• Rekolekcje wielkopostne

• 11-12.03.2024r. rekolekcje wielkopostne odbywają się w szkole w godz.8.00- 8.45

13.03.2034r. rekolekcje wielkopostne w kościele pod wezwaniem Św.Trójcy w Górze godz.8.00-9.00

W tych dniach uczniowie uzyskują częściowe zwolnienie z zajęć szkolnych, a w pozostałym czasie uczestniczą w zajęciach, zgodnie z ustalonym na te dni planem zajęć.

• BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

• Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i całej społeczności uczniowskiej, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam wielu ciekawych przeżyć, umożliwi pełne korzystanie z uroków zimy. Mamy nadzieję, że do szkoły wrócicie uśmiechnięci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Przypominamy zasady, które sprzyjają bezpieczeństwu:

· Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg.

· Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka.

· Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach.

· Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa.

· Nie doczepiamy sanek do samochodu.

· Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy.

· Nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych. Pamiętajmy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowy.

· Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujmy o nich osobę dorosłą.

· Uważamy na źle zabezpieczone konstrukcje ze śniegu.

• Konkurs o Unii Europejskiej

• Uczennice z klasy ósmej Marta Kujawa i Hanna Hałupka wzięły udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej w Tupadłach. Dziewczyny zmierzyły się z zagadnieniami dotyczącymi między innymi historii i symboli Unii Europejskiej. Gratulujemy i dziękujemy za poświęcenie czasu na przygotowanie i udział w konkursie.

• Brawo Marta

• Nasza uczennica Marta Kujawa zajęła I miejsce w Powiatowym konkursie plastycznym „Moje bezpieczne ferie”. Celem konkursu była edukacja na temat zasad bezpieczeństwa, propagowanie bezpiecznego spędzania czasu wolnego, kształtowanie właściwych postaw i rozwijanie kreatywnych pomysłów u dzieci i młodzieży. Gratulujemy

• Konkurs Speeling Bee

• W dniu dzisiejszym odbył się konkurs literkowania w języku angielskim Speeling bee.

Oto laureaci :

Miejsce I Oliwia Dzikowska klasa 8, Rita Tylka klasa 4, Aleksandra Drzewiecka klasa 4, Filip Wrzeszcz klasa 2

Miejsce II Iga Katulska klasa 2, Amelia Spryszyńska klasa 7.

Gratulacje.

• Dzień Bezpiecznego Internetu.

• W roli edukatorów wystąpili uczniowie klasy 8.W bardzo profesjonalny sposób przedstawili całej społeczności szkolnej zasady bezpiecznego korzystania z internetu i kultury w sieci tzw. netykiety. Brawo!

• Bal karnawałowy

• Wspólny bal karnawałowy uczniów klas 1-3 i przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław Akademia Przedszkolaka oddział w Górze. Wspaniała zabawa,kreatywne stroje karnawałowe i oczywiście zumba w wykonaniu Pani Sławki Kroczyk.

Było bajecznie.Dziękujemy i do zobaczenia za rok.

• Zebranie Rady Rodziców

Serdecznie zapraszam na Zebranie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze, które odbędzie się 7 lutego 2024 r. o godzinie 16:00, w gabinecie specjalistycznym na parterze.