• Festyn

• 19 czerwca na boisku III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu odbył się festyn pod hasłem "Łączy nas bezpieczeństwo. Pomagamy odbudować dom w Łojewie". Organizatorami była Gmina Inowrocław, Miasto Inowrocław i Starostwo Powiatowe Inowrocław. Podczas festynu zbierano pieniądze dla rodziny na odbudowę spalonego domu dla rodziny.

• Wycieczka do Torunia

• 19 czerwca uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Na miejsce dotarliśmy pociągiem, co sprawiło dzieciom ogromną radość. Przemierzając most im. J. Piłsudskiego mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Torunia. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na spacer uliczkami Starego Miasta. Zobaczyliśmy m.in. zabytkowe bramy, pomnik Mikołaja Kopernika, osiołka, ratusz, teatr. Następnie posililiśmy się i udaliśmy na przepyszne lody oraz zakup pamiątek. Wycieczkę można zaliczyć do udanych. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń. Serdeczne podziękowania kieruję do pań: Ania Sarzyńska, Marta Tonicka-Waliszewska, Emilia Michalska za pomoc w opiece nad dziećmi i super spędzony czas a rodzicom za zaangażowanie w dostarczeniu dzieci na dworzec i ich odbiór.

• Gratulacje

• UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI PRZEZ WÓJTA GMINY INOWROCŁAW

Dzisiaj nasi uczniowie otrzymali listy gratulacyjne od Wójta Gminy Inowrocław w obecności Rodziców, Dyrektora szkoły i nauczycieli. Nagrodzeni zostali: Jakub Krupnicki i Filip Wrzeszcz z klasy II oraz cała klasa VIII Hanna Hałupka, Marta Kujawa, Oliwia Dzikowska, Amelia Kołodziejczyk, Amelia Dzrewiecka, Nina i Lena Zdyb, Jowita Dembowska, Adam Drzewiecki, Maksymilian Tylka oraz Adam i Maciej Więzowscy. Gratulujemy

• Egzamin na kartę rowerową

• W dniu 10 czerwca odbył się egzamin na kartę rowerową. Po części teoretycznej nastąpiła praktyczna część egzaminu. Serdecznie gratulujemy zdania egzaminu na pierwsze „prawo jazdy”, życzymy wiele radości z bezpiecznej jazdy na rowerze.

• Specjalne podziękowania

• Specjalne podziękowania dla naszego ucznia klasy 3 Borysa Sendeckiego, który wraz ze swoim przyjacielem Berkiem włączył się w zbiórkę charytatywną.

• Piknik charytatywny- rozliczenie

• Podczas piątkowego Pikniku Charytatywnego zebraliśmy 9 771 37 zł

W imieniu Naszej Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze i Przedszkole Samorządowe Gminy Inowrocław Akademia Przedszkolaka składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, Rodzicom, Sponsorom, Wolontariuszom.Podziękowania niech przyjmą również Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili nasze stoiska i wsparli ten szczytny cel.

Dziękujemy, że przy każdej naszej inicjatywie możemy liczyć na ludzi z wielkimi sercami.

• Turniej Piłki Siatkowej

• Dzisiaj w Szkole Podstawowej im.Rodu Piastów odbył się mieszany Turniej Piłki Siatkowej. Nasza drużyna zajęła miejsce IV. Reprezentowali nas: Hanna Hałupka, Amelia Kołodziejczyk, Maja Michalska, Wiktoria Czajkowska, Alicja Pietrzak, Adam Drzewiecki, Paweł Łucki i Jakub Chojnacki. Gratulujemy

• Turniej klasowy z okazji Dnia Dziecka

• Dzisiaj na lekcjach wychowania fizycznego w każdej klasie został przeprowadzony Turniej Klasowy z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem turnieju jest UKS Górnik, który dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Inowrocław mógł dla zwycięzców zakupić medale. Zwycięzcom gratulujemy

• Dzień Dziecka w Urzędzie Gminy

• W ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowano w Urzędzie Gminy Inowrocław z inicjatywy wójta Grzegorza Piątka i przewodniczącego rady Augustyna Korony sesję „Dziecięcej Rady Gminy Inowrocław”. Dzieci przejęły władzę w gminie i przy pomocy dorosłych radnych podjęły szereg uchwał promujący zdrowy styl życia. Czasem warto na otaczający świat spojrzeć oczami dziecka. Dorośli z niedowierzaniem obserwowali aktywny udział i zaangażowanie uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu gminy w dyskusji. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, upominki i dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez panią Elżbietę Piniewską – Przewodniczącą Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego oraz pana Marka Margielewskiego z Firmy Plast-Mar z Balczewa. Niespodzianką dla dzieci były zdjęcia z fotobudki.

Naszą szkołę w podczas Dnia Dziecka organizowanego przez Urząd Gminy Inowrocław reprezentowali:

Leon Michalski klasa 1

Julia Szwed klasa 2

Filip Wrzeszcz klasa 2

Dominika Łagowska klasa 3

Maja Jeska klasa 3

• Konkurs geograficzny

• 28 maja 2024r. dwóch uczniów z naszej szkoły Krzysztof Babik oraz Jakub Chojnacki wzięli udział w konkursie geograficznym Znawca Mapy, zorganizowanym przez P.Ewę Wierzchowską ze SP nr 8 w Inowrocławiu. Chłopcy zmierzyli się z grupą uczniów z klas 5-8 z powiatu inowrocławskiego. Zmagania ze znajomości mapy nie były łatwe: góry, wyżyny, rzeki, półwyspy, morza, pustynie, wyspy, zatoki, cieśniny, a nawet kanały w województwie kujawsko-pomorskim! Tym bardziej gratulujemy udziału !!