• MALI uczniowie idą do szkoły - 2016

Cele projektu:

1. zapoznanie uczniów z sytuacją dzieci z Mali
          2. zorganizowanie pomocy finansowej umożliwiającej dzieciom z Mali zostanie uczniami
          3. kształtowanie postawy zaangażowania społecznego

Etapy projektu:

1. zajęcia edukacyjne podczas których uczniowie są zapoznawani z problemem dzieci z Mali
          2. napisanie książek przez uczniów
          3. wybór najciekawszej książki na konkurs UNICEF-u
          4. Dzień książki dla Afryki

Terminarz projektu:

1. Zakończenie szkolego etapu konkursu na najciekawszą książkę dla Afryki - 5 lutego 2016 roku
          2. Wysłanie najciekawszej książki do UNICEF-u - do 15 lutego 2016
          3. Zakończenie projektu - do 31 marca 2016 roku

Szczegóły dotyczące konkursu na najciekawszą książkę znajdują się w zakładce KONKURSY.

UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym, a jeszcze więcej nie kontynuuje nauki w szkołach średnich. Największy problem z poziomem upowszechnienia edukacji jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. Edukacja jest niezwykle ważna dla rozwoju człowieka, przekłada się na wszystkie sfery życia. Wykształcenie przyczynia się do zmniejszenia ubóstwa, gdyż daje szansę na podjęcie dobrej pracy zarobkowej i zaspokojenie przynajmniej podstawowych potrzeb. Problem ten widoczny jest w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej. Jeszcze mnie kontynuuję naukę w szkole średniej. Niestety będzie to skutkować tragicznymi efektami w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by dzieci w Mali zdobyły wykształcenie.