Dzisiaj miłośnicy ortografii zmierzyli się z dyktandami w Szkole Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach. XXX edycja Konkursu została przygotowana i poprowadzona przez panie: Małgorzatę Kieraj-Kowalczyk i Katarzynę Rejman. Po napisaniu dyktand, w tym pierwszy raz poddali się próbie dorośli, uczestnicy bawili się świetnie oglądają występ utalentowanych czwartoklasistów z Tupadeł. Ich Kabaret Horrorek przedstawił arcyzabawne interpretacje znanych bajek (z przewrotnymi morałami). Po ich fantastycznym występie dwie uczennice z klasy VI zaśpiewały kilka pięknych, nostalgicznych piosenek. I nastąpiło podsumowanie Konkursu. W kategorii klas szóstych Izabela Stachaczek (opiekun pani Grażyna Sobecka) zajęła I miejsce - serdecznie gratulujemy! Sukcesu koleżanki nie powtórzyli pozostali nasi reprezentanci: Marta Rygielska z klasy V, Agata Nalewajska z klasy IV i Mikołaj Dudek z klasy III - ale wierzymy, iż w przyszłym roku uda im się sięgnąć po laury! Wszyscy uczestnicy Konkursu oraz ich rodzice mieli okazję spędzić pełne przeżyć, emocji i wrażeń sobotnie przedpołudnie. Dziękujemy Tupadłom!
Sprawdzian piątoklasistów i ...
Dzisiaj piątoklasiści zmierzyli się ze sprawdzianem. Pisali go w warunkach takich, jakie będą podczas sprawdzianu szóstoklasisity. Z jednym drobnym wyjątkiem - dzisiaj wielkiego wsparcia udzielili im rodzice. Uczniowie pisali bowiem sprawdzian wspólnie z mamą, tatą lub inną bliską im osobą. Ta wspólna zabawa "w sprawdzian" pozwoliła uczniom i ich rodzicom dokładnie poznać emocje towarzyszące tej ważnej dla dziecka próbie, rodzicom poznać z bliska ewentualne "problemy naukowe" dziecka. Liczymy, iż ten pierwsz psychologiczny trening ułatwi dziecku uzyskanie jak najlepszego wyniku na sprawdzianie za niecały rok. Rodzicom serdecznie dziękujemy za włączenie się w życie szkolne dziecka!
Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT
W dniu dzisiejszym trzecioklasiści z większości polskich szkół pisali swój pierwszy sprawdzian. Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów (w skrócie: OBUT) jest przeprowadzane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie rozwiązują test z języka polskiego i po krótkiej przerwie test z matematyki. Nasi uczniowie stwierdzili, iż zadania były dość trudne. Wyniki uczniów poznamy wkrótce, ale wyniki ogólnopolskie będą znane dopiero po 24 czerwca. Na podstawie wyników tego testu oraz sprawdzianu szóstoklasisty w 2016 roku będzie obliczana Edukacyjna Wartość Dodana (EWD) czyli sprawdzany przyrost wiedzy uczniów. EWD będzie obliczany w szkole podstawowej po raz pierwszy właśnie dla dla obecnych trzecioklasistów. Trzymamy kciuki i liczymy, że wyniki będą wysokie.
Turniej Siatkówki w Tupadłach
17 i 18 maja odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej w Szkole Podstawowej w Tupadłach. Chłopcy (Kornel Szustka, Sebastian Guźlecki, Kacper Ostrowski i Szymon Adamski) walczyli w piątek, a dziewczyny (Kinga Kujawa, Klaudia Gajewska, Ada Grodziska, Ola Jasińska) w sobotę. Chłopcy zajęli V ostatnie miejsce, a dziewczęta II. Obie części Turnieju wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Turzanach. Naszym zawodnikom, a zwłaszcza dziewczętom oraz pani Beacie Baranowskiej gratulujemy!
Konkurs polonistyczno-matematyczny w Turzanach
Dzisiaj, po raz pierwszy w zmienionej formule, odbył się w Szkole Podstawowej w Turzanach konkurs dla uczniów klas trzecich. Nowość polegała na dołożeniu II części konkursu - części polonistycznej. test polonistyczny okazał się dla trzecioklasistów prosty, wyniki zróżnicowała część matematyczna. Naszą szkołę reprezentowały uczennice pani Doroty Orzechowskiej - Agata Jędrzejewska i Weronika Szarafiniak. Weronika zajęła III miejsce, ale Agata była zaraz za nią. Dziewczętom oraz ich pani GRATULUJEMY!
Międzyszkolny konkurs języka angielskiego
W Szkole Podstawowej w Ośniszczewku odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Udział w nim wzięły również uczennice z naszej szkoły - Natalia Oczkowska i Marta Rygielska (obie z klasy V). uczestnicy na rozwiązanie testu mieli 60 minut. W konkursie udział wzięło 10 uczniów ze szkół położonych w dwóch gminach. I miejsce zajęła Marta Rygielska, która pokonała również uczennice klasy VI. Obu naszym dziewczynom oraz ich nauczycielce - pani Izabeli Szyma-Wysockiej serdecznie gratulujemy!!!
Ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Matematycznego
Dzisiaj w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych. Po krótkim przedstawieniu o liczbach organizator konkursu - pani Halina Janowska wraz z dyrektorem gimnazjum panem Robertem Orczykowskim wreczali dyplomy i nagrody finalistom konkursu. Wśród nich znaleźli sie członkowie naszego kółka matematycznego - Kornel Szustka - finalista V miejsca oraz finalistki: Marta Rygielska i Natalia Oczkowska (uczennice klasy V). Nagrody laureatom wręczał zastępca Wójta pan Marek Karólewski. uroczystośc zakończyła sesja fotograficzna nagrodzonych uczniów. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy!
Prawie ... festiwal teatrzyków w naszej szkole
Dzisiaj zbiegły sie w naszej szkole dwa przedstawienia teatrzyków- uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie przygotowali dla uczniów klas 0-III przedstawienie profilaktyczne "Żyj zdrowo i kolorowo". Uczniowie z klasy 0 i I uczestniczyli po godzinnej przerwie w przedstawieniu wraz z przedszkolaczkami z Bim Bam Bino, podczas którego dowiedzieli się jak chronić naszą planetę przed brakiem wody oraz śmieciami. W trakcie przedstawienia gimnazjalistów w klasie VI odbyło się spotkanie promujące Gimnazjum w Żalinowie.
Pierwsza Komunia Święta
Dzisiaj uczniowie klasy II oraz jedna uczennica klasy I przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. Udzielił im jej ksiądz proboszcz Krzysztof Andrzejewski. Już tradycyjnie, jednym z darów komunijnych był dar dla dzieci z inowrocławskiego domu dziecka. Jak przepięknie wyglądali uczniowie w tym ważnym dla nich dniu możemy zobaczyć w ALBUMIE.
VI Bieg Piastowski
Tradycyjnemu już Biegowi Piastowskiemu (półmaratonowi) towarzyszą biegi młodzieżowe. Uczniowie szkół biegną na określonych dystansach pokonując okrążenia bieżni na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Naszą szkołę reprezentował Szymon Adamski z klasy IV. Musiał pokonać 3 okrązenia czyli 1200m. W biegu brało udział 85 chłopców ze szkół podstawowych. Szymon pokonał trasę uzyskując 22 pozycję. Z racji młodego wieku jest to wynik bardzo dobry - rokujemy miejsce medalowe w przyszłych biegach - oczywiście, jeśli Szymon będzie ostro trenował. Gratulujemy!
Spotkanie z historią i sztuką - wycieczka do Płocka - zapomnianej stolicy Polski
51 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w wycieczce do Płocka. Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. Wsparcia finansowego udzieliła Gmina Inowrocław oraz Stowarzyszenie. Uczestnicy zwiedzili Muzeum Mazowieckie, które jest właścicielem największej w Polsce kolekcji sztuki secesyjnej. Podziwiali piękne przedmioty używane w życiu codziennym (około 100 lat temu) oraz na przykładzie obrazów i rzeźb z tego okresu uczyli się omawiać dzieło sztuki. Do kolejnego miejsca spotkania z historią i Płocka i państwa polskiego uczniowie przeszli bulwarem na wysokim brzegu Wisły. Następnym przystankiem była Katedra Płocka oraz Skarbiec w Muzeum Diecezjalnym. Tam mogli podziwiać m.in. kaplicę z sarkofagiem władców Polski - Władysława Hermana i jego syna Bolesława Krzywoustego. W okresie ich panowania - przez blisko 60 lat Płock był stolicą Polski. Po obiedzie w KFC wycieczkowicze udali się do ZOO. Wielkie wrażenie wywarł król lew oraz ... pingwiny. Uczestnicy mogli również poczuć, jak czują się zwierzęta w klatkach - jedną pustą klatkę można było bowiem zamieszkać na chwilę. W imieniu uczestników tego pełnego wrażeń wyjazdu dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe!
Święto Flagi
W wigilię maja społeczność szkolna uczciła Świeto Flagi obchodzone 2 maja uroczystym montażem słowno-muzycznym oraz konkursem międzyklasowym "Majowe Święta". Program artystyczny uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani Grażyny Sobeckiej i pani Izabeli Szyma-Wysockiej, konkurs został przeprowadzony przez panią Grażynę Sobecką i panią Małgorzatę Boniecką. Pytania dotyczyły licznych świąt obchodzonych w miesiącu maju. Elementem ocenianym był również strój uczniów - na białych bluzeczkach i koszulach znajdowały się rozetki, fantazyjnie zawiązane kokardy i wstążeczki w barwach narodowych. Uczniowie odpowiadając na pytania wykazali się dużą znajomością historii. Wśród klas młodszych I miejsce zajęła klasa III, a wśród klas starszych klasa V. Zwycięzcy zostali nagrodzeni cukierkami ufundowanymi przez SKO. Gratulujemy!
Mała Olimpiada Matematyczna
Już po raz ósmy Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu była organizatorem Małej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowali Hubert Kubś, Szymon Adamski i Jakub Kwiatkowski. Młodzi matematycy rozwiązywali najpierw zagadki matematyczne i zadania testowe a po przerwie cztery zadania tekstowe. W konkursie brało udział 95 uczniów ze szkół z Inowrocławia i okolic. Naszym chłopakom gratulujemy udziału i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.
Spotkanie z polskim Olimpijczykiem - panem Edmundem Borowskim
Z okazji organizowanego dzisiaj w Inowrocławiu spotkania gimnazjalistów ze znanymi sportowcami w ramach "Dni Olimpijczyka - Polscy Olimpijczycy Dzieciom" również w naszej szkole zagościł jeden z nich. Pan Edmund Borowski był lekkoatletą specjalizującym się w biegach na 400 m. Jego największym osiągnięciem był złoty medal na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w roku 1966 w sztafecie 4 x 400m. Brał również udział w igrzyskach olimpijskich w Meksyku jako zawodnik rezerwowy polskiej sztafety. Obecnie pan Borowski mieszka i pracuje w Inowrocławiu. Dziękujemy za sympatyczne spotkanie!
Podpisanie umów na wsparcie projektów Stowarzyszenia
W ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste zawarcie umów na wsparcie projektów stowarzyszeń. Nasze Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze podpisało trzy umowy z panem Tadeuszem Kacprzakiem - Wójtem Gminy Inowrocław. Projekt "Spotkanie z historią i sztuką - wycieczka do Płocka - zapomnianej stolicy Polski" uzyskał dofinansowanie w wysokości 1500 zł (koszt całego projektu to 3400 zł), projekt "Ad astra - półkolonijne wędrówki do gwiazd" otrzymał wsparcie w kwocie 1000 zł (koszt całkowity 10 778 zł) i projekt "W ogrodzie sztuk - wyjazd do filharmonii i muzeum dla uczniów klas I-VI z SP w Górze" będzie wsparty kwotą 1000 zł (przy całkowitym koszcie 3946,50 zł). Pierwszy z projektów będzie zrealizowany 10 maja - wówczas uczniowie klas IV-VI pojadą na wycieczkę do Plocka, gdzie poznają największe w Polsce zbiory sztuki Art Deco, historię i skarbiec Katedry Płockiej oraz płockie ZOO. Liczymy, iz każdy z projektów pozwoli poznać naszym uczniom wiele nowych i ciekawych miejsc oraz dostarczy niezapomnianych wrażeń.
XV Międzyszkolny Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza
Prawie cztery poranne godziny dzisiejszej soboty upłynęły w naszej szkole na zaciętych pojedynkach młodych tenisistów z terenu naszej gminy. O puchar ufundowany przez księdza proboszcza Krzysztofa Andrzejewskiego walczyły drużyny z pięciu podstawówek, o puchar ufundowany przez naszą szkołę walczyły drużyny z dwóch szkół gimnazjalnych. W kategorii dziewcząt (młodszych) I miejsce indywidualnie zajęła Paulina Pawlak ze Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach (opiekun- pani Joanna Białkowska), II miejsce Kinga Kujawa ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze (opiekun - pani Beata Baranowska) i III miejsce Dorota Najman ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach (opiekun - pani Agata Belzyt). W kategorii gimnazjalistek I miejsce zajęła Weronika Kowalska, II miejsce Karolina Czyżniak - obie z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku (opiekun - pan Piotr Nijak) a III miejsce Sylwia Zalewska z Gminazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie (opiekun - pan Piotr Sempowicz). W kategorii chłopców I miejsce zajął Miłosz Olejnik z SP w Górze, II miejsce Paweł Janiak ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Wyszyńskiego w Orłowie (opiekun - pan Jerzy Soroka), III miejsce Tomasz Ślemp z SP w Turzanach. Wśród gimnazjalistów I miejsce zajął Kacper Ciesielski, II miejsce Jakub Ciesielski - obaj z Gimnazjum w Żalinowie i III miejsce uczeń Gimnazjum w Sławęcinku - Piotr Fita. W kategorii drużynowej szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło Gimnazjum w Żalinowie przed Gimnazjum w Sławęcinku, w kategorii szkół podstawowych I miejsce SP Góra, II miejsce SP Tupadły i III miejsce SP Turzany. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy sportowej walki i postawy fair play. Szczególnie serdecznie gratulujemy oczywiście naszej wspaniałej drużynie w składzie: Kinga Kujawa, Weronika Gunerka, Miłosz Olejnik i Kornel Szustka oraz ich opiekunce - pani Beacie Baranowskiej. Dziękujemy księdzu proboszczowi za ufundowanie pucharu, organowi prowadzącemu - Gminie Inowrocław za finansowe wsparcie inicjatywy UKS-u Górnik, pani prezes UKS-u Górnik Beacie Baranowskiej za organizację zawodów, pani Joannie Orczykowskiej - gminnej pielęgniarce szkolnej za opiekę medyczną nad zawodnikami, sędziom młodzieżowym: Klaudii Gajewskiej, Izie Stachaczek, Damianowi Bernaś oraz Bartoszowi Kujawie za bezstronne, profesjonalne sędziowanie. Dziękujemy również pani Joannie Jedziniak i panu Markowi Stachaczek za techniczną obsługę Turnieju. I zapraszamy do ALBUMU na fotorelację z Turnieju.
Gminny Turniej BRD
Po raz czwarty w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (poprzednio turnieje BRD odbywały się w naszej szkole). Po raz czwarty drużyna z naszej szkoły zdobyła puchar w Sławęcinku!!! Uczestnicy Turnieju rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, musieli pokazać swoją sprawność jazdy na rowerze na torze przeszkód oraz praktyczną znajomość znaków drogowych podczas jazdy po miasteczku ruchu drogowego a także wykazać się znajomością pierwszej pomocy przedmedycznej. Po podsumowaniu wyników wszystkich uczestników Turnieju okazało się, iż nasza drużyna zajęła I miejsce oraz Kacper Zalesiński był najlepszym zawodnikiem Turnieju (w kategorii szkół podstawowych). Całej drużynie w składzie: Kacper Zalesiński, Kornel Szustka i Mikołaj Kubś oraz nauczycielowi przygotowującemu drużynę - panu Markowi Słabińskiemu gorąco GRATULUJEMY!!! Drużyna zdobyła puchar wręczony przez Zastępcę Wójta Gminy pana Marka Karólewskiego a członkowie drużyny otrzymali wspaniałe nagrody książkowe oraz ufundowane przez KPP w Inowrocławiu kamizelki odblaskowe. Zapraszamy do ALBUMU oraz do przypomnienia historii Turniejów BRD z obecnego "gimnazjalnego" okresu.
W 2012 I miejsce dla naszej szkoły zdobyli: Dominik Jasiński, Jakub Anders i Katarzyna Bochat (Dominik - najlepszy zawodnik Turnieju). W 2011 I miejsce zajęła drużyna w składzie: Agnieszka Harbat, Norbert Młynarski i Eryk Zdrojewski. A w 2010 roku I miejsce zajęli: Paweł Ciosmak, Katarzyna Harbat i Monika Rucińska.
Teatrzyki w naszej szkole
Dzisiaj w naszej szkole jednocześnie odbyły się (o tej samej godzinie) dwa przedstawienia teatralne. Jedno z nich obejrzeli uczniowie klas młodszych. Dowiedzieli się, jak należy się zdrowo odżywiać a wspólnie z aktorami wykonana piosenka pozwoli im zapamiętać o konieczności mycia rąk. W tym samym czasie uczniowie klas starszych obejrzeli bardzo ciekawe i profesjonalnie wykonane przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Anny Drzewieckiej - pedagoga z Gimnazjum w Sławęcinku. Starsi koledzy gimnazjaliści przygotowali przedstawienie z zakresu profilaktyki uzależnień. Dziękujemy im bardzo za ciekawe przedstawienie problemu.
VII Festyn Wielkanocny
Tradycyjnie nasza Szkoła brała udział w tradycyjnym już Festynie Wielkanocnym organizowanym przez Gminę Inowrocław. "Tradycje Wielkanocne na Kujawach" zostały zaprezentowane przed budynkiem Urzędu Gminy. Uczniowie naszej Szkoły przygotowali śliczne ozdoby wielkanocne - oryginalne wydmuszki ozdobione makaronem, baranki z makaronu, stroiki, kartki świateczne oraz wiele innych ozdób wykonywanych podczas zajęć świetlicowych, kółka misyjnego czy po prostu po lekcjach. Głównymi inicjatorkami działań były panie obdarzone talentem plastycznym: pani Małgorzata Pawłowska i pani Anna Masłowska. Prezentacją dekoracji na stoisku festynowym poświeciła się pani Małgorzata Pawłowska z dziewczętami z klasy V: Klaudią Gajewską, Adą Grodziską i Karoliną Kwiatkowską. Dziewczętom oraz pani Pawłowskiej serdecznie dziękujemy!
XI Turniej Piłki Nożnej Halowej o Mistrzostwo Gminy Inowrocław
Dzisiaj na pięknej i dużej sali gimnastycznej Gimnazjum w Sławęcinku odbył już XI Turniej Piłki Nożnej Halowej. Turniej otworzył pan Robert Orczykowski - dyrektor Gimnazjum, z kolei pan Piotr Nijak - główny organizator i sędzia Turnieju przedstawił zasady gry. O mistrzostwo walczyły wszystkie podstawówki z terenu gminy systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna w składzie: Kacper Ostrowski, Szymon Adamski, Damian Guźlecki, Sebastian Guźlecki, Miłosz Olejnik i Damian Bernaś walczyła dzielnie ale po dwóch przegranych i dwóch zremisowanych meczech zajęła ostatecznie IV miejsce w Turnieju. Mistrzostwo Gminy wywalczyła drużyna z Tupadeł. Podczas wręczania dyplomów każda z drużyn otrzymała z rąk pana Macieja Przeździęka - Sekretarza Gminy - słodki upominek. Zwycięzcom gratulujemy, naszym chłopakom również - grali może mało skutecznie, ale ładnie.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie