Bal karnawałowy
Walentynki
SIEMA
Rekrutacja
Zapisy dzieci 7-letnich (tj. urodzonych w 2017 r.)
do klasy I odbędą się od 19 lutego 2024r. do 1 marca 2024r.
Szczegóły w zakładce Dla uczniów i rodziców/rekrutacja
Zapraszamy
" Nie Zmarnuj Swojego Życia" warsztaty profilaktyczne
W dniu 23 stycznia nasza szkoła uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym "Nie Zmarnuj Swojego Życia". Spotkanie było jednym z cyklów Projektu powstałego z inicjatywy prowadzących i Fundacji Edukacja z Wartościami. W ramach tego projektu prezes Fundacji Łukasz Bęś i członek zarządu Jonatan Blank przeprowadzili spotkanie z naszą młodzieżą połączone z mini koncertem hip-hopowym. Zachęcali do bycia sobą, odkrywania swoich pasji.Serdeczne podziękowania dla pana Szymona Matkowskiego, GOPS w Inowrocławiu i CUO Gminy Inowrocław.
Zagrajmy razem dla WOŚP
Pasowanie na czytelnika
W dniu 19 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na czytelnika. Członkinie Klubu Miłośnika Książki przeprowadziły krótki egzamin dla dzieci, który sprawdził ich wiedzę na temat książek, a także zasad obowiązujących w bibliotece. Następnie, pani dyrektor Katarzyna Stachowiak pasowała pierwszaków za pomocą magicznego ołówka wypowiadając słowa "Pasuję cię na czytelnika". Uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyprawkę czytelniczą. Wyprawka ta została przyznana w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, do którego nasza biblioteka została włączona. Celem kampanii jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. Serdecznie dziękujemy
Kolęda w kościele
Dnia 14 stycznia 2024 roku uczniowie naszej szkoły gościli z kolędą w kościele parafialnym w Górze.Ks. proboszczowi dziękujemy za słodki upominek.Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za współpracę.
Organizatorzy
Standardy Ochrony Małoletnich
To zbiór zasad, które stawiają ochronę dziecka w centrum działań i wartości plaówki tym samym pomagają tworzyć bezpieczne, wolne od przemocy i przyjazne środowisko we wszystkich podmiotach działających na rzecz dzieci. Zgodnie z Ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1606) organy zarządzające takimi placówkami, jak i organizatorzy tego rodzaju działalności mają obowiązek wdrożyć standardy dostosowane do charakteru i rodzaju podmiotu lub prowadzonej działalności.
Wprowadzenie standardów to komunikat dla personelu, dzieci oraz ich opiekunów, że w codziennej pracy szkoły realizowane są takie wartości jak dobro dziecka oraz jego prawo do życia w bezpiecznym i zapewniającym rozwój otoczeniu. To również jasny sygnał, że placówka zabezpiecza personel i dba o swoją reputację. Z kolei dla partnerów zewnętrznych to informacja, że współpracują z placówką wiarygodną w obszarze troski o bezpieczeństwo dzieci.
Standardy Ochrony Małoletnich wprowadzono:
• By skutecznie przeciwdziałać krzywdzeniu dzieci i wzmacniać szkołę w dążeniu do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa.
• By zadbać o to, żeby nie narażać dzieci na ryzyko krzywdzenia.
• By wprowadzić procedury, które pozwalają odpowiednio wcześnie zareagować w przypadku obaw o dobro dziecka lub zapobiegać krzywdzeniu dzieci, zanim dojdzie do eskalacji przemocy wobec nich – niezależnie od źródła i typu tej przemocy.
Procedury opracowane i wdrożone w naszej szkole widnieją w zakładce;
O szkole-nasza szkoła-pomocy psychologiczno-pedagogiczna
Warsztaty scrapbookingowe
Warsztaty scrapbookingowe.Uczniowie klasy II przygotowywali niespodzianki na Dzień Babci. Dziękujemy Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach za możliwość udziału w zajęciachCraft Room - kreatywne warsztaty rozwojowe dziękujemy za kreatywną i twórczą pracę.
II Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Dnia 11 stycznia w naszej szkole gościliśmy uczestników II Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W konkursie udział wzięło 108 wykonawców w kategorii solo, duety i zespoły. Oceny dokonało profesjonalne jury w składzie:
Prof. dr hab. Arkadiusz Kaczyński - kierownik Katedry Dyrygentury Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dyrygent Chóru Akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - PRZEWODNICZĄCY JURY
Danuta Szyma - dyrygent i kierownik artystyczny zespołu Musica Antiqua Inovroclaviensis i chóru Inovroclaviensis Cantans z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu
Katarzyna Stachowiak - dyrektor SP im. Polskich Olimpijczyków w Górze, artysta plastyk, muzyk, pedagog.
Szczególne podziękowania dla sponsorów bez których ten konkurs byłby trudny do zrealizowania. Dziękujemy, że Jesteście wrażliwi na sztukę muzyczną i wspieracie młodych artystów. Również serdeczne ukłony
w stronę Pana Rafała Pierzchalskiego Dyrektora OSiR w Inowrocławiu i Pana Jarosława Sopolińskiego.
Konkurs odbył się pod Patronatem Artystycznym Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników Szkoły za zaangażowanie w przebieg i realizację konkursu - JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom.
FINAŁ WOŚP
Szanowni Rodzice i Sympatycy naszej szkoły
W piątek 26 stycznia w godzinach 13:00-17:00 po raz kolejny gramy dla WOŚP!
Gorąco zachęcamy do dołączenia się do akcji-zbieramy fanty na licytację!
Osoby chcące wspomóc ten szczytny cel prosimy o kontakt z pania M.Pawłowską
Zajęcia w firmie Plast - Mar
Zajęcia w punkcie edukacji ekologicznej w firmie Plast-Mar w Balczewie łączą teorię z praktyką. Najpierw w dużym kolorowym holu uczniowie przy specjalnych stanowiskach dowiedzieli się co to są odpady. Potem poznali zasady ich segregacji. Na konkretnych przykładach poznali, które przedmioty można poddać recyklingowi. Dzieci zobaczyły też poszczególne etapy przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych, do momentu powstaniagranulatu, którego używa się ponownej produkcji.
Dziękujemy pracownikom firmy za wartościowe zajęcia.
Dziękujemy Gmina Inowrocław i
Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław za możliwość uczestnictwa w zajęciach
Powiększony zbiór biblioteczny
Zbiory biblioteczne naszej szkoły wzbogaciły się o serię książek z zakresu etnografii Polski i jej regionalnego zróżnicowania. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi przy współpracy z etnografami i metodykami opracował sześciotomową serię książek etnograficznych „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś”, opowiadających o tym, jak wyglądały życie i praca mieszkańców dawnej wsi. W książkach znaleźć można rzetelną porcję wiedzy z zakresu etnografii, opracowanej specjalnie dla młodych odbiorców. Wybrane zagadnienia są przedstawiane w taki sposób, by opowiadając o czasach przeszłych wzbudzić ciekawość. Dziękujemy bardzo Narodowemu Instytutowi Kultury i Dziedzictwa Wsi za wspaniały prezent.
Serdecznie zapraszamy
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie