29 maja 2017r uczniowie klasy II pojechali na bardzo ciekawą wycieczkę. Najpierw odwiedzili PLAST- MAR w Balczewie, gdzie brały udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących ekologii. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat segregacji śmieci i potrzeby dbania o środowisko. Następnie pojechały na spotkanie z leśniczym, który oprowadził ich po lesie. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji, widziały piękny paśnik, budki lęgowe, ponad stuletnią sosnę, rozpoznawały wiele gatunków drzew. Gdy po dość męczącym spacerze po lesie (było bardzo gorąco) dzieci wróciły do leśniczówki, czekało na nie rozpalone ognisko. Przy ognisku piekły kiełbaski. Najedzone, świetnie bawiły się na polanie. Niestety, czas szybko upłynął i trzeba było wracać do szkoły. Było świetnie! Pracownikom PLAST – MARU dziękujemy za ciekawe zajęcia, panu leśniczemu za świetny czas spędzony na łonie natury, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki. DZIĘKUJEMY!!!
Dalszy ciąg sukcesów naszych siatkarek !!!
27 maja 2017 roku w Gimnazjum w Sławęcinku odbył się IV Turniej Minisiatkówki o Puchar Wójta Gminy Inowrocław. Organizatorem Turnieju było Gimnazjum oraz Klub Sportowy LUKS Inowrocław. Czternaście drużyn z terenu powiatu rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych: uczennice klas IV w dwójkach, klas V w trójkach i klas VI w czwórkach. Nasza szkoła zgłosiła do turnieju cztery drużyny. Klasa VI - w składzie: Wiktoria Gabryszak, Roksana Kołodziejczyk, Michalina Szulc, Aleksandra Kubś i Klaudia Lewandowska zajęła I miejsce przed SP Wierzchosławice i SP Jaksice. Klasy V - Góra – Iga Wesołowska, Aleksandra Stachaczek i Zuzanna Mendat zajęła w swojej kategorii III miejsce za LUKS Inowrocław i SP Wierzchosławice. Klasy IV - Góra I – Martyna Zalesińska, Edyta Młynarska zajęła I miejsce przed SP Wierzchosławice i SP Góra II – Anna Ocipa i Nikola Krąż III miejsce. Gratulujemy zawodniczkom i pani Beacie Baranowskiej rewelacyjnego występu!
Potyczki z ortografią
Już XXXV edycja Konkursu Ortograficznego odbyła się tradycyjnie w Szkole Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach. Teksty pełne pułapek zostały przygotowane dla każdej klasy - poczynając od III do klasy VI oraz na Otwarty Konkurs Ortograficzny dla Dorosłych. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Nowicka, Agata Dudek, Karol Olszewski i Klaudia Lewandowska a w Otwartym Konkursie dzielne mamy: pani Małgorzata Lewandowska i pani Anna Olszewska. Wszyscy zasłużyli na gratulację, a najlepiej z "trudnościami ortograficznymi" poradziły sobie najmłodsze dziewczęta - Agata Dudek zajęła III miejsce, a Ala Nowicka I miejsce. Brawo Wy!!!
Sukces małych recytatorek!
W dniu wczorajszym odbył się Konkurs Recytatorski "Wierszyki łąmiące języki". Organizatorek tego konkursu, jak co roku, była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Zalesińska z klasy I, Małgosia Książek z klasy II i Laura Rakowska z klasy IV. Dziewczęta pięknie recytowały swoje wiersze. Doceniła to komisja, która Małgosi Książek przyznała I miejsce, a Darii Zalewskiej - II. Gratulacje dla całej trójki dziewcząt oraz ich nauczycielek! Rodzicom recytatorek gratulujemy i dziękujemy za wspieranie dziewczynek w trakcie eliminacji konkursowych.
W setną rocznicę Objawień Maryjnych w Fatimie
- Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Archidiecezjalnym konkursie dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Setną Rocznicę Objawień Maryjnych w Fatimie ,,Pomóżcie Mi ratować świat". Konkurs dla kl. I-III to witraże przedstawiające Matkę Boską Fatimską i pastuszków. Wśród przepięknych prac, które wykonali uczniowie kl.II komisja szkolna wytypowała 2 prace plastyczne - Aleksandra Gawędy i Leny Domańskiej. Pośród laureatów znalazła się praca Olka - Gratulacje! Wielkie Brawa należą się, również pozostałym uczestnikom, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Walory artystyczne i religijne witraży można podziwiać na szkolnym korytarzu. Dnia 21.05 2017 roku uczennice kl.IV i V w kościele parafialnym w Górze przedstawiły krótki montaż słowno-muzyczny ,,Z Maryją idziemy przez życie", z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami a od proboszcza otrzymali czekoladę. Podziękowania również dla rodziców, którzy służą pomocą i swoim czasem.
Konkurs Wiedzy Olimpijskiej - sukces Wiktorii !
Uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze Wiktoria Gabryszak zakwalifikowała się do finału krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej "Letnie Igrzyska Olimpijskie – Rio 2016". Zdobyła jeden z dwóch najlepszych wyników w województwie. Sześcioro uczniów 11 maja uczestniczyło w Krajowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej "Letnie Igrzyska Olimpijskie – Rio 2016”. Test wiedzy składał się z 25 pytań z propozycjami 3 odpowiedzi (jedna prawidłowa). Czas pracy z testem był ograniczony do 25 minut. Tak przedstawiają się wyniki poszczególnych uczniów: 1. Wiktoria Gabryszak, 19 pkt, 2. Roksana Kołodziejczyk, 18 pkt, 3. Zuzanna Mendat, 15 pkt, 4. Kacper Lewandowski, 14 pkt, 5. Klaudia Lewandowska, 13 pkt, 6. Jakub Łapiński, 13 pkt. Wiktoria Gabryszak zakwalifikowała się do dwuetapowego Finału Krajowego, który odbędzie się w Białymstoku 5 czerwca 2017 r. Warto podkreślić, iż prawo startu w Finale Konkursu mają 2 uczniowie z najlepszymi wynikami indywidualnymi w danym województwie. Gratulujemy wspaniałego występu !!!
List Ministra Edukacji Narodowej do rodziców
Przekazujemy list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do rodziców : List_Ministra_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow(2).pdf
V Gminny Konkurs Polonistyczny klas drugich i trzecich w Górze
Dzieci z klas drugich oraz trzecich gminnych szkół podstawowych brały udział w V Konkursie Polonistycznym. Czytanki oraz testy do nich przygotowali nauczyciele-metodycy z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Bydgoszczy. Młodzi ludzie uporali się z nimi szybko i po krótkiej przerwie na soczki i ciasteczka udali się do klasy przerobionej na letnią plażę (ostatecznie wakacje blisko!). Tam gość – pani Beata Gernat – Radna Gminy Inowrocław, wspomagana przez panią dyrektor oraz dzieci czytała konkursowiczom fragmenty ulubionej serii książek - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Kolejnymi punktami programu były: wizyta w szkolnej bibliotece, na ścieżce edukacyjnej i placu zabaw, skąd wszyscy wrócili na salę gimnastyczną na ogłoszenie wyników. Każdy uczestnik otrzymał książkę „Legendy naszego dzieciństwa” na pamiątkę udziału w konkursie. Na zwycięzców czekały nagrody również książkowe – oczywiście z serii „Biuro Detektywistyczne”. W kategorii klas drugich laureatami zostali: I miejsce - Julia Majerska (SP Turzany), II miejsce: Lena Domańska (SP Góra) i Fabian Kachel (SP Tupadły), III miejsce: Mikołaj Trzyna (SP Jaksice) i Wojciech Szymczak (SP Tupadły). W kategorii klas trzecich do grona laureatów dołączyli: I miejsce – Roksana Grodziska (SP Góra), II miejsce – Julia Grześkowiak (SP Jaksice), III miejsce: Zuzanna Broniszewska (SP Tupadły) i Szymon Chojnacki (SP Jaksice). Laureatom i ich paniom nauczycielkom gratulujemy! Gratulacje również dla pozostałych uczestników – walczyli dzielnie. Pani Beacie Gernat dziękujemy za czytanie dzieciom! Paniom: Dorocie Orzechowskiej, Bernardzie Cerajewskiej i Małgorzacie Pawłowskiej za fantastyczne przygotowanie i prowadzenie konkursu, paniom z obsługi za ogromną pomoc przed, w trakcie i po konkursie! Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie finansowe. V już Konkurs przeszedł do historii – ale będziemy go wspominać jako udaną imprezę propagującą czytelnictwo!
XVI Turniej Mini Piłki Siatkowej chłopców - Tupadły
W sobotę Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach była organizatorem Turnieju Mini Piłki Siatkowej chłopców. Na turniej zgłosiły się trzy drużyny. Nasza drużyna w składzie:Piotr Gmur, Tomasz Flanc, Kacper Lewandowski i Artur Kosmalski po jednej grze wygranej i jednej porażce zajęła II miejsce. I miejsce SP Tupadły i III SP Turzany. Gratulujemy zawodnikom!
Turnus rehabilitacyjny w Ciechocinku luty'2018
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - zamieszczono komplet dokumentów potrzebnych do skierowania dziecka na turnus rehabilitacyjny w Ciechocinku w okresie ferii zimowych w przyszłym roku szkolnym. Termin oddania dokumentów upływa 23 czerwca 2017 roku !!!
WIELKA GRA - wielka wygrana naszych drugoklasistek
Książki Wojciecha Widłaka o Panu Kuleczce były tematem Wielkiej Gry zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaksicach. Konkurs ten jest organizowany przez biblioteki w całej Polsce - wzorem była popularna przed laty telewizyjna Wielka Gra. Z autorem panem Wojciechem Widłakiem parę dni temu uczniowie spotkali się w Jaksicach. A książki o Panu Kuleczce znały znakomicie! Gosia Książek zajęła I miejsce a jej koleżanka Dominika Klimczak miejsce II. Gratulujemy dziewczętom wygranej ! Super!!!
Fonoholizm - jak obronić przed nim dziecko?
Dzisiejsze zebranie z rodzicami zostało poprzedzone spotkaniem z panią Joanną Gronowską - psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu. Tematem spotkania było nowe zjawisko - fonoholizm czyli uzależnienie od komórki. Pani psycholog wskazała objawy uzależnienia oraz porady dla rodziców, jak w takiej sytuacji pomóc dziecku oraz jak nie dopuścić do uzależnienia. Dziękujemy za spotkanie - mamy nadzieję, że w sytuacji, gdy każde prawie dziecko posiada komórkę, to spotkanie uwrażliwi ich rodziców na czyhające na dziecko niebezpieczeństwo z tym związane. Lepiej zapobiegać, niż potem szukać terapii!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM 1% !!!
Serdecznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku na konto naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że Wasza darowizna pozwoli zrealizować ciekawe projekty dla naszych uczniów. O tym, ile środków wpłynie na konto Stowarzyszenia poinformujemy Państwa w drugiej połowie lipca – wówczas bowiem Urząd Skarbowy przekaże pieniądze Stowarzyszeniu. We wrześniu US przekaże nam listę osób, które wpłaciły 1% i które wyraziły zgodę na podanie swojego nazwiska. Już teraz wszystkim gorąco DZIĘKUJEMY!!!
Matematyczno - informatyczny sukces!
W kwietniu pięcioro uczniów zgłosiło swoje prace do Ogólnopolskiego Konkursu Matematyka i Geogebra. Prace w kategorii Sztuka wykonali - Marek Flanc (dwie prace), Filip Kubś i Amelka Walicka (wszyscy z klasy V) oraz Roksana Kołodziejczyk i Mikołaj Olejnik (klasa VI). Prace zostały zrobione z wykorzystaniem GeoGebry - jest to program służący do wizualizacji matematyki. O zajęcia z tym programem zostało w roku obecnym poszerzone kółko matematyczne dla V i VI klasy. Aplety (czyli miniprogramy), które wykonali uczniowie pokazują wykorzystanie w sztuce figur przestrzennych. Prace pokażemy po uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu. Wszytkie dzieła naszych uczniów są przepiękne!!! Wszystkim gratulujemy pomysłu i wykonania! Amelce szczególnie - została bowiem laureatką tegoż konkursu! Na początku czerwca w warszawskiej siedzibie Microsoftu odbierze dypolm i nagrodę za swoją piękną pracę! GRATULACJE!!!
XV Gminny Konkurs Matematyczny w Sławęcinku rozstrzygnięty!
Podsumowanie konkursu miało bardzo uroczysty przebieg ze względu na XV jego edycję. Po ciekawym programie artystyczno-naukowym przedstawionym przez uczniów Gimnazjum w Sławęcinku był czas na przypomnienie historii konkursu od 2003 roku. Kulminacją było wręczenie dyplomów i nagród w tegorocznej edycji konkursu. Aż pięciu uczniów naszej szkoły zostało fianalistami bądź laureatami: miejsce II zajął Tomek Flanc, IV miejsce Michalina Szulc, VI Iga Wesołowska a finalistami zostali Piotr Gmur i Karol Olszewski. Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!!!
Największy sukces naszych siatkarek!!!
W niedzielę 30 kwietnia 2017r. w Świeciu rozegrano Finał Wojewódzki Kinder + Sport w minisiatkówce. Po turniejach eliminacyjnych, w których łącznie brało udział ponad 70 zespołów w kategorii „dwójek” wyłoniono dwanaście najlepszych zespołów. Gminę Inowrocław reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Pragniemy nadmienić, iż podczas finału był to jedyny zespół z terenu naszego powiatu. Dziewczyny (Martyna Zalesińska, Edyta Młynarska i Nikola Krąż) spisały się bardzo dobrze, do strefy medalowej brakło tylko troszeczkę szczęścia i dziewczyny ostatecznie zakończyły rywalizację na V miejscu. W grupie zespół z Góry wygrał dwie gry: z KS Spartakus Koronowo, SKS Aleksandria Aleksandrów Kujawski i przegrał z : MLKS Tucholanka Tuchola, Jokerem Świecie. W meczu o miejsce V dziewczyny spotkały się z zespołem KS Pałac Bydgoszcz. Dziewczętom oraz pani Beacie Baranowskiej gratulujemy wspaniałej walki podczas całego, wieloetapowego Turnieju!
Edukacja eko-sozologiczna
Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony środowiska Gminy Inowrocław przeprowadził dzisiaj dwugodzinne zajęcia dla klasy V o ochronie środowiska (sozologii). Zajęcia bardzo zainteresowały uczniów - była prezentacja multimedialna, dyskusja oraz proste doświadczenia. Pan Marcin Szczęsny z wielkim talentem pedagogicznym przekanał dzici, iż ochrona środowiska jest jedną z najważniejszych dziedzin pozwalających żyć nam w pięknym i czystym świecie. Na pamiątkę uczestnicy spotkania otrzymali gadżety - w tym laterkę z ciekawym, ręcznie ładowanym akumulatorem.Dziękujemy za interesujące spotkanie!
XIX Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza
XIX Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza zgromadził w sobotni poranek młodych sportowców z wszystkich gminnych szkół podstawowych oraz absolwentów naszej szkoły. Mniej lub bardziej zacięte pojedynki prowadzone pod czujnym okiem trenerów pozwoliły ustaliś klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Wśród absolwentek I miejsce zajęła Dominika Kuder, II - Natalia Oczkowska i III Nikola Rucińska, wśród absolwentów - I miejsce wywalczył Krystian Gabryszak a II Hubert Nowosielski. W kategorii dziecząt szkół podstawowych I miejsce zajęła Marta Gregorek, II - Martyna Dobruchowska (obie Tupadły) a III - Wiktoria Gabryszak (Góra). Wśród chłopców I miejsce - Bartek Biernat (Turzany), II miejsce - Kamil Mendelewski (Tupadły) i III - Kacper Lewandowski (Góra). Grużynowo I miejsce oraz puchar zdobyła Szkoła Podstawowa w Tupadłach, II miejsce Szkoła w Górze i III miejsce - SP Turzany. Zwycięzcom oraz pozostałym zawodnikom i ich trenerom gratulujemy!!! Dziękujemy również sędziom młodzieżowym; Klaudii Lewandowskiej, Kindze Kujawie, Filipowi Kubsiowi oraz Dawidowi Rucińskiemu!
Piknik Historyczny - 2017 Rok Tadeusza Kościuszki
Tradycyjnie, już trzeci Piknik Historyczny odbył sie w naszej szkole. Tegoroczny poświęcony był Tadeuszowi Kościuszce, którego Rok ustanowił Sejm z okazji 200 rocznicy śmierci. Bohaterowi spotkania dedykowany był montaż słowno-muzyczny przedstawiający życie i działalność Naczelnika oraz wyakcentowany moment składania przysięgi przez Tadeusza Kościuszkę (w jego postać wcielił sie Kacper Lewandowski) na krakowskim Rynku. Montaż został przygotowany przez naszych uczniów pod kierunkiem pani Grażyny Sobeckiej (polonistki i historyczki) oraz chór Inovroclaviensis Cantans pod dyrekcją pani Danuty Szyma i pani Izabeli Szyma-Wysockiej. Przedstawienie było bardzo patriotyczne, bardzo wzruszające, bardzo piękne. Dziękujemy wspaniałej grupie artystycznej! Na Pikniku można było również obejrzeć wystawę ciekawych pamiątek z okresu kościuszkowskiego zaprezentowaną przez pana Tadeusza Konieczkę oraz obejrzeć prezentację o Kościuszce przygotowana przez panią Iwonę Przybyłę - doradcę mobilnego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzieci (i dorośli) mogły z kolei wykonać sobie pamiatkową "krakuskę" według wskazówek pani archeolog Doroty Dominiczak-Głowackiej i jej córki Zosi. Ucztę dla ciała przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Koła Góra. Pod koniec Pikniku czekała na wszystkich niesamowita atrakcja - dziewczęta z klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu trenujące pod czujnym okiem pana Piotra Baranowskiego zaprezentowały musztrę. Trzykrotne zdobywczynie I miejsca w województwie dały popis prawdziwie baletowy wzbudzając zachwyt widzów. Nasze spotkanie z historią zaszczycili swoją obecnością goście: pan Augustyn Korona - Przewodniczący Rady Gminy, pani Izabela Osińska - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, pani Małgorzata Makowiecka - dyrektor CUO, pani Izabela Mierzejewska - główna ksiegowa CUO, pani Małgorzata Znyk i pan Sławomir Kot - kierownicy referatów GI, przedstawiciel Plast-Maru, pan Waldemar Zieliński, pan Andrzej Kozłowski oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Andrzejewski. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Pikniku: nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, mamom z Rady Rodziców, rodzicom, świetlicy z Góry. DZIĘKUJEMY - przeżyliśmy piękne chwile!!!
Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników
Dzisiaj w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu dzieci z 11 szkół podstawowych oraz jednej biblioteki wzięły udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW. Uczestnicy rozwiązywali testy do wskazanych książek. W kategorii klas II-III Roksana Grodziska, Alicja Nowicka oraz Julian Spryszyński odpowiadali na pytanie dotyczące BOHATERSKIEGO MISIA Bronisławy Ostrowskiej, a Klaudia Lewandowska, Iga Wesołowska i Natalia Więzowska (klasy IV-VI) rozwiązywały test o PRZYGODACH TOMKA NA CZARNYM LĄDZIE Alfreda Szklarskiego. Trzymamy kciuki za naszych wspaniałych czytelników i ich wspaniałych rodziców, którzy ich dzielnie wspierali! BRAWO CZYTAJĄCE RODZINY!!!
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie