Najmłodsi "mieszkańcy" naszej szkoły - Biedroneczki z Przedszkola Samorządowego - były dzisiaj pasowane na przedszkolaka. Po wspaniałym występie w obecności rodziców, wychowawców i zaproszonych gości odbyło się pasowanie, którego dokonała pani Lidia Staszak - dyrektor przedszkola. Z tej okazji prezent w postaci książeczek przygotowanych przez bibliotekę szkolną wręczyła przedszkolaczkom pani dyrektor szkoły. Uroczystość zakończyła wspólna, słodka biesiada przygotowana przez mamy maluszków.
Najlepszy z najlepszych i Sindbad
Teatr KURTYNA z Krakowa przedstawił dzisiaj starszym uczniom spektakl "Najlepszy z najlepszych" oraz "Tajemnicza szkatułka Sindbada" uczniom młodszym. Oba przedstawienia, świetnie zagrane, ukazywały różne zachowania oraz ich konsekwencje. A także przemiany głównych bohaterów. Pozwalają uwierzyć, iż każdy może się pozytywnie zmienić, jeśli tylko chce. Dziękujemy Gminie Inowrocław za ufundowanie spektakli!
Afryka Kazika - spotkanie z autorem
Uczniowie klasy III wraz ze swoimi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Tupadłach pojechali w ramach lekcji do Biblioteki Gminnej w Jaksicach na spotkanie z autorem książek panem Łukaszem Wierzbickim. Dzieci uważnie słuchały barwnych opowieści autora potwierdzonych pokazem multimedialnym. Ale nie tylko słuchały - brały również aktywny udział w opowiadaniach autora wcielając się w rolę bohateroów prezentowanych książek. Oto ich tytuły: "Afryka Kazika", "Dziadek Niedźwiadek", "Machiną przez Chiny", "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana". Na zakończenie zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymaliśmy autograf autora. A dla tych, którzy pokochali przygody opisane w książkach pana Łukasza Wierzbickiego - dobra wiadomość. Pani bibliotekarka już podjęła starania, abyście mogli wypożyczyć je w szkolnej bibliotece!
Nowe szkolne przyjaźnie?
Dzisiaj na zaproszenie klasy IV F ze szkoły Podstawowej Nr 4 w Inowrocławiu nasza klasa IV udała się z wizytą do swoich rówieśników. Zostali wspaniale przyjęci przez swoich nowych kolegów oraz ich wychowawczynię panią Arletę Wolnikowską. Po wspólnym biesiadowaniu dzieci wspólnie grały w gry planszowe, następnie zwiedziły szkołę swoich gospodarzy. Spotkanie zakończyła wspólne harce na placu zabaw. Koledzy z klasy IV F przekazali zebrane korki dla naszej szkolnej koleżanki Weroniki. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie całej klasie IV F oraz pani Arlecie Wolnikowskiej. Było fantastycznie! Dziękujemy również panu Tadeuszowi Kacprzakowi - wójtowi naszej gminy za umożliwienie bezpłatnego przejazdu do Inowrocławia! Liczymy, iż nawiązana współpraca zaowocuje wspólnymi ciekawymi projektami.
Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie II
16 października 2014 r. uczniowie klasy II wzięli udział w „Święcie pieczonego ziemniaka” zorganizowanym przez wychowawczynię Bernardę Cerajewską i rodziców. Dzieci miały okazję piec znane i lubiane przez Polaków ziemniaki w ognisku. W oczekiwaniu na degustację wzięły udział w konkurencjach sportowych z ziemniakami. Obieranie gorących warzyw sprawiło nieco kłopotów, ale konsumpcja przebiegała sprawnie i z apetytem. Wiele radości sprawiło dzieciom ogrzewanie rąk przy ognisku i dorzucanie drew. Po powrocie do klasy uczniowie otrzymali Dyplomy "radosnego świętowania pieczonego ziemniaka". Za te miłe przeżycia i wspólnie spędzony czas dziękujemy rodzicom: p. Krystynie i Adamowi Polińskim, p. Renacie Krąż i p. Kamilowi Gronowskiemu.
Wycieczka klasy III do balczewskiego lasu
Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i rodzicami idąc leśną ścieżką edukacyjną Rejna-Balczewo mogli obejrzeć, dotknąć i powąchać to, o czym uczyli się w zaciszu klasy. Pan leśniczy pokazał im budowę lasu, rozpoznawali po pięknych, jesiennych liściach mijane drzewa. Przyjemny sam w sobie pobyt w lesie został jeszcze dodatkowo uatrakcyjniony kiełbaskami upieczonymi w ognisku. Przebieg wycieczki możemy zobaczyć w ALBUMIE dzięki zdjęciom robionym przez pana Roberta Wesołowskiego.
Ślubowanie I klasy, Dzień Papieski I Dzień Edukacji Narodowej
14 października - Dzień Edukacji Narodowej - w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość - uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły a następnie zostali pasowani na pełnoprawnych jej członków. Po krótkiej przerwie mogliśmy uczestniczyć w kolejnej uroczystości - Dniu Papieskim. W części kończącej obchody Dnia Edukacji Narodowej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się przedstawicielami rodziców, absolwentów szkoły oraz jej byłymi pracownikami. Po pięknym występie uczniów przyszedł czas podziękowań i życzeń.
Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Orłowie
- W piątek odbyły się w Szkole Podstawowej w Orłowie Drużynowe Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Dwuosobowe drużyny chłopców i dziewcząt ze szkół: z Orłowa, Góry, Tupadeł, Turzan i Jaksic walczyły o wejście do Drużynowych Mistrzostw Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper`Ostrowski,Hubert Nowosielski, Agata Nalewajska i Oliwia Łuczak. W kategorii dziewcząt I miejsce i kwalifikację do powiatu uzyskała drużyna z SP Turzany, II miejsce SP w Orłowo a miejsce III SP Tupadły. W kategorii chłopców I miejsce i kwalifikację do powiatu uzyskała drużyna z SP w Orłowie, II miejsce SP Tupadły, III miejsce SP Góra. Gratulujemy!
Czy język angielski jest nam potrzebny?
Tak, język angielski jest nam obecnie bardzo potrzebny. I nie dlatego, iż w klasie szóstej należy podczas sprawdzianu szóstoklasisty zdać test z języka angielskiego. Dlatego, iż nasze kontakty ze światem są coraz częstsze czy to podczas wyjazdów, czy podczas spotkań z obcokrajowcami.
„Witamy świat” – jest to projekt edukacyjny Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Górze realizowany we współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC a współfinansowany przez Gminę Inowrocław. Projekt, realizowany już drugi rok, zakłada tygodniowe praktyki studentów zagranicznych odbywane w szkole. Głównym celem projektu jest podnoszenie kompetencji uczniów w posługiwaniu się językiem obcym (poprzez zajęcia prowadzone przez native speakera) oraz wzrost motywacji do nauki języka angielskiego. Celem jest również poszerzenia wiedzy uczniów o świecie – poznanie krajów, z których pochodzą studenci.
W roku obecnym gościliśmy w naszej szkole Katerinę Panagiotopoulou – studentkę pedagogiki z Grecji. Katerina prowadziła na lekcjach języka angielskiego konwersacje z uczniami. Zresztą nie tylko podczas lekcji – również na przerwach oraz podczas wycieczek po okolicy. Pobyt studenta zagranicznego, który nie mówi po polsku zmusza uczniów do podejmowania prób prowadzenia rozmowy w języku angielskim – w przypadku uczniów klas starszych są to już próby udane.
Pobyt gości zagranicznych jest również okazją do promocji naszej gminy. Nieodmiennie szkoła nasza budzi zdziwienie swoim pięknym wyglądem, nowoczesnym wyposażeniem i rozbudowaną infrastrukturą rekreacyjno-sportową. Podobnie jest z ciekawymi miejscami naszej gminy – kościołem i cmentarzem w Górze, Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie, oraz Kruszą Zamkową – Askaukalis. Chwalimy się również specjalistycznymi gospodarstwami rolnymi oraz polskimi tradycyjnymi daniami przygotowanymi przez CIS w Łojewie. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z wójtem Gminy Inowrocław – panem Tadeuszem Kacprzakiem, któremu dziękujemy za wsparcie naszego projektu.
Dziękujemy również rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie pobytu praktykantki w naszej szkole - pani Dorocie Szustce, pani Magdalenie Bochat oraz panu Andrzejowi Panfilowi.
Nowotworom - NIE!
10 października 2014 r. uczniowie klasy VI pojechali do gimnazjum w Żalinowie, gdzie wzięli udział w prelekcji z zakresu profilaktyki onkologicznej. Organizatorem było Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Uczniowie wysłuchali wykładu, wzbogaconego prezentacją multimedialną, podczas którego byli m.in. zachęcani do przestrzegania zasad zdrowego trybu życia związanego z zapobieganiem nowotworom.
Samorząd Uczniowski w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu
Dnia 7 października Samorządy Uczniowskie Gminy Inowrocław wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Główną część wizyty stanowiła lekcja samorządowa odbywająca się w sejmikowej sali sesyjnej im. Władysława Raczkiewicza. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi: jak przebiegają wybory radnych, przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz jak zorganizowana jest praca sejmiku. Młodzież dowiedziała się, że Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego jest organem stanowiącym i kontrolnym województwa. Jego kadencja trwa 4 lata. W skład Sejmiku wchodzą radni wybierani w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i tajnych. Uczestników podejmował w Urzedzie pan Dariusz Kurzawa - wicemarszałek naszego województwa.
Zadrzewianie - upiększanie
W ubiegłym tygodniu na terenie boisk szkolnych Gmina Inowrocław posadziła piękne drzewka, które upiększą naszą szkołę. Posadzono, wykorzystując środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego, 11 tui szmaragdowych, 10 tui kulistych, 10 brzózek oraz 40 jarzębin. Drzewka te wraz z planowanym wsadzeniem na wiosnę żywopłotu oraz innych roślin ogrodowych przyczynią się do powstania wspaniałego zielonego otoczenia naszej szkoły. Dziękujemy Gminie za "jesienne" drzewka!
Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
26 września obchodziliśmy IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W dniu tym w naszej szkole w dwóch punktach egzaminacyjnych można było po zdaniu egzaminu otrzymać tutuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Znajomość sprawdzali egzaminatorzy (po wcześniejszym zaliczeniu testu z tabliczki mnożenia) z klasy IV: Marta Wienconek, Michalina Szulc, Roksana Kołodziejczyk, Klaudia Lewandowska, Tamara Fiecek i Piotr Gmur. Pierwsza tytuł Eksperta otrzymała pani Teresa Cerajewska, dołączyli do niej eksperci z klas III - VI oraz Eksperci dorośli. Tym, którym się nie udało pozostaje ćwiczyć cały rok i zdobyć tytuł Eksperta podczas jubileuszowego V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Egzaminatorom dziękujemy, Ekspertom gatulujemy!
Bezpieczni w wodzie - nauka pływania rozpoczęta!
Kolejny rok grupa piętnastu uczniów rozpoczyna naukę pływania i kolejna piętnastka uczniów doskonali swoje umiejetności pływackie. W roku obecnym jest to możliwe dzięki organowi prowadzącemu szkołę - Gminie Inowrocław, która w całości kurs nauki pływania sfinansowała. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy! Nauka jest prowadzona na basenie w Wodnik w Janikowie, prowadzą ją instruktorzy pływania państwo Pietrala. Nad dziećmi czuwa nasza wuefistka - pani Beata Baranowska oraz rodzice (wg harmonogramu dyżurów). Dwugodzinne zajęcia odbywają się w poniedziałki po lekcjach (od 22 września do 24 listopada).
Przypomnijmy w tym miejscu historię nauki pływania w naszej szkole - rozpoczęliśmy prowadzić takie zajęcia w 2009 roku a organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. W marcu 2009 naukę wsparł finasowo również Wójt Gminy oraz państwo Polińscy (Transpol), we wrzesniu naukę wspierał Wójt Gminy oraz pani Anna Beneturski (Promax). W roku 2010 również odbył się kurs dla 4 grup, organizatorem był UKS, który uzyskał finansowanie zajęć w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W roku 2012 Stowarzyszenie zorganizowało naukę dla 2 grup, a w roku ubiegłym (2013) ponownie UKS uzyskał finansowanie nauki dla 4 grup w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Łącznie do roku obecnego nauką pływania było objętych 120 uczniów, w tym 105 miało 40-to godzinny kurs, 15 kurs podstawowy (w tym roku mają drugą część kursu - doskonalącą). Jesteśmy wdzięczni wszstkim, którzy wspierają nasze starania o bezpieczeństwo dzieci w wodzie! DZIĘKUJEMY!!!
Dla rodziców
Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany - umieszczono informację o punkcie konsultacyjnym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w zakresie profilaktyki agresji dzieci i młodzieży.
Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy - Turzany
Kolejny Turniej Piłki Nożnej w Turzanach za nami! Emocji dostarczyło nam 10 pojedynków pięciu szkolnych drużyn (czyli system "Każdy z każdym"). Nasza drużyna w składzie: Hubert Kubś (bramkarz), Hubert Nowosielski, Kacper Ostrowski, Jakub kwiatkowski, Dawid kuder, Adrian Świtała i Piotr Spała wygrywając jeden mecz i remisując trzy pozostałe uplasowała się na trzecim miejscu (mistrzostwo gminy zdobyli chłopacy z SP Turzany). Gratulujemy naszym zawodnikom oraz pani Beacie Baranowskiej brązowych medali! Graliście dobrze i walczyliści fair play!
21. "Sprzątanie Świata"
Już dwadzieścia lat akcji "Sprzatanie Świata" za nami. Podczas tegorocznej akcji wreszcie zauważyliśmy, iż śmieci było trochę mniej! Mieliśmy nawet czas, aby pozachwycać się ślicznymi przydrożnymi makami lub fantastycznie piękną żabą! Akcję w naszej szkole prowadziły dwie grupy - młodsza z panią Pawłowską sprzątała naszą Górę, a grupa starsza z panią Zwierzykowską drogę z Góry do Łąkocina. Śmieci znależliśmy na poboczach, upchane w kępy krzewów. Była wśród nich m.in. gaśnica samochodowa, pianka do uszczelniani i dużo puszek po napojach oraz petów i butelek. Może byłyby potrzebne kosze na śmieci ustawione na poboczach? Dziękujemy dzieciom za włączenie się do akcji "odśmiecania" naszego kawałeczka świata i prosimy uczestników spacerów po naszych drogach - nie rzucajmy śmieci "pod nogi"! Mamy nadzieję, że podczas np. trzydziestej akcji będziemy tylko się zachwycać pięknem przyrody!
Pierwszy trening Dziecięcej Akademii Piłki Nożnej
Dzisiaj zostały zainaugurowane treningi Dziecięj Akademii Piłki Nożnej. Pan Grzegorz Kugler- trener klasy UEFA (jednocześnie wiceprezes Klubu Sportowego Noteć) rozpoczął trzeci rok zajęć dla naszych uczniów. Młodsi chłopcy (klasa II i III) będą trenować we wtorki na 5 i 6 lekcji, chłopcy starsi (klasy IV-VI) również we wtorki na 7 lekcji. Część chłopców starszych jednocześnie trenuje w grupie Młodzików w klubie Noteć. Życzymy chłopakom wykorzystania nabytych umiejetności w tegorocznych turniejach piłkarskich!
Wybory, wybory
W dniu dzisiejszym wybrano członków Samorządu Uczniowskiego, a po południu, podczas zebrania ogólnego rodziców wybrano zarząd Rady Rodziców. Składy obu ważnych organów znajdziemy w zakładce O SZKOLE. Wybranym gratulujemy zaufania, jakim obdarzyli ich wyborcy oraz życzymy realizacji wszystkich zamierzeń przy pełnej współpracy całej społeczności!
II Warsztaty Szkoły Współpracy
W Bydgoszczy, w sali na Stadionie Zawiszy odbyły się II Warsztaty Szkoły Współpracy. Celem tych zajęć było przygotowanie zespołów Rodzice-Uczniowie-Nauczyciele (6RUN) do stworzenia Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy - SPAW. Zespoły określiły cel współpracy oraz zadania, które będa realizowane w obecnym roku szkolnym. W warsztatach uczestniczyły trzy szkoły (Góra, Gniewkówiec oraz SP nr 2 z Inowrocławia), nasz zespół wybrał sie w składzie: panie Jolanta Jędrzejewska, Beata Baranowska, Anna Kowalska oraz nasze uczennice klasy VI: Agata Nalewajska i Zuzanna Szustka.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie