Dwie najstarsze nasze klasy V i VI wzięły dzisiaj udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bez Granic". Konkursie bardzo ciekawym i nietypowym ze względu na formułę. Udział w zmaganiach muszą wziąć wszyscy uczniowie klasy, którzy pracują w grupach nad 8 (w klasie V) i 9 (w klasie VI) zadaniami w czasie 50 minut. Jedno z zadań jest podane w języku angielskim i w tym języku należy napisać rozwiązanie. Za miesiąc okaże się, jak poradzili sobie z zadaniami nasi młodzi matematycy. Już dziś gratulujemy im odwagi - sam udział w tym konkursie jest już ich sukcesem.
Wyłoniono reprezentację szkoły na półfinały wojewódzkie WLC !!!
Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do półfinału wojewódzkiego Wielkiej Ligi Czytelników – Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego. Brało w nich udział 12 uczniów z klasy II, III, V i VI, którzy zdobyli 10 sprawności, czyli przeczytali 10 książek i zaliczyli do nich testy. Dzisiaj uczniowie samodzielnie rozwiązywali testy do dodatkowo przeczytanych książek: „Witaj Karolciu” oraz „Godzina pąsowej róży”. Wyłoniono reprezentację szkoły do półfinałów. Oto ona: Roksana Grodziska, Alicja Nowicka oraz Julek Spryszyński uczniowie klasy III, Iga Wesołowska z klasy V, Klaudia Lewandowska i Natalia Więzowska z klasy VI. Pozostali uczestnicy również dobrze poradzili sobie z testami, bardzo ładnie zadebiutowały uczennice klasy II. Gratulujemy i już trzymamy kciuki za reprezentację naszej szkoły w półfinałach (21 kwietnia 2017)! Książki, których będzie dotyczył test na etapie wojewódzkim (już drużynowym) to: „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej (dla klas 2-3) i „Tomek na Czarnym Lądzie” Alfreda Szklarskiego (dla klas 4-6).
Policja przypomina
Policjanci z Wydziału Prewencji - pan Jacek Piątkowski w towarzystwie pani sierżant, przypomnieli uczniom zasady zachowania, które pozwalają uniknąć przykrych dla nich i ich rodziców konsekwencji. Była mowa o stosunku do kolegów i osób starszych, do mienia, zasady zachowania w autobusie oraz na drodze, jak również bezpieczeństwo w sieci. Dziękujemy za pogadankę z tak szerokiego zakresu profilaktyki.
Awans do Półfinału Wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki Kinder + Sport
W sobotę 4 marca w Grudziądzu odbył się I etap Wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki Kinder + Sport chłopców. Wyjątkowo w tym roku w I etapie spotkały się zespoły zrzeszone i niezrzeszone ( kluby sportowe i szkoły podstawowe ). Nasza szkoła tradycyjnie rywalizowała z najlepszymi z województwa w dwóch kategoriach wiekowych. „Trójki” czyli klasa V- skład zespołów: Góra I (Kacper Lewandowski, Artur Kosmalski, Kacper Bernacki i Hubert Mendat) - zespół ten zakończył rywalizację w swojej grupie na miejscu II, po czterech wygranych grach z SP 4 Bydgoszcz, Stalą VI Grudziądz, Stalą V Grudziądz, Ciechocinekiem I i jednej porażce z Kosetem I Grudziądz uzyskując awans do półfinału, który odbędzie się 1 kwietnia w Grudziądzu. Gratulujemy ! Góra II (Karol Olszewski, Filip Kubś, Szymon Kotlarek i Dominik Baranowski) zespół chłopców po jednej wygranej z Budowlanką I Toruń i czterech przegranych z Budowlanką II Toruń, Ciechocinkiem I, Stalą I Grudziądz, Kosetem III Grudziądz zakończył przygodę z turniejem. „Czwórki” czyli klasa VI – skład zespołu: Piotr Gmur, Tomasz Flanc, Mikołaj Olejnik, Adrian Sołtysiak, Jakub Łapiński i Maciej Ocipa po jednej wygranej z SP 28 Bydgoszcz i czterech przegranych z Budowlanką I Toruń, Stalą II Grudziądz, SP Łochowo i Ciechocinkiem I chłopcy również zakończyli przygodę z turniejem. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!
Konkurs matematyczny "Liczby rządzą światem"
Edyta i Marek wzięli udział w konkursie matematycznym dla uczniów klas piątych "Liczby rządzą światem" organizowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych w Inowrocławiu. Po rozwiązaniu 25 zadań znaleźli się w środku stawki 82 zawodników. Jak na udział w pierwszym ich konkursie matematycznym - całkiem dobrze. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne konkursy!
Promocja książki o archeologicznych rewelacjach z naszych okolic!
Nasza szkoła była gospodarzem arcyciekawego spotkania z archeologami z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dr Józef Bednarczyk i mgr Adriana Romańska - autorzy książki „Karczyn/Witowy, stan. 21/22. Birytualne cmentarzyska z okresu rzymskiego z Kujaw” zabrali nas w podróż do bardzo dawnych czasów. Dr Bednarczyk podkreślił wielkie znaczenie odkryć w Karczynie i Witowach dla nauki a pani Romańska podczas prezentacji multimedialnej przybliżyła znaczenie birytualnych cmentarzysk. Głównym jednak celem spotkania było uhonorowanie mieszkańców Witów, Karczyna i Radojewic za szczególna pomoc okazaną podczas prac wykopaliskowych. Do podziękowań ze strony archeologów dołączył się pan Tadeusz Kacprzak - Wójt Gminy. Mieliśmy również okazję podziwiać wystawę przedmiotów znalezionych podczas prac jak i plansze przedstawiające tak historię badań jak i histrorię ukrytą w cmentarzysku. Ta część wystawy została przekazana szkole - serdecznie dziękujemy! W spotkaniu brała także udział grupa studentów - pasjonatów oraz jednocześnie członków Koła Naukowego Studentów Archeologii. W strojach z czasów odkryć prezentowali starodawne zajęcia - od wykonywania krzemiennych grotów do strzał po szycie i przędzenie wełny. Dziękujemy archeologom za tak wspaniałą podróż w czasie!
Śledzik w klasie I
Śledzik, czyli ostatni dzień ostatków, świętowany jest zawsze we wtorek przed środą popielcową. Jest to ostatnia okazja, żeby zabawić się przed Wielkim Postem. Pierwszaki także bawiły się radośnie. Tańce, konkursy i mnóstwo słodyczy wprawiły uczniów we wspaniały nastrój. Dziękujemy mamie - pani Paulinie Zdyb za pomoc w przygotowaniu wspaniałej zabawy.
Z panem Paterem do Askaukalis
Intrygującą podróż historyczną odbyli dzisiaj uczniowie klasy II, IV oraz członkowie kółka historycznego. Podróż rozpoczęła się w szkole spotkaniem z panem Krzysztofem Paterem. Pan Pater znany również jako "Strażnik Askaukalis" opowiadał dzieciom o wydobytych z ziemi przez siebie skarbach mówiących o życiu w prastarym Askaukalis. Każdy przedstawiony kamień, kość czy fragment przedmiotu nosi w sobie historię. Kolejnym etapem podróży było Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich z salą poświęconą Askaukalis. Tam też uczniowie poznali historię Askaukalis przedstawioną w ciekawym filmie o Szlaku Bursztynowym. Finałem podróży była oczywiście wizyta w Askaukalis. Oprowadzani przez pana Patera uczestnicy wyprawy zobaczyli rekonstrukcję świątyni oraz olbrzymie głazy wygładzone ludzką ręką. Dziękujemy serdecznie panu Krzysztofowi Paterowi za pełne pasji opowiadania a panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy za techniczne umożliwienie odbycia tej podróży w głąb naszej historii (czyli autokar).
XV Turniej Piłki Halowej w Sławęcinku
W Gimnazjum w Sławęcinku odbył się XV Turniej Piłki Halowej. Najbardziej bramkostrzelnej drużynie (czyli naszej) zabrakło ciut szczęścia. Po pięknych akcjach chłopacy zajęli III miejsce (po Turzanach i Kołodziejewie). Gratulujemy Piotrkowi i Adrianowi (kl. VI) oraz Filipowi, Arturowi, Szymonowi, Kacprowi i Karolowi (klasa V) fantastycznej gry! Gratulacje dla pani Beaty!
Pożegnanie karnawału przez klasę II
Czas karnawału dobiega końca. W tłusty czwartek klasa II zorganizowała bal przebierańców. Było kolorowo i wesoło. W didżeja wcielił się Olek Dziedzic, sam przygotował muzykę, przy której bawili się koleżanki i koledzy z klasy. Nie zabrakło też pyszności – pączków i chruścików. Czekamy do następnego karnawału!
Biblioteka - prezentacja dla rodziców
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany - pod przyciskiem DLA RODZICÓW zamieszczono prezentację pani Doroty Orzechowskiej skierowaną właśnie do rodziców. Prosimy o przeczytanie!!!
Biblioteka - podsumowanie pierwszego etapu WLC
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany - przedstawiono uczestników, którzy zakwalifikowali się do półfinału wojewódzkiego.
Piłka Nożna Halowa
- Chłopcy ze szkół podstawowych naszego powiatu zmierzyli się w Ćwierćfinale Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego w Piłce Nożnej Halowej. Zawody zorganizował Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego Inowrocławiu. Areną sportowych zmagań była Kruszwica. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn: SP nr 11 Inowrocław, SP Rojewo, SP Wierzchosławice, SP Gniewkowo, SP Kołodziejewo i SP Góra. Nasza drużyna po 4 przegranych grach i jednej wygranej ostatecznie zakończyła rywalizację na miejscu V. Skład drużyny: Piotr Gmur, Tomasz Flanc,Adrian Sołtysiak, Mikołaj Olejnik, Kacper Lewandowski, Karol Olszewski, Artur Kosmalski, Kacper Bernacki, Szymon Kotlarek i Filip Kubś.
Badanie przesiewowe słuchu
W ramach programu Programu badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych w gminach wiejskich, który obejmie około 115 000 dzieci przebadane mogą być również nasze dzieci - uczniowie klasy I i VI. Celem Programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu, które mogą niekorzystnie wpływać na proces komunikowania się dziecka w szkole i mogą utrudniać jego rozwój. Badania pokazały, że nawet co 6 dziecko może mieć różnego rodzaju problemy związane ze słuchem, które mają istotne znaczenie dla rozwoju dziecka i wyników nauczania. Uzyskane wyniki potwierdziły dużą skalę problemu zaburzeń słuchu wśród dzieci w wieku szkolnym. Więcej informacji znajdą Państwo w Informatorze (do pobrania tutaj: informator.pdf). Badanie jest bezpłatne, należy jedynie dołączyć deklarację przystąpienia do badania (do pobrania tutaj: zgoda_ankieta.pdf). Będzie przeprowadzone na terenie szkoły. Jeżeli rodzice dzieci z klas pozostałych zauważają u swoich pociech zaburzenia słuchu, mogą również zadeklarować udział dziecka w badaniu - prosimy taką sytuację zgłosić jak najprędzej w sekretariacie. Termin badania podamy po ustaleniach z organizatorem.
XIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa OSP przy Kopalni Góra
Tradycyjnie, trzynasty raz do walki (sportowej, oczywiście) stanęli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej przy Kopalni Góra. Wraz z panem Krzysztofem Paterem - swoim gościem - górnicy toczyli boje na stołach tenisowych o Puchar Prezesa OSP - pani Marii Szydło. Po przeszło dwu godzinach tenisowych pojedynków ustalono lokaty poszczególnych zawodników. Dyplomy, nagrody oraz puchar zwycięzcy wręczała pani prezes wraz z naczelnikiem OSP: I miejsce zajął gość Turnieju - pan Krzysztof Pater, II miejsce pan Andrzej Wiśniewski i III miejsce pan Sławomir Hulisz. Gratulujemy sportowej walki i dobrej zabawy!
Nieoczekiwane spotkanie ze Strażnikiem Askaukalis
Nietypowo zakończyło się dzisiejsze kółko matematyczne - pod koniec zajęć gościliśmy pana Krzysztofa Patera znanego jako Strażnik Askaukalis. Porzuciliśmy rozwiązywanie równań na rzecz arcyciekawych (i okrutnie starych) znalezisk, które pokazał nam pan Pater oraz o których równie ciekawie opowiadał. Po tym dość ekspresowym spotkaniu czujemy niedosyt i czekamy już na kolejne, dłuższe rozmowy o historii, która jest wielka pasją pana Patera. Dziękujemy i do zobaczenia.
Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym
Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu inowrocławskiego walczyli o drużynowe mistrzostwo. W zawodach, które odbyły się w Powiatowej Hali Sportowej Kujawianka w Inowrocławiu wzięło udział pięć drużyn ze szkół podstawowych. Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały: Wiktoria Gabryszak i Roksana Kołodziejczyk i ostatecznie zajęły II miejsce. W kategorii chłopców: Mikołaj Olejnik i Kacper Lewandowski zakończyli rywalizację na miejscu III. Gratulujemy !!!
Walentynki
Poczta Walentynkowa działała przez parę pierwszych przerw. W amorki roznoszące listy od Walentego wcieliła się Klaudia - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiegi i jej zastępczyni - Zuzia. Najbardziej "walentynkową" klasą była klasa II. Dzieci otrzymały od Walentego (zdradzamy któż to był - oczywiście, wychowawczyni pani Pawłowska) upominki. Wszyscy przekonaliśmy się, że drobiazgi a zwłaszcza dołączony do nich uśmiech, działają rewelacyjnie!
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie