Klasa pierwsza chętnie uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych. Dzieci z Klubu Ekologa w styczniu dowiedziały się jak opiekować się zwierzętami zimą. Własnoręcznie wykonały karmnik z kartonu po sokach. Zawieszą go na drzewie koło swojego domu i codziennie będą mogły dokarmiać ptaki odpowiednimi smakołykami. Druga grupa dzieci bardzo chętnie poznaje tajniki pisania, czytania i liczenia oraz bawi się w różne gry edukacyjne. Życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich uzdolnień.
Zajęcia dodatkowe w klasie I
Fotoreportaż z Turnieju Minisiatkówki klas piątych
W ALBUMIE zamieściliśmy fotoreportaż z Turnieju Minisiatkówki Kinder + Sport. Jednocześnie w tym miejscu pragniemy podziękować sponsorom : fimie EKONSTAL i BAUSTAHL za przekazanie naszej drużynie siatkarek profesjonalnych i bardzo pięknych strojów. Dziewczęta prezentowały się ślicznie. Udany debiut piątoklasistek pozwala mieć nadzieję, iż siatkarze będą godnie reprezentowali w kolejnych turniejach swoją szkołę oraz sponsorów. W etapie wojewódzkim Turnieju Minisiatkówki Kinder + Spor będą jeszcze brali udział: dziewczęta z klasy VI (13 stycznia w Koronowie), dziewczęta i chłopcy z klasy IV (20 stycznia w Bydgoszczy) i chłopcy z klasy VI (28 stycznia w Grębocinie). Trzymamy kciuki!
Turniej Minisiatkówki Kinder + Sport - etap wojewódzki dla klas V
10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 62 w Bydgoszczy odbył się Turniej Minisiatkówki Kinder+ Sport etap wojewódzki – kategoria trójki (klasy V). W turnieju brało udział 12 drużyn z województwa w tym również reprezentacja naszej szkoły w składzie : Izabela Stachaczek, Weronika Gunerka i Julia Kaczmarek. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:
Grupa A (SP 62 Bydgoszcz, SP 3 Aleksandrów Kujawski II, ULKS Kamień Krajeński I, SP Koronowo, SP 62 Bydgoszcz III, SP Osięciny)
Grupa B (SP 41 Bydgoszcz, SP 62 Bydgoszcz II, SP 3 Aleksandrów Kujawski I, SP 62 Bydgoszcz IV, SP Góra, ULKS Kamień Krajeński II)
Nasze zawodniczki po ciężkiej rywalizacji w grupie, uplasowały się na IV pozycji. Mecze rozgrywane były do 25 punktów, przy stanie 24:24 do przewagi 2 punktów. Tak przedstawiają się poszczególne wyniki naszych podopiecznych :
SP 3 Aleksandrów Kujawski I – SP Góra 25 : 15
ULKS Kamień Krajeński – SP Góra 33 : 31
SP 62 Bydgoszcz IV – SP Góra 19 : 25
SP 62 Bydgoszcz II – SP Góra 14 : 25
SP 41 Bydgoszcz – SP Góra 25 : 15
W ogólnej klasyfikacji I miejsce zajęła drużyna z SP 3 Aleksandrów Kujawski I, II miejsce SP Koronowo, III miejsce SP Osięciny, a SP Góra miejsce VI. Jest to duży sukces dla naszych uczennic, które sumiennie zabrały się do pracy, pomimo tego że dopiero od września mają odpowiednie warunki do trenowania. Zawodniczkom oraz ich trenerowi – pani Beacie Baranowskiej gratulujemy debiutu!
Wszystkie kolory świata - wybieramy najoryginalniejszą laleczkę
W ramach akcji charytatywnej "Wszystkie kolory świata" ogłoszonej przez UNICEF pieniądze na ratowanie dzieci z Sierra Leone będą pochodziły z licytacji laleczek wykonanych rodzinnie przez uczestników akcji. Zanim laleczki zostaną zlicytowane każda szkoła ma wybrać najbardziej oryginalną laleczkę, która z kolei będzie brała udział w analogicznym konkursie organizowanym przez UNICEF. W naszej szkole uczniowie będą głosować na laleczki jutro, ale również do zabawy zapraszamy Państwa, naszych czytelników. W ALBUMIE znajduje się galeria laleczek - każdy może zagłosować na wybraną laleczkę poprzez przysłanie maila na adres szkoły wpisując w temacie imię wybranej laleczki. Głosować można do czwarku 12 stycznia 2012 do godziny 12.00 przysyłając a-maila na adres sp_gora@ wp.pl (z jednego adresu - jeden głos). Zapraszamy do zabawy!
Zebranie z rodzicami
Dzisiejsze zebranie z rodzicami rozpoczęło przedstawienie jasełkowe - piękne i bardzo wzruszające. Dzieci prezentowaly w ten sposób swoje pasje muzyczne i aktorskie. W części ogólnej zebrania pani dyrektor dziękowała między innymi mamom, które włączyły się do akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata" i przy pomocy swoich pociech wykonały śliczne laleczki (na kolejne laleczki czekamy do 9 stycznia). Następnie rodzice spotkali się z wychowawcami klas. Oprócz uzyskania informacji o postępach uczniów rodzice opracowywali Kodeks Kulturalnego Człowieka (wcześniej na godzinach wychowawczych uczniowie opracowywali Kodeks Kulturalnego Ucznia). Wkrótce oba Kodeksy zamieścimy na naszej stronie.
Jasełka i spotkanie z Gwiazdorem
Ostatni dzień nauki w roku 2011 upłynął pod znakiem spotkania z Gwiazdorem. Najpierw jednak Gwiazdor oraz cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi: panem Dawidem Jęckiem - radnym Gminy Inowrocław, Księdzem Proboszczem, panią Bożeną Smokowską - sołtysem sołectwa Góra i panem Ireneuszem Nalewajskim - sołtysem sołectwa Łąkocin obejrzeli przepiękną i wzruszającą szopkę. Po życzeniach złożonych przez Księdza Proboszcza oraz panią dyrektor Gwiazdor z pomocą radosnych elfów wręczył dzieciom paczki sponsorowane przez rodziców i Urząd Gminy. W imieniu uczniów dziękujemy za pyszności. Równie serdecznie dziękujemy paniom Annie Masłowskiej oraz Izabeli Szymie-Wysockiej za przygotowanie wspaniałego występu uświetniającego uroczystość, jak i paniom Annie Sak i Małgorzacie Pawłowskiej za piękną scenografię (szczegóły w ALBUMIE). Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości i dało początek zawsze bardzo oczekiwanemu okresowi Świąt Bożego Narodzenia.
Wigilie klasowe
W ostatnim tygodniu uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowcami organizowali wigilie klasowe. Uczniowie ze swoimi paniami przygotowywali wystepy - jasełka, kolędy i małe przedstawienia świąteczne a rodzice przygotowywali przyjęcie wigilijne. Podczas tych spotkań wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Spotkania przebiegały we wspaniałej atmosferze w każdej z klas - przedszkolnej, "zerówce" i klasie I. W ALBUMIE możemy obejrzeć zdjęcia ze spotkania wigilijnego w klasie przedszkolnej. Zapraszamy do obejrzenia i jednocześnie w tym miejscu dziękujemy wszytkim rodzicom za przygotowanie smakowitości na stoły wigilijne i udział w tych przemiłych spotkaniach!
Tajemnicze święta skrzata
Dzisiaj uczniowie klas młodszych mieli okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA pod tytułem "Tajemnicze święta skrzata". Dzieci podeszły do przygód Skrzata Milusi bardzo emocjonalnie - aktywnie uczestniczyły w jej perypetiach udzielając rad i podpowiedzi w różnych sytuacjach. Przedstawienie było prezentem od pani Krystyny Sowińskiej - dyrektor Gminnej Biblioteki w Jaksicach. W imieniu małych widzów serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę!
II spotkanie z florystką
W przedświąteczny wtorek kółko plastyczne zaprosiło na swoje zajęcia panią Adrianę Jędzrejewską - florystkę. Pod jej kierunkiem uczniowie wykonywali strioki świąteczne. Pani Adriana dzieliła się swoim doświadczeniem z uczestnikami spotkania. Po pięknych stroikach widać, iż spotkanie było bardzo owocne. W imieniu opiekuna kółka - pani Marii Zwierzykowskiej oraz samych uczestników serdecznie dziękujemy pani Adrianie za poświęcenie swojego czasu oraz udzielone rady! fekt spotkania możemy obejrzeć w ALBUMIE.
Występy kółka teatralnego i wokalnego
Dzisiaj członkowie kółka teatralnego klas IV-VI i kółka wokalnego miały okazję zaprezentować swoje talenty. Zostali bowiem zaproszeni na występ podczas spotkania wigilijnego IKS SOLINO. Młodzi aktorzy zaprezentowali króciutki spektakl o górniku z Góry, a wokalistki zaśpiewały kolędy i pastorałki w nowoczesnej aranżacji. Nad stroną reżyserską czuwały panie Grażyna Sobecka i Izabela Szyma-Wysocka. Występ został nagrodzony brawami oraz wspaniałymi upominkami śwątecznymi, które wręczył młodym artystom pan Dariusz Kusiak - prezes IKS SOLINO.
Spotkanie klasy II z florystką
Dzisiaj klasa II spotkała się z panią Agatą Jędrzejewską - florystką z zawodu i zamiłowania. Razem z panią Agatą dzieci wykonywały stroiki świąteczne. Poznały metody i sposoby używania różnych materiałów - naturalnych i sztucznych w celu otrzymania pięknej świątecznej ozdoby domu. Przy okazji zostały uczulone na bezpieczne użytkowanie stroików mających świeczkę. Dziękujemy serdecznie pani Adrianie Jędrzejewskiej za przekazanie dzieciom swojej pasji. Należy również w tym miejscu nadmienić, iż pani Adriana jest absolwentką naszej szkoły.
Mikołajkowe atrakcje
6 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas 0 i I pojechali na wycieczkę do Torunia do Centrum Zabaw dla Dzieci „KINDEREK”. Tam czekały ich liczne atrakcje - 5-piętrowa konstrukcja zabawowa, tzw. „małpi gaj”, zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, dmuchany zamek do skakania, tropikalna karuzela, tunele i tajemnicze przejścia, armatki na sprężone powietrze z piankową amunicją, wielka automatyczna koparka i wiele innych przyjemności. Spędziły tam dwie godziny świetnie się bawiąc, a i to okazało się za krótko. Z kolei w ten dzień do dzieci z młodszej klasy przedszkolnej przybył Mikołaj. Wleciał przez komin, zadzwonił dzwoneczkiem i zostawił drobne prezenty w butach przedszkolaków. Na zajęciach dydaktycznych dzieci przeliczały prezenty od Mikołaja oraz wykonywały świąteczne ozdoby - Mikołaje.
Wystawa poświęcona pisarce Astrid Lindgren
Dzięki staraniom pana Wiesława Wilka - bibliotekarza z Filii Bibblioteki Gminnej na szkolnym holu zagościła na dwa tygodnie bardzo ciekawa wystawa poświęcona znanej szwedzkiej pisarce. Wystawę przygotowała Ambasada Królestwa Szwecji w Polsce. Astrid Lindgren to najsłynniejsza szwedzka pisarka dla dzieci, autorka tak znanych powieści, jak „Dzieci z Bullerbyn” czy „Pippi Pończoszanka”. Wśród jej dorobku literackiego znajduje się ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań dla dzieci, a ponadto sztuki teatralne i słuchowiska radiowe. Wiele z jej powieści zostało sfilmowanych. Książki o Pippi stały się największym szwedzkim bestsellerem wszech czasów. Przetłumaczono je na 73 języki, a łączna suma wydanych egzemplarzy przekroczyła w 2000 roku liczbę 10 mln. Szwedzka autorka literatury dziecięcej doczekała się wielu prestiżowych nagród szwedzkich i zagranicznych. Na wniosek polskich dzieci otrzymała Order Uśmiechu. W Polsce przyznano jej tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. Zapraszamy do obejrzenia wystawy!
Przedstawienie mikołajkowe
W przeddzień Św. Mikołaja wszystkie dzieci otrzymały od Rady Rodziców nieszablonowy prezent. Było to przedstawienie o tematyce związanej z tardycją mikołajkową czyli dawaniem i otrzymywaniem prezentów.Bardzo pouczające ale w formie wspólnej zabawy przedstawienie podobało się młodym widzom. Dziękujemy Radzie Rodziców za miłą niespodziankę!
Dzień Górnika
W imieniu całej społeczności szkolnej młodzi aktorzy z kółka teatralnego wraz z opiekunem - panią Grażyną Sobecką oraz panią dyrektor byli złożyć życzenia naszym górnikom z Kopalni Góra. Życzymy Im wszystkiego najlepszego i jednocześnie dziękujemy za przyjacielskie wsparcie, na jakie zawsze możemy liczyć.
Andrzejkowe wróżby
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ostatni dzień listopada upłynął na wróżbach andrzejkowych. Każda klasa na swoim stoisku za drobną opłatą wróżyła zainteresowanym przyszłością (z reguły przyszłością dalszą). Najczęściej chciano znać imię swojej drugiej połówki, poznać swój przyszły zawód (doradca zawodowy niech się schowa!). W ciasteczkach upieczonych przez mamy, wymyślnie opakowanych cukiereczkach i czekoladkach znajdowały sie karteczki wróżące sukcesy w nauce i inne miłe rzeczy (aczkolwiek jedna z wróżb ciasteczkowych przestrzegała przed nadużywaniem słodyczy!!!). Powyższe działania zajęły uczniom prawie wszystkie przerwy (a zaczęlo się dziać już o 7.30). Po lekcjach odbyła się zabawa andrzejkowa, której inicjatorem był również Samorząd Uczniowski dzielnie wspierany przez wychowawców.
Listopadowa pogoda
We wtorek 29 listopada najmłodsze przedszkolaki przyniosły swoje parasolki, kalosze i płaszcze przeciwdeszczowe. Dzieci uczyły się samodzielnie wkładać kalosze, zakładać płaszcz oraz rozkładać i składać parasole.Tego dnia również odbyły się zabawy ruchowe z gazetami, które doskonaliły szybkie reagowanie na dany sygnał, równowagę i celność. Na koniec każde dziecko wykleiło rysunek parasola drobnymi kawałkami krepy. W ten sposób maluszki zakończyły cykl tematyczny "Listopadowa pogoda".
Próbna ewakuacja
W budynku szkoły na codzień przebywa około 140 osób w wieku od 3 lat do ... Jest to pierwszy rok, w którym wszyscy uczniowie i nauczyciele przebywają razem w jednym budynku. Ze względu na bezpieczeństwo tak dużej grupy osób po treningach w szybkim ubieraniu się i opuszczaniu obiektu przeprowadzono w poniedziałek próbną ewakuację. Jej przebieg obserwował pan Paweł Bednarek - Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej przy Kopalni Góra. Po 30 sekundach od powzięcia informacji o zagrożeniu KAR (Kierujący Akcją Ratowniczą - czyli dyrektor szkoły) zarządził alarm. Po 54 sekundach od alarmu szkołę opuściła jako pierwsza klasa I, po 108 sekundach (niecałe 2 minuty) jako ostatnia opuściła szkołę klasa przedszkolna. Po sprawdzeniu każdego pomieszczenia przez pracowników obsługi po 3.08 minutach wyłączono prąd i ostatnie osoby (KAR wraz z obserwatorem) opuściły budynek. Naczelnik OSP podziękował zgromadzonym na miejscu ewakuacji uczniom i nauczycielom oraz pracownikom za sprawne i bardzo szybkie opuszczenie miejsca zagrożenia. W tym miejscu również dyrektor szczególnie dziękuje nauczycielom i pracownikom obsługi za perfekcyjne wykonanie swoich zadań związanych z ewakuacją. Dyrektor składa podziękowanie panu Pawłowi Bednarkowi za obecność podczas próby oraz cenne uwagi przekazane po ewakuacji.
Szkoła bez przemocy - konkurs na koszulki
W ramach programu "Szkoła bez przemocy" uczniowie mogli brać udział w indywidualnym konkursie na projekt koszulki "Kibicuję Fair Play". Kilkoro uczniów przygotowało projekty (można je obejrzeć w ALBUMIE) aczkolwiek nie jesteśmy pewni, czy udało im się je wysłać w terminie do organizatora konkursu. Ale profilaktycznie trzymajmy kciuki!
Pracowita sobota
W sobotę przedstawicielki samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU - panią Grażyną Sobecką uczestniczyły w III edycji Sejmiku Uczniowskiego organizowanego przez Gimnazjum im. Mikoła Kopernika w Sławęcinku. Tegoroczny Sejmik poswięcony był problemowi cyberprzemocy. Z kolei trzej uczniowie klasy VI: Kuba, Dominik i Dawid brali udział w pierwszym spotkaniu (z trzech) etapu rejonowego konkursu matematycznego Liga Zadaniowa walcząc o wejście do etapu wojewódzkiego. W konkursie, który odbywał się zwyczajowo w SP nr 4 w Inowrocławiu towarzyszyła im pani Anna Kowalska. W ten dzien również trzy panie: Beata Baranowska, Małgorzata Pawłowska oraz Anna Sak brały udział w szkoleniu dla prowadzących drużyny zuchowe i harcerskie . Zajęcia odbywały się również w niedzielę (a to jeszcze nie koniec).
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie