• Alternatywna Lekcja WF z Moniką Pyrek

• Kinder+Sport Alternatywne lekcje WFu to wyjątkowy sposób edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowany do młodzieży szkolnej.. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny.

"Przewrotnie i trochę podstępnie wykorzystamy technologię aby dzieci od niej odciągnąć, zachęcić do zwykłej, tradycyjnej aktywności sportowej. Pokażemy, że sport to nie łatwe klikanie, że trzeba włożyć coś więcej, jakąś pracę, aby dotrzeć do wysokiego poziomu."

Monika Pyrek

• Zbiórka harcerska

• W dniu 20.03.2023r. 8 DH SZAFIRY gościła na zbiórce Komendanta Hufca ZHP Inowrocław im. A. Kamińskiego - Zbigniewa Nawrota. W drugiej części zbiórki harcerze zdobywali sprawność kuchcika.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• Obchody Swiatowego Dnia Zespołu Downa. Kolorowe skarpetki są symbolem niedopasowania społecznego, ale też niedopasowania genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa. .

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody tego ważnego dnia, pamiętając o tych wspaniałych osobach.

W ramach akcji uczniowie zostali zapoznani z prezentacją multimedialną poświeconą cechom charakterystycznym osób z Zespołem. Dodatkowo wysłuchali bajki terapeutycznej Paola Viezzera "Jesteśmy wyjątkowi", która pomogła dzieciom zrozumieć specyfikę tej przypadłości.