W sobotę odbył się rajd rowerowy „Szlakiem S. Przybyszewskiego” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaksicach, w ramach Programu Biblioteki Narodowej. Uczestnikami rajdu byli chętni uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Inowrocław, pracownicy Urzędu Gminy w Inowrocławiu wraz z Panem Wójtem Tadeuszem Kacprzakiem na czele, nauczyciele ze szkół oraz pracownicy Biblioteki. Uczestnicy imprezy wyruszyli spod Urzędu Gminy, odwiedzili Szymborze i dotarli do punktu końcowego – Łojewa. Tam zwiedzili Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich i obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Stanisławowi Przybyszewskiemu. W programie zaplanowano również, w ramach akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, czytanie ”Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Fragment „Ogniem i mieczem” odczytała Pani Marta Skrzyńska - dyrektor Biblioteki Gminnej. Było również wspólne grillowanie i pieczenie ziemniaków. Również w ramach Pogramu Biblioteki Narodowej nasza szkolna biblioteka wzbogaci się o liczne nowe pozycje.
Nowości w naszej szkole
Nowy rok szkolny zaczynamy z "nowymi" klasami czyli gruntownie wyremontowanymi trzema klasami - zerówką, klasą I i II. W klasach młodszych zamontowano również nowe, białe tablice magnetyczne, które zastąpiły tradycyjne tablice, na których pisało sie kredą. I pojawiła się fantastyczna nowość - przepiękny, umieszczony na bezpiecznym podłożu plac zabaw. Za te wszystkie wspaniałości dziękujemy - uczniowie, nauczyciele oraz rodzice - Wójtowi Gminy panu Tadeuszowi Kacprzakowi oraz Radzie Gminy!
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015
W dniu dzisiejszym uroczystą mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po mszy członkowie pocztu sztandarowego zapalili znicze na grobach księdza proboszcza Franciszka Matuszewskiego zamordowanego w 1940 roku w Oranienburgu oraz kaprala Zielińskiego zamordowanego w 1939 roku. 75 rocznica wybuchu II wojny światowej była dzisiaj akcentem zarówno na mszy jak i uroczystości rozpoczynającej rok szkolny. Kolejnym punktem inauguracji było spotkanie wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli w sali gimnastycznej. Gośćmi uroczystości byli pani Aldona Sulinowska - Skarbnik Gminy Inoworcław oraz pan Maciej Przeździęk - Sekretarz Gminy Inowrocław. Po powitaniu zebranych pani dyrektor nawiązała do minionych wakcji, podczas których wykonano generalny remont trzech pomieszczeń klasowych w starszej części szkoły oraz wybudowano przepiękny, nowoczesny, umieszczony na bezpiecznym podłożu plac zabaw. Przy placu zbudowano również siłownię napowietrzną. Za ogrom tych prac, dzięki którym szkoła jest na miarę XXI wieku, serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy oraz Rady Gminy pani dyrektor złożyła na ręce pani Skarbnik oraz pana Sekretarza. Uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom Pan Sekretarz złożył w imieniu swoim oraz władz organu prowadzącego szkołę życzenia wszelkich sukcesów - sportowych oraz naukowych. Po życzeniach złożonych przez panią dyrektor uczniowie udali się na pierwsze spotkanie ze swoimi wychowawcami. Przebieg uroczystości można obejrzeć w ALBUMIE dzięki zdjęciom wykonanym przez panią Beatę Baranowską oraz pana Roberta Wesołowskiego - serdecznie im dziękujemy.
Czas do szkoły!
Niestety, wszystko co miłe szybko się kończy! W poniedziałek 1 września wracamy do szkoły! Plan na ten dzień jest jeszcze króciutki. O godzinie 8.00 msza w kościele, o godzinie 9.00 inauguracja roku szkolnego w sali gimnastycznej, potem spotkanie z wychowawcami i jeszcze troszeczkę wolnego! Poranny autobus kursuje jak zwykle, powrót zapewnia specjalny kurs, którego rozkład jazdy podajemy tutaj: gora.doc. Do zobaczenia!
Wyprawka szkolna 2014
Informujemy, iż wniosek o wyprawkę szkolną należy składać w sekretariacie szkoły w terminie do 5 września 2014 roku. Druk wniosku można pobrać w sekretariacie lub zpobrać tutaj: wp_2014.doc. Przypominamy, iż pełne informacje na temat wyprawki znajdują w zakładce DLA RODZICÓW.
Zakończenie "Muzycznych wędrówek"
Szybciutko minęły dwutygodniowe nasze półkolonie. Zainspirowani Rokiem Oskara Kolberga urządziliśmy sobie "Muzyczne wędrówki". Towarzyszyła nam muzyka ludowa, muzyka Fryderyka Chopina, ludowe wycinanki oraz prace wykonywane pod okiem artystów-malarzy. Zakończeniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych podczas półkolonijnych zajęć. Wiedzę zdobytą podczas Wędrówek sprawdził konkurs - I miejsce (maksymalna liczba punktów) zdobyła Natalia Oczkowska, II miejsce Hubert Kubś a III Ola Fiecek. Odbyły się również zawody sportowe. W grupie "Muzyczna Dziesiątka" I miejsce zdobyła Adriana Wienconek, II Natalia Oczkowska i III Ola Fiecek, w grupie "Czerwone Jabłuszka" - I miejsce Nikola Rucińska, II - Weronika Szarafinaik a III Ola Kubś, w grupie "DoReMiFasolek" i miejsce Hubert Nowosielski, II Hubert Kubś i III Dominik Baranowski. Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięzcom po występie przygotowanym przez "Muzyczną dziesiątkę". Na zakończenie każdy półkolonista odebrał z rąk swojej wychowawczyni dyplom uczestnictwa. Nagrodę specjalną otrzymała Natalia Oczkowska - najwierniejsza i najaktywniejsza uczestniczka dwunastu kolejnych półkolonii. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze w realizacji półkolonii - IKS "Solino" S.A., Wójtowi Gminy Inowrocław, pani Ewie Koladzie oraz darczyńcom 1%.
Mamy swój własny kawałek Afryki
Zimą robiliśmy prezenty dla Afryki, w przedostatni dzień roku szkolnego, Dzień Zmian, zamieniliśmy się w dzieci z Afryki, a od wczoraj kaweł Afryki mamy w naszej szkole. Dzięki pasjonatowi akwarystyki - panu Łukaszowi - w naszym akwarium mamy aranżację biotopu Malawi - trzeciego co do wielkości i drugiego co do głębokości jeziora Afryki. Aż trudno wzrok oderwać - wygląd akwarium oraz afrykańskich ryb jest rewelacyjny! Panu Łukaszowi baaaaaaardzo dziękujemy !!!!!!!!!!!!
Fundacja Piękniejszego Świata
Dzisiaj spędziliśmy dzień otoczeni sztuką - artystami, obrazami i muzyką. Również my tworzyliśmy sztukę. Było fantastycznie! My byliśmy fantastyczni! A oto jak o tym dniu napisały "Czerwone Jabłuszka":
"Piętnastego lipca odbyła się wycieczka do Skłudzewa. Skłudzewo to piękne miejsce, w którym znajduje sie pałac otoczony starym, urokliwym parkiem. W parku rośnie 120-letni platan, jest tam również symboliczna brama do piękniejszego świata.
Gospodarzami ośrodka są państwo Danuta i Leszek Warmbierowie. Prowadzą oni Fundację Piękniejszego Świata. zainteresowała nas malarska twórczośc naszych gospodarzy. Tam nauczyliśmy sie malować na płótnie oraz dostrzegać muzykę w naturze. Przy pracy towarzyszyły nam utwory Chopina. Ze skarpy w parku podziwialiśmy pradolinę Wisły i szkicowaliśmy ten krajobraz.
W trakcie pobytu próbowaliśmy chleba z konfiturą z aronii oraz piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem.
Czas na wycieczce płynął bardzo szybko wypełniony różnymi zajęciami."
W Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
Drugi tydzień półkolonii rozpoczęła wizyta w Łojewie - w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. Oprowadzani przez panią Małgorzatę Znyk - kierownika referatu promocji i kultury oraz pana Waldemara Zielińskiego, zwiedziliśmy Salę Przybyszewskiego oraz Izbę Kujawską. W Sali Przybyszewskiego obejrzeliśmy ciekawy o nim film, sama sala zrobiła na nas ogromne wrażenie. Izba Kujawska była równie ciekawa - ilość zgromadzonych eksponatów nas zadziwiła - a z zastosowaniem niektórych mieliśmy problem. Po powrocie do szkoły z nowym zapałem oddaliśmy się robieniu mniej lub bardziej ludowych wycinanek.
Jak ratować życie
Dzisiaj na półkoloniach, podczas gdy dziewczęta oddawały się sztuce ludowej, chłopcy udali się po naukę ratowania życia. Młodych naszych ratowników szkolił pan Paweł Bednarek - naczelnik OSP przy Kopalni Góra. Chłopcy dowiedzieli się między innymi jak ratować tonącego i jak reanimować osoby nie dające oznak życia. Dziękujemy panu Pawłowi Bednarkowi za wspaniały pokaz połączony z ćwiczeniami!
Być jak Oskar Kolberg
Program tegorocznych półkolonii został zainspirowany ogłoszeniem roku 2014 Rokiem Oskara Kolberga. Idąc śladami tego wielkiego etnografa nasi półkoloniści poznają kulturę ludową naszego regionu. Po zapoznaniu się z muzyką ludową w Szafarni dzisiaj uczestnicy zgłębiali tradycje i obyczaje ludowe Kujaw. Tak jak w Szafarni słuchaliśmy muzyki Chopina wykorzystującej motywy ludowych melodii, tak dzisiaj podczas lekcji muzealnej w inowrocławskim Muzeum pan przewodnik przybliżył nam postać Jana Kasprowicza - poetę i pisarza również czerpiącego z motywów ludowych. Wyczerpani wysiłkiem słuchania młodzi półkoloniści zregenerowali swoje siły na placu zabaw w Parku Solankowym. Wybiegani i wybawieni oraz posileni w McDonaldsie wróciliśmy do naszych kujawskich wsi.
Dla rodziców
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - podano informację dla uczniów posiadających oszczędności w SKO
Z wizytą u Chopina w Szafarni
Na pierwszej półkolonijnej wycieczce wybraliśmy się do Szafarni, Ośrodka Chopinowskiego położonego wśród malowniczych pól Ziemi Dobrzyńskiej. Na początku zostaliśmy przywitani przez samego Fryderyka Chopina, czyli komputerowo animowany portret pianisty. Następnie udaliśmy się do Sali Koncertowej. Tam pani Magda, przewodniczka ubrana w kujawski strój ludowy, zajmująco opowiadała o polskich tańcach narodowych. Pan Wiesław - akordeonista ilustrował muzycznie opowieści pani Magdy. Natomiast pan Marcin Łęcki - pianista - zaprezentował nam fragmenty utworów Fryderyka Chopina inspirowanych muzyką ludową.Obejrzeliśmy również wystawę zdjęć, portretów i dokumentów dotyczących Chopina i jego rodziny.
Ostatnim punktem naszej wizyty w Szafarni był spacer po urokliwym parku otaczającym dworek Dziewanowskich.
Na obiad udaliśmy się na zamek w Golubiu-Dobrzyniu. Wróciliśmy, jak zwykle, pełni wrażeń, a niektórzy zaopatrzeni w pamiątki.
Tekst: grupa Muzyczna Dziesiątka
Uwaga półkoloniści!
W poniedziałek 7 lipca rozpoczynamy półkolonie. Można rano przyjechać autobusem linii G, który w szkole jest przed godziną 9, po zajęciach będzie można wrócić autobusem specjalnym wyjeżdżającym spod szkoły o 13.15. W tym miejscu dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy Inowrocław za umożliwienie powrotu z półkolonii autobusem. Opiekę w autobusie będzie sprawowała, jak zwkle, pani Beata Walicka. Rozkład jazdy autobusu powrotnego tutaj: Autobus_specjalny.doc
Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Na uroczystości zakończenia roku szkolnego w obecności zaproszonych gości: pana Augustyna Korony - Przewodniczącego Rady Gminy Inowrocław, pana Marka Karólewskiego - Zastępcy Wójta Gminy, księdza proboszcza Krzysztofa Andrzejewskiego, pani Marioli Polińskiej, pana Marka Jakóbiaka - Kierownika Kopalni Góra, pana Pawła Bednarka - Naczelnika OSP przy kopalni Góra, pana Mirosława Grodziskiego, pani Magdaleny Bochat - przewodniczącej Rady Rodziców podjęto próbę podsumowania bogatego w wydarzenia roku szkolnego 2013/2014. Wyróżniono dyplomami i listami gratulacyjnymi dla rodziców przedszkolaków i uczniów wzorowych, uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, uczniów wyróżniających się w działalności pozalekcyjnej. Pan Augustyn Korona - Przewodniczący Rady Gminy wręczył uczniom stypendia motywacyjne za wyniki w nauce, pan Marek Karólewski - Zastępca Wójta Gminy wręczył uczniom stypendia za osiągnięcia sportowe. Pani dyrektor dziękowała również za wsparcie działalności statutowej szkoły rodzicom, gościom a także rodzicom za aktywny udział w życiu klas i szkoły. Na zakończenie pan Marek Karólewski złożył w imieniu swoim oraz Wójta Gminy i Rady Gminy życzenia wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Pani dyrektor również życzyła wszystkim wypoczynku oraz słonecznych i bezpieczych wakacji. Na spotkaniu z wychowawcami uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęły się wakacje! Niech będą one pełne wrażeń, wspaniałych przygód i nowych przyjaciół! Niech wszystkich napełni nowa energia, która spowoduje, iż przyszły rok szkolny będzie jeszcze lepszy od właśnie mijającego!
Dzień Zmian i wspólna zabawa rodziców, uczniów i nauczycieli (RUN)
Do ostatniego dnia nauki w tym roku szkolnym uczniowie (i rodzice oraz nauczyciele) przygotowywali się od kilku tygodni. Każda klasa miała za zadanie poznać jak najlepiej wybrany kraj z Afryki a następnie jak najciekawiej zaprezentować go w dniu dzisiejszym nazwanym Dniem Zmian. Każda klasa wykonała swoje zadanie prezentując ciekawe spojrzenie na kraje afrykańskie. Czadu dała klasa 0! Odbyły się również konkursy - w jedzeniu banana zawieszonego na sznurku oraz pisania po arabsku słowa POLSKA. W konkursach brali również udział rodzice! Zabawa była świetna! Następnie wszyscy zgromadzeni w sali udali się na boisko szkolne, gdzie wspólnie - rodzice, uczniowie i nauczyciele rysowali kredą krajobrazy, faunę i florę afrykańską. Powstał w ten sposób przepiękny, barwny pejzaż afrykański (mało trwały, ale utrwalony na zdjęciach!). Okazało się, iż wiele mam i tatusiów jest bardzo utalentowanych plastycznie! Ale najważniejsza była wspólna zabawa - i to pokazaliśmy - potrafimy bawić się wspólnie z naszymi dziećmi! Na zakończenie była jeszcze degustacja afrykańskich (oczywiście!) potraw i tak spędziwszy atrakcyjnie naukowo-rozrywkowy dzień musieliśmy się rozstać! Było świetnie! Wielkie podziękowania dla organizatorek - pani Anny Masłowskiej i pani Małgorzaty Pawłowskiej!
Marta na sesji Rady Gminy
Marta Rygielska wraz z rodzicami oraz nauczycielami została zaproszona na sesję Rady Gminy. Marta jest laureatka konkursu przedmiotowego z przyrody i finalistką konkursu matematycznego. To są, oczywiście nie wszystkie sukcesy bardzo utalentowanej Marty. Zajęła również II miejsce w wojewódzkim konkursie matematycznym Liga Zadaniowa, w Gminnym Konkursie Matematycznym w Sławęcinku zajęła I miejsce, w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Młody Tales" w Inowrocławiu otrzymała wyróżnienie, w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Tupadłach zajęła I miejsce i w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Sławęcinku również zajęła I miejsce. Odniosła równiez kilka sukcesów występując w szkolnej drużynie siatkarek. Sukcesów gratulował Marcie pan Tadeusz Kacprzak - Wójt Gminy Inowrocław oraz pan Augustyn Korona - Przewodniczący Rady Gminy Inowrocław. Gratulacje odebrali również rodzice Marty - państwo Anita i Grzegorz Rygielscy, a także nauczyciel przyrody - pani Maria Zwierzykowska i nauczyciel matematyki - pani Anna Kowalska. Marta oprócz gratulacji otrzymała także nagrodę w postaci elektronicznego czytnika książek. Marcie gratulujemy tak licznych sukcesów i życzymy powodzenia w gimnazjum!
Edukacja przyrodniczo-leśna klasy III
Uczniowie klasy trzeciej udali się dzisiaj do Balczewa w celu uczestnictwa w zajęciach edukacji przyrodniczo-leśnej Rejna Balczewo. Poznaliśmy osobliwości leśne a w tym: malownicze drzewostany na siedlisku borów mieszanych, rezerwat przyrody dla ochrony miejsc lęgowych ptaków błotnych i wodnych i będący ostoją wielu gatunków zwierzyny takich jak: sarny, jelenie, dziki, stanowiska chronionego Cisa pospolitego. Omówione zostały zagadnienia związane z ochroną środowiska, gospodarką leśną i łowiecką a także obowiązki leśniczego. Nie obyło się bez zabaw ruchowych na polanie w lesie oraz smacznej kiełbasy, którą każdy uczestnik wyprawy smażył sobie sam nad ogniskiem. Na zakończenie każdy z dzieci otrzymał upominek od firmy pani W. Jakubowskiej. Za zorganizowanie tak wspaniałej zabawy bardzo, bardzo dziękujemy pani Jakubowskiej, pani Lewandowskiej oraz panu Więzowskiemu. Było cudownie!
Podręczniki na rok szkolny 2014/2015
Moduł Podręczniki został zmodyfikowany - zamieszczono spis podręczników na nowy rok szkolny.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie