• SKO w naszej szkole

SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚĆI

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W GÓRZE

1. Szkolna Kasa Oszczędności działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu przy ul. Solankowej 11.

2. Dowodem przynależności do SKO jest książeczka SKO.

3. Członkiem SKO może być uczeń klas 1- 4 Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze.

4. Opiekunem SKO jest p. Joanna Wawrzyniak.

5. Uczeń staje się członkiem SKO, kiedy dokona pierwszej wpłaty na książeczkę SKO.

6. Na książeczkę SKO uczeń może wpłacić każdą kwotę pieniędzy nie mniej jednak niż 1 zł  i nie więcej niż 50 zł. Nie można wpłacać nominałów groszowych.

7. Uczeń dokonuje wpłaty na książeczkę SKO do wychowawcy klasy.

8. Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza się wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi sie dla każdego członka SKO.

9. W razie zgubienia książeczki SKO, uczeń musi zgłosić do wychowawcy klasy lub opiekuna SKO.

10. Uczniowie mogą dokonać wypłaty pieniędzy tylko za pisemną zgodą rodzica (prawnych opiekunów).

11. Opiekun prowadzi dokumentację związaną z pracą SKO zgodnie z wytycznymi Banku Spółdzielczego oraz systematycznie wpłaca zaoszczędzone prze uczniów pieniądze do banku.

12. Wpłat w szkole można dokonywać do 15 dnia każdego miesiąca.

13. Wypłatę gotówki uczeń zgłasza opiekunowi szkolnemu na 3 dni przed żądanym terminem.

14. Dyrektor szkoły ma prawo do kontroli stanu oszczędności na szkolnej książeczce SKO, a także kontroli kart wpłat i wypłat poszczególnych klas i uczniów.

15. W innych sprawach nie uwzględnionych w regulaminie decyzję podejmuje opiekun szkolny SKO i dyrektor szkoły.