23.05.2018r. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach jest tradycyjnie organizatorem konkursu recytatorskiego dla młodszych uczniów. Naszą szkołę reprezentowała Alicja Pietrzak z klasy I i Daria Zalesińska z klasy II. 29 małych recytatorów swoimi deklamacjami wierszy o owadach przysporzyło trochę pracy jury konkursu w składzie: pani Małgorzata Makowiecka - dyrektor Centrum Usług Oświatowych, pani Marta Skrzyńska - dyrektor Biblioteki w Jaksicach oraz pan Maciej Przeździęk -Sekretarz Gminy. Daria Zalesińska w kategorii klas 0-II zajęła III miejsce. Darii i Ali gratulujemy pięknego występu!!!
Etap klasowy konkursu "Nasza Ziemia" rozstrzygnięty!
Etap klasowy konkursu wiedzowego "Nasza Ziemia" rozstrzygnięty!Już zakończyły się klasowe eliminacje do finału szkolnego konkursu ekologicznego "Nasza Ziemia" organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze realizowane w ramach grantu otrzymanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu - fundatora nagród. Przypominamy, iż współorganizatorem konkursu jest Szkoła oraz nasz absolwent - pan Przemysław Dobrychłop. A oto wyniki podane przez panią Małgorzatę Pawłowską - przewodniczącą komisji konkursowej. Finaliści klasowi: klasa I - Alicja Pietrzak, Patrycja Puchalska i Amelka Spryszyńska, klasa II - Daria Zalesińska, Lena Zdyb i Nina Zdyb, klasa III - Aleksander Gawęda, Krystian Górski i Hania Malicka, klasa IV - Roksana grodziska, Julian Spryszyński i Denis Zalewski, klasa V - Kacper Krzyżański, Laura Rakowska i Weronika Świtała, klasa VI - Szymon Kotlarek, Filip Kubś i Zuzia Mendat, klasa VII - Klaudia Lewandowska, Michalina Szulc i Natalia Więzowska. Gratulujemy!!! Finał konkursu odbędzie się 4 czerwca podczas obchodów Dnia Dziecka.
Wycieczka do Ośrodka Edukacji Leśnej
W piątek 18 maja 2018 r. uczniowie klas III, IV i V odwiedzili Ośrodek Edukacji Leśnej w Grodźcu. Inicjatorem oraz współorganizatorem wycieczki był pan Krzysztof Pokrant - sołtys sołectwa Góra i jednocześnie myśliwy. Uczniowie dowiedzieli się o ważnym elemencie pracy Nadleśnictwa jakim jest ochrona przeciwpożarowa oraz wysłuchali opowieści o zwierzętach naszych lasów. Panu Pokrantowi dziękujemy za pomysł wycieczki oraz za ognisko z kiełbaskami!
VI Gminny Konkurs Polonistyczny dla klas II i III
W piękny, sobotni poranek na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół gminnych aby zmierzyć się z tekstem oraz testem uważnego czytania ze zrozumieniem. Wszyscy uczestnicy konkursu poradzili sobie świetnie! O czym świadczą wyniki konkursu i liczne nagrody. Podczas, gdy komisje ciężko pracowały dzieci spotkały się w świetlicy szkolnej z gośćmi: Wójtem Gminy Inowrocław - panem Tadeuszem Kacprzakiem oraz Radną Gminy Inowrocław - panią Beatą Gernat. Tradycyjnie już, goście czytali dzieciom książkę. W tym roku były to fragmenty "Asiuni" Joanny Papuzińskiej. Znalazł się jeszcze czas na zabawę układankami oraz klockami. A oto wyniki konkursu. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Nina Zdyb (SP Góra), II miejsce Krzysztof Szczęsny (SP Tupadły) i III miejsce Oliwia Dzikowska (SP Góra). W kategorii klas trzecich I miejsce zajęło trzech uczestników konkursu: Małgorzata Książek (SP Góra), Tobiasz Pietrzykowski (SP Jaksice) i Magdalena Chachaj (SP Orłowo), II miejsce Kornelia Sikorska (SP Orłowo) i III miejsce Hubert Gromada (SP Jaksice) oraz Bartosz Zarembski (SP Turzany). Wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom oraz rodzicom gratulujemy wspaniałego udziału w konkursie! Naszym gościom dziękujemy za wspólnie spędzony z dziećmi czas!
Towarzyski mecz siatków w Jaksicach
16 maja w Jaksicach odbył się mecz towarzyski piłki siatkowej. Dziewczęta miały okazję potrenować w związku ze zbliżającym się turniejem, który odbędzie się 25 maja w Jaksicach. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny, w której skład wchodzili: Roksana Kołodziejczyk, Wiktoria Gabryszak, Michalina Szulc, Aleksandra Kubś, Martyna Zalesińska, Edyta Młynarska, Klaudia Lewandowska oraz Kacper Lewandowski.
Świetlica z Pomysłem - budujemy zamki
Dzisiaj w kolejnych zajęciach Świetlicy z Pomysłem, projektu realizowanego wraz z Fundacją BGŻ BNP PARIBAS, wzięły udział mamy i wychowawczyni dzieci przebywających w świetlicy szkolnej. Zostały wybudowane kolorowe zamki i ogromne wieże a wszystko to zostało ozdobione uśmiechami uczestników zabawy.
Wycieczka do Piwnic i Torunia (NZG)
W ramach projektu Naukowy Zawrót Głowy w sobotę odbyła się wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach, gdzie w pracowni fizycznej przeprowadzaliśmy eksperymenty i doświadczenia a następnie pod radioteleskopem wysłuchaliśmy krótkiego wykładu o rozwoju polskiej astronomii oraz, oczywiście, o zasadach działania radioteleskopu. Kolejnym przystankiem podczas wycieczki był Młyn Wiedzy w Toruniu, gdzie podążaliśmy ścieżką tematyczną poświęconą optyce.
Dla rodziców
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - informujemy o zmianie terminu zebrania z rodzicami. Nowy termin to 17 maja 2018 godz. 15.30 (czwartek)!
Świat Książką Malowany - warsztaty plastyczne
W ramach projektu "Świat książką malowany" realizowany w ramach programu "Bank dziecięcych uśmiechów" Fundacji Banku Zachodniego WBK uczestnicy wraz z panią bibliotekarką uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Dorotę Dominiczak-Głowacką. Pani Dorota z wykształcenia jest archeologiem, ale ma oprócz tego szereg zdolności i zainteresowań. Między innymi jest autorem książek dla dzieci. W trakcie warsztatów szkołę odwiedziła pani redaktor Elżbieta Rupniewska z Radia PIK zainteresowana właśnie działalnością Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Górze, które jest realizatorem projektów "Świat książką malowany" oraz Świetlica z Pomysłem". Pani Dorocie dziękujemy za ciekawe warsztaty i patriotyczne opowieści!
Swietlica z Pomysłem - warsztaty plastyczne
W ramach projektu "Świetlica z pomysłem" realizowanego w ramach grantu Fundacji BGŻ BNP PARIBAS dzisiejsi uczestnicy zajęć w świetlicy szkolnej na 5 lekcji spotkali się z panią Dorotą Dominiczak-Głowacką. Pani Dorota omówiła historię inicjałów a dzieci następnie rysowały śliczną, pierwszą literkę swojego imienia. Za bardzo fajne zajęcia dzieci podziękowały laurką, a pani Dorota wpisała się do Księgi Przyjaciół Świetlicy pięknym, rymowanym wpisem!
W imieniu wszystkich uczniów naszej Szkoły oraz w imieniu Stowarzyszenia dziękujemy wszystkim darczyńcom 1%!!! Postaramy się maksymalnie wykorzystać przekazane fundusze na działania skierowane dla uczniów Szkoły. W roku obecnym Stowarzyszenie już zorganizowało półkolonie zimowe (wsparte finansowo przez Fundację Orlen Dar Serca), zrealizowało projekt Piknik Historyczny DLA NIEPODLEGŁEJ, przekazało kwotę 2000 zł na biblioteke szkolną, we współpracy z sołectwami Góra, Łąkocin i Trzaski zakupiło tablicę interaktywną, jest w trakcie realizacji trzech projektów - ekologicznego konkursu wiedzowego "Nasza Ziemia" (dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu), projektu "Świat książką malowany" (grant Fundacji Banku Zachodniego WBK Grupa Santander), projektu "Świetlica z Pomysłem" (grant Fundacji BGŻ BNP Paribas). Realizacja tych projektów jest możliwa dzięki posiadaniu środków na wkład własny. Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!
Turniej Gier Planszowych w świetlicy
Wczoraj dzieci ze Świetlicy z Pomysłem grały z rodzicami w gry planszowe. Zabawa dla dzieci oraz dorosłych była przednia. Mama Krystiana, mama Zosi, mama Amelii i tato Oliwii zostali kolejnymi przyjaciółmi świetlicy. W tym samym czasie dwie małe pierwszoklasistki z panią pedagog tworzyły budowle z klocków. W imieniu dzieci dziękujemy za bardzo mile spędzony wspólny czas!
Wiedzowy konkurs ekologiczny "Nasza Ziemia" - zapraszamy!!!
Przypominamy o wiedzowym konkursie ekologicznym "Nasza Ziemia"!!!
Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze oraz Szkołę a współorganizatorem jest również nasz absolwent pan Przemysław Dobrychłop. Nad samym konkursem czuwa pani Małgorzata Pawłowska. Fundatorem nagród zgodnie z umową dotacyjną jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Jest o co walczyć, przypominamy zatem regulamin konkursu - jego treść znajduje się w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.
Świetlica z Pomysłem
W piątek naszą szkolną świetlicę odwiedzili wspaniali goście - pan Tomasz Tulibacki - dyrektor Oddziału banku BGŻ BNP Paribas w Inowrocławiu wraz z panią Katarzyną Kuźbą - pracownikiem banku a zarazem wolontariuszem z ramienia Fundacji BGŻ BNP Paribas realizującą wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły w Górze projekt "Świetlica z pomysłem". W ramach tego projektu nasi goście przybyli do świetlicy szkolnej z licznymi grami planszowymi, klockami i materiałami plastycznymi, cukierkami . Uradowali tym niepomiernie dzieci. Natychmiast została wybrana jedna z gier, w którą dzieci wraz z gośćmi zagrali. Było wiele emocji i śmiechu (wygrał pan dyrektor - gratulacje!). Bardzo się cieszymy, iż nasza świetlica szkolna ma takich przyjaciół, którzy jednocześnie potrafią wspaniale z dziećmi się bawić! Dziękujemy!!!
Spotkanie z myśliwym
W piątek, na zajęciach świetlicy szkolnej gościł pan Krzysztof Pokrant - sołtys sołectwa Góra, który jest również myśliwym. Dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszym środowisku oraz na temat zachowania się w lesie. Dziękujemy za ciekawe opowieści!
NZG - szkoleń dla nauczycieli ciąg dalszy
Wczoraj odbyło się jedno z ostatnich szkoleń dla nauczycieli szkół z Góry, Orłowa i Sławęcinka w ramach projektu NZG. Dotyczyło ono eksperymentu naukowego w nauczaniu matematyki. Bardzo ciekawe warsztaty poprowadziła pani Agnieszka Przybyszewska z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Tematyka wcześniejszych szkoleń dotyczyła programowania i robotyki, projektu w nauczaniu języków obcych oraz eksperymentu naukowego w nauczaniu przyrody i biologii. To ostatnie szkolenie odbyło się w marcu w siedzibie KPCEN-u w Toruniu. Po części laboratoryjnej prowadzonej w pracowni przyrodniczej przez panią Marię Gancarz, konsultantkę ds. przedmiotów przyrodniczych, nauczyciele uczestniczyli w ćwiczeniach w pracowni PASCO, które prowadził Krzysztof Rochowicz, specjalista w zakresie tychże pracowni.
Edukacja ekologiczna w Plast Marze
Wiele cennych porad otrzymali uczniowie klas I-III, którzy odwiedzili dzisiaj punkt edukacyjny w Plast-Marze w Balczewie. Wycieczka jest przygotowaniem do wiedzowego konkursu ekologicznego "Nasza Ziemia", którego finał odbędzie się 4 czerwca podczas szkolnego Dnia Dziecka. Nagrody w tym konkursie funduje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
NZG - zajęcia dla uczniów
Grupa uczestników zajęć Aplety matematyczne w GeoGebrze przygotowuje się wykonania prezentacji o Pitagorasie i jego twierdzeniu - trzeba poznać to, o czym będzie się mówiło. Wykorzystując papierowe układanki uczniowie udowodnili twierdzenie Pitagorasa a następnie przećwiczyli jego stosowanie. Następnie wyszukiwano informacje o Pitagorasie w Internecie. Wiecie, że Pitagoras był mistrzem olimpijskim?
Nauczyciele się szkolą - NZG
Nauczyciele szkół biorących udział w projekcie Naukowy zawrót Głowy (Góra, Orłowo, Sławęcinek) szkolą się w zakresie metod pracy takich jak projekt i eksperyment. Dzisiaj w Sławęcinku odbyły się takie dwa szkolenia - robotyka i programowanie oraz metoda projektu w nauczaniu języków obcych. W szkoleniach brali udział nauczyciele - Anna Kowalska, Izabela Szyma- Wysocka i Marek Słabiński.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie