W Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu odbyła się finałowa gala Powiatowego Konkursu Plastycznego. Konkurs nosił nazwę „Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą?” i odbył się w ramach „Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2016- 2020”. Organizatorami inicjatywy profilaktycznej była Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu i Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kruszwicy. W konkursie wzięło udział 19 szkół, które przekazały na konkurs 164 prace. Jury przyznało 20 wyróżnień i 3 miejsca. I miejsce zajęła Kornelia Matyjasik SP Szadłowice, miejsce II Marcel Cichy SP 11 Inowrocław, III miejsce – nasza uczennica - Oliwia Łuczak. Wyróżnienie otrzymała również Klaudia Lewandowska. Obu dziewczętom oraz pani Marii Zwierzykowskiej gratulujemy wspaniałego sukcesu!
IV Konkurs Polonistyczny z Kacperiadą w tle
Dzisiaj uczniowie klas II i III zmierzyli się z zadaniami wymagającymi czytania ze zrozumieniem oraz pewnej wiedzy polonistycznej rozwiązując testy przygotowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Podczas oczekiwania na wyniki uczestnicy konkursu spotkali się z gośćmi Konkursu - panem Tadeuszem Kacprzakiem - Wójtem Gminy Inowrocław, panią Beatą Gernat - radną i Przewodniczącą Komisji Oświaty oraz panią Magdaleną Bochat - Przewodniczącą Rady Rodziców. Goście, wzorem rodziców, czytali dzieciom fragmenty "Kacperiady" Grzegorza Kasdepke. Dowcipny tekst pozwolił odprężyć się przed ogłoszeniem wyników. A w roku obecnym dzieci były świetne! W kategorii uczniów klas trzecich I miejsce zdobył Mateusz Pałucki (SP Turzany), II miejsce - Agata Dudek (SP Góra) i III - Zuzanna Suszyńska (SP Tupadły). W kategorii klas II - I miejsce Zuzanna Broniszewska (SP Tupadły) miejsca II: Julia Grześkowiak (SP Jaksice), Mateusz Goska (SP Orłowo) i Roksana Grodziska (SP Góra) oraz miejsca III: Julia Łagodzka (SP Orłowo) i Alicja Nowicka (SP Góra). Licznym laureatom, którym gorąco gratulujemy, nagrody wręczał pan Tadeusz Kacprzak wraz z panią Beatą Gernat. Wszycy uczestnicy otrzymali z rąk pani Magdaleny Bochat książki upamiętniające konkursowe zmagania. Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy a gościom serdecznie dziękujemy za wspaniałe chwile z Kacperiadą!
III miejsce naszych siatkarzy
Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach była organizatorem Turnieju Mini Piłki Siatkowej chłopców. Na turniej zgłosiły się cztery drużyny. Nasza drużyna w składzie: Piotr Adamski, Igor Jabłoński, Piotr Gmur i Tomasz Flanc po dwóch przegranych i jednym wygranym meczu zajęła III miejsce. I miejsce SP Tupadły i II SP Turzany. Gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerce.
I miejsce naszych siatkarek
- W piątek 20 maja 2016r. Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Jaksicach organizowała VI Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy. W Turnieju brało udział 6 drużyn: SP Orłowo, SP Turzany, SP Tupadły, SP Złotniki Kujawskie, SP Góra oraz gospodarz turnieju SP Jaksice. Skład naszych siatkarek: Oliwia Łuczak, Dagmara Młynarska, Weronika Krajczyńska, Nikola Rucinska, Wiktoria Spała i Martyna Zalesińska . Dziewczyny wygrały dwie gry w swojej grupie (z SP Tupadły 25:4 oraz z SP Orłowo 25:8 ), którą ukończyły ostatecznie zajmując I miejsce. Drugą grupę wygrały dziewczyny z Jaksic, z którymi spotkałyśmy się w finale (SP Góra- SP Jaksice 25:10).I miejsce SP GóraII miejsce SP JaksiceIII miejsce SP TurzanyIV miejsce SP TupadłyV miejsce SP OrłowoVI miejsce SP Złotniki KujawskieDziewczynom oraz pani Beacie Baranowskiej gratulujemy! Rodzicom i pani Małgorzacie Pawłowskiej za wsparcie i pomoc.
Złap bakcyla nauki
Pod takim właśnie hasłem "Złap bakcyla nauki" odbywał się Bydgoski Festiwal Nauki. Członkowie połączonych kółek matematycznych klas IV i V w ramach tego festiwalu wzięli udział w wykładzie pana dr Marcina Witkowskiego z Instytutu Fizyki UMK Toruń pod tytułem "Królestwo liczb". Poznali takie ciekawe liczby jak: liczba złota, liczba Eulera, liczby wielokątne, liczby doskonałe, szczupłe i grube. Następnie student Wydziału Mechatroniki WSG w Bydgoszczy zaprezentował naszym kółkowiczom działanie dronów. Dziękujemy panu Tadeuszowi Kacprzakowi - Wójtowi Gminy Inowrocław za transport naszych dzieci na to bardzo ciekawe wydarzenie!
W labiryncie mitów
Dzisiaj członkowie kółka historyczno-polonistycznego w składzie: Natalia Więzowska, Michalina Szulc, Roksana Kołodziejczyk i Tomasz Flanc stanęli w szranki XII Konkursu Mitologicznego organizowanego przez SP nr 11 w Inowrocławiu. Troszeczkę pogubili się w labiryncie mitów, ale swoje zadanie wypełnili - przetarli szlak dla kolejnych roczników naszych uczniów. Już teraz miłośnicy mitów z klasy IV mogą zgłaszać chęć udziału w tym arcyciekawym konkursie! Zapraszamy!
Jak budować poczucie własnej wartości u dzieci?
Jak budować poczucie własnej wartości u dzieci? Na to pytanie odpowiedzi pod kierunkiem pani Danuty Potręć z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu szukali najpierw nauczyciele (podczas rady szkoleniowej) a następnie rodzice. Spotkanie z panią Danutą Potręć otwierało albowiem wywiadówkę. Cenne uwagi oraz myśli z tego spotkania pomogą wszystkim wychowawcom dzieci - i rodzicom i nauczycielom - w wychowaniu człowieka jest szczęśliwy i pozytywnie nastawiony do siebie, drugiego człowieka oraz całego świata.
Kolejny sukces matematyków
W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowali członkowie kółka matematycznego klasy V i klasy IV. Wszyscy, mimo iż do klasy VI trochę im brakuje, rozwiązali zadania bardzo dobrze. Karol Olszewski z klasy IV znalazł sie w gronie finalistów konkursu, a Tomasz Flanc z klasy V tenże konkurs wygrał zajmując I miejsce! Gratulacje! Brawo Wy!
Eko-zwierzaki
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach ogłosiła kolejny konkurs związany z ekologią. Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Inowrocław tworzyli „Eko-ślimaki i inne zwierzaki” propagując postawy proekologiczne. 18 maja odbył się finał konkursu, podczas którego jury przyznało nagrody ufundowane przez Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Inowrocław. Nasze uczennice klasy I znalazły się wśród finalistów konkursu: Dominika Klimczak zajęła II miejsce a Oliwia Rychlewska III. Dziewczętom gratulujemy pomysłu oraz wykonania oryginalnych eko-zwierzaczków!
Sukces młodych matematyków !
Dzisiaj obyła się w Szkole Podstawowej im. Stefana Batorego w Inowrocławiu XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV "Mała Olimpiada Matematyczna". Wzięło w niej udział 79 uczniów ze szkół inowrocławskich i okolicznych. Naszą szkołę reprezentowali: Amelka Walicka, Karol Olszewski, Filip Kubś i Szymon Kotlarek. Uczestnicy podczas pierwszej części konkursu rozwiązywali 5 zagadek matematycznych oraz 10 zadań testowych a podczas drugiej 4 zadania tekstowe. Nasi czwartoklasiści spisali się wspaniale - Karol zajął III miejsce a Amelka otrzymała wyróżnienie, Filip i Szymon znaleźli się w środku stawki. Jesteśmy dumni, iż nasi uczniowie tak dobrze sobie poradzili w tej licznej grupie uzdolnionej matematycznie młodzieży! Gratulujemy i liczymy, iż jest to zapowiedź kolejnych sukcesów matematycznych!
Gminny Konkurs Ortograficzny
Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach odbył się kolejny Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyło w nim 6 szkół podstawowych, każdą reprezentowało czworo uczniów z klas od III do VI. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca w kolejnych kategoriach "klasowych": Adrian Świtała (kl. VI) miejsce III, Klaudia Lewandowska (kl. V) II miejsce, Marek Flanc (kl. IV) miejsce III i Agata Dudek (kl. III) II miejsce. Gratulacje dla zawodników oraz ich nauczycieli: pani Grażyny Sobeckiej i pani Bernardy Cerajewskiej!
Sala Askaukalis - już widzieliśmy !
Dwie godziny przed oficjalnym otwarciem nowej sali Askaukalis zwiedzili ją uczniowie klas III-V. Na zaproszenie Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie uczniowie nie tylko zwiedzili nową salę, ale również spotkali się z panem Erykiem Popkiewiczem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania bursztyniarz pokazał nam jak w dawnych czasach obrabiano bursztyn. Mogliśmy podziwiać pomysłowość naszych przodków w tworzeniu narzędzi pomagających otrzymać piękne ozdoby bursztynowe. Obejrzeliśmy również film przedstawiający powstawanie bursztynu, historię Szlaku Bursztynowego (na którym leżała Krusza Zamkowa - Askaukalis) oraz piękne okazy różnych rodzajów bursztynu. Dziękujemy za zaproszenie!
Ferie zimowe 2017 - to nie pomyłka - Rodzicu przeczytaj !!!
Rodzicu, przeczytaj informację o turnusie rehabilitacyjnym w Ciechocinku w czasie ferii zimowych w 2017 roku. Termin zgłoszenie dziecka mija 17 czerwca 2016. Informacje szczegółowe (oraz wzory skierowań i oświadczeń) w sekretariacie szkoły! Informacja wstępna do pobrania tutaj: Uwaga_Rodzice_CIECHOCINEK_FERIE_2017.pdf
Spotkanie autorskie w Bibliotece w Jaksicach
Z okazji tygodnia bibliotek, które obchodzimy w dniach 8-15 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Jaksicach zorganizowała spotkanie literacko – muzyczne „Śpiewająca biblioteka” z udziałem Edyty Zarębskiej – pisarki, ilustratorki i Roberta Zarębskiego – muzyka oraz kompozytora. W spotkaniu wzięły udział nasze dzieci z klasy I oraz pierwszaki z SP w Jaksicach. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na rolę książki w życiu człowieka. W trakcie swoich występów autorzy udowodnili, że czytanie to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy i nudę. Autorska piosenka „Mądra rzeka” stała się dopełnieniem literackiego wydarzenia. Atrakcyjna forma przekazu oprawiona muzycznie, dźwiękowo i wizualnie sprawiła, że dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści, odpowiadały na pytania i brały czynny udział w zabawie. Nasze maluszki zadziwiły autorów znajomością ich piosenki, którą przed spotkaniem dzielnie ćwiczyły. Dziękujemy Bibliotece w Jaksicach za zaproszenie, było super!!!!
Konkurs plastyczny 2 Pułku Inżynieryjnego
Dnia 29 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00 w Sali Tradycji 2 Pułku Inżynieryjnego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Saperem być – żołnierz, współczesny bohater”. Termin wręczenie nagród był połączone również z zakończeniem obchodów „Kwiecień – miesiącem wojsk inżynieryjnych”. Do tegorocznej edycji zostali zaproszeni uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego. Jak co roku Rada Artystyczna miała twardy orzech do zgryzienia, by wśród 35 nadesłanych prac wytypować zwycięzców. Dlatego też postanowiła nadać tytuł Laureata trzem równorzędnym pracom oraz wyróżnić pięć prac. Nasz uczeń klasy IV Filip Kubś znalazł się w gronie wyróżnionych. Uroczystość w imieniu Dowódcy poprowadził Szef Sekcji Wychowawczej mjr Artur INCZEWSKI. Wyraził podziw dla zaangażowania, jakie uczniowie i ich opiekunowie włożyli w wykonanie prac. Miał nadzieję, iż udział w konkursie pomógł przybliżyć obraz służby wojskowej oraz pozwolił szlifować talenty plastyczne. Po uroczystości przybyli goście mogli zwiedzić Salę Tradycji oraz wystawę nadesłanych na konkurs plac, wyeksponowanej na holu klubu 2 Pułku Inżynieryjnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wizyta polskiego olimpijczyka - pana Wojciecha Rosińskiego
W dniu dzisiejszym pan Alojzy Kmieć - prezes Inowrocławskiego Klubu Olimpijczyka zorganizował dla szkół (gimnazja w Inowrocławiu oraz szkoła w Górze) spotkania z olimpijczykami. W naszej szkole zagościł pan Wojciech Rosiński - koszykarz. W latach 1977-1981 występował w reprezentacji narodowej. Rozegrał w niej 61 spotkań, zdobywając 236 punktów. W tym czasie zaliczył udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich (Moskwa, 1980) oraz dwukrotnie w mistrzostwach Europy (1979, 1981). Obecnie jest trenerem koszykówki, nauczycielem w-fu oraz dyrektorem Gimnazjum w Głuchowie. Jest współautorem książki (dla panów po 40-tce) oraz pracuje również społecznie. Warto nadmienić, iż pochodzi z Inowrocławia. Spotkanie z tak arcyciekawą i dynamiczną osobą było fascynujące. Dziękujemy!!!
Lekcja plastyki w klasie IV
Klasa IV gościła dzisiaj na lekcji plastyki panią Dorotę Dominiczak-Głowacką - znaną całej szkole panią archeolog. Pani Dorota prowadziła zajęcia z lepienia w glinie. Uczniowie pod jej czujnym okiem i zgodnie z jej wskazówkami wykonali różne cudeńka z gliny. Dziękujemy serdecznie pani Dorocie Dominiczak-Głowackiej za poświęcony dzieciom czas oraz ciekawe zajęcia!
Królestwo kwiatów w szkolnym ogródku
Mimo nie najlepszej pogody ogródek szkolny zachwyca pięknymi kwiatami. Tulipany oraz bratki i inne kwiatki swoim fantastycznym wyglądem dziękują dzieciom i nauczycielom za troskliwą opiekę! Jak są prześliczne możemy obejrzeć w oryginale lub w ALBUMIE dzięki zdjęciom pani Beaty Baranowskiej. Zapraszamy do podziwiania (ale nie zrywania!!!).
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie