Chór Inovroclaviensis Cantans oraz Zespół Muzyki Dawnej pod kierownictwem pani Danuty Szymy oraz pani Izabeli Szyma-Wysockiej obchodzi 19 października 2019 roku 40-lecie swojej działalności. Z tej okazji zaprasza na koncert, który odbędzie się właśnie w tym dniu. Utytułowany Chór i Zespół odnoszący wiele sukcesów, również międzynarodowych, mieliśmy szczęście ogladać i słuchac w naszej szkole przy okazji Pikników Historycznych. Gratulujemy wspaniałych 40 lat i życzymy licznych sukcesów w kolejnych latach działalności!!!
11 X 2019 Miesiąc październik miesiącem zwierząt
Miesìąc październik to miesiąc zwierząt. Dlatego dziś naszą szkołę odwiedził mały milusiński. Była nim tchórzofretka o imieniu Barni. Uczniowie z bliska mogli zobaczyć dosyć rzadko spotykane zwierzątko. Poznały zwyczaje tych zwierząt, a także dowiedziały się, jak należy się nimi opiekować. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania ze zwierzętami (myślimy, że nie będzie to jedyne spotkanie) bardziej uwrażliwi naszych uczniów na los zwierząt.P.S. Barni po spotkaniu z naszymi uczniami odsypiał cale popołudnie 😀
10 X 2019 Drzewa dla klimatu
Dzisiaj nasza szkoła obchodziła Święto Drzewa, który przypada jak co roku 10 października. Hasło tegorocznej edycji to „Drzewa dla klimatu”. Drzewa to niezwykle pożyteczne organizmy. Nie tylko są domem wielu zwierząt, ale też produkują tlen, pochłaniają zanieczyszczenia, stanowią barierę ochronną przed hałasem, dają cień i kształtują klimat na Ziemi. My o tym wiemy i chcemy, aby drzew przybywało na naszej planecie, dlatego posadziliśmy w naszym przyszkolnym terenie KLON , któremu daliśmy imię „Janek”. Tym symbolicznym wydarzeniem chcemy pokazać, że każdy z nas może przyczynić się do poprawy stanu naszej planety. Może i Wy posadzicie w swoim ogródku kolejne drzewo – bo drzewa to sprzymierzeńcy klimatu! Dziękujemy jednocześnie panu Krzyżańskiemu za podarowanie szkole „Janka”!!!
9 X 2019 Zaproszenie do Muzeum
Przekazujemy zaproszenie na wystawę „Od ziarnka piasku do paciorka. Wystawa szklanych naszyjników od Egiptu po Skandynawię” w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W dzień po otwarciu, 26 października (w sobotę) w godz. 12-14 można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tworzenia w modelinie właśnie paciorków, naszyjników czy bransoletek. Myślimy, iż dziewczynki będą zachwycone!
8 X 2019 Zajęcia kreatywne w klasie II
Co można zrobić z warzyw i owoców? Pomysłowość dzieci była niesamowita. Powstały owocowe cudeńka - owocowe ludziki, owocowe zwierzątka i owocowe roślinki! Zajęcia wspaniale wyzwalały kreatywność dzieci, kształtowały zmysł estetyczny oraz wyobraźnię przestrzenną. 🤗
6 X 2019 Naukowa Przygoda na start!!!
Od poniedziałku rozpoczynamy zajęcia w kolejnym roku realizacji projektu "Naukowa Przygoda". Ważny jest harmonogram zajęć, który zostaje zamieszczony na stronie szkoły. Prosimy zaglądać również do zakładki NAUKOWA PRZYGODA (która znajduje w zakładce O SZKOLE), gdzie zamieszczane są informacje związane z realizacją projektu, np. regulamin, ewentualne zmiany w harmonogramie czy po prostu informacje o zajęciach.
4 X 2019 Warsztaty profilaktyczne
Dzisiaj odbyły się pierwsze z szeregu zajęć profilaktycznych zaplanowanych dla naszych uczniów klas VI-VIII. Zajęcia prowadzi pedagog i terapeuta pan Maciej Kluczyk a są one finansowane przez Gminę Inowrocław. Warsztaty rozpoczęły wczoraj klasy VI i VII, pochylając się nad poważnym tematem agresji, przemocy w tym również cyberprzemocy.
4 X 2019 Światowy Dzień Usmiechu
Pierwszy piatek października jest obchodzony na całym świecie jako Dzień Uśmiechu. W tym dniu uczniowie obdarowywali kolegów oraz nauczycieli naklejkami z uśmiechniętą buźką. I oczywiście wszyscy do wszystkich uśmiechali się radośnie. Pamiętajmy, że z uśmiechem jest zawsze łatwiej!!!
27 IX 2019 Biblioteka przedszkolakom
Dzisiaj, dwa dni przed Dniem Głośnego Czytania odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze starszych koleżanek z przedszkolakami. Alicja, Roksana i Weronika z klasy VI, czytały maluchom wiersze m.in. Agnieszki Frączek „Ale heca!” oraz „Chrzan i marchewka”, „Owoce” Urszuli Kozłowskiej, „Na targu” Barbary Lewandowskiej, „Pomidor” Magdaleny Witkiewicz. Uczennice wzbogaciły czytanie przez rozmowy i oglądanie z przedszkolakami kolorowych książek, które podsumowały tematykę przedszkolną o owocach i warzywach. Panująca atmosfera skupienia i ciszy (widoczna na zdjęciach) oznaczała, że wybór wierszy był trafny, a szóstoklasistki świetnie wykonały swoje zadanie!
26 IX 2019 Nowy Samorząd Uczniowski
24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas III- VIII mogli oddać swój głos na wcześniej zgłoszonych przez poszczególne klasy kandydatów. Wypełnione karty głosowania wrzucali do specjalnie przygotowanej urny, pod okiem Komisji Wyborczej (skład komisji: Edyta Młynarska, Aleksandra Stachaczek, Anna Ocipa i Oliwia Galas). Wyniki głosowania: Julian Spryszyński (kl. VI) - przewodniczący SU, Julia Polińska (kl.VII) - zastępca przewodniczącego i Zofia Kosmalska (kl.V) - zastępca przewodniczącego, Weronika Świtała (kl.VII), Hanna Hałupka (kl. IV) i Oliwia Dzikowska (kl. IV) - członkowie. Przypomnijmy, iż opiekunem SU jest pani Beata Baranowska. Wybranym życzymy sukcesów w pracy na rzecz uczniów i szkoły!
25 IX 2019 Piknik Sozologiczny - Karczyn 2019
Dzisiaj w Karczynie odbył się Piknik Sozologiczny, w którym brały udział klasy IV oraz dwie klasy V z terenu Gminy Inowrocław. Podczas pikniku organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Była familiada, konkurencje sportowe, przeciąganie liny oraz występy wokalne. Po zakończonych konkurencjach nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród. Dodatkowymi atrakcjami był darmowy popcorn oraz wata cukrowa. Na zakończenie dzieci szalały na dmuchańcach. Mamy nadzieję, że z równym zapałem będą dbali o czystość swojego najbliższego otoczenia. Zabawa (i nauka) była świetna!
24 IX 2019 Program Aktywna Tablica
Nasza szkoła uczestniczy w programie rządowym "Aktywna Tablica". W ramach działań podjętych w tym programie wyposażyliśmy dwie sale w nowoczesne dotykowe monitory interaktywne. Dzięki temu każda klasa od I- VIII oraz świetlica są wyposażone w sprzęt multimedialny umożliwiający wykorzystanie TIK w nauczaniu. Innym z podjętych działań jest w ramach programu jest zawarcie porozumienia z innymi szkołami i utworzenie międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu. Są to szkoły: w Górze, Jaksicach, Orłowie oraz w Sławęcinku. Kolejnym działaniem było w dniu 18 września szkolenie dla nauczycieli.
23 IX 2019 Klasa V w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia
Dnia 23.09.2019 r. klasa V z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca gościła w Ośrodku Edukacyjno-Szkoleniowym ,,Rysiówka" na Półwyspie Potrzymiech. Pani Dorota Sajbor pięknie i ciekawie opowiadała o Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia. W jego centralnej części znajduje się owiane legendami jezioro Gopło (śr. głębokość to 3,6 m a powierzchnia ma 2 154 ha). Te tereny szczególnie cenne są dla ptaków takich jak mewy, czajki, pliszki, gęgawy (jedyna dziko występująca gęś w Polsce). W okolicy nie brak również ssaków - saren, dzików, jeleni. Więcej nie zdradzimy, polecamy osobiste spotkanie z naturą w naszym przepięknym Parku Nadgoplańskim. Oprócz edukacji była również wspólna zabawa i smaczna kiełbaska z ogniska. Było świetnie!
23 IX 2019 Bezpieczna droga do szkoły
Dzisiaj gościliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Inowrocławiu. Pan Piotr Baranowski uczulał dzieci z klas I-IV na czyhające na nich niebezpieczeństwa w drodze do szkoły jak i powrotnej. Wśród poruszanych zagadnień była oczywiście mowa o poruszaniu się po drogach wiejskich jak i miejskich, korzystanie z autobusu, czy reagowanie na niewłaściwe zaczepki ze strony dorosłych (tych zmotoryzowanych oraz pieszych). Dziękujemy sympatycznym strażnikom za wszelkie uwagi, sugestie oraz porady. Za bardzo aktywny udział w spotkaniu dzieci otrzymały bonus w postaci możliwości obejrzenia z bliska radiowozu Straży. Dziękujemy!!!❤️
22 IX 2019 Uczniowie klas I-III i ich Rodzice!!!
Biblioteka szkolna oraz wychowawcy klas I-III organizują akcję „Gang Słodziaków”, która ma na celu wyrobienie u dzieci nawyku codziennego czytania. Każdy uczeń otrzymał specjalny album, w którym zbiera naklejki za codzienne czytanie samodzielne (klasy II i III) lub z Rodzicami czy Opiekunami (klasa I). W klasach zostaną też przeprowadzone zajęcia czytelnicze oparte na przygodach Słodziaków, a pod koniec października odbędzie się Szkolny Dzień Głośnego Czytania.
Zachęcamy wszystkich do czytania i poszerzania swojej wyobraźni. Na początek przez 21 dni po 10 minut, następnie codziennie przez 10-20 minut. Książki poleci pani z biblioteki, wychowawca, polonista, Fundacja „ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” (Złota lista - znajduje się w ALBUMIE)).
21 IX 2019 II Gminne Święto Latawca
"Drachy nad Kujawami" szybowały dzisiaj na lotnisku aeroklubu inowrocławskiego. Po udanym ubiegłorocznym debiucie Laura Rakowska sięgnęła w tym roku po najwyższe miejsca. Zajęła I miejsce w kategorii wyglądu latawca oraz III miejsce w kategorii wysokości lotu (92m). Gratulacje dla niej i całego jej zespołu (taty oraz brata)! W tym roku zadebiutował Julian Spryszyński z tatą, gratulujemy udziału teraz a sukces przyjdzie w przyszłym roku! I już zachęcamy do myślenia o udziale w tej fajnej rodzinnej zabawie w III Gminnym Święcie Latawca organizowanym corocznie przez szkołę w Sławęcinku!!!
20 IX 2019 Biblioteka dla przedszkolaków
Przedszkolaki z ogromną radością powitały w nowym roku szkolnym swoje starsze koleżanki z klasy VI – Alicję i Roksanę, które podczas tego czytelniczego spotkania czytały im wierszyki o owocach i warzywach. Przedszkolaki usłyszały więc popularne wiersze: „Na straganie”, „Pomidor”, „Arbuz”, „Chrzan” i „Ćwikła”. Wysłuchane wiersze były związane z aktualnie przerabianą tematyką w przedszkolu.
20 IX 2019 Turniej Piłki Noznej w Turzanach
Uczniowie klas VIII i VII uczestniczyli w XXVII Turnieju Piłki Nożnej o Mistrzostwo Gminy Inowrocław organizowanym przez SP im. Orła Białego w Turzanach. W rozgrywkach brało udział pięć drużyn. Po dwóch przegranych grach, jednym remisie i jednym zwycięstwie nasza drużyna uplasowała się na miejscu III. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Lewandowski (kapitan), Mikołaj Śliwa (bramkarz), Artur Kosmalski, Karol Olszewski, Kacper Bernacki oraz dwie dziewczyny Edyta Młynarska i Martyna Zalesińska. Klasyfikacja turnieju: I miejsce - SP Orłowo, II miejsce - SP Jaksice, III miejsce - SP Góra, IV miejsce - SP Tupadły i V miejsce - SP Turzany. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
20 IX 2019 Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy
Na tegorocznym plakacie akcji Sprzątania Świata zamieszczono cytat z tekstu Wojciecha Młynarskiego - bardzo celny. Sprzątamy nasz mały świat już 26 raz. I co? I nic. Sprzątamy, sprzątamy ... Już z kolejnymi pokoleniami uczniów bierzemy udział w tej akcji. Dopóki nie "posprzątamy" w naszych głowach, akcja będzie potrzebna przez kolejne lata, a nasz świat i tak będzie zaśmiecony! Przykre!!! Dziękujemy tym wytrwałym, którzy u boku pani Zwierzykowskiej oraz pani Bachty jednak posprzątali nasz maleńki kawałek świata. Będzie wokół czysto (oby nie tylko do najbliższego weekendu!).
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie