedziałki po lekcjach (od 22 września do 24 listopada).

  Przypomnijmy w tym miejscu historię nauki pływania w naszej szkole - rozpoczęliśmy prowadzić takie zajęcia w 2009 roku a organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. W marcu 2009 naukę wsparł finasowo również Wójt Gminy oraz państwo Polińscy (Transpol), we wrzesniu naukę wspierał Wójt Gminy oraz pani Anna Beneturski (Promax). W roku 2010 również odbył się kurs dla 4 grup, organizatorem był UKS, który uzyskał finansowanie zajęć w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W roku 2012 Stowarzyszenie zorganizowało naukę dla 2 grup, a w roku ubiegłym (2013) ponownie UKS uzyskał finansowanie nauki dla 4 grup w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Łącznie do roku obecnego nauką pływania było objętych 120 uczniów, w tym 105 miało 40-to godzinny kurs, 15 kurs podstawowy (w tym roku mają drugą część kursu - doskonalącą). Jesteśmy wdzięczni wszstkim, którzy wspierają nasze starania o bezpieczeństwo dzieci w wodzie! DZIĘKUJEMY!!!

 • Dla rodziców

  23.09.2014

  Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - umieszczono informację o punkcie konsultacyjnym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w zakresie profilaktyki agresji dzieci i młodzieży.

 • Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy - Turzany

  20.09.2014

  Kolejny Turniej Piłki Nożnej w Turzanach za nami! Emocji dostarczyło nam 10 pojedynków pięciu szkolnych drużyn (czyli system "Każdy z każdym"). Nasza drużyna w składzie: Hubert Kubś (bramkarz), Hubert Nowosielski, Kacper Ostrowski, Jakub kwiatkowski, Dawid kuder, Adrian Świtała i Piotr Spała wygrywając jeden mecz i remisując trzy pozostałe uplasowała się na trzecim miejscu (mistrzostwo gminy zdobyli chłopacy z SP Turzany). Gratulujemy naszym zawodnikom oraz pani Beacie Baranowskiej brązowych medali! Graliście dobrze i walczyliści fair play!

 • 21. "Sprzątanie Świata"

  19.09.2014

  Już dwadzieścia lat akcji "Sprzatanie Świata" za nami. Podczas tegorocznej akcji wreszcie zauważyliśmy, iż śmieci było trochę mniej! Mieliśmy nawet czas, aby pozachwycać się ślicznymi przydrożnymi makami lub fantastycznie piękną żabą! Akcję w naszej szkole prowadziły dwie grupy - młodsza z panią Pawłowską sprzątała naszą Górę, a grupa starsza z panią Zwierzykowską drogę z Góry do Łąkocina. Śmieci znależliśmy na poboczach, upchane w kępy krzewów. Była wśród nich m.in. gaśnica samochodowa, pianka do uszczelniani i dużo puszek po napojach oraz petów i butelek. Może byłyby potrzebne kosze na śmieci ustawione na poboczach? Dziękujemy dzieciom za włączenie się do akcji "odśmiecania" naszego kawałeczka świata i prosimy uczestników spacerów po naszych drogach - nie rzucajmy śmieci "pod nogi"! Mamy nadzieję, że podczas np. trzydziestej akcji będziemy tylko się zachwycać pięknem przyrody!

 • Pierwszy trening Dziecięcej Akademii Piłki Nożnej

  16.09.2014

  Dzisiaj zostały zainaugurowane treningi Dziecięj Akademii Piłki Nożnej. Pan Grzegorz Kugler- trener klasy UEFA (jednocześnie wiceprezes Klubu Sportowego Noteć) rozpoczął trzeci rok zajęć dla naszych uczniów. Młodsi chłopcy (klasa II i III) będą trenować we wtorki na 5 i 6 lekcji, chłopcy starsi (klasy IV-VI) również we wtorki na 7 lekcji. Część chłopców starszych jednocześnie trenuje w grupie Młodzików w klubie Noteć. Życzymy chłopakom  wykorzystania nabytych umiejetności w tegorocznych turniejach piłkarskich!

 • Wybory, wybory

  10.09.2014

  W dniu dzisiejszym wybrano członków Samorządu Uczniowskiego, a po południu, podczas zebrania ogólnego rodziców wybrano zarząd Rady Rodziców. Składy obu ważnych organów znajdziemy w zakładce O SZKOLE. Wybranym gratulujemy zaufania, jakim obdarzyli ich wyborcy oraz życzymy realizacji wszystkich zamierzeń przy pełnej współpracy całej społeczności!

 • II Warsztaty Szkoły Współpracy

  09.09.2014

  W Bydgoszczy, w sali na Stadionie Zawiszy odbyły się II Warsztaty Szkoły Współpracy. Celem tych zajęć było przygotowanie zespołów Rodzice-Uczniowie-Nauczyciele (6RUN) do stworzenia Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy - SPAW. Zespoły określiły cel współpracy oraz zadania,  które będa realizowane w obecnym roku szkolnym. W warsztatach uczestniczyły trzy szkoły (Góra, Gniewkówiec oraz SP nr 2 z Inowrocławia), nasz zespół wybrał sie w składzie: panie Jolanta Jędrzejewska, Beata Baranowska, Anna Kowalska oraz nasze uczennice klasy VI: Agata Nalewajska i Zuzanna Szustka.

 • Rajd biblioteczny

  06.09.2014

  W sobotę odbył się rajd rowerowy „Szlakiem S. Przybyszewskiego” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaksicach, w ramach Programu Biblioteki Narodowej. Uczestnikami rajdu byli chętni uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Inowrocław, pracownicy Urzędu Gminy w Inowrocławiu wraz z Panem Wójtem Tadeuszem Kacprzakiem na czele, nauczyciele ze szkół oraz pracownicy Biblioteki. Uczestnicy imprezy wyruszyli spod Urzędu Gminy, odwiedzili Szymborze i dotarli do punktu końcowego – Łojewa. Tam zwiedzili Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich i obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Stanisławowi Przybyszewskiemu. W programie zaplanowano również, w ramach akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, czytanie ”Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Fragment „Ogniem i mieczem” odczytała Pani Marta Skrzyńska - dyrektor Biblioteki Gminnej. Było również wspólne grillowanie i pieczenie ziemniaków. Również w ramach Pogramu Biblioteki Narodowej nasza szkolna biblioteka wzbogaci się o liczne nowe pozycje.

 • Nowości w naszej szkole

  04.09.2014

  Nowy rok szkolny zaczynamy z "nowymi" klasami czyli gruntownie wyremontowanymi trzema klasami - zerówką, klasą I i II. W klasach młodszych zamontowano również nowe, białe tablice magnetyczne, które zastąpiły tradycyjne tablice, na których pisało sie kredą. I pojawiła się fantastyczna nowość - przepiękny, umieszczony na bezpiecznym podłożu plac zabaw. Za te wszystkie wspaniałości dziękujemy - uczniowie, nauczyciele oraz rodzice - Wójtowi Gminy panu Tadeuszowi Kacprzakowi oraz Radzie Gminy!

 • Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  01.09.2014

  W dniu dzisiejszym  uroczystą mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po mszy członkowie pocztu sztandarowego zapalili znicze na grobach księdza proboszcza Franciszka Matuszewskiego zamordowanego w 1940 roku w Oranienburgu oraz kaprala Zielińskiego zamordowanego w 1939 roku. 75 rocznica wybuchu II wojny światowej była dzisiaj akcentem zarówno na mszy jak i uroczystości rozpoczynającej rok szkolny. Kolejnym punktem inauguracji było spotkanie wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli w sali gimnastycznej. Gośćmi uroczystości byli pani Aldona Sulinowska - Skarbnik Gminy Inoworcław oraz pan Maciej Przeździęk - Sekretarz Gminy Inowrocław. Po powitaniu zebranych pani dyrektor nawiązała do minionych wakcji, podczas których wykonano generalny remont trzech pomieszczeń klasowych w starszej części szkoły oraz wybudowano przepiękny, nowoczesny, umieszczony na bezpiecznym podłożu plac zabaw. Przy placu zbudowano również siłownię napowietrzną. Za ogrom tych prac, dzięki którym szkoła jest na miarę XXI wieku, serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy oraz Rady Gminy  pani dyrektor złożyła na ręce pani Skarbnik oraz pana Sekretarza. Uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom Pan Sekretarz złożył w imieniu swoim oraz władz organu prowadzącego szkołę życzenia wszelkich sukcesów - sportowych oraz naukowych. Po życzeniach złożonych przez panią dyrektor uczniowie udali się na pierwsze spotkanie ze swoimi wychowawcami. Przebieg uroczystości można obejrzeć w ALBUMIE dzięki zdjęciom wykonanym przez panią Beatę Baranowską oraz pana Roberta Wesołowskiego - serdecznie im dziękujemy.

 • Czas do szkoły!

  30.08.2014

  Niestety, wszystko co miłe szybko się kończy! W poniedziałek 1 września wracamy do szkoły! Plan na ten dzień jest jeszcze króciutki. O godzinie 8.00 msza w kościele, o godzinie 9.00 inauguracja roku szkolnego w sali gimnastycznej, potem spotkanie z wychowawcami i jeszcze troszeczkę wolnego! Poranny autobus kursuje jak zwykle, powrót zapewnia specjalny kurs, którego rozkład jazdy podajemy tutaj: gora.doc. Do zobaczenia!

 • Wyprawka szkolna 2014

  30.08.2014

  Informujemy, iż wniosek o wyprawkę szkolną należy składać w sekretariacie szkoły w terminie do 5 września 2014 roku. Druk wniosku można pobrać w sekretariacie lub zpobrać tutaj: wp_2014.doc. Przypominamy, iż pełne informacje na temat wyprawki znajdują w zakładce DLA RODZICÓW.

 • Zakończenie "Muzycznych wędrówek"

  18.07.2014

  Szybciutko minęły dwutygodniowe nasze półkolonie. Zainspirowani Rokiem Oskara Kolberga urządziliśmy sobie "Muzyczne wędrówki". Towarzyszyła nam muzyka ludowa, muzyka Fryderyka Chopina, ludowe wycinanki oraz prace wykonywane pod okiem artystów-malarzy. Zakończeniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych podczas półkolonijnych zajęć. Wiedzę zdobytą podczas Wędrówek sprawdził konkurs - I miejsce (maksymalna liczba punktów) zdobyła Natalia Oczkowska, II miejsce Hubert Kubś a III Ola Fiecek. Odbyły się również zawody sportowe. W grupie "Muzyczna Dziesiątka" I miejsce zdobyła Adriana Wienconek, II Natalia Oczkowska i III Ola Fiecek, w grupie "Czerwone Jabłuszka" - I miejsce Nikola Rucińska, II - Weronika Szarafinaik a III Ola Kubś, w grupie "DoReMiFasolek" i miejsce Hubert Nowosielski, II Hubert Kubś i III Dominik Baranowski. Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięzcom po występie przygotowanym przez "Muzyczną dziesiątkę". Na zakończenie każdy półkolonista odebrał z rąk swojej wychowawczyni dyplom uczestnictwa. Nagrodę specjalną otrzymała Natalia Oczkowska - najwierniejsza i najaktywniejsza uczestniczka dwunastu kolejnych półkolonii. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze w realizacji półkolonii - IKS "Solino" S.A., Wójtowi Gminy Inowrocław, pani Ewie Koladzie oraz darczyńcom 1%.

 • Mamy swój własny kawałek Afryki

  17.07.2014

  Zimą robiliśmy prezenty dla Afryki, w przedostatni dzień roku szkolnego, Dzień Zmian, zamieniliśmy się w dzieci z Afryki, a od wczoraj kaweł Afryki mamy w naszej szkole. Dzięki pasjonatowi akwarystyki - panu Łukaszowi - w naszym akwarium mamy aranżację biotopu Malawi - trzeciego co do wielkości i drugiego co do głębokości jeziora Afryki. Aż trudno wzrok oderwać - wygląd akwarium oraz afrykańskich ryb jest rewelacyjny! Panu Łukaszowi baaaaaaardzo dziękujemy !!!!!!!!!!!!

 • Wyprawa do kina

  17.07.2014

  Dzisiejsza wyprawa nie miała nic wspólnego z Oskarem Kolbergiem, ale za to dostarczyła wiele radości - film "Gang Wiewióra" był wakacyjno zabawny, a szczęścia dopełniła "dolewka" w KFC. Potem jeszcze bieg z autokaru do szkolnej ubikacji i przedostatni dzień półkolonii dobiegł końca.

 • Fundacja Piękniejszego Świata

  15.07.2014

  Dzisiaj spędziliśmy dzień otoczeni sztuką - artystami, obrazami i muzyką. Również my tworzyliśmy sztukę. Było fantastycznie! My byliśmy fantastyczni! A oto jak o tym dniu napisały "Czerwone Jabłuszka":

  "Piętnastego lipca odbyła się wycieczka do Skłudzewa. Skłudzewo to piękne miejsce, w którym znajduje sie pałac otoczony starym, urokliwym parkiem. W parku rośnie 120-letni platan, jest tam również symboliczna brama do piękniejszego świata.

  Gospodarzami ośrodka są państwo Danuta i Leszek Warmbierowie. Prowadzą oni Fundację Piękniejszego Świata. zainteresowała nas malarska twórczośc naszych gospodarzy. Tam nauczyliśmy sie malować na płótnie oraz dostrzegać muzykę w naturze. Przy pracy towarzyszyły nam utwory Chopina. Ze skarpy w parku podziwialiśmy pradolinę Wisły i szkicowaliśmy ten krajobraz.

  W trakcie pobytu próbowaliśmy chleba z konfiturą z aronii oraz piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem.

  Czas na wycieczce płynął bardzo szybko wypełniony różnymi zajęciami."

 • W Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich

  14.07.2014

  Drugi tydzień półkolonii rozpoczęła wizyta w Łojewie - w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. Oprowadzani przez panią Małgorzatę Znyk - kierownika referatu promocji i kultury oraz pana Waldemara Zielińskiego, zwiedziliśmy Salę Przybyszewskiego oraz Izbę Kujawską. W Sali Przybyszewskiego obejrzeliśmy ciekawy o nim film, sama sala zrobiła na nas ogromne wrażenie. Izba Kujawska była równie ciekawa - ilość zgromadzonych eksponatów nas zadziwiła - a z zastosowaniem niektórych mieliśmy problem. Po powrocie do szkoły z nowym zapałem oddaliśmy się robieniu mniej lub bardziej ludowych wycinanek.

 • Jak ratować życie

  11.07.2014

  Dzisiaj na półkoloniach, podczas gdy dziewczęta oddawały się sztuce ludowej, chłopcy udali się po naukę ratowania życia. Młodych naszych ratowników szkolił pan Paweł Bednarek - naczelnik OSP przy Kopalni Góra. Chłopcy dowiedzieli się między innymi jak ratować tonącego i jak reanimować osoby nie dające oznak życia. Dziękujemy panu Pawłowi Bednarkowi za wspaniały pokaz połączony z ćwiczeniami!

 • Być jak Oskar Kolberg

  10.07.2014

  Program tegorocznych półkolonii został zainspirowany ogłoszeniem roku 2014 Rokiem Oskara Kolberga. Idąc śladami tego wielkiego etnografa nasi półkoloniści poznają kulturę ludową naszego regionu. Po zapoznaniu się z muzyką ludową w Szafarni dzisiaj uczestnicy zgłębiali tradycje i obyczaje ludowe Kujaw. Tak jak w Szafarni słuchaliśmy muzyki Chopina wykorzystującej motywy ludowych melodii, tak dzisiaj podczas lekcji muzealnej w inowrocławskim Muzeum pan przewodnik przybliżył nam postać Jana Kasprowicza - poetę i pisarza również czerpiącego z motywów ludowych. Wyczerpani wysiłkiem słuchania młodzi półkoloniści zregenerowali swoje siły na placu zabaw w Parku Solankowym. Wybiegani i wybawieni oraz posileni w McDonaldsie wróciliśmy do naszych kujawskich wsi.

strona: