Zajęcia dodatkowe
Harcerstwo
Drużynowa mgr Katarzyna Stachowiak
Czuwaj!
8 DH SZAFIRY od 2023 roku działa w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Jesteśmy członkami ZHP, wszyscy instruktorzy działają na zasadach wolontariatu. W harcerstwie stawiamy na indywidualny rozwój – chcemy, aby ta jedna konkretna harcerka czy harcerz odkryli w sobie zaradność, rozwinęli swoje mocne strony, pokonali ograniczenia. Stawiamy wyzwania – trudne i wymagające, ale przynoszące ogromną satysfakcję. Harcerki i harcerze na zbiórkach uczą się przyrodoznawstwa, terenoznawstwa czy pierwszej pomocy.
Harcerstwo uczy zaradności, umiejętności sprawnego działania i podejmowania decyzji, brania odpowiedzialności za siebie i innych, sprawia, że młody człowiek staje się bardziej otwarty. Jest to miejsce zawiązywania prawdziwych przyjaźni – takich na całe życie!
Harcerstwo to niezwykła przygoda, zapraszamy do przeżycia jej z nami!
Zbiórki odbywają się w czwartek godz.14.30
Drużynowa mgr Małgorzata Lewandowska
Czuwaj!
6 GROMADA ZUCHOWA RUBINY od 2023 roku działa w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Obecnie w zbiórkach biorą udział uczniowie z klas I-III. Zbiórki odbywają się w czwartki o godz. 14.30. Charakterystyczną formą aktywności zuchów jest zabawa w kogoś lub w coś - realizowana zespołowo poprzez zdobywanie sprawności oraz podczas zbiórek pojedynczych gromady.
Kółko matematyczno - informatyczne
opiekun mgr Dorota Kozłowska
"Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".
Roger Bacon
Podczas zajęć koła matematyczno – informatycznego uczniowie zdobywają wiadomości z matematyki w nieco odmienny sposób niż podczas lekcji. Główną pomocą dydaktyczną jest tutaj komputer i programy multimedialne oraz strony internetowe poświęcone matematyce.Celem tych zajęć jest ukazanie wzajemnej korelacji i powiązań między informatyką i matematyką i stworzenie tym samym ciekawszej lekcji.Technologia informacyjna stwarza możliwość szybkiego samodzielnego docierania do wyników, uatrakcyjnia metody werbalnego nauczania oraz pobudza intelektualne możliwości uczniów. Uczniowie dzielą się swoimi spostrzeżeniami podczas rozwiązywania ciekawych zadań, krzyżówek i rebusów, korzystają z Internetu w poszukiwaniu różnych ciekawostek matematycznych.
Głównym celem zajęć koła matematyczno- informatycznego jest skuteczne zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy matematycznej jak również zachęcanie uczniów do logicznego myślenia jak i przygotowanie ich do konkursów matematycznych.
Chór
opiekun dr Izabela Szyma-Wysocka
1. Kształtowanie głosu uczniów i umiejętności posługiwania się nim.
2. Kształtowanie słuchu muzycznego oraz rozwijanie wrażliwości intonacyjno-emisyjnej.
3. Wyposażenie uczniów w podstawowe wiadomości i umiejętności w zakresie śpiewu.
4. Wyrabianie umiejętności artystycznego wykonywania pieśni chóralnej i kształcenie umiejętności nadawania pieśni indywidualnego wyrazu interpretacyjnego.
SKS
opiekun mgr Beata Baranowska
Szkolny Klub Sportowy
dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia sportowe, odbywające się w naszej szkole.
Szkolne Koło Wolontariatu
opiekun mgr Anna Bachta
1.Każdy uczeń może zostać wolontariuszem.
2.Wolontariusz niesie pomoc innym bezinteresownie i bezpłatnie.
3.Wolontariusz wykonuje swoją pracę rzetelnie i uczciwie.
4.Wolontariusz szanuje godność osobistą, dobre imię i własność osoby, której pomaga.
5.Wolontariusze działają w zespole i pomagają sobie nawzajem.