Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • O G Ł O S Z E N I E

                           

 • III Gminny Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas II i III

  23.05.2015

  Dzisiaj w naszej szkole miały miejsce zmagania najlepszych polonistów ze szkół Gminy Inowrocław. Uczestnicy III Gminnego Konkursu Polonistycznego, uczniowie klas II i III, rozwiązywali test dotyczący czytania ze zrozumieniem. Poradzili sobie świetnie o czym świadczyła duża liczba laureatów konkursu. Podczas sprawdzania testów uczestnicy konkursu wysłuchali fragmentów książki "Dzieci z Bullerbyn" odczytanych przez Zastępcę Wójta Gminy Inowrocław pana Marka Karólewskiego oraz panią Annę Kowalską - dyrektora Szkoły Podstawowej w Górze. W ten sposób zainaugurowano XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Przeczytany tekst stał się zaczynkiem do rozmów o ulubionych zwierzątkach dzieci oraz zabawy z Pandzią - chomiczkiem klasy III. Po wspólnej zabawie ogłoszono wyniki, nagrody laureatom wręczył pan Marek Karólewski. W kategorii klas drugich I miejsce zajęli równocześnie Zuzanna Suszyńska z SP w Tupadłach oraz Mateusz Pałucki z SP w Turzanach. II miejsce zajęła Anna Królak z SP Tupadły a III miejsce Aleksandra Pyrka z SP w Jaksicach i Agata Dudek z SP w Górze. W kategorii klas III I miejsce zdobyła Zuzanna Grabska, miejsce II Marta Grzegorek obie z SP w Tupadłach, miejsce III dwie uczennice z SP w Jaksicach: Paulina Mazur oraz Martyna Smarzyńska. Laureatom oraz ich nauczycielkom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy panu Markowi Karólewskiemu za udział w czytaniu,a paniom nauczycielkom klas I-III z SP w Górze za organizację konkursu.

 • Agata i jej mieszkaniec Askaukalis zdobyli I miejsce

  21.05.2015

  Mieszkaniec Askaukalis wykonany przez Agatę Jędrzejewska zajął I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu. Agata odebrała dyplom, puchar oraz nagrodę w siedzibie KCK, w której znajduje się małe muzeum poświęcone czasom szlaku bursztynowego, na którym leżała miejscowość Askaukalis (tereny w okolicy Kruszy Zamkowej). Agacie serdecznie gratulujemy zdolności plastycznych, bogatej wyobraźni oraz znajomości realiów życia w tak dawnych czasach!

 • Sprawdzian trzecio i piątoklasistów

  19.05.2015

  W dniu dzisiejszym większość uczniów z klas III i klas V z całej Polski brało udział w sprawdzianach organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych i Centralną Komisję Egzaminacyjną. Rozwiązywali oni testy z języka polskiego i matematyki podobne do tych jakie będą rozwiązywać jako szóstoklasiści. Na podstawie wyników testu dla klasy III dla uczniów będzie w przyszłości obliczony wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana), który wskaże w jakim stopniu uczeń rozwijał swoje umiejętności podczas nauki w klasach IV-VI. Z kolei dla uczniów klas piątych dzisiejszy test jest próbą przed sprawdzianem przyszłorocznym - wyniki mają pomóc uczniom, nauczycielom i rodzicom wskazać kierunek pracy nad ewentualnymi niedociągnięciami w celu uzyskania jak najlepszego wyniku na sprawdzianie szóstoklasisty. Wyniki uczniów poznamy niebawem, wyniki ogólnopolskie pod koniec czerwca. Będą one jeszcze w tym roku szkolnym rozważone na spotkaniu z rodzicami. Miejmy nadzieję, iż wspólna analiza wyników uczniów pozwoli w przyszłości uzyskać dobre wyniki na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową.

 • Na basenie

  18.05.2015

  Kolejni uczniowie uczestniczyli w kursie nauki pływania. Klasa III w obecnym roku szkolnym kończy już drugi kurs doskonalący, klasa I rozpoczyna naukę. Na przedostatnich zajęciach wychowawczyni klasy I była obejrzeć postępy swoich uczniów. Dzieci radzą sobie w wodzie, aczkolwiek do pełnego opanowania sztuki pływania kurs doskonalący będzie konieczny. Z kolei uczestnicy starsi obecnych zajęć radzą sobie w wodzie znakomicie. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy za umożliwienie naszym uczniom w bezpłatnych zajęciach uczących tak ważnej umiejętności jaką jest pływanie.

 • Zebranie z rodzicami

  18.05.2015

  Przypominamy i zapraszamy rodziców uczniów z klas 0-VI na zebranie, które odbędzie się w środę 20 maja 2015 o godz. 15.30.

 • Turniej Mini Siatkówki w Tupadłach

  16.05.2015

  W XIV Turnieju brało udział pięć drużyn: SP Góra, SP Turzany, SP Jaksice, SP Orłowo i SP Tupadły. W skład naszej drużyny wchodzili: Hubert Kubś, Hubert Nowosielski, Piotr i Paweł Adamscy. Każda z drużyn rozegrała 4 mecze. Nasza drużyna po trzech wygranych grach z SP Jaksice, SP Turzany, SP Orłowo zaliczyła porażkę z SP Tupadły. Końcowe wyniki przedstawiają się w następujący sposób I miejsce SP Tupadły, II miejsce SP Góra i III miejsce SP Turzany. Gratulujemy!

 • Turniej Mini Siatkówki w Jaksicach

  15.05.2015

  W piątek Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Jaksicach organizowała V Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy. W Turnieju brało udział 5 drużyn. Skład naszych siatkarek: Agata Nalewajska, Klaudia Kuzdak, Zuzanna Szustka, Oliwia Łuczak, Dagmara Młynarska i Weronika Krajczyńska . Dziewczyny wygrały trzy gry (z SP Tupadły 2:0, z SP Złotniki Kujawskie 2:0, z SP Turzany 2:0 ) i przegrały jedną grę z SP Jaksice 2:1. Tym sposobem zdobyły II miejsce, I miejsce zajęła drużyna z Jaksic a III miejsce drużyna z Złotnik Kujawskich. Dziewczynom oraz ich trenerce - pani Beacie Baranowskiej serdecznie gratulujemy!

 • Mali strażacy

  14.05.2015

  W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 0 w towarzystwie młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola odwiedzili Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej przy IKS "Solino” w Górze. Spotkanie poprowadził Naczelnik OSP pan Paweł Bednarek. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się  w razie pożaru. Poznały ważne numery alarmowe, komunikaty słowne, zasady opuszczania budynku. Obejrzały pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w pożarze. Wreszcie mogły co nieco pobuszować w strażackim magazynie, gdzie miały okazję poznać ekwipunek strażaka i sprzęt pożarniczy. Przymiarkom nie było końca. Każdy chciał zaprezentować się w hełmie strażackim i masce tlenowej. Na koniec wręczyliśmy panu Pawłowi  podziękowanie za naszą edukację, złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy laurkę z okazji minionego Dnia Strażaka. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

 • Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki

  12.05.2015

  Jesteśmy już czytelnikami!!! Przez cały tydzień zerówkowicze poznawali tajniki powstawania książki.  Poznali drogę książki od autora do czytelnika. Dowiedzieli się, jak należy szanować książki. Wytrwale słuchali najpiękniejszych baśni i bajek. Wreszcie złożyli wizytę w bibliotece szkolnej. A tam… Powitał ich aktyw biblioteczny z panią Dorotą Orzechowską na czele. Dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem bibliotecznym. Dowiedziały się z jakich pozycji mogą korzystać i w jaki sposób z książkami się obchodzić. Wysłuchały wierszyków dla dzieci. A na koniec pani bibliotekarka zapisała je do grona czytelników. Od tej pory pod okiem rodziców uczniowie zerówki mogą korzystać z biblioteki szkolnej. Dziękujemy!!!

 • Pierwsza Komunia Święta

  10.05.2015

  Po rocznej przerwie kolejni uczniowie przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej - tym razem uczniowie klasy III (i jeden uczeń klasy II). Uroczystość była przepiękna i wzruszająca. Tradycyjnie dzieci komunijne przekazały dar dla dzieci z domu dziecka. Jak pięknie wyglądały dzieci w tym ważnym dla nich dniu można obejrzeć w Albumie.

 • Bezpiecznie z psem

  08.05.2015

  Dzisiaj uczniowie klas 0-III brali udział w ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez kynoterapeutę oraz psa terapeutyczneho Czigo (rasy samojed) w ramach projektu edukacyjnego "Bezpiecznie z psem". Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Ala i As pod honorowym patronatem Wójta Gminy Inowrocław oraz Związku Kynologicznego. Zadaniem projektu jest zwrócenie uwagi na problem możliwych zachowań agresywnych psów wobec dzieci i nauczenie dzieci, jak takich sytuacji nie prowokować, jak ich unikać i jak bronić się w momencie ataku ze strony psa. Zajęcia pomogą dzieciom w sytuacjach kryzysowych ale również pomogą lepiej im zrozumieć swoich psich przyjaciół. Wizyta przesympatycznego Czigo na długo zostanie w ich pamięci.

 • D Z I Ę K U J E M Y ! ! !

  01.05.2015

  Dziękujemy Tym, którzy przekazali naszemu Stowarzyszeniu 1% swojego podatku dochodowego za rok 2014! Dzięki Państwa wpłacie będziemy mogli realizować projekty edukacyjne dla naszych uczniów, wspierać ich rozwój i rozwijać ich zainteresowania. Dziękujemy !!!! Jesteście wspaniali !!!

 • Piknik Patriotyczny

  30.04.2015

  Dla uczczenia Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi społeczność naszej szkoły zorganizowała rodzinny Piknik Patriotyczny. Po obejrzeniu rekonstrukcji historycznej obrazującej uchwalenie Konstytucji 3 Maja uczestnicy Pikniku własnoręcznie wykonywali sobie biało-czerwone kotyliony. Następnie na boisku szkolnym wszyscy zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz chętni rodzice zatańczyli poloneza oraz obejrzeli musztrę w wykonaniu zaproszonych uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu. Podczas gdy większość młodszych uczestników Pikniku była indywidualnie musztrowana przez "mundurowych" uczniów ZSP, starsi wzięli udział w spotkaniu z Sybirakami: panią Janiną Gabryszak - prezesem Koła Terenowego Związku Sybiraków, panią Haliną Czerniak, panem Januszem Szklarskim oraz pułkownikiem WP panem Janem Czerniakiem. Po spotkaniu uczestnicy Pikniku zasiedli w sali gimnastycznej i śpiewali pieśni patriotyczne. Na zakończenie Pikniku została ułożona "żywa" flaga. Podczas całej imprezy uczestnicy mogli się posilić pysznościami przygotowanymi przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Koło Góra oraz ciastem upieczonym przez troskliwe mamy. Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie Pikniku serdecznie dziękujemy - nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz paniom ze Stowarzyszenia.

   

 • Uczestnicy Wielkiej Ligi Czytelników w Katowicach

  25.04.2015

  W sobotę, 25 kwietnia, wczesnym rankiem półfinalistki Wielkiej Ligi Czytelników wraz ze swoimi mamami pojechały do Katowic na IV Wielką Zabawę Rodzinną. Dziewczynki odebrały dyplomy i nagrody dla półfinalistek Ligi oraz wzięły udział w 25 konkurencjach Turnieju Rodzinnego. Każdy zespół zdobył ZŁOTY MEDAL. Wyjazd odbył się dzięki uprzejmości Wójta Gminy Inowrocław, który zapewnił dojazd na te wspaniałą czytelniczą imprezę będącą nagrodą za udział w półfinałach wojewódzkich. Już dzisiaj zapraszamy naszych uczniów do udziału w przyszłorocznej V edycji Wielkiej Ligi Czytelników.

 • Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Saperem być - żołnierz, współczesny bohater"

  24.04.2015

  Na zaproszenie 2. Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu trójka uczennic z klasy V wzięła udział w konkursie plastycznym. Miesiąc temu wszyscy mogliśmy poznać fascynującą, aczkolwiek niebezpieczną pracę saperów podczas wizyty w szkole Patrolu Rozminowywania nr 14. Dziewczęta: Oliwia Łuczak, Weronika Szarafiniak oraz Agata Jędrzejewska wykorzystały to spotkanie do wykonania swoich konkursowych prac plastycznych. Praca Agaty uzyskała wyróżnienie - dyplom i nagrodę odebrała z rąk dowódcy 2. Pułku płk. mgr inż. Marka Wawrzyniaka podczas uroczystego spotkania w Sali Tradycji jednostki. Gratulujemy Agacie oraz jej "pani od plastyki" - pani Marii Zwierzykowskiej.

 • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza

  17.04.2015

  W dniu dzisiejszym odbył się już XVII Miedzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza - księdza Krzysztofa Andrzejewskiego. W Turnieju wzięły udział wszystkie gminne szkoły podstawowe oraz gimnazjalne. W kategorii szkół podstawowych obecny turniej był sensacyjny - nasza drużyna zajęła ... ostatnie miejsce! surprise I miejsce i puchar wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Tupadłach, II miejsce SP Orłowo, III miejsce SP Turzany. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyczajowo I miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Sławęcinku. Zwycięzcom gratulujemy, przegranym życzymy wytrwałości w treningach i sukcesów na kolejnych turniejach!

 • Biblioteka szkolna

  16.04.2015

  Zapraszamy do zakładki BIBLIOTEKA - w aktualnościach informujemy o Wielkiej Lidze Czytelników oraz prezentujemy wyniki wyborów książek z dnia 4 marca.smiley

 • "Franek czyta" - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem

  16.04.2015

  Dzisiaj uczniowie klasy III pisali swój pierwszy poważny sprawdzian kończący I etap nauki szkolnej. Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty składał się z dwóch testów: z języka polskiego i matematyki. Oba zestawy zawierały zadania nawiązujące do tytułu testów "Franek czyta". Wyniki ogólnopolskie zostaną udostępnione dopiero 29 maja (wówczas również będą podane wyniki sprawdzianu szóstoklasistów), wyniki indywidualne będą podane uczniom i rodzicom już w przyszłym tygodniu. Wierzymy, iż będą świetne!

 • "Drzwi otwarte" w Gimnazjum w Żalinowie

  14.04.2015

  Dnia 14 kwietnia 2015 roku zostaliśmy zaproszeni wraz z wychowawczynią panią Grażyną Sobecką do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie na "Drzwi Otwarte". Obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną na temat ich gimnazjum. Dowiedzieliśmy się dużo o tej szkole m.in. o wycieczkach i ofertach pozalekcyjnych. Nasze przyszłe koleżanki ze szkoły w Żalinowie opowiedziały parę słów o szkole, zaprezentowały ciekawe  przedstawienie, pokaz akrobatyczny i zaśpiewały piosenki. Następnie oglądaliśmy stoiska z eksperymentami chemicznymi i zostaliśmy oprowadzeni po szkole. Na koniec przy miłym poczęstunku i herbacie rozmawialiśmy z nauczycielami z temtejszego gimnazjum. (fotograf: Zuzanna Szustka, artykuł: Agata Nalewajska)

strona: