2023/2024
Projekty edukacyjne, programy i akcje realizowane
w roku szkolnym 2023/2024
1. Aktywna Tablica - program uwzględnia szkoły podstawowe realizujące kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, posiadającymi różnorodne zaburzenia rozwojowe, utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia.
2. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej - program.
3. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
4. Europejski Dzień Języków Obcych „English around us”.
5. „Sprzątanie świata” - akcja .
6. Obchody Dnia Wolontariusza - akcja.
7. List do Elfa - budowanie lepszej wersji siebie - projekt.
8. TALENCIAKI - Talenciaki, czyli "wielka szkolna loteria" organizowana przez sieć sklepów Lidl.
9. MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI- Edukacja dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, w trosce o środowisko naturalne.
10. SZKOŁA PAMIĘTA – dyplom uczestnictwa - Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta - upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.
11. Bezpieczeństwo w sieci.
12. Junior Edu – Żywienie JEŻ.
13. Program dla szkół „Mleko, warzywa i owoce w szkole”.
14. "Nie Zmarnuj Swojego Życia".
15. Edukacja proekologiczna - Plast - Mar w Balczewie - projekt.
16. Planeta Energii - projekt.
17. "Ratujemy, bo umiemy". Głównym organizatorem tej wspaniałej akcji w ramach projektu Pierwszy Ratownik ZOSP RP jest OSP Gnojno oraz partnerzy tego przedsięwzięcia: Gmina Inowrocław, Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław, MEDYK Inowrocław.
18. Savoir-vivre.
19. "Dzieci - dzieciom" - akcja czytelnicza.
20. „Twoja krew, moje życie” - akcja edukacyjna organizowana w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026”.
21. European Day of Languages Festival - ogólnopolski projekt edukacyjny.
22. #BIEGFAIRPLAY - akcja organizowana przez Polski Komitet Olimpijski.
Osiągnięcia
w roku szkolnym 2023/2024
L.p.
KONKURS
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA
Miejsce NAUCZYCIEL
1. Powiatowy Konkurs Plastyczny "Moje bezpieczne ferie" Marta Kujawa kl. VIII I miejsce
mgr Beata Baranowska 2.
Ogólnopolski Konkurs
Matematyczny LEON
Jakub Krupnicki kl. II Filip Wrzeszcz kl. II
Laureaci mgr Karolina Zdrojewska
3. Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Piłce Siatkowej Martyna Kata kl. VI, Lena Ciesielska KL. VI, Aleksandra Olszewska kl. VI, Zuzanna Boniecka kl. VI, Julita Zysk kl. VI, Jagoda Monarcha kl. VI, Lena Gawęda kl. VI, Monika Gajkowska kl. VI, Julia Kachel kl.VI, Julia Dembska kl. V,
III miejsce mgr Beata Baranowska 4. XII OGÓLNOPOLSKA EDYCJA PROJEKTU PLANETA ENERGII Klasa III wyróżnienie mgr Małgorzata Pawłowska,
mgr Anna Bachta
5. III Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny "Co Ty wiesz o Fredrze" Amelia Spryszyńska kl. VII Laureatka mgr Beata Malicka 6. Gminny Konkurs plastyczny "Boks oczami dziecka" Lena Tonicka kl. I,
Wiktoria Błoch kl. I,
Anna Pietrzak kl. III,
Oliwia Dzikowska kl. VIII,
Lena Gawęda kl. VI
I miejsce
II miejsce
III miejsce
I miejsce
III miejsce
mgr Małgorzata Lewandowska,
mgr Małgorzata Pawłowska,
mgr Beata Baranowska,
mgr Joanna Wawrzyniak,
mgr Katarzyna Stachowiak
7. Wojewódzkie Igrzyska w Tenisie Stołowym Aleksandra Olszewska kl. VI, Lena Gawęda kl. VI, Julia Dembska kl. V,
V miejsce mgr Beata Baranowska 8. XV Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej VI Gromada Zuchowa RUBINY
Iga Katulska kl. II
I miejsce
nagroda specjalna
mgr Małgorzata Lewandowska 9. XXX Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Inowrocław Julia Dembska kl. V, Lena Polewska kl. V, Filip Matuszak kl. III, Jakub Krupnicki kl. II
IV miejsce mgr Beata Baranowska 10. Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Tenisie Stołowym w Tucznie Lena Gawędka kl. VI, Aleksandra Olszewska kl. VI, Julia Dembska kl. V
I miejsce mgr Beata Baranowska 11. Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Badmintonie Amelia Kołodziejczyk kl. VIII,
Hanna Hałupka kl. VIII,
Marta Kujawa kl. VIII
III miejsce mgr Beata Baranowska 12. Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Badmintonie rocznik 2011 i młodsi DZIEWCZĘTA:
Martyna Kata kl. VI,
Lena Ciesielska kl. VI,
Julia Dembska kl. V
CHŁOPCY:
Krzysztof Łagowski kl. VI,
Filip Krzysiek kl. VI,
Braian Górski kl. V
II miejsce
IV miejsce
mgr Beata Baranowska 13. Drużynowe Mistrzostwa Gminy Inowrocław w Tenisie Stołowym DZIEWCZĘTA:
Lena Gawęda kl. VI,
Aleksandra Olszewska kl. VI,
Julia Dembska kl. V
CHŁOPCY:
Krzysztof Łagowski kl. VI,
Filip Krzysiek kl. VI,
Braian Górski kl. V
I miejsce
III miejsce
mgr Beata Baranowska 14. X Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach Iga Katulska kl. II
Rita Tylka kl. IV
ZESPÓŁ:
Jagoda Krzymińska kl. II,
Zuzanna Jakubowska kl. II,
Iga Katulska kl. II
II miejsce
III miejsce
II miejsce
mgr Izabela Szyma Wysocka
mgr Anna Masłowska
15. II Powiatowa Edycja Dziecięcej Ligii Lekkoatletycznej
Zuzanna Krupnicka kl. I,
Aleksandr Krąż kl. II
Jakub Krupnicki kl. II
Aleksandra Drzewiecka kl. IV,
Aleksandra Drzewiecka kl. IV,
Borys Sendecki kl. III,
Braian Górski kl. V
I miejsce na dystansie 300 metrów
II miejsce na dystansie 300 metrów
III miejsce na dystansie 300 metrów
III miejsce na dystansie 60 metrów
III miejsce na dystansie 100 metrów
III miejsce na dystansie 100 metrów
III miejsce na dystansie 100 metrów
mgr Beata Baranowska 16. Ogólnopolski Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez NASK Klasa VIII Pracownia komputerowa mgr Beata Baranowska 17. VI Gminny Festyn Latawców Lena Gawęda kl. VI II miejsce mgr Katarzyna Stachowiak 18. Powiatowy Turniej w Piłce Nożnej Krzysztof Łagowski kl. VI,
Braian Górski kl. V,
Jakub Chojnacki kl. VI,
Filip Krzysiek kl. VI,
Piotr Guźlecki kl. VI,
Marcel Szałkowski kl. VI,
Alex Kaczmarek kl. VI,
Mikołaj Harbat kl. VI
III miejsce mgr Beata Baranowska 19. Miedzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Rita Tylka kl. IV
Iga Katulska kl. II
ZESPÓŁ:
Melania Stopińska kl. I,
Zuzanna Jakubowska kl. I,
Jagoda Krzymińska kl. I
II miejsce
II miejsce
III miejsce
mgr Anna Masłowska
mgr Małgorzata Lewandowska