Jednym z elementów obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole był konkurs fotograficzny "Przyroda blisko nas", którego wyniki już wszyscy znamy (wszystkie prace znajdziemy w ALBUMIE). Trudnej pracy jurorskiej podjęli się: pani Iwona Przybyła - znana u nas z pracy Latarnika oraz pani Daria Klimczuk (absolwentka naszej szkoły) i pan Waldemar Zieliński - oboje z referatu promocji Gminy Inowrocław znani z pięknych zdjęć. Nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców oraz w imieniu Gminy Inowrocław kolejne nagrody przekazał pan Waldemar Zieliński. Jurorzy oraz pani Monika Górska - przewodnicząca Rady Rodziców i pani Joanna Spryszyńska - skarbnik zaszczycili swoją obecnością nasze obchody zorganizowane przez nauczyciela przyrody - panią Marię Zwierzykowską. Oprócz podsumowania konkursu fotograficznego odbył się szybki międzyklasowy konkurs wiedzy ekologicznej oraz .... ogłoszenie kolejnego konkursu ekologicznego. Pani Małgorzata Pawłowska zaprosiła uczniów do konkursu pn. "Nasza Ziemia", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze a współorganizatorem pan Przemysław Dobrychłop (również nasz absolwent), fundatorem nagród jest natomiast Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Uroczystość obchodów Dnia Ziemi zakończyło wsadzenie dwóch dębów - w tym Dębu Niepodległości przekazanego przez Gminę Inowrocław.
Świat książką malowany - warsztaty w Grębocinie
W ramach otrzymanego grantu z programu "Bank Dziecięcych Uśmiechów" Fundacji Banku Zachodniego WBK Grupa Santander grupa uczniów brała udział w warsztatach w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Wyjazd jest jednym z elementów projektu pod tytułem "Świat książką malowany" realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze oraz biblioteki szkolnej.
Klasa I i żaby w bibliotece
Uczniowie klasy pierwszej gościli dziś w Gminnej Bibliotece w Jaksicach, na zajęciach przyrodniczych „Kumkająca straż naszych łąk, czyli……. jak polubić żaby”. Dzieci poznały polskie płazy, ich budowę, zwyczaje i gatunki. Słuchały żabich koncertów oraz oglądały naturalne okazy tj. żabi skrzek, kijanki, żaby. Było bardzo interesująco. Dziękujemy za zaproszenie!
XX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza
XX Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza zgromadził w sobotni poranek młodych sportowców z wszystkich gminnych szkół podstawowych, gimnazjalistów z Sławęcinka oraz absolwentów naszej szkoły. Zacięte pojedynki prowadzone pod czujnym okiem trenerów pozwoliły ustalić klasyfikację indywidualną oraz drużynową. W starszej grupie I miejsce zajęła Oliwia Bujak, II Weronika Gotowała i III Dominika Kuder, wśród chłopców - I miejsce wywalczył Krystian Gabryszak, II Szymon Adamski i III Piotr Adamski. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych I miejsce zajęła Martyna Dobruchowska, II miejsce - Klaudia Lewandowska (Góra) a III Marta Grzegorek. Wśród chłopców I miejsce - Wiktor Stranc, II miejsce - Kacper Lewandowski (Góra) i III Marek Zawadzki. Drużynowo I miejsce oraz puchar zdobyła Szkoła Podstawowa w Tupadłach, II miejsce Szkoła w Górze i III miejsce - SP Turzany. Zwycięzcom oraz pozostałym zawodnikom i ich trenerom gratulujemy!!! Dziękujemy również sędziom młodzieżowym; Roksanie Kołodziejczyk, Martynie Zalesińskiej, Zuzannie Mendat, Adrianowi Sołtysiakowi oraz Dawidowi Rucińskiemu!
Turniej o Puchar Wójta - część III
Dzisiaj odbyła się trzecia część II Turnieju dla dorosłych mieszkańców gminy. Walka o puchar była bardzo zacięta a poziom gry bardzo wysoki. I miejsce zajął pan Karol Wiśniewski, II miejsce pan Ryszard Koczorowski a III miejsce na podium wywalczył pan Robert Szymczak. Gratulujemy wszystkim zawodnikom walki fair-play i do zobaczenia na III Turnieju!
Piknik Historyczny - DLA NIEPODLEGŁEJ
Tradycyjnie już w miesiącu kwietniu odbywa się w naszej szkole piknik historyczny. Tegoroczny piknik poświęciliśmy NIEPODLEGŁEJ. Był to projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze przy fantastycznej współpracy całej społeczności szkolnej. Praktycznie każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły jak i większa część rodziców z Radą Rodziców na czele miała swój udział w jego realizacji. OGROMNE PODZIĘKOWANIA! Piknik rozpoczęła przepiękna inscenizacja pokazująca historię Polski - poprzez momenty jej chwały i upadku prowadzące do odzyskania niepodległości w roku 1918. Migawki z historii były ilustrowane pieśniami w wykonaniu chóru Inovroclaviensis Cantans. Całość tworzyła przejmujące widowisko. Dziękujemy naszym młodym aktorom, chórzystom oraz reżyserkom spektaklu - pani Grażynie Sobeckiej - naszej polonistce i historyczce zarazem, pani Danucie Szyma oraz pani Izabeli Szyma-Wysockiej prowadzącym chór Inovroclaviensis Cantans. Dziękujemy pani Danucie Szyma za przepięknego Menueta Ignacego Paderewskiego. Po przedstawieniu wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy Poloneza Wojciecha Kilara w wykonaniu wręcz baletowym uczniów przygotowanych perfekcyjnie przez panią Beatę Baranowską. Goście, zaproszeni przez tancerzy, w rytm poloneza udali się na boisko szkolne, gdzie mogliśmy obejrzeć występ uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu. Ich pokaz musztry był niesamowity! Kolejną atrakcję dla naszych najmłodszych uczestników zapewnili członkowie Bractwa Wojowników KRUKI. Uczestnicy pikniku mogli zmierzyć się z wojami, pobrać pierwsze lekcje w łucznictwie historycznym a nawet dać się zakuć w dyby. Na wszystkich czekały smakołyki przygotowane przez mamy. Wszystkie fotorelacje możecie Państwo oglądać dzięki panu Robertowi Wesołowskiemu, któremu dziękujemy za udokumentowanie naszych poczynań.
W naszym radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości wzięli udział wspaniali goście - z Wójtem Gminy panem Tadeuszem Kacprzakiem oraz Przewodniczącym Rady Gminy panem Augustynem Koroną na czele. Wszystkim gościom dziękujemy za uświetnienie obchodów NIEPODLEGŁEJ.
Nowości w bibliotece szkolnej
Na początku roku kalendarzowego Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze zasiliło konto biblioteki w EMPIK-u kwotą 1000zł z przeznaczeniem na zakup nowości wybranych przez dzieci. Obecny zakup, drugi z rzędu, dotyczył nowych opowieści o Martynce. "Mole książkowe" czyli prawe rączki pani bibliotekarki otworzyły dzisiaj paczkę z książkami. I, oczywiście, zaraz książki ostemplowały aby można je było natychmiast wypożyczać. Miło spełniać "literackie" marzenia młodych czytelników!
Biblioteka zaprasza do ogólnopolskiego konkursu literackiego!!!
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany - w zakładce KONKURSY zamieszczono regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Popisz sie talentem".
Nagroda główna - debiut literacki w prawdziwej książce!!!
Zachęcamy i zapraszamy!!!
Sukces Karola na Lidze Zadaniowej
Z dumą informujemy, że w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z matematyki LIGA ZADANIOWA Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego, nasz uczeń klasy VI Karol Olszewski zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy:)
Pozaszkolne pasje naszych uczniów - pływanie!
Zosia Kosmalska obok Hani Malickiej – małej tenisistki i Krystiana Górskiego – małego piłkarza, jest kolejnym młodym sportowcem w klasie III. Podczas Zawodów Pływackich dla Dzieci i Młodzieży w Inowrocławiu zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.
Migawki z życia klasy III
Uczniowie klasy III nie tylko uczą się siedząc w ławkach.
Dbają o swoje zdrowie. Na zajęciach zabawili się w kucharzy – robili sałatki warzywne i owocowe. Po przygotowaniu sałatek nastąpiła degustacja swoich wytworów. Było zdrowo i smacznie.
Bawili się również w małych naukowców. Wykonywali różne doświadczenia. Stawiali hipotezy do problemu np. czy powietrze ma ciężar; podczas doświadczenia poznawali właściwości powietrza. Byli bardzo zainteresowani i zaangażowani.
Góra Grosza
Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły usypali wielką górę grosza. To już XIX edycja akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane pieniądze są przeznaczone na wsparcie działalności domów dziecka. Wysłane w piątek paczki z zebranymi groszami opiewały na kwotę 451,98 zł. Dziękujemy za każdy przekazany grosik oraz za dobre serce!
Turniej w Jaksicach
W piątek odbył się VIII Turniej Halowej Piłki Nożnej Klas Czwartych organizowany przez Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach. W Turnieju wzięło udział 6 drużyn: z SP Jaksice, SP Tupadły, SP Turzany, SP Orłowo, SP Inowrocław oraz nasza szkoła w składzie: Adam Oczkowski, Denis Zalewski, Fabian Nocny, Igor Janicki, Krystian Górski, Mateusz Szałkowski i Zosia Kosmalska. Po dwóch przegranych grach oraz jednej wygranej nasz zespół zakończył rywalizację na miejscu V. Całej drużynie dziękujemy za dzień pełen emocji. Gratulujemy!
Umiem pływać
W ramach projektu "Umiem pływać" współfinansowanego przez Gminę Inowrocław i Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki uczniowie klasy II i III uczą się pływać - są to dla większości grupy drugie, doskonalące zajęcia. Zajęcia odbywają się na basenie w Janikowie pod okiem instruktora pływania - pani Małgorzaty Pietrali. Liczymy, iż po tegorocznych zajęciach dzieci nabędą tę podstawową umiejętność zapewniającą im bezpieczeństwo w wodzie. Obyły się już dwa dwulekcyjne zajęcia, do końca roku jeszcze osiem wyjazdów.
Turniej o Puchar Wójta - część II
W sobotę w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbyła się druga część III etapowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Inowrocław. Drugi turniej zgromadził 11 mieszkańców naszej gminy. Najlepszym zawodnikiem okazał się pan Karol Wiśniewski, II miejsce zajął pan Bartosz Kujawa a miejsce III pan Krzysztof Pater. Gratulujemy wszystkim zawodnikom woli walki i pięknych pojedynków przy stole. Zapraszamy na ostatni III etap turnieju już 14 kwietnia.
Naukowy Zawrót Głowy - wystawa
Dzisiaj zarówno goście jak i wszyscy uczniowie mieli okazję przyjrzeć się działaniom uczestników projektu Naukowy Zawrót Głowy. Przygotowaną wystawę otrzymanych pomocy naukowych oraz prezentację prac uczniowskich najpierw obejrzał pan Tadeusz Kacprzak - Wójt Gminy Inowrocław wraz z panią Joanną Kopińską - Gminnym Koordynatorem projektu. Następnie kolejne klasy zwiedzały wystawę, po której przewodniczkami była Roksana, Klaudia, Ola, Edyta i Zuzia. Zwłaszcza młodsi koledzy z klas I-III byli WSZYSTKIM zachwyceni. Wystawa prezentowała głównie działania w zakresie nauk przyrodniczych, matematycznych jak i informatycznych. Projekt jest realizowany jeszcze przez dwie szkoły - w Orłowie oraz Sławęcinku.
Imieniny liczby pi
Dziś, tj. 14 marca, po raz pierwszy hucznie „Imieniny Liczby Pi” zostały wyprawione w hali "Kujawianka" w III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. Na imieninach zagościliśmy również my - kółko matematyczne klasy VI i VII. Oprócz nas były jeszcze 23 drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu inowrocławskiego, m.in. z Tuczna, Strzelna, Złotnik Kujawskich, Gąsek, Pakości, Kruszwicy. Przygotowano mnóstwo atrakcji przy 20 stanowiskach (16 z nich to miejsca, gdzie rozwiązywano zadania umysłowe, a na 4 sprawdzano się w ćwiczeniach sprawnościowo-zręcznościowych). 2-godzinne potyczki z umysłowymi i sprawnościowymi konkurencjami przez każdą z drużyn odbywały się w ten sposób, aby zaliczyć jak największą ilość stanowisk, inkasując po zrealizowaniu zadania żetony, których suma wpływała na ostateczny rezultat zawodów. Pokazały one, że nauka przedmiotów ścisłych może być przyjemnością.
Zapisy do I klasy
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany. Dodano informację o zapisach do klasy I oraz zamieszczono zgłoszenie i wniosek o przyjęcie do szkoły. Zapraszamy!!!
Półkolonie zimowe "Kulinarne spotkania"
W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbywają się w naszej szkole półkolonie zimowe "Kulinarne spotkania". Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. 32 uczestników bawi się i pracuje w trzech grupach: "Super Cukiernicy", "Klopsiki" i "Ciasteczkowe Potwory". Dzisiaj wszyscy zakładali swoje osobiste lapbooki a na zajęciach sportowych odbywały się mini turnieje badmingtona. Kolejny dzień - to kulinarna wyprawa półkolonistów do Torunia - poznaliśmy tajemnicę toruńskich pierników. Każdy zrobił swój pierniczek - czym zasłużył na tytuł czeladnika (zawód mamy już w rękach i pierwszy temat z doradztwa zawodowego za nami!). Również każdy ozdabiał piernikowe serca - na jutrzejsze Walentynki jak znalazł. Środa - ciężko pracowaliśmy na dyplomy zdobnika - bab i mazurków. Jak również piekliśmy kruche maślane ciasteczka. Przepis na nie znajdziemy w lapbookach - zapewne. Po pracy w Cukierni Marta udaliśmy się do McDonaldsa - na kanapkę z rybą. Na zakończenie dnia półkolonijnego obejrzeliśmy film "Gnomy rozrabiają" w inowrocławskim Kinomaxie. Ostatni dzień półkolonii minął na zabawach, zajęciach sportowych, pracy z lapbookami oraz szukaniu skarbów, którymi okazały się książki o gotowaniu napisane specjalnie dla dzieci. Może dzięki nim półkolonijne spotkania kulinarne przedłużą się na drugi tydzień ferii. Życzymy miłego czasu spędzonego z mamą i tatą w kuchni!
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie