Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze

 • Przekaż Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły w Górze 1%

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło listę organizacji opp uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego za rok 2014 - jest na niej również nasze Stowarzyszenie (http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/). Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, prosimy, przekaż swój 1% podatku na nasze Stowarzyszenie - KRS 0000110945. Możesz w tym celu skorzystać z bezpłatnej wersji programu e-pity. W imieniu odbiorców naszej działalności - dziękujemy!!! Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013

 • OGŁOSZENIE

                           

 • Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Saperem być - żołnierz, współczesny bohater"

  24.04.2015

  Na zaproszenie 2. Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu trójka uczennic z klasy V wzięła udział w konkursie plastycznym. Miesiąc temu wszyscy mogliśmy poznać fascynującą, aczkolwiek niebezpieczną pracę saperów podczas wizyty w szkole Patrolu Rozminowywania nr 14. Dziewczęta: Oliwia Łuczak, Weronika Szarafiniak oraz Agata Jędrzejewska wykorzystały to spotkanie do wykonania swoich konkursowych prac plastycznych. Praca Agaty uzyskała wyróżnienie - dyplom i nagrodę odebrała z rąk dowódcy 2. Pułku płk. mgr inż. Marka Wawrzyniaka podczas uroczystego spotkania w Sali Tradycji jednostki. Gratulujemy Agacie oraz jej "pani od plastyki" - pani Marii Zwierzykowskiej.

 • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza

  17.04.2015

  W dniu dzisiejszym odbył się już XVII Miedzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza - księdza Krzysztofa Andrzejewskiego. W Turnieju wzięły udział wszystkie gminne szkoły podstawowe oraz gimnazjalne. W kategorii szkół podstawowych obecny turniej był sensacyjny - nasza drużyna zajęła ... ostatnie miejsce! surprise I miejsce i puchar wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Tupadłach, II miejsce SP Orłowo, III miejsce SP Turzany. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyczajowo I miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Sławęcinku. Zwycięzcom gratulujemy, przegranym życzymy wytrwałości w treningach i sukcesów na kolejnych turniejach!

 • Biblioteka szkolna

  16.04.2015

  Zapraszamy do zakładki BIBLIOTEKA - w aktualnościach informujemy o Wielkiej Lidze Czytelników oraz prezentujemy wyniki wyborów książek z dnia 4 marca.smiley

 • "Franek czyta" - Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem

  16.04.2015

  Dzisiaj uczniowie klasy III pisali swój pierwszy poważny sprawdzian kończący I etap nauki szkolnej. Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty składał się z dwóch testów: z języka polskiego i matematyki. Oba zestawy zawierały zadania nawiązujące do tytułu testów "Franek czyta". Wyniki ogólnopolskie zostaną udostępnione dopiero 29 maja (wówczas również będą podane wyniki sprawdzianu szóstoklasistów), wyniki indywidualne będą podane uczniom i rodzicom już w przyszłym tygodniu. Wierzymy, iż będą świetne!

 • "Drzwi otwarte" w Gimnazjum w Żalinowie

  14.04.2015

  Dnia 14 kwietnia 2015 roku zostaliśmy zaproszeni wraz z wychowawczynią panią Grażyną Sobecką do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie na "Drzwi Otwarte". Obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną na temat ich gimnazjum. Dowiedzieliśmy się dużo o tej szkole m.in. o wycieczkach i ofertach pozalekcyjnych. Nasze przyszłe koleżanki ze szkoły w Żalinowie opowiedziały parę słów o szkole, zaprezentowały ciekawe  przedstawienie, pokaz akrobatyczny i zaśpiewały piosenki. Następnie oglądaliśmy stoiska z eksperymentami chemicznymi i zostaliśmy oprowadzeni po szkole. Na koniec przy miłym poczęstunku i herbacie rozmawialiśmy z nauczycielami z temtejszego gimnazjum. (fotograf: Zuzanna Szustka, artykuł: Agata Nalewajska)

 • Półfinał Wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki Kinder + Sport

  11.04.2015
  11 kwietnia w Świeciu odbył się Półfinał Wojewódzki Turnieju Minisiatkówki Kinder + Sport. Do tego etapu zakwalifikowały się aż trzy ekipy z naszej szkoły. W rozgrywkach tego dnia brało udział 30 drużyn w "dwójkach" i 24 drużyny w "trójkach".W turnieju pozostały już tylko zespoły reprezentujące kluby sportowe, szkoły sportowe i My, mała szkoła nie prowadząca selekcji. Choćby dlatego naszym dziewczynom należą się wielkie gratulacje za pot wylany na boisku oraz wysiłek, który włożyły w przygotowania. Reprezentacja:"trójek"- Oliwia Łuczak, Dagmara Młynarska, Weronika Krajczyńska i Nikola Rucińska oraz "dwójek" Góra II- Roksana Kołodziejczyk, Wiktoria Gabryszak i Góra IV - Aleksandra Kubś, Klaudia Lewandowska, Michalina Szulc.
  Wyniki "trójek":
  Góra - Aleksandria I  (10:25)
  Góra - Budowlani Toruń II (25:19)
  Góra - Culmen Chełmno II (21:25)
  Góra - Joker Świecie III (22:25)
  Góra - OSiR Ciechocinek III (25:14)
  Wyniki "dwójek":
  Góra IV - Tucholanka I (4:15)
  Góra IV - Aleksandria I (5:15)
  Góra IV - Joker Świecie V (11:15)
  Góra IV - Culmen Chełmno I (9:15)
  Góra IV - Góra II (9:15)
  Góra II - Tucholanka I (6:15)
  Góra II - Aleksandria I (4:15)
  Góra II - Joker Świecie V (13:15)
  Góra II - Culmen Chełmno I (8:15)
  Jeszcze raz gratulujemy zawodniczkom, pani Beacie Baranowskiej i rodzicom tak wspaniałych pociech. Życzymy również udanego występu w przyszłym roku.
 • Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników

  10.04.2015

  W półfinałach Wielkiej Ligi Czytelników naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: w kategorii klas I-III drużyna jednoosobowa: Iga Wesołowska i w kategorii klas IV-VI: Klaudia Lewandowska, Weronika Szarafiniak oraz Agata Jędrzejewska. Iga rozwiązywała test sprawdzający znajomość „Misia Uszatka” cz. Janczarskiego a starsze dziewczyny test dotyczący książki S. Pagaczewskiego „Misja profesora Gąbki”. Przed półfinałem każda z dziewcząt przeczytała 15 książek zdobywając już tym samym nagrodę gwarantowaną w Wielkiej Lidze. Już sam fakt przeczytania tych książek jest ogromnym sukcesem dziewcząt (oraz ich wspólnie czytających mam) a potwierdzają go słowa skierowane do półfinalistów przez panią Agnieszka Maroń z Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego.

  "Drodzy Półfinaliści, Wytrwali Wędrowcy z Krainy Wyobraźni,
  spotykamy się tu dzisiaj, bo udowodniliście nie tylko, że lubicie czytać książki, ale że umiecie czytać z uwagą i zrozumieniem!
  Czytając konkursowe książki odwiedzaliście zaczarowane krainy, przeżywaliście niesamowite przygody, a bohaterowie, których losy śledziliście zostaną Waszymi przyjaciółmi na zawsze. Wspomnienia z lektury, książkowe przyjaźnie i emocje, które przeżywaliście rozwiązując zadania z rodzicami i rodzeństwem, to skarb, który jest tylko Wasz. Choć nie da się go przeliczyć na pieniądze, ani zamienić na złoto, sprawia, że jesteście bogatsi: Wasze umysły są bardziej otwarte, serca bardziej wrażliwe, a wyobraźnia umie już sama tworzyć wspaniałe historie.
  Za chwilkę półfinałowy test zaczniecie rozwiązywać Wy oraz najlepsi czytelnicy z całej Polski. Najlepsi z najlepszych. Trzymamy kciuki za każdego z Was, każdemu życzymy powodzenia, bo wszyscy jesteście naszymi przyjaciółmi. Wszystkich nas połączyła miłość do czytania i do książek. Mamy nadzieję, że zarażeni tą miłością za rok ponownie przyłączycie się do naszej zabawy, aby odkrywać kolejne krainy."

 • Gminny Turniej BRD

  10.04.2015

  W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbył się Gminny Turniej BRD (Bezpieczeństwo Ruchu drogowego). Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości przez Pana Janusza Kubiaka - organizatora Turnieju i zabrania głosu przez Zastępcę Wójta Gminy Inowrocław Pana Marka Karólewskiego. Po części oficjalnej został powołany zespół sędziowski w składzie: Janusz Kubiak - sędzia główny turnieju, Marek Słabiński – nauczyciel SP w Górze, Romana Fijałkowska – nauczyciel Gimnazjum w Żalinowie, Joanna Orczykowska – pielęgniarka szkolna, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Inowrocławiu.W Turnieju dla gimnazjów udział wzięły: Gimnazjum w Sławęcinku i Gimnazjum w Żalinowie, a w części dla szkół podstawowych: SP w Górze, Jaksicach i Orłowie. Uczestnicy eliminacji gminnych rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach: rozwiązywanie testów z zakresu przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym, zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: drużyna Gimnazjum w Sławęcinku (Mikołaj Roszak, Kamil Szałecki, Michał Jankowski) i drużyna SP w Górze (Agata Nalewajska, Zuzanna Szustka, Kornel Bochat, Hubert Kubś). Na zakończenie uroczystości pan Janusz Kubiak i pan Marek Słabiński wręczyli uczestnikom puchary i nagrody. Gratulujemy naszym zawodnikom oraz ich opiekunowi panu Markowi Słabińskiemu i trzymamy kciuki za etap powiatowy!

 • Znani sportowcy wśród młodzieży - pan Bogdan Nuckowski

  10.04.2015

  „Znani sportowcy młodzieży” jest coroczną imprezą organizowaną przez Inowrocławski Klub Olimpijczyka oraz OSiR. Zaproszeni sportowcy odwiedzają inowrocławskie gimnazja oraz naszą szkołę. W roku obecnym do Inowrocławia przyjechali:  koszykarz Wojciech Rosiński, wioślarze Marian Drażdżewski i Jerzy Ulczyński ,mistrzyni w wędkarstwie rzutowym Natalia Polowczyk i napastnik Zawiszy Bydgoszcz – Bogdan Nuckowski. Z racji dużego zainteresowania męskiej części naszych uczniów piłką nożną gościliśmy w naszych murach pana Bogdana Nuckowskiego. Gość bardzo ciekawie opowiadał o swoich występach w I lidze wraz z Zawiszanami oraz o swojej pracy trenerskiej.

 • Sprawdzian szóstoklasisty

  01.04.2015

  16 uczniów klasy VI rozwiązywało dzisiaj testy z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. W takiej formule sprawdzian był przeprowadzany po raz pierwszy. Wyniki sprawdzianu będą znane dopiero 29 maja. Miejmy nadzieję, że uczniowie dali z siebie wszystko i wyniki będą mieli wysokie.

 • Spotkanie klasy I z fotografem

  31.03.2015

  Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy pana Tymoteusza Tymińskiego z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Pan Tymoteusz fotografował obiekty sportowe naszej szkoły na potrzeby publikacji UM o "perełkach" naszego regionu. Obecność gościa wykorzystali uczniowie klasy I zasypując go pytaniami o bardzo profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz sposób wykonywania zdjęć. Po szybkim konkursie ogłoszonym przez pana Tymoteusza Norbert Ruciński mógł wykonać swoim kolegom zdjęcia aparatem NIKON.

 • Festyn Wielkanocny

  29.03.2015

  Nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli tradycyjnie udział w Festynie Wielkanocnym organizowanym przez Gminę Inowrocław. W roku obecnym nasza szkoła miała stoisko z ozdobami w Galerii Solnej w Inowrocławiu. Część pięknych wielkanocnych stroików, pisanek oraz dekoracji pochodziła z konkursu szkolnego.

 • II etap Turnieju Siatkówki Kinder Plus Sport (ćwierćfinał wojewódzki)

  28.03.2015

  Rozpoczęły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki KINDER+SPORT, w którym aż trzy zespoły z powiatu inowrocławskiego utrzymują się w turnieju. Są to nasze zawodniczki: dwie „dwójki” dziewcząt – Aleksandra Kubś, Klaudia Lewandowska, Michalina Szulc i Roksana Kołodziejczyk, Wiktoria Spała, Wiktoria Gabryszak oraz „trójka” – Oliwia Łuczak, Weronika Krajczyńska, Dagmara Młynarska i Nikola Rucińska.

  W turnieju uczestniczą uczniowie i uczennice klas IV w dwójkach, klas V w trójkach i klas VI w czwórkach. W tym roku sito eliminacyjne składa się z czterech turniejów:
  I ETAP – eliminacje szkół i klubów niezrzeszonych w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Siatkowej odbył się w Kamieniu Krajeńskim 8 marca. II ETAP – odbył się 28 marca w Świeciu.

  W tym etapie do trzech najlepszych zespołów z pierwszego etapu dołączyły zespoły, które rywalizują w lidze wojewódzkiej pod egidą KPZPS m.in. Pałac Bydgoszcz, Budowlani Toruń, WTK Włocławek, Koset Grudziądz, Culmen Chełmno, Joker Świecie i inni. W tym etapie rywalizacji wzięło udział 59 zespołów w „dwójkach”, 30 zespołów w „trójkach” oraz 22 zespoły w „czwórkach”. Ten etap rozgrywek zakończyły sukcesem zespoły:

  - „trójek” – Łuczak, Rucińska, Krajczyńska i Młynarska, które zajęły drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Poniżej wyniki:

    - Góra : Budowlani Toruń II    18:7

    - Góra : Stal Grudziądz II        18:8

    - Góra : Joker Świecie III         18:12

    - Góra : Tucholanka I      18:6

    - Góra : SP 4 Bydgoszcz          12:18

  - i dwie drużyny „dwójek” – Spała, Kołodziejczyk, Gabryszak i Kubś, Lewandowska, Szulc, które zajęły trzecie i czwarte miejsce w swoich grupach eliminacyjnych. Poniżej wyniki:

  - Góra IV : Aleksandria II       15:12      - Góra II : Aleksandria IV               10:15

  - Góra IV : Joker Świecie I       12:15      - Góra II : Culmen Chełmno I 8:15

  - Góra IV : WTS Włocławek VII          15:6        - Góra II : SP 4 Bydgoszcz II         15:10

  - Góra IV : Pałac Bydgoszcz III          18:16      - Góra II : Budowlani Toruń V         15:11

  - Góra IV : SP 4 Bydgoszcz IV           15:9        - Góra II : Koset Grudziądz I            7:15

  - Góra IV : Budowlani Toruń IV          15:6        - Góra II : Joker Świecie VIII 15:12

  - Góra IV : Tucholanka II         7:15    

  Dzielnie walczyły nasze „czwórki”- Nalewajska, Szustka, Kuzdak, Rucińska, Jędrzejewska, które zajęły VI miejsce w grupie i nie otrzymały klasyfikacji do następnego etapu.

  Zespoły do zawodów przygotowała pani Beata Baranowska. Kolejny etap rozgrywek odbędzie się 11 kwietnia również w Świeciu. Młodym siatkarkom i ich trenerce gratulujemy fantastycznego występu i życzymy sukcesu, czyli awansu do ścisłego finału rozgrywek wojewódzkich. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi za transport naszych zawodniczek, pani Małgorzacie Pawłowskiej i rodzicom za opiekę i dopingowanie siatkarek!

 • DZIĘKUJEMY za upiększenie naszej szkoły!!!

  28.03.2015

  Dziękujemy serdecznie za pomoc przy wsadzaniu żywopłotu przy naszej szkole! Panowie: Jacek Jędrzejewski, Piotr Kaczmarek, Janusz Kosmalski, Andrzej Ruciński, Michał Spryszyński, Marcin Stablewski i Marcin Więzowski wraz z panem Markiem Stachaczykiem poświęcili swój wolny sobotni czas, tym bardziej cenny iż przedświąteczny, na upiększenie szkolnych zielonych terenów. Podczas czterech godzin pracy panowie wsadzili około 500 metrów żywopłotu! Dziękujemy gorąco!!!

 • Święto Międzypokoleniowe

  27.03.2015

  27 marca 2015 r w Domu Kultury w Górze uczniowie naszej szkoły z klas 0 – III zaprosili swoich Dziadków i nie tylko swoich na uroczystość z okazji Święta Międzypokoleniowego. Na uroczystość zaproszone zostały również panie Seniorki ze Stowarzyszenia Seniorów Łojewianie. Dla wszystkich gości uczniowie przygotowali występy: były wierszyki, piosenki, teatrzyk i taniec. Oczywiście nie zabrakło życzeń i kwiatów. Swoją piosenkę zaprezentowały również uczennice z kółka misyjnego. Całą uroczystość prowadziła absolwentka naszej szkoły Natalia Oczkowska. Dzieciom i ich wychowawcom dziękujemy za wspaniałe występy, mamom za poczęstunek, pani Małgorzacie Lewandowskiej za pomoc w organizacji imprezy a panu Wójtowi Tadeuszowi Kacprzakowi za wsparcie finansowe. Zdjęcia z przebiegu uroczystości możemy obejrzeć w ALBUMIE.

 • Zapraszamy na Festyn Wielkanocny - Galeria Solna

  27.03.2015

  Zapraszamy na Festyn Wielkanocny organizowany przez Gminę Inowrocław w niedzielę 29 marca 2015 r. Nasza szkoła będzie wystawiała ozdoby wielkanocne w Galerii Solnej od godz. 15.00 do 18.00. Wśród wystawianych ozdób będą również te wykonane na Konkurs - Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne. Można je podziwiać w ALBUMIE. Zapraszamy na nasze stoisko!!!

 • Finał Wojewódzki Turnieju Tymbark

  26.03.2015
  Dzisiaj w Świeciu odbył się Finał Wojewódzki "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W imprezie startowały najlepsze zespoły z naszego województwa. Mimo złej pogody atmosfera na stadionach była świetna, wszyscy zawodnicy spisali się rewelacyjnie. Naszą drużynę reprezentowali : Kacper Lewandowski, Artur Kosmalski, Szymon Kotlarek, Filip Kubś, Kacper Bernacki, Karol Olszewski, Dominik Baranowski, Marek Flanc, Ksawery Kwiatkowski. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy a nasi chłopcy rozegrali trzy spotkania:
  Edukacja Toruń: SP Góra (3:1)
  SP Skwilno : SP Góra (2:3)
  SP 4 Inowrocław : SP Góra (2:1)
  Edukacja Toruń : SP Skwilno (10:1)
  SP 4 Inowrocław : SP Skwilno (1:1)
  Edukacja Toruń : SP4 Inowrocław (6:3)
  Wyrównany poziom spotkań sprawił, że dreszczyk emocji nie opuszczał nas do ostatniego gwizdka. Ostatecznie chłopcy zajęli trzecie miejsce w grupie a w całym turnieju miejsce IX-XII. Gratulujemy wspaniałego debiutu na tej imprezie i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również kibicom za wspaniały doping i zapraszamy do albumu.
 • Gminny Konkurs Matematyczny

  21.03.2015

  Od 2002 roku organizowany jest w Gimnazjum w Sławęcinku Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych Gminy Inowrocław. Ta przygoda z matematyką trwa już 13 lat i ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Celem tego konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych już w szkole podstawowej. W tym roku konkurs odbył się   21 marca. Uczniowie łamali sobie głowy rozwiązując ciekawe zadanka, niektóre żartobliwe.Konkurs składał się z dwóch części. I część polegała na rozwiązaniu testu zawierającego 15 zadań zamkniętych a II część zawierała 5 zadań otwartych. W konkursie wzięło udział 25 uczniów w tym 6 z naszej szkoły: z klasy V Weronika Szarafiniak, Agata Jędrzejewska i Kornel Bochat oraz z klasy VI Hubert Kubś, Hubert Nowosielski i Jakub Kwiatkowski. Emocje były ogromne. Wszyscy z dużą niecierpliwością czekamy na wyniki.

strona: