• Na ratunek dzieciom w Kongo

• W listopadzie 2008 roku na apel UNICEF odpowiedziała nasza szkoła zgłaszając swój akces w ogólnopolskiej akcji "Na ratunek dzieciom w Kongo".
          W miesiącu grudniu w klasach odbywały się lekcje według scenariuszy przekazanych przez UNICEF. Jednocześnie Samorząd Uczniowski na podstawie propozycji poszczególnych klas ustalił zadania, których realizacja miała pozwolić na zebranie tak potrzebnych dzieciom w Kongo funduszy na szczepionki oraz posiłki terapeutyczne. Każda klasa oraz osoby odpowiedzialne za zadania musiały podjąć działania przygotowawcze.
          W miesiącu styczniu rozpoczęła się realizacja zaplanowanych zadań.
          W każdej klasie, sklepiku oraz w pokoju nauczycielskim pojawiły się skarbonki, przygotowane specjalnie puszki lub po prostu słoiczki, do których przez cały miesiąc były wrzucane drobne kwoty. w ten sposób zgromadzono łacznie 389,49 zł.
          Klasy wykonywały plakaty, które zostały wywieszone w holu szkoły.

15 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa, na którą uczniowie (i nauczyciele) nabywali przygotowane przez SU bilety. Oprócz świetnej zabawy zgromadzono 155,45 zł.

21 stycznia podczas zebrania z rodzicami członkowie kółka dziennikarskiego rozprowadzali wśród rodziców egzemplarze "Naszej Gazety", którą wcześniej na zajęciach kółka przygotowali. Czytelnicy mogli się między innymi zapoznać z akcją "Na ratunek dzieciom w Kongo", jak również przeczytać informacje o innych ważnych wydarzeniach szkolnych. Przy okazji zebrano 90,86 zł.

25 stycznia klasa V w kościele w Górze przedstawiała Jasełka, a po przedstawieniu, za zgodą księdza proboszcza, zbierała przed kościołem fundusze na akcję - zebrano 74,34 zł.

Przez cały ostatni tydzień stycznia, na każdej przerwie po trzeciej lekcii, odbywały się aukcje zabawek, książek i różnych drobnostek. Aukcje zostały przygotowane i poprowadzone bardzo profesjonalnie przez klasę IV. Były naprawdę świetną zabawą dla wszystkich. Zebrano w ten sposób kwotę 405,28 zł.

30 stycznia podczas imprezy przygotowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa III przeprowadziła loterię fantową, z której część dochodu w wysokości 155,00 zł została również przekazana na pomoc dla dzieci w Kongo.

Łącznie podczas wszystkich poszczególnych działań zebrano kwotę 1276,27 zł.

Ale nie tylko zbierano fundusze, uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w indywidualnym konkursie plastycznym.